TEMAT: Ogród (nie do) Poznania.

Ogród (nie do) Poznania. 01 Maj 2016 23:08 #463950

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Taka mnie refleksja naszła ;) , skoro na tych polach tulipanowych wszystkie odmiany rosną tak rygorystycznie pogrupowane i ani jednej pomyłki nie uświadczysz :woohoo: , to dlaczego potem w paczkach znajdujemy nie to, co zamawialiśmy :devil1:
Jak zobaczyłam zdjęcie tulipanów po złotówce, odpowiedź sama się nasunęła :rotfl1:


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród (nie do) Poznania. 02 Maj 2016 00:30 #463965

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ja się właśnie obudziłam, wiec czekam na ciąg dalszy, ale za to chyba Ty jednak spisz ;-)
Weź no, moja miła, przynajmniej zrzuć tego łapka na podłogę, co by sam nie zleciał. ..
To co, do napisania o swicie!
Będę miała tulipanowe sny, dziękuję ♡
Ależ szaleństwo w tych po '3' ;-)!
Ostatnio zmieniany: 02 Maj 2016 00:31 przez Aguniada.

Ogród (nie do) Poznania. 02 Maj 2016 07:49 #463991

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Dzień dobry! Już jestem. Jednak wczoraj zasnęłam... Rozumiecie: emocje, zmęczenie itp. itd...
Aguniu, bez obaw, M czuwa i w porę sprzęt mi sprzed nosa usuwa ;) . Troskliwy bardzo, nie pozwoli .... lapkowi spaść :rotfl1: .
Asiu, masz niezwykłą wrażliwość estetyczną... Twój ogród może być tylko wzorem dla innych...
Agnieszko, usłyszeć od Ciebie taki komplement, bezcenne :kiss3: . Ne wiem tylko, czy zasłużyłam... :oops: Z tym moim żywiołowym buszem...

Markitko, no to teraz już wszystko jasne! Chociaż na tych "droższych" polach też zdarzały się takie nomen omen kwiatki.... :funnyface:

A tak serio, byłam kiedyś u Królika w sortowni - olbrzymia hala, miliony cebul i setki (nie zawsze kompetentnych) ludzi... Wnioski wyciągnij sama... :P

Siberko, ja mam miękkie serce. A już jak mamusia prosi... no nie umiem odmawiać ;) . Chyba muszę potrenować asertywość. :rotfl1:

Edytko, od kilku lat w weekend majowy, odbywają się w Chrzypsku (ok. 60 km na pn-zachód od Poznania) Międzynarodowe Targi Tulipanów organizowane przez Królika. W tym roku nawet były prezydent Komorowski je odwiedził na okoliczność chrztu tulipana swojego imienia ;) . A Ty nie wiedziałaś :rotfl1: ? Zerknij tu: www.cebulki-kwiatowe.pl/mtt/default/plakat.html

Dominiko, witaj :hug: ! Z lukru mogłam obmyć się dopiero przedwczoraj, bo jako rasowy Poznaniak, biorę kąpiel tylko raz w tygodniu - w sbotę :rotfl1: . (A propos, znasz ten dowcip?) Miło było tak się w nim popławić :P .
Tu rozwiewam Twoje wątpliwości - warzywnika nie mam ... jeszcze, ale mam plan! I nie zawaham się go wdrożyć w życie :funnyface: ! Ale o tym potem.
Za to właśnie "robi się" taras ;) ...
Co do wszy - na głowie ich nie mam, bo na moich trzech kłaczkach długo by się nie utrzymały, ale gdzie indziej :think: ... któż to wie.... :devil1:
Podagrycznika ci u mnie w ogródku dostatek, ale i kolejnego chętnie przygarnę, rozrastaj się proszę na zdrowie :kiss3: .

Wiesiulku, dziękuję ;) .


Macie dziś wolne?
My tak, więc zaraz ruszamy na ogród. Praca czeka. Do napisania wieczorem.
Kilka aktualnych ogrodowych widoków:














Miłego dnia :bye: !
Ostatnio zmieniany: 02 Maj 2016 07:52 przez asia2.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, moni

Ogród (nie do) Poznania. 02 Maj 2016 07:57 #463993

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
No mamy dziś wolne, ale zanim w ogród ruszymy, można byłoby poczytać co tam Asia2 planuje i przypieczętować wybór...
A Ty tu tak samopas decydujesz, no ja nie wiem...

Z wszami 'gdzie indziej' tak pobudziłaś moją wyobraźnię, że teraz rżę na głos :devil1:

Dobra, ubieram się i jadę do ogrodniczego!

Miłego szabrowania na rabatkach ;)

Ogród (nie do) Poznania. 02 Maj 2016 08:05 #463994

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ale piękne tulipy :eek3: Fajna wycieczka ,zobaczyć na własne oczy takie łany ,to czysta przyjemność .
Ja też miałam kiedyś podziwiania dużych ilości tulipanów i hiacyntów .Moim sąsiadem był ogrodnik który zajmował się hodowla cebul ,nawet jakieś gatunki sam wyprodukował .Bardzo zdolny i miły człowiek .Niestety już odszedł .A teraz chwasty i drzewa przełażą do mojego ogrodu i płakać mi się chce ,że ludzkie życie takie kruche i zmienne .Przeważnie gdy ogrodnik umiera ,to ogród razem z nim .
No ale póki co ,mamy wiosnę Asiu ,więc trzymaj cieplutko i miłego dnia :bye:

Ogród (nie do) Poznania. 02 Maj 2016 08:13 #463999

  • wpoldo5tak
  • wpoldo5tak's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane dziękuję: 36
Cudne te widoki z targów. Aż dziw bierze, że przy takiej ilości luda nadciągającego udało Ci się ustrzelić perspektywiczne fotki pola prawie BEZ ludzi. Zakupy dobre Ci mama doradziła :devil1: Mi najbardziej spodobały się OCZYWIŚCIE te bez nazwy. Zawsze człowiek ma pod górkę - jak nie najdroższe okazy, to NN :teach:
Tulipan Głos Wielkopolski - tradycja i szlachetność, nie ma co narzekać.

Nie no! Plan warzywniczy! Gdzie jest emotikon z wyjącą paszczą i zaciśniętymi kułakami??? Nie ma. :bravo:

Dowcipów o rzekomo duszących grosz poznaniakach nie znam. Tyle tylko wiem, że ponoć duszą, ale sądząc po tym co czytami i oglądam tu na FO - to jakiś czarny Pi-aR :rotfl1:

Podagryczniki to mają u Ciebie dobrze -> ja już czuję jak te soki we mnie krążą :kiss3: :wink4:

Miłego ogrodowania
Pozdrawiam,

Dominika


Ogródek na Łużycu :)

Ogród (nie do) Poznania. 02 Maj 2016 09:06 #464024

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Asiu, muszę ze wstydem przyznać, że o tulipanowych polach nie wiedziałam , ale od czego jest Forum. ;) Pięknotki wybrałaś ( mama wybrała :) ) . Ciekawe jakie rewolucje szykujesz w ogrodzie. czekam na zdjęcia.
Przypomniałaś o sobotnich kąpielach. Trzeba wrócić do tego zwyczaju, bo tradycja nam zaginie. Widzę, że jesteś z nasza tradycją za pan brat. :happy:
Miłego majowego ogrodowania. :hearts:

Ogród (nie do) Poznania. 02 Maj 2016 18:30 #464114

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
asia2 wrote:
A tak serio, byłam kiedyś u Królika w sortowni - olbrzymia hala, miliony cebul i setki (nie zawsze kompetentnych) ludzi... Wnioski wyciągnij sama... :P !
Taaa...kupiłam 200 szachownic u niego a wylazlo 200...czegoś :angry:
Tłumów nie lubię, ale te pola tulipanowe kuszą! Moze w przyszłym roku..? Wiesz, do Keukenhoff też mozna samochodem... :silly:
Głos Wielkopolski mi przypadł do gustu - szlachetny i elegancki w tej bieli, myślę, ze Dziadek byłby dumny! :kiss3:
Ciekawa jestem akcji tarasowych, kiedy inauguracja i ten tego..., Moet Chandon? :whistle:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Ogród (nie do) Poznania. 02 Maj 2016 18:42 #464117

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jej pola tulipanowe robią wrażenie :hearts:
mi się Głos podoba, tak samo jak Kingston :hearts:
a jak tam tarasik? bo ja dziś robiłam rewolucję w kompostowniku, rozwaliłam jeden, postawiłam nowy i......naniosłam ponad 20 wiader kompostu na warzywnik :silly:

Ogród (nie do) Poznania. 06 Maj 2016 23:23 #465957

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
ja przez to zamieszanie na forum zgubiłam Cię'
Bardzo nieładnie, że tak rzucasz temacik tarasu a potem nic, a nic nie chcesz uchylić rąbka tajemnicy
Trzeba robić zdjęcia archiwizujące działalność m.

Ogród (nie do) Poznania. 08 Maj 2016 21:30 #466571

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Uff... Melduję wykonanie zadania. Taras jest. Po tygodniu wytężonych prac dzieło stoi, a raczej leży :rotfl1: . Dziś kończyliśmy olejować i teraz już nic, tylko podziwiać... :whistle:
Gosiu, najważniejsze, że mnie już odnalazłaś :kiss3: , zaraz będzie relacja z budowy. Ze szczegółami :P .

Marta, tarasik już jest. Niech tylko olej wyschnie, a będzie można uroczyście inaugurować!

Kasiu, no chyba bym pogryzła dziada.... :mad2:
Oczywiście, że do Keukenhof można samochodem, ale Chrzypsko bliżej :P . Ale kiedyś i w te dalsze strony trzeba się będzie wybrać...
Taras gotowy, ale raczej to nie poziom Moet Chandon, "budowla" zasługuje co najwyżej na chrzest Sowietskoje Igristoje :rotfl1: .

Inuś, tradycja rzecz święta :wink4: ! A ja w końcu Poznanianką z babci, prababci jestem ;) .
Ściskam Cię mocno.... :hug:

Dominiko, ludziów na fotkach niewielu, bo mało komu chciało się poleźć na sam koniec tulipanowych pól :devil1: .
Tu nie o duszenie grosza chodzi, ale o tradycję sobotnich ablucji :rotfl1: . Rasowy Poznaniak kąpie się raz w tygodniu, w sobotę :P . Kiedyś pewne starsze poznańskie małżeństwo nocowało w hotelu. Zwiedzają swój luksusowy pokój, wchodzą do łazienki, a tam olbrzymia, dwuosobowa wanna. Żona zachwycona mówi do męża: ady Marych szpycnij jakie cudo! Szkoda, że nie sobota, bo by my się wybachali! ;)
Uważaj, bo ostatnio próbowałam podagrycznik Roundapem potraktować, ale dzielne zielsko nic sobie z tego nie robi!

Nowinko,
Przeważnie gdy ogrodnik umiera ,to ogród razem z nim .
Tym zdaniem zmusiłaś mnie do refleksji... Ciekawe jak radzi sobie odgród naszej Ewy... Oby ktoś kompetentny się nim zajął...

Aguś, wszy można mieć w różnych miejscach... :rotfl1: ...
Wyjątkowo, co do tarasu miałam konkretny plan i wizję ;) .

A już za chwileczkę szczegółowa relacja z poszczególnych etapów tarasowych prac ...
cdn...
Ostatnio zmieniany: 08 Maj 2016 21:33 przez asia2.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Ogród (nie do) Poznania. 08 Maj 2016 21:33 #466572

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Cudownie, nie mogłam sie doczekać na sprawozdanie z prac tarasowych. Bardzo jestem ciekawa co wyczarowaliscie.. :dance:

Juz zaczynam zazdrościć :funnyface: i czekam na foty :woohoo:

Ogród (nie do) Poznania. 08 Maj 2016 21:36 #466576

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no ja też czekam :woohoo:
no to teraz trzeba się spotkać na jakiejś kawusi :whistle:

Ogród (nie do) Poznania. 08 Maj 2016 22:27 #466630

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Monia, oby było czego zazdrościć :P ...

No to ruszamy,
Na początku był wielki wybuch :rotfl1: ... OK, może trochę przyspieszę historię. Zaczęło się od wyznaczenia kształtu tarasu i wybrania ziemi. Ponieważ figurą idealną jest koło, taki właśnie kształt sobie umyśliłam. Ku ogromnej "radości" mojego kochanego Inżyniera-Konstruktora-Robotnika.





Najwięcej pracy było przy poziomowaniu bloczków fundamentowych...







Potem na dno poszła agrowłóknina i wreszcie żwir



Ten etap prac wymagał szczegółowej kontroli...





i nadzoru...



Następnym krokiem było umocowanie legarów



i .... szkielet gotowy!



Jeszcze tylko malowanie...



i można było układać deski.



(na tym etapie konieczny był test komfortu. Wypadł pozytywnie :P )

Po ułożeniu wszystkich desek, przyszedł czas na rznięcie, czyli nadanie tarasowi ostatecznego kształtu...





Voila! A tak prezentuje się efekt końcowy!



I co Wy na to?
Ostatnio zmieniany: 08 Maj 2016 22:36 przez asia2.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, Alina-277, Robaczek, rys11, kurjan, Monika-Sz, moni, zanetatacz

Ogród (nie do) Poznania. 08 Maj 2016 22:35 #466641

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
JEJ!!!! :thanks: :thanks: :thanks:

Ogród (nie do) Poznania. 08 Maj 2016 22:38 #466645

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Bossssko! Piękny kolor wybrałaś i w ogóle ślicznie wyszło. Chylę czoła przed Waszą pracą.. Pełna profeska, aż ciśnie sie na usta,czy drogo bierzecie za prace w mazowieckim :tongue2:

Jakie drewno daliście?

Będziesz robić jakieś obrzeże, żeby sie łatwiej kosiło?

Uprzejmie donoszę, że zazdroszczę :kiss3: serdecznie i życzliwie!

Asiu, wyszło swietnie i aż miło popatrzeć na etapy- poziomowanie szykowanie kolejnych warstw. Jestem pod ogromnym wrażeniem, wyszło przepięknie!

:dance:
Ostatnio zmieniany: 08 Maj 2016 22:38 przez Monika-Sz.

Ogród (nie do) Poznania. 08 Maj 2016 22:40 #466648

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Nie ma to jak dobry plan, zdolny Konstruktor i Wykonawca w jednym oraz nadzór psiejsko-Mikolajowy ;-)
Pani Joanno, wyszło pięknie ze znakomitym efektem końcowym.
Poza peanami, uwag brak.
BRAVO!

Ogród (nie do) Poznania. 08 Maj 2016 22:47 #466657

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Wyszło pięknie. Brawo !!! :bravo: Proszę jeszcze o zdjęcie tarasu z mebelkami .


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.638 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum