TEMAT: ,,Kokosowa'' ostoja 2014

,,Kokosowa'' ostoja 2014 07 Mar 2014 11:25 #231661

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
3 sztuki to wcale nie tak mało. Może Ci się powysiewają i nic nie będzie trzeba dokupować :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

,,Kokosowa'' ostoja 2014 07 Mar 2014 15:03 #231684

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
O jak nie lubię demolek a moje rośliny tym bardziej, nie potrafią się zadomowić przez to, ale chyba już zakończyłem swoje wielkie przedsięwzięcia. Mój york aby nie robi szkód- za malutka :devil1:
Temat został zablokowany.

,,Kokosowa'' ostoja 2014 12 Mar 2014 08:43 #232864

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Paula, te 3 szt. o tej porze roku to faktycznie uczta dla oka :flower2:

Adrian
, masz rację w 100% , po ,,rewolucjach ogrodowych'' trzeba odczekać sezon lub dwa by rośliny doszły do siebie :think: ,chyba że jest to miskant cukrowy-ten to jest ,,debeściak'' tylko szpadel i widły na niego działają. Właśnie zlikwidowałem go przy bramie(tak mi się wydaje, ale widziałem kłącza które weszły pod kostkę :jeez: )-ciężka harówa-nigdy więcej miskanta cukrowego chyba że rośnie w zbrojonym betonowym kręgu wkopanym 5 metrów w ziemię :devil1:

Nareszcie troszkę wolnego, zobaczę co w ogrodzie piszczy, aaaa....... zostało mi jeszcze cięcie róż(poczekam do kwitnięcia forsycji),dziś ,,wydmucham'' :oops: rabaty z zeszłorocznych liści :laugh1: odkurzaczem ogrodowym....i jeżeli ziemia jest dość sucha to wezmę się za aerację i wertykulację trawników.

takie mam ostatnie fotki,bo aparat pojechał w świat z M :placze:na 3 tyg. ,będę robił (próbował)zrobić zdjęcia telefonem

SDC10088.JPG


SDC10089_2014-03-12.JPG


SDC10090_2014-03-12.JPG


SDC10091_2014-03-12.JPG


SDC10092.JPG


SDC10093.JPG
Temat został zablokowany.

,,Kokosowa'' ostoja 2014 12 Mar 2014 09:25 #232899

  • AGP-ON
  • AGP-ON's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Grześ
  • Posty: 1137
  • Otrzymane dziękuję: 249
U nas tez w nocy przymrozki ;-( niefajnie.
Krokusy już przekwitają, przyszedł czas na Kosaćce.
Temat został zablokowany.

,,Kokosowa'' ostoja 2014 12 Mar 2014 09:34 #232904

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Grzesiu, ogarnąłeś już trawnik (aeracja-wertykulacja) :bad-idea: ,co do pogody nocami ma być cieplej ale w dzień dużooo chłodniej-pożyjemy ,zobaczymy :tongue2:
Temat został zablokowany.

,,Kokosowa'' ostoja 2014 12 Mar 2014 10:07 #232911

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
U mnie też przymrozki nocą :dry:, a w dzień jest przepięknie i cieplutko. Kiepski zestaw temperaturowy dla roślin :dry: .
Oby tylko na naszym zamartwianiu się skończyło :happy-old: .

A ja myślałam o miskancie cukrowym - skutecznie wybiłam go sobie z głowy :hammer: , po tym co napisałeś :kiss3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

,,Kokosowa'' ostoja 2014 12 Mar 2014 10:17 #232915

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Cześć chester (Paweł - dobrze wyczytałem?)
Brrr, zmroziłeś mnie ostatnimi zdjęciami - a już by się chciało zapomnieć o przymrozkach.
Imponujące oczko wodne, w dodatku bogato obsadzone - i te nenufary :bravo:
Pokazane rabaty są już dorodne - hortensje, tawuły, masa bylin; kompozycje z żurawkami i hostami, róże i lilie... Jest na czym zawiesić oko :D
Nie jestem zapalonym wędkarzem
(obcowanie z tak dużą dawką świeżego powietrza i zieleni nad wodą... te szumiące drzewa i lekki wietrzyk nad wodą... wybacz - usypiają mnie, cha cha - chyba, że akurat COŚ się dzieje wokół spławika :D) ale u Dziadka na niedużych stawkach łowiło się trochę jak byłem na wakacjach (ale nic cięższego niż 2-3 kg nie złowiłem) -
życzę udanych połowów!! (zdjęcia na lodzie zrobiły na mnie duże wrażenie!)
Temat został zablokowany.

,,Kokosowa'' ostoja 2014 12 Mar 2014 10:23 #232919

  • AGP-ON
  • AGP-ON's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Grześ
  • Posty: 1137
  • Otrzymane dziękuję: 249
Na razie trawnik zostawiam w spokoju. Brak czasu.
Róże odkopałem, do niedzieli kolce z rąk wyciągałem :club2: , wczoraj dokupiłem jeszcze 4 róże.
Mam też nowego RH oraz dwie Kaliny angielskie.
Na przyszłą sobotę planuję akcję przesadzania roślin.
Temat został zablokowany.

,,Kokosowa'' ostoja 2014 12 Mar 2014 10:29 #232922

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Witaj Chester, w realizacji planów demolkowych Kokos na pewno Ci pomoże. Cudna psina. Bardzo u Ciebie ładnie. Przymrozki trochę mnie martwią, ma być parę jeszcze zimniejszych nocy, nie wiem jak to przetrwają moje floksy wiechowate-mają 5-6 cm :woohoo: U Ciebie mrozik nic nie zamordował? :bye: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

,,Kokosowa'' ostoja 2014 12 Mar 2014 13:15 #232972

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Pawle, witam wiosennie, choć fotki pokazujesz jeszcze zimowe ;)
U mnie też w dzień cieplutko, a nocami lekkie przymrozki, ale roślinom to nie przeszkadza - krokusy już przekwitają, ale do kwitnienia zabierają się narcyzy i forsycja :flower2:
Wczoraj M. zrobił aerację i wertykulację, a jak tylko będą zapowiadać deszcz, trawka dostanie trochę obornika granulowanego i mam nadzieję, że ładnie się zazieleni :)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

,,Kokosowa'' ostoja 2014 12 Mar 2014 20:55 #233082

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Dorotko, miskanta cukrowego ,,gdzieś'' wyczaiłem :search: (chyba przywiozłem małą kępkę z Okęcia :blink: ) - takie piękne wiechy-posadziłem i tyle, a po dwóch sezonach zaczął zagarniać coraz więcej terenu. Był to czas budowy ,więc jednego posadziłem w wiadrze po tynku-takim 25 l.co by się nie rozłaził :devil1: :devil1: :devil1: w jeden sezon kłącza r o z e r w a ł y wiadro :supr3: ,na jednym co roku robię ,,indiańskie'' ognisko i co roku odbija :tongue2: .Jest to bardzo wytrzymała i ekspansywna bestia-sama nazwa mówi za siebie.Jest jak dla mnie jeden plus,na wiosnę gdy odbija uwielbiają go ,,spożywać'' psiaki.

Adrian
, witaj w moim skromnym ogródku, czasami warto mieć jakieś inne hobby niż tylko ogród i ogród i ogród..... :devil1: :tongue2: :wink4: :cool3:

Grzesiu
, widzę że zaraziłem cię w końcu różami-jeśli dobrze pamiętam-pierwsza była od nas..... :devil1: ja czekam na kilkanaście zamówionych :crazy: gdzie ja to posadzę :devil1:

Witaj Haniu, dziś robiłem przegląd w ogrodzie (choć nie wytrzymałem i rozpocząłem sezon motocyklowy) i tym sposobem zostało mi bardzo mało czasu na ogród. Kokos znowu nabroił,tym razem znajduję po całym ogrodzie wykopane z ziemi cebule tulipanów-no do d..y nakopię psotnikowi-ale Kokos już umie robić minę kota ze Shreka,serce mięknie i tyle-ja to nazywam miną Yorka-uszy kładzie po sobie ,wytrzeszcza białka i, i jest jakiś inny...... :devil1: :supr:

Witam cię Dalu, ja aerację mam w planach jutro bo od soboty ma wrócić - zima?? :ouch: :jeez: :sick: już dawałaś w zeszłym sezonie obornik granulowany-to jest myśl-tylko czy go Kokos nie opiepszy-koński wsuwa z lubością.... :happy-old:
Temat został zablokowany.

,,Kokosowa'' ostoja 2014 12 Mar 2014 21:11 #233094

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Chester, obawiam się, że granulowany nawóz Kokos potraktuje, jak psie chrupki. :woohoo: Dlatego nie mogę sypać takich smakołyków- Kuba zjadłby wszystko. Pisali forumowicze o takich psich akcjach z obornikiem i wiórkami rogowymi. Nie pamietam, gdzie to było, ale nie tylko Kokos i Kubuś są smakoszami. :rotfl1: :rotfl1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

,,Kokosowa'' ostoja 2014 12 Mar 2014 21:52 #233113

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja dzis sadziłam róże, a do sadzenia zawsze sypię wióry rogowe do dołka. Szkoda, że nie widzieliście miny mojego psa jak nie odrywał wzroku od torby z wiórami :rotfl1: . Bardzo się przy tym staram nie rozsypać wiórów poza dołek, bo przyjdzie i wykopie :jeez: . Nie może zostać żadnego śladu, a i tak zawsze gdzieś coś nie dopatrzę i co najmniej jedną mi wykopie :hammer: . O rozsypywaniu na powierzchni mogę w ogóle zapomnieć :wink4:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

,,Kokosowa'' ostoja 2014 12 Mar 2014 22:52 #233131

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pawle-każdy powinien mieć w domu "swojego Kokosa" dokładnie wszystko można na takowego
zwalić a i wyładować jest się na kim :P Choć i tak wiem,że u Ciebie,włos mu z głowy nie spadnie :kiss3:
Coś ostatnio forum obrodziło w Kasandry" jaka zima,gdzie zima?
Temat został zablokowany.

,,Kokosowa'' ostoja 2014 13 Mar 2014 07:44 #233165

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Śliczne zimowe ujęcia. :flower2:
Psiakość, z tymi chrupkami psimi to rzeczywiście będzie kłopot. Axel pięknie zasypane kocie g... wydobywa z ziemi namiętnie. :happy3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

,,Kokosowa'' ostoja 2014 13 Mar 2014 10:08 #233206

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Chester, już widzę jak trzepiesz Kokosowi futro :rotfl1: :rotfl1: Nawet tak nie mów, bo Kokos pęknie ze śmiechu :rotfl1: :rotfl1: Ja też wymiękam widząc miny Kubusiowe :eek3: Niestety jestem Pańcią zawojowaną i ten smok o tym doskonale wie. A co tam jakiś korzonek, one dają tyle radości i ....dodatkowego ruchu na świeżym powietrzu przy naprawianiu szkód. Samo zdrowie-śmiech i gimnastyka :flower: Miłej pracy w ogródku; Kokos nie poddawaj się :woohoo:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

,,Kokosowa'' ostoja 2014 13 Mar 2014 22:35 #233392

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Rano napisałem post i gdzieś uciekł do Matrixa....dzień był pracowity i jeszcze został mi kawałeczek trawnika do wertykulacji,po tym zabiegu wygląda :think: no - nie wygląda :pinch: ale za jakieś 6 tygodni odwdzięczy się za dzisiejszą ,,orkę''....pięknym wyglądem.Kompostownik pełny, to ,,towarek'' z trawnika przeznaczam do ściółkowania żywotników rosnących w szpalerach przy ogrodzeniu :bad-idea: .

Haniu
, trawnik zasilę nawozem w saszetkach ,który rozrabiam ,wlewam do specjalnego dozownika który jest podłączony do węża ogrodowego i łącze podlewanie z nawożeniem....

Marto
,jak myślisz czy można już zasilać róże,zostało mi wiaderko markowego nawozu do róż (nagroda z Twojego Pięknego Ogrodu :tongue2: )na opakowaniu jest info.żeby nawozić od kwietnia, ale w tym roku wszystko tzn.przyroda przyśpieszyła jakieś 3 tygodnie..

Romcia
,zimę widziałem w internecie na stronach pogodowych(wiem TV i NET kłamią) :drool:

Beata
, może Axel sprawdza cóż tam kotek zakopał i się z Axelkiem nie podzielił :happy4:

Haniu, Kokos dziś znów zabawiał się w górnika, jak tylko znalazłem jego dołek dał dyla i obserwował mnie z bezpiecznej odległości jak klnę pod nosem ... :devil1: ;)
Temat został zablokowany.

,,Kokosowa'' ostoja 2014 13 Mar 2014 23:41 #233419

  • Roma
  • Roma's Avatar
Widać,że trafił Ci się wyjątkowo pracowity i inteligentny egzemplarz :P
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.549 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum