TEMAT: OGRÓD PRZY DOMU

OGRÓD PRZY DOMU 09 Paź 2017 19:59 #568717

  • 1krolcia1
  • 1krolcia1's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 93
  • Otrzymane dziękuję: 73
Moja jedyna hortensja w ogrodzie przepięknie kwitła

DSCN0214.jpg
Ostatnio zmieniany: 09 Paź 2017 20:00 przez 1krolcia1.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD PRZY DOMU 14 Paź 2017 09:26 #569597

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Witam Wszystkich bardzo serdecznie :) Odpowiem krótko, fotografiami...brak czasu na dłuższe pisanie :think:
Ogród zarósł chwastami, ciągle pada, wieje...pogoda nie sprzyja pracom w ogrodzie.
Środka na mszyce nie mogę zastosować, w oczku żyją rybki, żaby...nie chcę ich truć. Teraz jest zimno, kolonia mszyc jest ograniczona...ale te co zostały mają się świetnie :silly: 1krolcia1 proszę pokaż co rośnie w donicach, widać w tle na fotografii...Masz swój wątek, widać że jest co podziwiać. Z przyjemnością bym obejrzała :flower2:


















OGRÓD PRZY DOMU 15 Paź 2017 10:47 #569774

  • 1krolcia1
  • 1krolcia1's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 93
  • Otrzymane dziękuję: 73
Aniu! Masz prześliczny ogród i jeszcze tak mnóstwo przeróżnych bylinek. Zazdroszczę kolekcji. Muszę założyć jakiś wątek o swoim ogrodzie bo czasami uda mi się kupić coś fajnego co warto pokazać.


DSCN0385.jpg
Ostatnio zmieniany: 15 Paź 2017 10:50 przez 1krolcia1.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 15 Paź 2017 12:00 #569806

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19262
  • Otrzymane dziękuję: 79591
Aniu, mimo niewątpliwie jesiennych klimatów Twój ogród bynajmniej nie wygląda na "zarośnięty". Mszyce w tym roku - :jeez: , i to mimo iż nie wahałam się użyć przeciw nim chemii z grubej rury.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 15 Paź 2017 20:35 #569895

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Aniu gdzie Ty masz te mszyce? U mnie były całe stada! Czereśnie mają zniekształcone przez nie przyrosty...
Cyklameny masz zimujące?
Tytoń pięcie Ci zakwitł! Mój tylko ma liściory...
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 15 Paź 2017 20:38 #569900

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
1krolcia1 :hearts: czekam na wątek. Proszę pokaż po kolei rośliny, naprawdę jest co podziwiać. Szczepione iglaki lubię, kiedyś miałam napad kupowałam jak szalona...różne, szczepione i zwykłe. Co sezon coś innego, klematisy, róże, Hosty, paprocie, cebulkowe...teraz przystopowałam, brakuje miejsca...nie da się wszystkiego posadzić :rotfl1: można podziwiać w innych ogrodach.

Łatko, ogród niestety jest zarośnięty...teraz czekam na pogodę, pasuje uprzątnąć uschnięte kwiatostany, zruszyć ziemię...wyrwać chwasty. Wykopać Dalie, Mieczyki...przygotować róże do okrycia...obok rosną rośliny jednoroczne. Jest co robić, liście z drzew liściastych już opadły...trzeba je wywieźć na kompostownik.

OGRÓD PRZY DOMU 18 Paź 2017 21:01 #570289

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Jejku, jeszcze niedawno ogrody tetnily życiem, juz trzeba wszystko uprzatnac. U mnie to jeszcze teraz bardzo ciepło, bo temp.powyżej 20 stopni od tygodnia. Jesień jest piękna. Ja jeszcze nic nie wykopuje, bo dalie kwitną. Niektóre rośliny powtarzają kwitnienie. Klimat nam się ocieplil i zima pewnie potrwa kilka tygodni jak w ubiegłym roku. Na odkrywanie jest jeszcze czas. Ja w ubiegłym roku nic nie zabezpieczalam i nic nie przemarzlo, ale to to może dlatego, ze w centralnej części mieszkam.
Miłych spacerów w jesiennej scenerii życzę.
Gosia
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 20 Paź 2017 09:55 #570505

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
zeberka363 :) w tym sezonie tylko świerki Conica były chronione...inne rośliny nie dostały musiały dać sobie radę same...w końcu tworzy się chyba równowaga biologiczna. Jakoś wszystko funkcjonuje. Mszyce oblepiały liście irysów, dalii, róż...wiąz też był czymś oblepiony. W oczku wodnym lilie oblepione były czarną mszycą, brzoskwinia też ucierpiała...liście były odkształcone, na koprze, buraczkach czerwonych też mieszkały. Poza tym wszędzie widoczne są mrówki...mieszka kret...chyba zjadał larwy chrząszczy majowych. Widać co jakiś czas usypany kopiec.
Cyklameny powinny być zimujące, takie kupiłam...jeszcze kwitną. Zobaczę jak przetrwają zimę dojdą jeszcze inne kolory. Nie zostaną okryte, myszowate na sto procent zjadły by dolną część.
Tytoń leśny, kwitły tylko dwie sadzonki...pozostałe miały tylko liście.

gosiap32 w moim regionie trzeba okrywać niektóre rośliny...róże nie zabezpieczone na pewno by umarzły. Pozostałe są zostawione same sobie, jeśli nie przetrwają zostaną zastąpione czymś innym. Porównując kwitnące rośliny wiosną, południe-zachód jest dwa tygodnie różnicy. U mnie zawsze kwitło wszystko później... tylko w jednym roku było inaczej. Wegetacja była szybsza.













KLONIK GOING GREEN


DALIA CRAZY LOVE




RÓŻA SYLVIA


Concerto 94


Klon palmowy 'Atropurpureum'
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, zeberka363

OGRÓD PRZY DOMU 20 Paź 2017 10:10 #570508

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19262
  • Otrzymane dziękuję: 79591
Ta Crazy Love rzeczywiście do zakochania :hearts:
Widzę kamyki wokół rabatek - podobnie do moich.
Aniu, u mnie mszyce być może uśmierciły szczepioną na skierniewickiej podkładce piętnastoletnia czeresienkę. W życiu tylu nie widziałam. I pryskanie niewiele pomagało.
Miejmy nadzieje, że następny sezon nie przyniesie podobnego wysypu tych paskud.
U Ciebie też mglisto...
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 21 Paź 2017 21:03 #570748

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Dalia, maleńka karpa... jest ubiegłoroczna, kupiona w markecie...dwie pozostałe gdzieś przepadły. W tym roku kupiłam w sklepie internetowym, tak jak czytałam w opiniach, tylko dwie się zgadzały...dostawca ma gdzieś co wysyła. Kamienie to wapienie, mokre kruszą się niemożliwie. Duży plus nie są ciężkie, można je bez najmniejszego problemu przenosić. Wędrują w różne miejsca.
Mszyce raczej nie zginą, będzie ich coraz więcej...czytałam że są jakieś preparaty, ale czy skuteczne...wątpię.
Mgła była tylko jeden dzień, dzisiaj była mżawka...chwilami padał drobny deszcz. Jednym słowem pogoda do bani, w ogrodzie nic nie można robić :blink: Mam natchnienie, do prac ogrodowych... muszę gdzieś upchnąć dwa klony z doniczek...coś trzeba wykopać, przesadzić w inne miejsce.

OGRÓD PRZY DOMU 21 Paź 2017 21:32 #570754

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Ognik szkarłatny 'Orange Glow' archiwalne foto...w tym roku wiosną przemarzł.






Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, Łatka, zeberka363

OGRÓD PRZY DOMU 23 Paź 2017 08:58 #570989

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
DSCF9471.jpg


DSCF9472.jpg


DSCF9473-2.jpg


DSCF9475.jpg
Ostatnio zmieniany: 23 Paź 2017 08:58 przez Anna96.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka

OGRÓD PRZY DOMU 23 Paź 2017 10:20 #571004

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Jeszcze będzie ciepło,tak przynajmniej zapowiadają.Nie gorąco ale przyzwoicie.Ja już dawno przestałam stresować się pogodą. I dobrze,pwolutku,pomalutku.
Z mrówkami też mam problem,są wszędzie.W sobotę mąż czyściła lampy przy chodniku bo nie chciały świecić.Okazało się ,że były pełne mrówek i pasku które tam latem naznosiły.I nornice i krety...teraz mam kota i liczę na nią :devil1:
Może jak przymrozi porządnie to trochę mniej plag będzie w przyszłym roku
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 27 Paź 2017 17:50 #571641

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Prawdopodobnie zimy nie będzie tym roku...robale, myszowate znajdą sobie bezpieczne miejsca. Pozbyć się tych plag jest coraz trudniej. W ogrodzie dalej nic nie można robić, dalej pada. Co ma być to będzie...najwyżej wiosną będzie więcej pracy.

Kwitnie jeszcze co nie co...

OGRÓD PRZY DOMU 27 Paź 2017 17:56 #571645

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
DSCF9487.jpg


DSCF9506.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, zeberka363

OGRÓD PRZY DOMU 30 Paź 2017 19:49 #572269

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Piękne zdjęcia z mgłą :hearts: Uwielbiam takie pogody, o ile nie jest zbyt zimno :devil1: Ta pomarańczowa dalia, chyba nie jest za wysoka :bad-idea:
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 02 Lis 2017 21:14 #572861

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Do fotografowania nie za bardzo się przykładam. Tylko kilka razy światło było super, zdjęcia wyszły ciekawe. Dalie też były fotografowane, najładniej wyglądały w ubiegłym roku. Rosły w zupełnie innych miejscach.
Dalie udało się wykopać, pomiędzy opadami deszczu. Stoją pod dachem, obsypane trocinami. Mieczyki też są już wykopane. Pytasz jak wysokie są Dalie, kupiłam tylko niskie odmiany...mają od 20 - 100 cm wysokości...wyższe odpadają, z braku miejsca. Jedna sztuka kupiona w tym roku nie zdążyła zakwitnąć. Posadziłam też mieczyki botaniczne, nawet jeden się nie pokazał...chyba gryzonie zjadły cebulki.

Pochwalę się jeszcze barierkami na tarasie, drzewo z odzysku...dostałam z rozbiórki, starego domu...zapach żywicy, słoje w drewnie super wyglądają. Deski będą jeszcze malowane, całość jest jeszcze nie dokończona.



Miejsce będzie bezpieczne, wnuczka ucieka do pieska. Hania jest coraz szybsza :rotfl1:

OGRÓD PRZY DOMU 02 Lis 2017 21:30 #572866

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19262
  • Otrzymane dziękuję: 79591
Słodka mała ogrodniczka.
U mnie też nie wszystkie dalie zdążyły zakwitnąć - w szczególności w górach, do tego stopnia, że zwątpiłam w celowość sadzenia ich tamże. No chyba że uda mi się na tyle podpędzić, że w połowie maja będę miała do wysadzenia duże rośliny.
W mieście jeszcze kilka kwitnie resztkami sił. Czekam z likwidacją na przymrozki.
Był u Ciebie spadek poniżej 0?
Sama robiłaś te barierki? :supr3:
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.830 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum