TEMAT: Ogród Grażyny i Romka 2012

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 29 Sty 2013 19:37 #116800

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Dobra zima nie jest zła !!! Bardzo ładne zimowe krajobrazy :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 31 Sty 2013 22:32 #117602

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Aga, szkoda, że chyba jeszcze tylko w tym roku będzie mnie cieszył taki widok. Sąsiad podzielił stary sad na działki budowlane i wkrótce te drzwa zostaną ścięte. :placze:



Roma, nadstawiam drugi policzek i odwzajemniam. :hug:

Elżbieto, nie zniechęcaj się tylko długim otwieraniem się stron. Długość wątku w stronach jest średnia ale fotek tu bardzo dużo.
Klony palmowe możesz śmiało sadzić. My mieszkamy na obrzeżach Krakowa. Klimat mamy już prawie górski i wytrzymują to bardzo dobrze. Ociepliłem je tylko w pierwszym roku po posadzeniu i to tylko te małe sadzonki. Duże od razu hartowały się przez zimę bez zabezpieczeń, obsypane tylko korą wokół. W upalne dni trzeba je tylko podlewać.

Geniu, dziś spłynęła lwia część śniegu z ogrodu. Drzewa, a zwłaszcza iglaki, powoli wracają do pionu. W powietrzu czuć już zbliżającą się wiosnę. :fly:

Ula, w czasie ostatniego otrząsania iglaków rozwaliłem doszczętnie najlepszą miotłę, którą zamiataliśmy w domu.
Dziękujemy za pozdrowienia. :kiss3:

Ewelino, zima dobra zwłaszcza dla narciarzy. Widziałem piękne fotki z alpejskich szusów w Twoim wątku. :search:

A teraz śniegowe i lodowe ostatki. Jutro już chyba nie będzie śladu po zimie. Strasznie teraz wieje. Jak to mówią "piź... jak w kieleckiem", oczywiście bez obrazy dla ogrodników z tego rejonu. Najlepiej od razu wypić na zgodę.:drink1:





















Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2013 22:35 przez rm27.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 31 Sty 2013 22:45 #117619

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
rm27 wrote:
w czasie ostatniego otrząsania iglaków rozwaliłem doszczętnie najlepszą miotłę, którą zamiataliśmy w domu.
I co, nadal lubisz zimę? ;) Romek, te ostatnie zdjęcia rewelacyjne! Taki stan skupienia wody na roślinach jest ciekawszy dużo niż śnieg... Ale teraz już czekamy tylko na podeszczowe kropelki, które też potrafią być malownicze! :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 31 Sty 2013 23:14 #117643

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ja ciągle i wciąż jestem pod wielkim wrażeniem zimowych fotek w Twoim wykonaniu, na szczęście one nie zginą wraz z nastaniem wiosny :P
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 01 Lut 2013 08:46 #117678

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Jakie widoki! :supr3: Szkoda, że wytną te drzewa, rosły długo żeby takie piękne rozmiary osiągnąć. :cry3:
Czasem z banalnych powodów wycina się stare drzewa, ba nawet drzewostany. Ci, którzy chcą budować domy też mają swoje racje. Słowem będziecie mieli sąsiadów. ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 01 Lut 2013 10:37 #117716

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Romku zdjęcia robisz obłędna :thanks: , no ale teraz to już nic śniegu nie ma , trzeba czekać do następnego nawrotu zimy ,
ja już tęsknię za takimi widokami


S7302067_2013-02-01.JPG
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 01 Lut 2013 13:30 #117799

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Romku, przyjemnie ogląda się takie ładne, zimowe fotki jak Twoje, ale ja chyba się cieszę, że u nas już po śniegu ani śladu i ogród wygląda jakby szykował się do przedwiośnia :)
Oczywiście, luty dopiero przed nami i wszystko może się zdarzyć, ale po tych kilku dniach mocno dodatnich temperatur i kompletnego braku śniegu, mocne ochłodzenie zrobiłoby wiele szkód :angry: A powtórki z ostatniej zimy nie chcielibyśmy...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 01 Lut 2013 19:06 #117932

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
rm27 wrote:
Klony palmowe możesz śmiało sadzić. My mieszkamy na obrzeżach Krakowa. Klimat mamy już prawie górski i wytrzymują to bardzo dobrze.
A ja mam działkę za Wieliczką , nad Rabą.Bardzo mi się podobaja klony Dissectum , ale one chyba bardziej wrażliwe na mróz. Jaki byś mi polecił? Muszę mieć nieduży ( nie rozłożysty) , bo miejsca niewiele - i cienia tez niewiele , więc mój klonik powinien tolerować słońce.
Śliczne te zimowe zdjęcia ,ale ...mimo wszystko wolę lato B)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 01 Lut 2013 21:29 #118009

  • Poll
  • Poll's Avatar
Romku i jak u Ciebie z pogoda? Czy śniegowa pierzynka nalezy do historii, jak podejrzewałeś?
U nas odwilż na całego, padają deszcze a jedna Madziorkowa hosta wypuściła kła. :jeez: Miałam dziś zajrzeć na działkę i ocenić, jak to u mnie wygląda, ale nie udało mi się. :( Może jutro ?
Najlepiej od razu wypić na zgodę. :drink1:
...herbatkę z cytryną? ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Grażyny i Romka 2012 02 Lut 2013 08:40 #118120

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
rm27 wrote:
Strasznie teraz wieje. Jak to mówią "piź... jak w kieleckiem", oczywiście bez obrazy dla ogrodników z tego rejonu. Najlepiej od razu wypić na zgodę.:drink1:
U nas mówi się, że "wieje tak, jakby się jakiś Kaszub powiesił" :rotfl1: Oczywiście również bez obrazy dla moich sąsiadów :drink1:
Szkoda tego starego sadu :( Gdy przeprowadziłem się jako dziecko z małego domku z ogródkiem do blokowiska to w pobliżu był właśnie taki stary sad. No i później także go zaorano i powstało następne blokowisko :(
Ostatnio zmieniany: 02 Lut 2013 08:40 przez rispetto.
Temat został zablokowany.

Ogród Grażyny i Romka 2012 07 Lut 2013 18:55 #120395

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Romek, jak Ty potrafisz zimę pokazać w dobrym świetle. Te fotki oblodzonych berberysów fantastyczne! Powinna Ci się odwdzięczyć i szybko zniknąć, hi hi.Informacja o planch sąsiada smutna, mam podobnie i chociaż blokowiska za płotem na pewno mieć nie będę, to wizja bliskiego sąsiedztwa wcale mi nie odpowiada.
Temat został zablokowany.

Ogród Grażyny i Romka 2012 07 Lut 2013 21:06 #120456

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Może i ładne te zimowe fotki, ale ja wolę lato, Twoje hosty i przyrosty na iglaczkach. ;)
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Ogród Grażyny i Romka 2012 08 Lut 2013 23:21 #120980

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Najwyższa pora wrócić do własnego wątku, żeby Vita nie napisała, że przyganiał kocioł garnkowi. :rotfl1:

Danielo, Pawle, żal mie będzie tego widoku niezmiernie, zwłaszcza wiosennego kwitnienia jabłoni i grusz.
Zanim wprowadzą się sąsiedzi najgorszy będzie kilkuletni jazgot na budowie, huk maszyn :jeez: i piękna polszczyzna budowlańców wpadająca do ucha. :screem:

Polu, Dalu, oznak wiosny u nas jeszcze nie zauważyłem. Tylko wydłużający się dzień zwiastuje jej rychłe nadejście. Miejmy nadzieje, że ubytki po zimie będą tylko symboliczne albo nie będzie ich wcale.

Elu, Dissectum i Dissectum Garnet trzymają się u mnie doskonale. Posadź je tylko w zacisznym miejscu, osłoniętym od wiatru.

Danusiu, ja też zdecydowanie wolę wiosnę oraz lato i nawet jesień jest bliższa mojemu sercu niż zima.

Marto, dziś już pokazały się kropelki topiącego się w słońcu śniegu ale nie zdążłem ich uchwycić w locie. Zbyt szybko spadały. :fly:

W międzyczasie było kilka dni pięknej pogody, ogród beż śniegu w promieniach słonecznych. Niestety nie miałem czasu zrobić wtedy zdjęć.
Przez trzy ostatnie dni walczyłem z opadami śniegu. Przez pierwszy dzień napadało 20 cm mokrego, ciężkiego śniegu. Odśnieżyłem, otrząsłem drzewa, urobiłem się po pachy ale zadowolony z efektu z czystym sumieniem położyłem się spać. Ale to co zabaczyłem rano wołało już o pomstę do nieba. Znów nad ranem napadało 20 cm nowego śniegu. Jak wróciłem z pracy dołożyło jeszcze kolejne 20. Odśnieżanie dojazdu do garażu i dojścia do domu zajęło mi ponad 4 godziny. Potem jeszcze godzina otrząsania tych najbardziej pochylonych drzew i zmęczony, przeziębiony padłem do łózka.
Dziś już na szczęście nowych opadów nie było ale nie miałem już chęci dokończyć dzieła i otrząsnąć pozostałe drzewa i krzewy. Sporo nawisu śnieżnego opadło dziś samo pod wpływem promieni słonecznych. :dance:

W oczekiwaniu na wiosnę jeszcze trochę zomowych widoczków ze specjalną dedykacją dla Romy.



















A to zsuwający się z dachu nawis ze śniegu i lodu. Po cyknięciu fotki za chwilkę już go nie było. Spadł z hukiem na rabatę z hostami.

Ostatnio zmieniany: 08 Lut 2013 23:25 przez rm27.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Elżbieta

Ogród Grażyny i Romka 2012 09 Lut 2013 09:02 #121021

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Hej, melduje się garnek, z rana, przed odsnieżaniem i otrząsaniem.
Też pamietam takie czasy, kiedy trzeba było dwa razy dziennie odśnieżać! Kiedy napada dwadzieścia centymetrów to zadanie jest strasznie żmudne, a jak snieg mokry, to to już jest katastrofa!
Już dawno nie musiałam odsnieżać dwa razy, jest powód, aby przestać narzekać!
Dobrze, że nawis spadł na hosty, a nie na małe klony palmowe, na przykład.
Bajkowo wygląda ogród pod śniegiem, jak tylko pojawi się słońce, a będziesz miał czas, koniecznie narób zdjęć.
Pozdrawiam :)
Temat został zablokowany.

Ogród Grażyny i Romka 2012 09 Lut 2013 12:15 #121092

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jejku ale zima......... :woohoo: wolę taką niż mokrą i deszczową :whistle:
bo u mnie po śniegu nie ma śladu ale za to jest szaro i buro.....i tak brzydko :sick:
zaś takie widoczki......ach :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród Grażyny i Romka 2012 09 Lut 2013 13:26 #121122

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
U mnie taki nawis na różyczki gruchnął :supr: od zachodniej strony :ohmy:
Nigdy jeszcze takiej sytuacji nie było, raczej powolne topnienie.

Romku niech tam u Was jeszcze potrzyma zima :silly: rodzinka na narty się wybiera, a ja w domu zostaję :placze:
Temat został zablokowany.

Ogród Grażyny i Romka 2012 09 Lut 2013 15:56 #121174

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Romku, ja też uwielbiam ten magiczny czas w przyrodzie, kiedy kwitną drzewa owocowe :flower2:
Te delikatne kwiaty w swojej masie są cudowne...I jeszcze mają w sobie tę moc nadziei, tę zapowiedź lata i owocowania.
Dlatego za nic w świecie nie pozbyłabym się drzew owocowych ze swojego ogrodu, mimo że niektóre są już stare, niektóre chorują, a wszystkie obdarzają mnie wspaniałymi owocami i ...mnóstwem liści do grabienia :whistle:

Zima u Ciebie taka jaka powinna być zima w lutym - mroźna i śnieżna. U mnie ani grama śniegu, słońce pokazuje się na chwilkę i czasami, a temperatury w dzień - na plusie...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogród Grażyny i Romka 2012 09 Lut 2013 22:09 #121392

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Śniegowa markiza super! :woohoo:
Romek, czytam o tych zmaganiach z odśnieżaniem, otrząsaniem i mam nadzieję, że to już ostatni raz w tym roku! Po co ten śnieg pada, jak i tak się rozpuści... I oby jak najszybciej! A pomyśl, jak hostki ruszą wiosną w takiej nawilżonej glebie! :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.301 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum