TEMAT: Ogród (nie do) Poznania.

Ogród (nie do) Poznania. 24 Kwi 2016 21:01 #460659

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Biedna psina- jak na bazarku na handel.. :silly: Świetną fotkę Fruzi strzeliłaś :happy3:

Pogubiłam się w fotkach trawnika.. One są na serio wklejone w kolejności przed, po wertykulacji i obecnie po tygodniu. Serio po tygodniu trawa tak się u Ciebie zazieleniła i zarosła :supr3:

Skandal :happy-old: u mnie grzebie sie od 2 tygodni, a o takich widokach miejscami mogę pomarzyć :angry:

Pogodowo i mnie wiosna nie porywa.. Niby słońce świeci, ale zimno, wietrznie.. Dziś nie ogrodowałam i dobrze mi z tym ;)
Wczoraj wypieliłam większość rabat, trochę korowałam, podlewałam, a dziś działałam w domu- malowanie, mycie okien.
Skusiłam się nawet na wyjście do ogródka, ale zimno tak, że szybko zwiałam do domu.

Oby majówka nie była rozczarowaniem..

Ściskam :hug:


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród (nie do) Poznania. 24 Kwi 2016 22:51 #460764

  • Lady-r
  • Lady-r's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 67
  • Otrzymane dziękuję: 82
Pięknie ci się wszystko zazieleniło :wink2: i cebulowe super kwitną. Mój łysy trawniczek też trochę koloru złapał zielonego, ale muszę się za niego wziąć tylko kiedy się to ociepli?

Ogród (nie do) Poznania. 24 Kwi 2016 23:28 #460780

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Piękne zestawienia cebulowych :hearts: hiacynty bordo z różowymi muszę odgapić :) mogę ? Tylko żeby do jesieni nie zapomnieć ...
Nowa rabatka kwaśna wyszła super - kolosalna zmiana na plus. Ja bym pewnie dorzuciła jakąś drobnicę z przodu - wrzosy, wrzośce, golterię ...i/lub jakieś włosiste trawki jasne np. turzycę frosted curls dla kontrastu koloru i kształtu ale tak jak teraz jest ekstra !
Biedna psinka :( żeby w kartonie mieszkać ...

Ogród (nie do) Poznania. 25 Kwi 2016 08:15 #460809

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Asiu, cudny, ukwiecony, kolorowy ogród :hearts:
Odrobiłaś lekcję z cebulowych celująco! ;-), nie to co ja.
Rabatka nowa już ładna, ale obrzeże z wrzosów wydaje się być niezbędne, moim okiem patrząc.
Jeśli jednak wolisz trawki, jak też radzi Moni, sadź...
Psiejstwo :hearts:

Ogród (nie do) Poznania. 25 Kwi 2016 10:11 #460869

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
U Ciebie tez różany problem? Moje na szczęście odbijają po przyziemnym cięciu. Z tulipanami to samo - poskręcane liście na większości, niektóre zgniły, co to jest :mad2: ? Jesienią czeka mnie wsadzanie nowych cebul.
Trawnik w ekspresowym tempie zyskał na urodzie, czym nawozisz w tym roku?
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2016 10:11 przez majowa.

Ogród (nie do) Poznania. 27 Kwi 2016 07:47 #461869

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Witajcie!
Po dwóch nocach z przymrozkami, dzisiejsza nareszcie na plusie! Ale i tak straty będą :sad2: , a pamiętać trzeba, że zimni ogrodnicy dopiero przed nami...
Niestety, nie wiem co słychać w ogrodzie, nie miałam kiedy pojechać. Dopiero dziś wieczorkiem, po pracy planuję odwiedzić. Już się boję co zastanę :blink: . W poniedziałek wszystkie tulipany leżały na ziemi, o zważonych czosnkach nie wspomnę. Nie wiem co z pąkami azalii... Glicynia szczęśliwie pąków nie straciła, bo ich zwyczajnie znowu nie miała :rotfl1: ! Tym przypieczętowała swój los - w tym roku będzie killim. Kwiaty magnolii zamieniły się w szmatki. A zapączkowane derenie kousa???

Iwonko, przy wyborze tegorocznego nawozu poszłam za przykładem Agi i Twoim i kupiłam ten z guano. Faktycznie rewelacja! Najbardziej przypadł do gustu mojemu psu - nieustannie wącha i tarza się w nim :rotfl1: , przy okazji wałuje trawnik ;) . Szkoda tylko, że takie małe ma ciałko...
No właśnie, co się dzieje!? Nawet moje balkonowe tulipany są jakieś takie niewydarzone i pokręcone. Róże... Ten temat przemilczę, zbyt dla mnie bolesny... :unsure: ;) .
Czy w Twoich stronach mróz też dał się we znaki?

Agnieszko, nie wiem, czy po ostatnich przymrozkach coś jeszcze z cebulowych ocalało... Ostatnio widziałam wszystko na ziemi... :sad2:
Prawdę mówiąc na rabacie chciałam sadzić wrzośce, wolałabym tam raczej akcent wiosenny, ale jeszcze pomyślę. Dziękuję za sugestię :kiss3: .

Moni, odgapiaj, proszę bardzo. A wiesz, że podobny zestaw widziałam na jednym z tegorocznych zdjęć z Keukenhof ;) ? Prawdę powiedziawszy u mnie to wyszło trochę przypadkiem :oops: ...
No właśnie myślałam o wrzoścach. Też uważasz, że byłyby odpowiednie?
Moja psinka uwielbia ten karton i nie pozwala go wyrzucić :rotfl1: . To jest jej ulubiony azyl. Ma dwie piękne mięciutkie leżanki i jedną szałową budę, a i tak wybiera zawsze karton. Chyba w poprzednim wcieleniu musiała być kloszardem :wink4: ...

Aniu, no właśnie. Kiedy się ociepli!!!??? Też czekam na to z utęsknieniem. No bo co w końcu, qrczę blade! Zapewne i Twój trawniczek szybko się zazieleni. Odwiedziłam Twój ogród i chyba nie możesz narzekać! Na rabatach tyle wiosny, że ach :flower2: !

Moniś, psina spędza w tym kartonie większość czasu. Pilnuje co się dzieje w kuchni. Pisałam powyżej (do Moni), że to jej ulubiony azyl.... a że wygląda przy tym gorzej niż bida ze schroniska :P ? Powiedz jej to. Najgorsze, że ten przecudnej urody karton na stałe ozdabia kuchnię rodziców :P , no przecież nie wyrzucą ulubionego miejsca córuni :rotfl1: !
Fotki trawnika są dokładnie we właściwej kolejności :P .

Lecę do pracy!
Miłej środy!
Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2016 07:59 przez asia2.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród (nie do) Poznania. 27 Kwi 2016 10:15 #461930

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Wiosna pięknie buchnęła w Twoim ogrodzie :) , a kartonowa psina podbija serca :hearts:

asia2 wrote:
Prawdę mówiąc na rabacie chciałam sadzić wrzośce, wolałabym tam raczej akcent wiosenny, ale jeszcze pomyślę.

Wrzośce to akurat akcent wiosenny, ale może wolisz coś cebulowego. kolorystycznie świetnie spisały by się Tulipa hybr. 'Little Princess' a na dokładkę nieco późniejsze Tulipa Praestans ‘Shogun’. A jak wolisz zadarniacze to może Viola odorata 'Sulphurea​' :think:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2016 10:15 przez piku.

Ogród (nie do) Poznania. 27 Kwi 2016 10:29 #461939

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Pięknie, kolorowo,masz taki dojrzały ogród :woohoo: .
Ale chyba straty przymrozkowe nie są aż tak wielkie, żeby trzeba było psa na handel :think: ?

Ogród (nie do) Poznania. 27 Kwi 2016 10:52 #461953

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
No zobacz, a moja psina nie reaguje na guano, z tego co wiem Sarcia Agi też nie :)
Przymrozki były kilka dni temu i niestety moja magnolia zardzewiała w ciągu nocy. Nawet nie zdążyłam zrobić jej żadnych zdjęć, bo jak zaczęła kwitnąć wyjechałam na warsztaty, potem nie było słoneczka na zdjęcia no i w efekcie nie mam żadnej foty :( Tej samej nocy z przymrozkiem skosiło mi posadzone poprzedniego dnia zawilce i orszeliny. Nie zdechły, ale pączki liści brązowe :mad2:
Taka wiosna....
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2016 10:53 przez majowa.

Ogród (nie do) Poznania. 28 Kwi 2016 08:36 #462363

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Dzień dobry!
Słoneczne, aczkolwiek chłodne dzień dobry!
Grunt, że bez przygruntowych przymrozków ;) .
Jak co czwartek od rana głowa mi pęka, ale nic to. Jeszcze tylko 2 dni i dłuuugi weekend. Plany są, oby tylko pogoda dopisała. Chłop taras na ogrodzie chce robić :whistle: ... Zobaczymy, co z tego wyjdzie :P . Jak wyjdzie, to się pochwalę.

Wiesiu, oczywiście wiem, że wrzośce to akcent wiosenny. Może niefortunnie się wyraziłam, ale to zdanie było odpowiedzią na propozycję Aguniady obsadzenia rabaty wrzosami. Tulipany pewnie też się tam znajdą ;) . O żółtych fiołkach nie myślałam, ale to bardzo dobry pomysł! Tylko skąd je wziąć :think: . Nigdy ich jeszcze nie spotkałam w żadnym z ogrodniczych sklepów...

Edytko, ten pies jest bezcenny :P . To ukochana córunia mojego ojca! Nigdy by jej nie oddał! Nawet " na wakacje" do nas nie chce jej puścić :rotfl1: , twierdzi, że byśmy ją zagłodzili :devil1:.
Dziękuję za komplement pod adresem ogrodu!

Iwonko, od dawna mówię, że Fruziella jest "inna". Nie zachowuje się jak normalny pies :rotfl1: .
Współczuję ogrodowych strat :hug: !
Ten sezon jest fatalny! Czego zima-nie-zima nie wykończyła, to wiosna-nie-wiosna załatwi! Zobaczymy co nam lato zgotuje... Strach się bać :sick: ....

Żeby nie było, że psa w kartonie tylko trzymamy... ;)




Ogród (nie do) Poznania. 28 Kwi 2016 08:44 #462366

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Świeżynek ogrodowych nie mam, bo i robić zdjęć nie było kiedy. Poza tym co fotografować? Leżące na ziemi, ścięte mrozem tulipany?
Zaproponuję za to krótką impresję balkonową.





[

Ostatnio zmieniany: 28 Kwi 2016 08:45 przez asia2.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, moni

Ogród (nie do) Poznania. 28 Kwi 2016 08:53 #462369

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
asia2 wrote:
O żółtych fiołkach nie myślałam, ale to bardzo dobry pomysł! Tylko skąd je wziąć :think:

Mam ich sporo i ładnie się rozrastają, podaj adres na PW to prześlę Ci trochę :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 28 Kwi 2016 08:54 przez piku.

Ogród (nie do) Poznania. 28 Kwi 2016 19:23 #462612

  • wpoldo5tak
  • wpoldo5tak's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane dziękuję: 36
No to jestem. Przejrzałam cały wątek od początku i podtrzymuję, co napisałam już u mnie. Kocham Twój ogród. Nie wiem do tej pory jak to zrobiłaś, że 400m2 tak wygląda i tyle się tam mieści. O, pardon - 370m2 :eek3:
Jestem pewna, że oszukujesz i w ogóle masz wszy!!! Tyle róż, tyle bylin, tyle cebul i traw i łuczek i różne nawierzchnie.... No i wielki basen - nie zapominajmy o tym. I wszystko w moich kolorach! Jeszcze powiedz, że masz gdzieś mały warzywnik, tylko dotąd niepokazywany...
Asiu, jesteś mistrzynią! Teraz wierzę, że i u mnie da się wykrzesać z tej przestrzeni więcej, niż kiedykolwiek marzyłam.
P.S. Uwielbiam też Twój dowcip. A teraz możesz już iść i obmyć się z tego lukru :rotfl1:
Pozdrawiam i zapuszczam tu korzenie jak chrzan, czy podagrycznik jaki! :flower:
Pozdrawiam,

Dominika


Ogródek na Łużycu :)

Ogród (nie do) Poznania. 28 Kwi 2016 19:26 #462613

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
wpoldo5tak wrote:
(..)i w ogóle masz wszy!!!

Nie no, do tego Asia by nie dopuściła, bez obaw! :devil1:

Poza tym, podtrzymuję wszelkie pochwały Dominiki...
Asiu, masz niezwykłą wrażliwość estetyczną... Twój ogród może być tylko wzorem dla innych...
Pozdrowienia dla Ciebie i nieustające głaski dla psiejstwa! :hearts:

Ogród (nie do) Poznania. 29 Kwi 2016 10:16 #462938

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Pani, masz piknie :hearts: Jak tak przyglądam się Twojemu ogrodowi, to stwierdziłam że u mnie jest zdecydowanie za mało drzew i krzewów. Na takim tle bardzo ładnie wyglądają kwiaty. Trawnik muszę koniecznie pochwalić. A ja tak boję się wertykulacji i tylko aerację robię. Patrząc na Twój trawnik po , stwierdzam że robię błąd. Psiejstwo dużo lepiej wygląda na ręce. :)

Ogród (nie do) Poznania. 30 Kwi 2016 20:52 #463424

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Asiu... :screem: Niecierpliwie czekam na tarasowe wieści!!

Strrrrasznie jestem ciekawa, co też sobie fajowego zrobiliście :dance:


EDIT.. Kloaszard to mój pies, Twojej Fruzi nie posądzam o taki brak taktu, jaki ma mój diabelec. Śmietnika sie nie da otworzyć, żeby nie sprawdzał, co jest w środku, a co bardziej pachnące kąski próbował wyciągnąć.
Mówimy zresztą na niego kloszard.. Wstyd :jeez:
Ostatnio zmieniany: 30 Kwi 2016 20:54 przez Monika-Sz.

Ogród (nie do) Poznania. 01 Maj 2016 22:50 #463942

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Dobry wieczór!
Majówka na półmetku. Jak dotąd pogoda sprzyjająca, rzekłabym nawet - niemal letnia.
Dziś wybrałam się z rodzicami do polskiej stolicy tulipana, czyli Chrzypska Wielkiego. Widoki dalekie od tych z Keukenhof, ale i tak jest na co popatrzeć... Tulipanowe pola ciągnące się po horyzont...












i korki na drogach dojazdowych również wydawały się nie mieć końca...



Dla chętnych możliwość pobiegania z łopatką po polu i polowanie na tulipanowe perełki za 1 zeta :wink4: .
Ochotników jak widać nie brakowało...



Nieco dalej można było podziwiać bardziej wyszukane odmiany, tu już cena wyższa - cebulka z kwiatem (a raczej kwiat z cebulką ) za "jedyne" 3 zł. Zdzierstwo :teach: , ale i tak się skusiłam... A wszystko przez matkę. Przed wyjazdem: "Nic nie kupuj! Jedziemy tylko popatrzeć". Na miejscu: "koniecznie weź jeszcze te, i te... O! I tamte! Zobacz jakie piękne!!!" :rotfl1: A mamusi trzeba słuchać... :devil1:

















skusiłam się między innymi na takie:

- niestety gdzieś wcięło tabliczkę z nazwą :unsure: ...

i takie:




Szczególnie byłam ciekawa zeszłorocznej odmiany Głos Wielkopolski. Z przyczyn czysto sentymentalnych... Głos Wielkopolski to najstarszy poznański dziennik, którego jednym z założycieli i jednocześnie pomysłodawcą tytułu był mój dziadek. Z przykrością stwierdzam, że nie zrobiła na mnie powalającego wrażenia...





A w ogrodzie będą zmiany... Ale o tym napiszę więcej jak już wszystko będzie gotowe :whistle: ... Powiem tylko, że podczas gdy ja obijałam się na wywczasach, mój M ciężko pracował...
Odpowiedzi za chwilę, chyba że zasnę nad lapkiem (bo głowa mi się kiwa...), wtedy musicie poczekać do jutra....
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2016 22:53 przez asia2.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, sd-a, rys11, Edyta, Monika-Sz, moni, wpoldo5tak

Ogród (nie do) Poznania. 01 Maj 2016 22:56 #463947

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Ja nie wiedziałam, że w Polsce jest takie miejsce :blink: . Ale, jak widac na drodze, wiele osób jednak wiedziało :happy4: .


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.471 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum