TEMAT: OGRÓD PRZY DOMU

OGRÓD PRZY DOMU 07 Lip 2018 09:59 #617081

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Ratybida kolumnowa


DSCF1512.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, minohiki, Carmen, Grazka2004


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD PRZY DOMU 07 Lip 2018 12:27 #617112

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1883
  • Otrzymane dziękuję: 3199
Ale cudak, nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. Musi fajnie wyglądać w kompozycji :flower2:
Zielono pozdrawiam Iwona
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 10 Lip 2018 07:15 #617510

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Cudaczek :) został wysiany z nasion, występuje też w żółtym kolorze. Niestety nie rośnie w kompozycji, nie wiem gdzie go upchnąć. W tym roku pędy są wiotkie i długie. Widocznie potrzebuje dużo papu. Rośnie blisko brązowej trawy, wrzośca, tulipanów...ten zakątek trzeba przerobić...na razie nie można działać, jest potwornie sucho.

W końcu zakwitły, zapach w ogrodzie bezcenny :dance:
Lilium OT-hybrid Honeymoon





LILIUM OT-HYBRID LAVON





LILIUM AURELIAN-hybr.PINK PERFECTION





LILIA TYGRYSIA


Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, merlin, Łatka, CHI, słowikowo, minohiki

OGRÓD PRZY DOMU 10 Lip 2018 09:10 #617519

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19264
  • Otrzymane dziękuję: 79622
Aniu, śliczne lilie, wydaje mi się jednak, że to nie jest Pink Perfection - o wiele za jasna i zbyt żółty środek; już prędzej Easter Moon - co nie byłoby z twoją stratą, jeśli dostawca się pomylił ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 10 Lip 2018 09:48 #617522

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Bardzo ładne lilie. Dobre zdjęcia zwłaszcza lilii Honeymoon. Ile ma lat i jaka jest wysoka? :flower2:
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 15 Lip 2018 11:42 #618191

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Łatko, Lilia się zgadza z rysunkiem na opakowaniu...kilka innych kupionych razem, też się zgadzają. Producent raczej się nie pomylił :)
Dziwna sprawa z tą lilią, w ubiegłym roku nie było kwiatów...widocznie myszy zjadły dużą cebulę, zostały jakieś kawałki które odbiły...zakwitły w tym roku. Fajnie, myślałam że przepadła.

merlin, lilie kwitnące najpóźniej kupione zostały w 2016 roku.

Lilium OT-hybrid Honeymoon wysokość 90 cm.


DSCF1608.jpg


Zakwitła następna...
'Muscadet'


DSCF1603.jpg



DSCF1602.jpg


DSCF1604.jpg


DSCF1605.jpg


DSCF1606.jpg


DSCF1607.jpg


DSCF1609.jpg


DSCF1610.jpg


DSCF1611.jpg


DSCF1612.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Dorota15, CHI, słowikowo, minohiki, Grazka2004

OGRÓD PRZY DOMU 23 Wrz 2018 08:56 #625570

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
DSCF1895.jpg


DSCF1897.jpg


DSCF1898.jpg


DSCF1899.jpg


DSCF1901.jpg


DSCF1910.jpg


DSCF1905.jpg


DSCF1912.jpg


DSCF1911.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Dorota15, Łatka, Carmen

OGRÓD PRZY DOMU 23 Wrz 2018 12:38 #625589

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19264
  • Otrzymane dziękuję: 79622
Bardzo u Ciebie jeszcze kolorowo.
Te kołnierzykowe dalie są urocze, prawda?
Ostatnio zmieniany: 23 Wrz 2018 12:39 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 23 Wrz 2018 20:33 #625655

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Witaj Aniu :hearts: no tak, ogród jeszcze jest kolorowy...wygląda trochę jesiennie. Daliami nie jestem w tym roku zachwycona, kupione wiosną karpy zniknęły, prawdopodobnie susza im zaszkodziła. Trzy karpy z ubiegłego roku nie zawiodły, cudownie kwitną. Cztery pozostałe są inne, na obrazkach wyglądają inaczej...kupione w renomowanym sklepie ogrodniczym...nacięłam się już drugi raz...więcej nic tam nie kupię.
Dalia nazywa się COLLARETTE LA GIOCONDA miała w tym roku dużo miejsca urosła szeroka i wysoka.
Mam problem z netem, nie mogę długo pisać. Pozdrawiam :)

DSCF1914.jpg


DSCF1915.jpg


DSCF1916.jpg


DSCF1919.jpg


DSCF1924.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Łatka, Carmen

OGRÓD PRZY DOMU 28 Wrz 2018 18:53 #626046

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
W Twoim ogrodzie ładnie i kolorowo o każdej porze roku :) .
Daliom nic nie można zarzucić, te sprawdzone są najlepsze bo o nowe, zgodne z obrazkiem trudno. Obficie kwitnące liliowce i inne byliny :hearts:
Piękne hortensje bukietowe, :bravo: moje nie wiem dlaczego, mają wiotkie pędy i kwiaty kładą się na ziemi, a związane już tak dobrze nie wyglądają.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 30 Wrz 2018 10:24 #626226

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Wiotkie pędy u Hortensji zależą prawdopodobnie od odmiany, też jedna wykłada się dołem na trawnik...też myślałam od podparciu dołem, kosiarka jeździ po kwiatach. Widziałam w sklepie ogrodniczym metalowe podpórki do Piwonii...wbijane w ziemię, górna część wygięta, półokrągła. Dwie takie podpórki odgięły by na sto procent gałęzie z kwiatami. Trzeba tylko takie podpórki umiejscowić wiosną w gruncie, metal zostanie naturalnie zakryty przez liście...potem nie jest estetycznie zakryty.
Oglądałam też program ogrodniczy, rośliny zabezpieczane były gałęziami w kształcie litery Y...próbowałam tego sposobu, większa wichura nie utrzymywała roślin, wypadały z takiego Y...wyglądało to nawet naturalnie, tylko do pierwszego większego deszczu z wiatrem.

DSCF1945.jpg


DSCF1935.jpg


DSCF1925.jpg


DSCF1932.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, Jan4, Carmen

OGRÓD PRZY DOMU 06 Paź 2018 15:20 #626941

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Anno,Twój ogród jest imponujący,piękny o każdej porze roku.Masz mnóstwo roślin.Zapewne potrzeba wielu lat,aby wszystko tak się rozrosła. Ja sobie dopiero teraz zdałam sprawę że najpierw powinno się posadzić drzewa,bo one najwolniej rosną. A przecież są ważne bo dają cień i stwarzają fajny klimat i zarazem tło dla całej reszty.Jednym słowem jest u Ciebie pięknie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 07 Paź 2018 20:56 #627042

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Gosiu, rośliny mają już swoje lata...co roku zwiększają wysokość i objętość, najlepiej spojrzeć na fotografie z poprzednich lat...wtedy widać jak wszystko się zmienia...ziemia w końcu jest zakryta.
Drzewa fakt, trzeba posadzić pierwsze...najdłużej rosą. Wcześniej też się nie śpieszyłam, rosły głównie byliny, rośliny jednoroczne, dwuletnie. Teraz wiem że szkoda czasu, lepiej posadzić coś trwalszego...wieloletniego. Krzewy, miniaturowe iglaki. Jeśli planujesz posadzić drzewa, poczytaj w necie. Ważna jest wielkość drzewa, szerokość korony...jesienne wybarwienie liści, odległość od budynków, granica z sąsiadem, bliskość z rabatami na których rosną cebulki, np. lilie. Potrzebują słonecznego stanowiska. Wysokie drzewa nie powinny rosnąć w pobliżu oczka wodnego, korzenie mogą uszkodzić folię. Teraz w praniu wszystko wychodzi :devil1: Tulipanowca szkoda wciąć, oczko też szkoda zlikwidować. Drzewa iglaste i liściaste to temat rzeka, ciągle potrzebują uwagi. Zmniejszenie korony, ciągłe przycinanie, zasłaniają mniejsze rośliny.




Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, gosiap32, Jan4, Edyta-ka, CHI, słowikowo

OGRÓD PRZY DOMU 07 Paź 2018 21:28 #627044

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19264
  • Otrzymane dziękuję: 79622
Aniu, wszystkie Twoje uwagi odnośnie drzew słuszne - chyba tylko bardzo młodym czas płynie powoli, a w tak zwanym pewnym wieku trzask, prask - i z małej sadzonki spore drzewo.
Ale widzę, że Twój miłorząb jeszcze młodziutki; mój ma około 10 lat, nie chce wielkiego drzewiszcza, wiec przycinam kilka razy w roku - to on wypuszcza mnóstwo pędów od korzeni. Twoje przycinane drzewa tak nie robią?
Powiem Wam skrycie, że jak z tego wszystkiego zaraz zaczną opadać liście, to znowu będę miała moment pukania się w czoło: po co mi było ... :jeez:
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 08 Paź 2018 10:11 #627085

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3929
  • Otrzymane dziękuję: 21008
Przepiękny ogród - jako posiadaczka "pólproduktów" w postaci roslin i działki (jeszcze do rozkopania - w sensie budowy obiektów) podziwiam i zostawiam Twój watek do przejrzenia zimą, w celu szukania pomysłów :thanks: :thanks: :thanks:
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 08 Paź 2018 11:51 #627096

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Dzięki Anno za rady odnośnie sadzenia drzew. Ja mam ich niewiele chociaż działka duża.Po części dlatego,aby nie grabić liści.Te które mam są jeszcze małe i kłopotu nie ma.Wszystkie Twoje cenne rady będę miała w pamięci przy zakupie kolejnych drzewek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

OGRÓD PRZY DOMU 08 Paź 2018 22:40 #627150

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Dziękuję za radę, muszę w przyszłym roku spróbować tych podpórek do hortensji.
Dorodny okaz miłorzębu :) , czy on ma szczególne wymagania?

Widzę, że nasadzenia drzew i krzewów są u Ciebie bardzo dobrze przemyślane :bravo: , teraz już wiem, dlaczego tak dobrze wyglądają.
Też ich dużo nasadziłem na początku, ale nie miałem doświadczenia i popełniłem wiele błędów :dry: .
Teraz jest za gęsto, więc przesadzam co się jeszcze da, resztę przycinam. Lubię to robić, podobnie jak grabić opadłe liście. :silly:

OGRÓD PRZY DOMU 08 Paź 2018 22:55 #627153

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Aniu :) Miłorząb jeszcze niewielki, z przyrostami od korzeni jest różnie. Trzeba zwracać uwagę przez cały sezon, jak coś zaczyna się pokazywać, od razu trzeba wyciąć. Zostawić gałąź kilka sezonów, potem trzeba użyć piły spalinowej :rotfl1:
Zresztą, jak są drzewa i krzewy rosną w ogrodzie sekator jest przyklejony do ręki przez kilka miesięcy :think: Nie trzeba się bać, można wszystko przycinać...rośliny się odmładzają, zagęszczają.

CHI :) oj, coś się będzie działo...gromadzisz rośliny? Trzymam kciuki, niech powstanie cudowny ogród...proszę wszystko dokumentuj i pokazuj :hearts:

Gosiu, liście grabi się dwukrotnie jesienią i wiosną :hearts: potem jest spokój. Więcej pracy wymagają rabaty z kwiatami. Odchwaszczanie, wycinanie,przesadzanie jest na okrągło...nie każdą roślinę można wysypać korą, żwirkiem. Nadchodzi zima, będzie więcej czasu na myszkowanie po necie...można wybrać ciekawe drzewa i krzewy. Podpatrzeć jak wyglądają wiosną, latem jesienią.
Wspomnienia z szuflady...

DSCF0343-2.jpg


DSCF0493.jpg


DSCF0521-2.jpg

Tulipanowiec, foto dzisiejsze...gałęzie wycięte wiosną na dole, góra też skrócona...w sezonie odrosła, ma nawet gałąź, przewodnik :( Myślałam że będzie spokój z górnym przycinaniem.

DSCF1966.jpg


DSCF1967.jpg


DSCF1968-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, Łatka, Carmen


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.730 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum