TEMAT: Zielono mi.....

Zielono mi..... 17 Mar 2015 06:46 #349739

  • Baptysja
  • Baptysja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 3046
Ale będzie łan cyklamenów. :woohoo: :thanks:
Czekam na kwiaty mertensji, a w międzyczasie muszę coś o niej poczyta. :paper:
Pozdrawiam zielono Maria

Mój kawałek ziemi
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Zielono mi..... 17 Mar 2015 08:03 #349749

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
VERA wrote:
lilia himalajska zimowała w gruncie, zasypana kopczykiem przekompostowanej kory. Za późno rozgarnęłam okrycie, dlatego jest jeszcze taka blada bidula. No cóż, jak się rośnie w ciemnicy...............................

IMG_6268.jpg

Bardzo szybko zaczyna wegetację, czasami już w połowie stycznia ma kieł na wierzchu. Oczywiście jak przykrywa jest nie zamarznięta i można do niej zajrzeć. Najbardziej kłopotliwe jest jednak okrycie jej podczas majowych przymrozków, zwłaszcza jak wybije w pęd kwiatostanowy. Trzymam kciuki za kwitnienie w tym roku, czekam też na swoją. Ile lat masz ją w gruncie?
Gratuluję siewek trójlistów, miałam podobny problem z siewkami martagonów i piwonii botanicznych. Pikowałam do doniczek po dwóch latach. Nie mam wątpliwości, że nie zmarnujesz ani jednej siewki :)
Kolekcje imponujące, oglądam z ogromną przyjemnością.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Zuza

Zielono mi..... 17 Mar 2015 12:46 #349814

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Mnóstwo cyklamenów !!! Ja też bardzo te kwiatki lubię , mam dwie niewielkie kępki na skalniaku (biała i różową) .Widzę ,ze u Ciebie rosną w donicach ? czy zimujesz je na zewnątrz ?
A w jakim miesiącu kwitły , jak to widać na zdjęciach ? Te u mnie mają nadal , po łagodnej zimie , piękne zielone liście. A zakwitną ...dopiero w VIII/IX.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 17 Mar 2015 17:43 #349874

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Rząd cyklamenów w koszach wygląda obłędnie :eek3: , nie mogę się doczekać aż trafią na docelowe miejsce.
Ciekawa jestem co też wymyśliłaś, ta ilość, kosze... przemyślałaś wszystko dokładnie :hearts:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 17 Mar 2015 20:39 #349979

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Mario martensja ma ciekawie wybarwione liście wiosną, później są zielone. Za to kwiaty urzekają czysto niebieską barwą. Marzy mi się taki niebieski zakątek, więc martesja jak znalazł w takie miejsce :yummi:
Cyklameny chwilowo czekają w "poczekalni ogrodowej" na swoją kolej, ale o tym za trochę.................................... :comp:

Vita dziękuję za informację. Moja himalajka rośnie w gruncie od ubiegłej wiosny. Muszę ją w tym sezonie odpowiednio dokarmić, bo w zeszłym roku roku korzystała tylko z zasobów przygotowanego dla niej podłoża i gnojówki. Czytałam teraz że jest bardzo żarłoczna, więc u mnie głodowała bidula cały ubiegły sezon. Na kwitnienie w tym roku specjalnie nie liczę z tego właśnie powodu, pewnie cebula za bardzo nie przyrosła :think: Czekam też niecierpliwie na siewki trójlistów aby się pokazały, mam cichą nadzieję że nie stały się przysmakiem jakiś podziemnych żarłocznych potworów.

Ewelinko cyklameny normalnie rosną u mnie bezpośrednio w gruncie. Mają się całkiem dobrze, kwitną i rozsiewają się dość obficie. Zimują pod liśćmi spadłymi z brzozy. Te w koszach to tegoroczny zakup w Sadzawce.pl - chwilowo w nich rezydują............

Krzysiu cierpliwości, jeszcze trochę...................................... :silly:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Zielono mi..... 17 Mar 2015 20:44 #349981

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Obłęd w oczach mam....o szafirkach jeszcze nie ćwierkają u mnie.... :eek3: , wiosny u Ciebie najwięcej...cyklamenowe pole? jeszcze tu nie było takiego cudu....czekam niecierpliwie na widoki.
Mertensje w jakich warunkach sadziłaś ? słońce ? jedna jest do półcienia chyba.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 18 Mar 2015 20:10 #350269

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Ewo mertensje rosną u mnie w półcieniu. Jedna pod bukiem, druga pod perełkowcem. Pierwsza wygląda na zadowoloną z życia, natomiast druga jest najwyraźniej obrażona na towarzystwo w którym przyszło jej mieszkać :angry: Muszę ją przesadzić bo pokazała tylko dwie łodyżki, zero pąków kwiatowych - a były kupione z jednego źródła, tej samej wielkości i posadzone równocześnie.

Zapraszam na wiosenny spacerek....................... :flower2:

IMG_5994.jpg


IMG_6074.jpg


IMG_6271.jpg


IMG_6282.jpg


IMG_6296.jpg


IMG_6309.jpg


IMG_6324.jpg


IMG_6335.jpg


IMG_6368.jpg


IMG_6383.jpg


IMG_6395_2015-03-18.jpg


IMG_6442.jpg


IMG_6471.jpg
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, sierika, elzbieta1, Amarant, edulkot, Krzysia, Adasiowa

Zielono mi..... 18 Mar 2015 20:20 #350277

  • elzbieta1
  • elzbieta1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 122
Piękna wiosna u Ciebie Vero :flower2: wiele się dzieje :bravo:
Pozdrawiam Elżbieta
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 18 Mar 2015 20:30 #350285

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Vero, imeni mi się w oczcah od tych cyklamenów :supr:
Kupiłam niedawno 5 szt (bluszczolistnych), ale tylko 5, bo kosztowne te maleństwa...ciekawa jestem ile kosztuje taki koszyczek w sadzawce..jeśli to nie wiedza tajemna to poproszę info w pw. Z odmiany dyskowatej (C. Coum) mam tylko jednego :oops:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 18 Mar 2015 20:32 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 18 Mar 2015 20:42 #350295

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
VERA wrote:
IMG_6335.jpg

Taki spacerek, bardzo proszę :) Iris aucheri?
Jak zamierzasz ulokować cyklameny? Po ilości wnioskuję, że zapowiada się imponująco :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 18 Mar 2015 20:45 #350297

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Wiosna u Ciebie przyspieszyła. Wszystkie kwitnienia przecudne. Cyklameny robią wrażenie. Już sobie wyobrażam jak to będzie wyglądać w ogrodzie . Skrzydlinka słodziutka. Takie maleństwo a jakie urokliwe.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 19 Mar 2015 22:14 #350641

  • Obserwatorka
  • Obserwatorka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 95
  • Otrzymane dziękuję: 29
Vero dziękuję za odpowiedź.O tej pensecie to nawet nie pomyślałam :hammer: A to naprawdę świetny pomysł.Vero czy wielką jest tajemnicą gdzie można zamówić ogrodowe cyklomeny?Miałam jednego roku ale mi wymarzł.Może to nie był ogrodowy ,sama już nie wiem.
Wiosna już u Ciebie na całego.Miło już tak sobie pochodzić po ogrodzie i popatrzeć gdzie co już puszcza lub kwitnie.A to wszystko tak cieszy.
Pozdrawiam serdecznie Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 20 Mar 2015 07:37 #350692

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Vero u mnie cyklameny giną , miałam 3 białe i jeden różowy , został tylko różowy .


PrzeglAdałam Twoje zdjęcia jeszcze raz ,urzekły mnie iryski , też mam ich sporo , ale musiałam część przesadzać teraz wiosną boję się że mi nie zakwitna .

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 20 Mar 2015 11:49 #350777

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Elżbieto miło że jesteś, witam :hearts:

Kasiu powodzenia !!!!!! :flower2:

Vita to te iryski. Cyklameny chwilowo zadołowane w poczekalni. Na miejsce docelowe trafią nie prędzej jak za rok. Mają czas jeszcze trochę podrosnąć i po cichu liczę na samosiewy......................... :)

Inko rośliny prawie że z godziny na godzinę rosną w oczach po prostu. Takie korony na ten przykład :

Przedwczoraj w południe

IMG_6511.jpg



I dzisiaj

IMG_6558.jpg



Iwonko te ostatnie kupiłam w Sadzawka.pl :flower2:

Geniu u mnie cyklameny rosną na pagórku. Jako że mam bardzo ciężką, gliniastą glebę, usypałam dość rozległy pagórek ze zleżałej szlaki. Na to dałam przygotowane luźne, z dużą zawartścią wapiennego rumoszu, próchniczne podłoże. Wcześniej sadziłam do gruntu robiąc drenaż pod spodem, ale różnie to bywało - najczęściej rosły sezon dwa i po zabawie.Dopiero kilka lat temu, będąc w Chorwacji widziałam je jak rosną w naturalnym środowisku.

P1030712.jpg


P1030713.jpg



Wykorzystałam to u siebie - i pełny sukces!!! Nie wymarzają, nie gniją i jeszcze się sieją :dance:
A przesadzonymi iryskami bym się specjalnie nie przejmowała. Jeśli ich nadmiernie teraz nie podzieliłaś, powinny zakwitnąć powodzenia :bye:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): e-genia, andrzejek, alana, affa, elzbieta1, Amarant, hanya, Adasiowa

Zielono mi..... 20 Mar 2015 13:53 #350796

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Vero wcale nie dzieliłam irysów , kupione były nie całe 2 lata temu wiec to nie były duże kępy .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 20 Mar 2015 22:48 #350953

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Geniu zdarzało już mi się wiosną przesadzać kępki irysów i nie miało to większego wpływu na kwitnienie. Myślę, że możesz spokojnie czekać na kwiaty, co najwyżej zakwitną nieco później :flower2:

Dzisiaj było ciepło, spokojnie, bez wiatru - co natychmiast wykorzystały rośliny......................
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Zielono mi..... 20 Mar 2015 23:07 #350959

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Nie poszły mi zdjęcia, może tym razem się uda...............................

IMG_6217.jpg


IMG_6564.jpg


IMG_6560.jpg


IMG_6559.jpg


IMG_6553.jpg


IMG_6534.jpg


IMG_6532.jpg


IMG_6526.jpg


IMG_6480.jpg


IMG_6416.jpg


IMG_6360.jpg


IMG_6301.jpg


IMG_6174.jpg


IMG_6412.jpg


IMG_6490.jpg
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, chester633, Bozi, affa, elzbieta1, Amarant, Ewogrod, hanya, Adasiowa, Gosia352

Zielono mi..... 20 Mar 2015 23:30 #350972

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
oj u ciebie też wiosna pełną parą :supr3: niektórych roślinek ci zazdroszczę :whistle:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.482 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum