TEMAT: Ogród (nie do) Poznania.

Ogród (nie do) Poznania. 15 Sty 2016 14:17 #425326

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
W razie gdybyś coś zmieniła przed zlotem, to bardzo prosze się przedstawić, żebym nie potraktowała jak obcą :happy:
No chyba, że Kasia i Marta będą za wskazówki ;)


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród (nie do) Poznania. 15 Sty 2016 20:10 #425411

woow, niesamowita przemiana. Gratuluję pomysłu!

Ogród (nie do) Poznania. 15 Sty 2016 21:03 #425450

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Asia :bye:
Juz są przebiśniegi?? Nawet nie wiem jak sprawy się mają w moim ogródku .
Fryzurka z rogami urocza :-)) poznałam Cię jako blondynkę, na następnym zlocie juz byłaś rudzielcem .
Choinka piękna , masz Asiu bardzo klimatyczne mieszkanko :-)
Moja choina tez stoi i szkoda rozbierać .

Pierniki ozdobione wprawną ręką, nie zadrżała przy tym jednym ;-)?
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2016 21:04 przez magdala.

Ogród (nie do) Poznania. 30 Sty 2016 07:55 #429960

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
No i znowu dawno nie odwiedzałam swojego wątku :jeez: . Ale co tu pisać, jak nie ma o czym gadać... :rotfl1: Zupełny brak akcji jest, niczym w polskim filmie :funnyface: .
Zdjęć te nie ma, bo co fotografować? Pluchę, błoto i topniejący śnieg? Agunią ani Iwonką nie jestem, więc piękna z takich okoliczności przyrody nie wykrzeszę.
No niech już ta wiosna przyjdzie... :flower2:
Iwonko, wiosna drepce w miejscu niczym japońska gejsza . Jak dla mnie, mogłaby nieco przyspieszyć kroku :whistle: ... Te dwa wyrywne przebiśniegi nadal chyba rosną samotnie. Może dziś pojadę na ogród, to sprawdzę, czy jakieś towarzystwo do nich dołączyło...

Iwonko - Majowa, Ciebie też dołuje taka aura? U nas ostatnio pogodowa huśtawka. Przedwczoraj rano +11 stopni, w nocy -1, wczoraj rano 0, a wieczorem już znowu +7. O skokach ciśnienia nie wspomnę... Jak tu żyć...? :jeez:

Gosiu, w odpowiednim czasie zrobię update. Wiesz, już tak mam - jestem kobietą - kameleonem. Kiedyś na imprezie przedstawił mi się kolega, z którym przez dziesięć lat widywałam się prawie dzień w dzień (jedna klasa w liceum, ta sama grupa na studiach) :rotfl1: ... Nie poznał...

Witaj Krzysztofie :bye: ! Czy ja dobrze skojarzyłam?
Dzięki za komplement.

Cześć Madziu! Jak miło, że mnie odwiedziłaś!
Wiesz, wychodzę z założenia, że od czasu do czasu w życiu należy coś zmienić... włosy najłatwiej.
Czytałam, że u Ciebie szykuje się natomiast wielka zmiana. Będziesz miała wreszcie ogród pod przysłowiowym nosem... Zazdroszczę....
Choinka w końcu wczoraj dokonała żywota. Pierwszy raz miałam jodłę, która całkowicie opadła z igieł :jeez: . Pewnie jakaś chińska podróba... ;)
Co się zaś tyczy pierników, odpowiednia ilość czerwonego wina do lukrowania ;) dodała rękom pewności :devil1: .

A pamiętacie, że w ubiegłym roku już 12.02 (czyli za niecałe dwa tygodnie :woohoo: ) można było podziwiać takie widoki:



Oby w tym roku wiosna pojawiła się równie szybko! Czego Wam i sobie życzę :flower1: !
Miłego, dłuuuugiego weekendu!
Ostatnio zmieniany: 30 Sty 2016 08:03 przez asia2.

Ogród (nie do) Poznania. 30 Sty 2016 13:03 #430018

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Asiu, jeszcze chwilę tak ciepło będzie i może się to zdarzyć i w tym roku.. Ja wczoraj u siebie nakryłam szczypiorki krokusowe.. już..już miałam się zmartwić, że wcześnie- ale skoro mówisz, że rok temu tak było, to znaczy, że wszystko dobrze.
Zmotywowałaś mnie i aż do ubiegłorocznych fotek muszę zerknąc, jak to było u mnie. Pewno później :hammer: Jestem jednak dobrej myśli- już praktycznie luty..a to oznacza, że wiosna za chwilę.. Nawet jak śnieg spadnie, to nie będzie w stanie mnie wkurzyć- to i tak bedą jego ostatnie podrygi :happy3:

Wiosna, wiosna już za progiem :dance:

Fryzura poranna... :rotfl1: CHociaż coś próbuje przekazać swoim kształtem :funnyface: ..u mnie bocianie gniazdo na czubku głowy..nie wiem, co próbuje powiedzieć :crazy:

Ściskam, miłego weekendu :kiss3:

Ogród (nie do) Poznania. 03 Lut 2016 07:45 #431207

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Witaj Monisiu! Mój jedyny gościu :kiss3: !
Fryzura poranna... :rotfl1: Chociaż coś próbuje przekazać swoim kształtem :funnyface:
Ostatnio zaczął pojawiać się jeden róg - natura mi bardziej wyszlachetniała, czy jak :rotfl1: ...?
Krokusy już lada dzień powinny zacząć pokazywać kolorki. Już pora. Z resztą sama zobacz - specjalnie dla Ciebie najnowszy update z ogrodu:

Wyrywna przylaszczka (niestety fotografowana bez słońca, więc się skuliła)





ciemierniki:




niestety ten podmarzł i pytanie czy w ogóle zakwitnie :cry3: . A był taki zapączkowany...


no i przebiśniegi...




Miłego :bye: !
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, pamelka, Robaczek, Bozi, inag1, IwOnagn

Ogród (nie do) Poznania. 03 Lut 2016 10:35 #431231

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
asia2 wrote:
Ostatnio zaczął pojawiać się jeden róg - natura mi bardziej wyszlachetniała, czy jak :rotfl1: ...?
Jak ja lubię Twoje dowcipy :rotfl1: :hug:
Stwierdziłam- na swój użytek, że moje bocianie gniazdo to zapowiedz wczesnej wiosny.. :funnyface:


Krokusy już pączkują u Ciebie..ale Wy macie dobrze z klimatem :jeez: U mnie ciągle szczypiorki, tyle, że coraz wyższe. W jednym miejscu liście są nasypane i nawet wczoraj tam zaglądałam- krokusy powyciągały się jak peryskopy.

Mech uroczo wygląda na rabacie..ja próbowałam w ubiegłym roku przesadzic kępkę do siebie, ciekawe, czy przetrwa..?

Znowu zazdroszczę ciemierników, jak tylko je gdzieś wypatrzę. Od kilku lat się nad nimi waham, bo nie wiem, czy chcę.. w końcu może się zmobilizuję. Na Twój ciemny 3mam kciuki i nie mogę się doczekać kwitnienia..na pewno jest śliczny :woohoo:

Ściskam!

Ogród (nie do) Poznania. 03 Lut 2016 11:19 #431239

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Asiu właśnie dzisiaj udając się z dziećmi do doktorów :lev: przejeżdżając przez spory las opowiadałam, że wkrótce w lesie będzie biało :woohoo:
No to pytanie córki: 'śnieg znowu spadnie' :supr: :rotfl1: :happy3:
No nie, o takie właśnie widoki, jak u Ciebie mi chodziło, przebiśniegi, zawilce i do tego jeszcze przylaszczki :flower2:
Coś mi się wydaje, że wspomniany przez Ciebie wcześniej termin 12.02 zostanie dotrzymany :wink4:
Pozdrawiam z chłodnego jeszcze wschodu, u nas niestety wszystko później :oops:

Ogród (nie do) Poznania. 04 Lut 2016 20:18 #431885

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Asiu :bye: , regularna wiosna u Ciebie :P
U mnie zaledwie pąki ciemierników odkryłam , ale prawdę mówiąc ,to muszę posprzątać w ogrodzie,
może wówczas wypatrzę coś więcej.

U nas wiosna też później , jak u Joli.

Przylaszczka śliczna ! Moja zanikła , nie wiem czemu ,bo ona chyba lubi zasadowe podłoże ,a takie właśnie mam.

Poranne fryzury ... :jeez: Jak nosiłam krótkie włosy ,to można było się wszystkiego spodziewać :happy4:

Pozwolę sobie zinterpretować bocianie gniazdo Moniki - to jak wypatrywanie przeszkód z "bocianiego gniazda" na okręcie :happy4: Monia- przeszkód nie ma , jedź na zlot! :funnyface:
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2016 20:22 przez magdala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Ogród (nie do) Poznania. 04 Lut 2016 22:45 #431932

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Madziu... :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: Świetne!!

Ogród (nie do) Poznania. 05 Lut 2016 11:26 #432046

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Takiej wiosny chcę, taką wiosnę mi pokazuj :)
W Wawie dziś słonecznie, co w okolicznościach piątkowych wzmacnia zwyżkę nastroju... jeszcze parę godzin :)
Co ogrodowo robisz w weekend?

Ogród (nie do) Poznania. 05 Lut 2016 21:42 #432284

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Witajcie piątkowo!

Aguś, chętnie będę pokazywać, ale na razie nie mam zbyt wiele tej wiosny :( .
Czy ogrodowo coś zadziałam w weekend zależy od pogody. Wczoraj na przykład śnieżyło i gradziło, dzisiaj ponuro i deszczowo...
Niech jutro będzie słońce.... :lev:
Powiedz, co Cię tak ostatnio przybija moja Droga :( !? Przykro czytać, że Twój nastrój dołuje...

Madziu, przylaszczki sadziłam dwa lata temu i jakoś się trzymają (tfu, tfu, puk, puk), chociaż niespecjalnie dbam o ich potrzeby życiowe. A może to klucz do sukcesu :think: ... nie przejmować się zbytnio... Za to ranniki chyba poczuły się zranione takim podejściem, bo ani ich widu, ani słychu... A w kilku miejscach miałam.
Interpretacja "bocianiego gniazda" Moniki w dechę!

Jolu, a gdzieś Ty u mnie zawilce wypatrzyła :woohoo: ? Napisz proszę, bo zawsze bardzo chciałam je mieć, a może nie wiem, że już mam :rotfl1: !
Oby Twoje dziecię nie wykrakało tego śniegu, bo niestety jeszcze "wszystko się może zdarzyć"....

Moniś,
Mech uroczo wygląda na rabacie..ja próbowałam w ubiegłym roku przesadzic kępkę do siebie,
No pacz pani, a ja z nim walczę :rotfl1: . Niestety, mam sporo zacienionych zakątków, które samoistnie zarastają. Może Ci podesłać :rotfl1: ?
Jak tam widoki z poziomu "bocianiego gniazda"? Wiosnę już widać?
Fajnie, że się zdecydowałaś wybrać do Firleja. Oferta noclegu jakby co aktualna ;) .

Weekend...! :dance:
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2016 21:43 przez asia2.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Ogród (nie do) Poznania. 06 Lut 2016 16:24 #432434

  • Lady-r
  • Lady-r's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 67
  • Otrzymane dziękuję: 82
Asiu to masz dobrze jak ci cieniste zakątki zarastają, bo u mnie to raczej wysychają. ;)

Ogród (nie do) Poznania. 06 Lut 2016 18:06 #432462

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Dziś wiosna wisiała w powietrzu...
Zapach, światło, dźwięk... Wszystko wręcz krzyczało, że wiosna za progiem :flower2: .
Cudownie....
Wszystko z ziemi wychodzi...








Nie chcę zapeszyć, ale może wreszcie w tym roku doczekam się ciemierników....







Nawet ranniki, na których postawiłam już krzyżyk, jednak wychylają się spod ziemi...



Aniu
, u mnie niestety cienia pod dostatkiem, w upały fajnie, ale wiosną i jesienią niedobór słońca doskwiera...
Ostatnio zmieniany: 06 Lut 2016 18:08 przez asia2.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, Lady-r

Ogród (nie do) Poznania. 06 Lut 2016 18:32 #432473

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Asiu , na 100 procent doczekasz ciemierników ,bo cóż im teraz może zaszkodzić ? :P
Pąki pełną gębą , to i kwiaty będą.

Ja też cieszę się ,bo zakwitnie ciemiernik świeżo przesadzony z ogrodu koleżanki i to pięcioma kwiatami.
Do szczęścia brakuje mi jakichś pełnych ciemierników , w mojej okolicy trudno takie kupić .

Mam nadzieję ,że przywieje do mnie to ,co dzisiaj czułaś w powietrzu , bo u nas dzisiaj
zupełnie nie było wiosny, było wręcz ponuro ,ciężko tak jakoś ...

Ogród (nie do) Poznania. 06 Lut 2016 19:15 #432499

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Z niewiadomych przyczyn ranniki się zdublowały, wypychając przebiśniegi...



Madziu, co może zaszkodzić ciemiernikom?
A na przykład jakieś głodne stwory, które mi regularnie zżerają młodą zieleninę :mad2: .... Nie wiem co to, podejrzewam, że ptaki...
Będę dmuchać w Twoim kierunku, może jutro wiosna i u Ciebie zawita...

Ogród (nie do) Poznania. 06 Lut 2016 19:26 #432506

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Słoneczna pogodę proszę przydmuchać i w moją stronę :P Słoneczka trochę dzisiaj brakowało, ale rośliny garną się do życia.
Muszę jak najszybciej się z porządkami uwijać, żeby nie poniszczyć potem świeżej zieleniny.

Ogród (nie do) Poznania. 06 Lut 2016 19:27 #432510

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
A ciemierniki to przypadkiem nie są trujące? Chyba ,że nie dla ptaków. ;)

Ocieplenie klimatu tak nas rozpuściło ,że w lutym wymagamy wiosny :happy3:
Przecież w "dawnych" czasach luty to był najbardziej zimowy miesiąc, śnieg ,mróz i żadnej nadziei
na wiosenne kwiaty.
A teraz ... :jeez:
Poczekam zatem cierpliwie :P :P


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.444 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum