TEMAT: Zielono mi.....

Zielono mi..... 06 Wrz 2015 22:13 #400396

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Czyżbyśmy budowały w tym samym czasie :woohoo: oby Tobie budowa ruszyła bez zbędnych poślizgów :kiss3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Zielono mi..... 07 Wrz 2015 22:07 #400573

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Majka dziękuję i wzajemnie :kiss3: W razie czego będziemy się wspierać na "duchu budowlanym" :wink2: :hearts:

Krzysiu miło że pomimo nawału prac znalazłaś chwilkę by do mnie zajrzeć. Dziękuję :kiss3: i życzę szybkiego zakończenia remontu .................

Beatko do podlewania ponad sto donic... :garden1: :garden1: :garden1: i ok............ dwustu doniczek. To dopiero jest zabawa :crazy: przy tegorocznych tropikach i braku opadów.

Bożenko większość moich cyklamenów kupiłam w Sadzawce. Obecnie też są w ich ofercie :flower2:

Inko cyklameny to szalenie urocze drobiazgi :yummi:

Aniu dziękuję za miły komentarz. Ciemiężyca zakwitła u mnie po raz pierwszy. Dokupiłam sobie jeszcze kilka, ale to maluchy - na kwitnienie trzeba będzie trochę poczekać......................... :flower1:

Dorotko a może twoja pampasowa miała za mokro w zimie i stąd to niepowodzenie w uprawie ??? :(

Haniu, Wiesiu ogród zimowy ogrzewany to nr.2 na planie. Nr.3 to taras z przeznaczeniem na ogród nieogrzewany. Razem 64m2
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Bozi

Zielono mi..... 07 Wrz 2015 22:26 #400580

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Vero, czy okrywasz cyklameny na zimę?
Temat został zablokowany.

Zielono mi..... 07 Wrz 2015 22:32 #400581

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Polowanie....................

IMG_0244.jpg


IMG_0245.jpg


IMG_0246.jpg


IMG_0248.jpg


Pokonany, mysza była sprytniejsza..................................

IMG_0252.jpg


Kocurek sąsiada często urządza sobie u mnie polowanie, niestety - z ptakami wychodzi mu to znacznie lepiej. Szkodnik jeden...................chociaż, nornicę lub mysz też czasami zostawi pod progiem :)
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Amarant, hanya, Krzysia, olga1234, agaros, Gosia352, zanetatacz

Zielono mi..... 08 Wrz 2015 09:32 #400616

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Ruszyło, to już poleci :dance: Nawet, jak będą potknięcia, poślizgi i nie zawsze miłe niespodzianki, to jest wspaniale :happy: Mnie się marzy wielka, przeszklona weranda; już nawet myślałam o jakichś kombinacjach z tarasem, ale to chyba nierealne ze względu na koszty. Będzie w zimie czas na rozmyślania.
Miejsca na nasadzenia Ci nie zabraknie, znakomicie, choć dla nas nie bardzo, bo na sprzedaż u Very nie ma co liczyć w najbliższych latach :devil1: Wybacz prywatę, ale tak mi się pomyślało :oops:
Napisz coś więcej o planach ogrodowych, wspomniałaś o skalniaku, czyli przyjadą kamienie, będzie trochę, jak u Ewy z Kamiennego kręgu? Też bym tak chciała, w cienistych miejscach to bajkowy krajobraz i nastrój. Opowiadaj Vero, opowiadaj. :hug: :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 13 Wrz 2015 22:05 #401714

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Bożenko cyklameny zimują u mnie pod spadłymi liści z brzozy. Wiosną usuwam tylko te, które dają się łatwo zebrać. Reszta zostaje i z czasem tworzy się z nich próchnica. Natomiast te rosnące na żwirowych stanowiskach radzą sobie bez okrywania.

IMG_0427.jpg


IMG_0403.jpg




Haniu ruszyło, dokładnie w 45 rocznicę ślubu. Wiem, wiem, trzeba mieć zdrowo :crazy: aby w tym wieku zaczynać wszystko od nowa. Ale co zrobić jak dom już za duży do sprzątania, a ogród za mały by spełnić kolejne chciejstwa ogrodnicze. I roślin zimą już nie mam gdzie trzymać, i oczko wodne za małe, i.................. długo by jeszcze wymieniać......................................
Na dzień dzisiejszy wygląda to tak :laugh1: Trochę jak wykopaliska archeo :rotfl1:

IMG_0398.jpg


IMG_0406.jpg


IMG_0407.jpg


IMG_0407.jpg


IMG_0408.jpg


IMG_0408.jpg


IMG_0409.jpg



Skalniak oczywiście będzie, najważniejszy materiał już czeka na kilku takich pryzmach...........

IMG_0393.jpg


Tylko cienia jak na lekarstwo, działka zupełnie pusta jest......................więc będę kombinować jak poradzić sobie z cieniolubami :think:



Tymczasem w poczekalni kwitną sobie w najlepsze...........

IMG_0452.jpg


IMG_0286.jpg


IMG_0455.jpg


IMG_0456.jpg


IMG_0401-2.jpg


IMG_0477.jpg


IMG_0476.jpg
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Amarant, hanya, Krzysia, Adasiowa, olga1234, zanetatacz

Zielono mi..... 13 Wrz 2015 22:12 #401717

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Piękności w Twojej poczekalni!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 13 Wrz 2015 22:18 #401720

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Nie wiem dlaczego poszły podwójne zdjęcia. Za pierwszym razem wywaliło mi cały post ze zdjęciami włącznie, a teraz te zdjęcia. Trudno, nie będę więcej kombinować - niech tak zostanie.
Pozdrawiam Wszystkich odwiedzających :bye: :bye: :bye:


IMG_0471.jpg


IMG_0448.jpg


IMG_0493-2.jpg


IMG_0495.jpg


IMG_0412.jpg
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Dorota15, Amarant, Ewogrod, hanya, Krzysia, Adasiowa, olga1234, Gosia352, beataogrodniczka

Zielono mi..... 14 Wrz 2015 11:53 #401820

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Dobrze, że masz roślinne zaplecze, to nowy ogród szybko nabierze właściwych barw :flower2: . Gratuluję decyzji i trzymam kciuki za szybką realizację :flower1:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 14 Wrz 2015 14:45 #401837

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Czyżby na gałęzi siedział ptak a kot chce się do niego dostać ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 14 Wrz 2015 15:59 #401843

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Vero, a ja właśnie myślę, że to bardzo dobra decyzja i trzymam kciuki za szybką i sprawną realizację wszystkich pomysłów. Człowiek się przywiązuje do domu, a to i żle i dobrze. Na pewno dobrze w domach wielopokoleniowych, ale ile takich teraz jest? Inaczej się męczymy w za dużych do sprzątania i drogich w eksploatacji starych grzmotach. Przepraszam za określenie, ale mimo całej miłości do mojego domeczku, przecież zdaję sobie sprawę z realiów.
Uszy do góry, cień urośnie, ostatecznie przeczekasz Polusiową modą pod cieniówkami :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 14 Wrz 2015 17:17 #401852

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Doniczkolandia u Ciebie widzę ma się świetnie .Bacznie będę obserwować Twojego prusznika ,jako że mam na niego chrapkę .Czy ketmia z oczkiem to jest syryjska czy jakaś inna ?Piękna jest :hearts:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 14 Wrz 2015 19:00 #401873

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Tęsnknię za mniejszym domkiem, zostalismy we dwoje, lata lecą, roboty nie ubywa.....ale u mnie to nierealne, przynajmniej na razie.
Podziwiam Cię, taka ilośc donic..... :jeez: , ja z donicami na bakier, w tym roku uschło mi wiele sadzonek...ale złożyły sie na to inne sprawy.
Nowinko, to chyba ketmia bagienna, ma duże liście i ogromne kwiaty..... :think:
Ostatnio zmieniany: 14 Wrz 2015 19:01 przez sierika.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 14 Wrz 2015 21:46 #401914

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Faktycznie wykopaliska :woohoo: ale tak to się zaczyna :)
Podziwiam :hug: jak pomyślę,że miałabym znowu się budować słabo mi się robi.Chociaż teraz prościej a na pewno szybciej jak się nie musi wszystkiego "załatwiać"
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 15 Wrz 2015 11:57 #402004

  • peonia
  • peonia's Avatar
Werciu, roslin na nowe stanowiska chyba Ci nie zabraknie :happy: wydaje mi się , bardzo czekasz na upragnione rabaty.
Piszesz ze raczkujesz z trawami, to ja tak mam ze skalniakami, twoje cyklameny cudowne wśród żwirku.
Moja działka na me pragnienia za mała niestety i skalniak jest niewielki :flower: .:bye:
Temat został zablokowany.

Zielono mi..... 15 Wrz 2015 19:08 #402069

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Moja budowa ruszyła wczesną jesienią, a święta wielkanocne już spędzaliśmy w nowym domku i wszystko było gotowe :lol:
A potem to już tylko same przyjemności... ZIELONE :woohoo:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Zielono mi..... 17 Wrz 2015 21:49 #402595

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Dorko, Wiesiu dziękuję :kiss3: :kiss3:

Bożenko dokładnie, to taki kot - łotr. Poluje najchętniej na ptaki :club2:
IMG_0413.jpg



Haniu wątek Polusi śledzę z ogromnym zainteresowaniem. Podziwiam Jej pomysły i pasję z jaką się oddaje tworząc swoją Jędrzejówkę. A teraz zabiła mi ćwieka tym murem zaporowym........................muszę coś na to zaradzić :think: Trochę starych cegieł już zgromadziłam....................................... :wink2:


Ewuniu liczę że zima zbyt wcześnie nie zawita i uda mi się coś już z tych donic wysadzić. Bo jak pomyślę o dołowaniu tego dobra na zimę to........................brrrrrrrrr - gęsiej skórki dostaję. Ten biały hibiskus bylinowy jest. To "Old Yella"

IMG_0484.jpg




Ewuś dziękuję za odwiedziny i odpowiedź Ewuni :kiss3:


Iwonko taki ze mnie niespokojny duch - z M zresztą też.Szybkie, szalone nieraz pomysły to nasza specjalność :rotfl1:


Beatko nie mogę się już wprost doczekać. A roślin na nowe to jeszcze ho ho albo i więcej :wink2:


Mróweczko to co przerabiałam w latach siedemdziesiątych z rozbudową domu, w porównaniu z dzisiejszą budową - to dopiero był wyczyn !!! Dzisiaj budowa to pestka po prostu. Firma zrobi, wywiezie i przywiezie co trzeba. Ja czekam na to ZIELONE właśnie :flower2:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Amarant, zanetatacz

Zielono mi..... 18 Wrz 2015 07:56 #402632

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Vero, ależ się dzieje!
Aż rumieńców dostałam, wyobrażając sobie, jak się cieszycie z nowego etapu w życiu...
Wiem, że wymaga on poświęceń i mnóstwa pracy, ale będzie po nowemu, lepiej!
Sam fakt urządzania wszystkiego, z wszelkimi zaletami doświadczenia życiowego jakie mamy, sprawia, że o przyszłości myśli się optymistycznie. Życzę powodzenia na każdym etapie, a rośliny i tak będą Ci pięknie rosły :)
Trzymam kciuki! (i trochę zazdroszczę :))
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.614 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum