TEMAT: Dwa ogródki '2014

Dwa ogródki '2014 12 Lis 2014 19:02 #312894

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Serwus Dani :) przepraszam troche zabarłożyłem z re-wpisem
Super kloniki,jesienia szczegolnie sa piękne,masz ich kilka,a ja dwa :)
Dobre miejsce dla klonika ´Garnet´ znalazlas,reprezentacyjne i przytulne :) to fajna odmiana przebarwia sie fantastycznie,ma ciekawe liscie
Ten co rosnie przed frontem domu z pewnoscia zwraca uwage przechodniow swoim kolorem,robi afere podwórkową :woohoo:
Ogrodki juz przygotowane do zimy?

Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Dwa ogródki '2014 12 Lis 2014 23:12 #313058

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Markus, :)
Tak, z grubsza przygotowane. Ciepło jest, więc jeszcze niczego nie opatulam, czekam na rozwój sytuacji. Tadziu mówi, że "zimy nie będzie", skąd to wie - nie wiem. :think:

A tymczasem zaczynam swoje jesienne zajęcia, trzeba się czymś zająć w jesienne wieczory. Teraz przemalowuję meble w jadalni w stylu "bielszy odcień bluesa". Pod koniec remontu domu zyskałam trochę miejsca w warsztacie i wtedy przemalowałam niedawno zakupioną wiszącą szafkę narożną. Pomalowana białą farbą akrylową z błękitnymi przecierkami.



Ściany noszą kolor z poprzedniego wystroju, ale drobnymi krokami dobrnę i do tych zmian. Prawie wszystko robię sama, zatem szlifowałam, gruntowałam, malowałam i przecierałam... Tadziu pomógł szafkę zawiesić.

Zajęcie jest dobre także na syndrom opustoszałego gniazda, który mnie dopadł. Niedawno wyprowadził się średni syn ze swoją żoną do nowego mieszkania. Do jego dawnego pokoju przeniósł się najmłodszy, oddalając się tym samym kilka kolejnych metrów ode mnie (dalej). Zaczynam się zastanawiać, po co nam było powiększać dom, skoro nas coraz mniej. :think: Życie... Pewnie moje słynne "sto pomysłów na minutę" skutecznie wypełni czas, tym bardziej jeśli zrealizuję je sama. ;)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 12 Lis 2014 23:14 #313059

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Danielo, widzę, że kolor nadal utrzymuje się w tonacji "kropla atramentu na cysternę białej farby" :rotfl1: .
Piękna jest ta witrynka :bravo: .
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 13 Lis 2014 00:02 #313068

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Danielo, świetny pomysł i wykonanie! Realizuj się tak twórczo dalej, to ani się obejrzysz, a przyjdzie wiosna ;-)
Pozdrawiam serdecznie i podziwiam :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 13 Lis 2014 20:21 #313248

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Edytko :hug:
Twoje określenie z cysterną... :rotfl1: :rotfl1: :P

Robaczku :hug:
do wiosny to nie jestem pewna czy się wyrobię ze wszystkim. ;) :cool3: :crazy:

Dziękuję dziewczyny za miłe słowa, to bardzo zachęca do działania. :)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 13 Lis 2014 21:56 #313284

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Daniela wrote:
Ściany noszą kolor z poprzedniego wystroju, ale drobnymi krokami dobrnę i do tych zmian. Prawie wszystko robię sama, zatem szlifowałam, gruntowałam, malowałam i przecierałam... Tadziu pomógł szafkę zawiesić.
Danielo , cała twoja praca nic nie byłaby warta , gdyby...szafka nie została zawieszona. Więc :thanks: Tadziowi.
A nawiasem mówiąc , bardzo ładnie ci to wyszło
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 13 Lis 2014 22:54 #313308

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Danielo, to nie jest moje określenie, to cytat z Tadzia ;) :rotfl1: .
Pamiętam jak opowiadałaś o malowaniu ścian :P .
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 14 Lis 2014 08:30 #313342

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Elu dziękuję, :hug:
a zawiesić też potrafię, używanie wiertarki to dla mnie nie nowina. Jednak wolę włączać Tadzia, bo jak zrobimy coś razem, to wtedy oznacza jego akceptację i mu się "też" podoba. ;)

Edyto, :hug:
no faktycznie, zapomniałam już. :oops: Użyłam bardzo "białej" bieli i jej zimny odcień podkreśla jeszcze dodatek błękitu i porcelana zdobiona na niebiesko. Białe farby mają jednak i tak tendencje do żółknięcia z czasem. :think: Wcześniej używałam kremowego koloru o nazwie Pastelowa orchidea, której efekt użycia podglądnęłam na jakimś blogu, kilka rzeczy takich jak ramki obrazów, lampę i świeczniki zrobiłam takim kolorem. Efekt był bardzo fajny i dobrze prezentują się w przedpokoju w kolorze kremowo-caffe latte. Bardzo dobrze zrobić sobie próby na mniejszych przedmiotach i zobaczyć jak grają we wnętrzu, bo w razie gdy coś nie pasuje, łatwo można to zmienić. Z meblami nie jest już tak prosto.
Wspomniany przedpokój kremowo-caffe latte też jest pewnym kompromisem, gdy Tadziu nie dojrzał jeszcze do białego. Uważa, że biały jest dla niego za jasny, jeśli dominuje w pomieszczeniu i nawet meble są białe. Dlatego wtedy przekonałam go do beżu i kremowego, by pokonać opór stopniowo. ;) Jak się uprę na coś to tylko kwestią czasu jest pokonanie oporów T. :cool3:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 06 Gru 2014 07:18 #319111

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Danielo, widzę że masz szachownicę perską - czy wykopujesz ją na zimę?
Pytam, bo moja wykopywana nie kwitła, w tym roku zostawiłem ją w gruncie, ale teraz zastanawiam się czy to ni był błąd :think:
A bez czarny 'Eva' jest super :bravo:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 06 Gru 2014 09:16 #319123

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Leszku,
nie wykopuję szachownic na zimę. Rosną przez kilka lat w jednym miejscu. W tym roku akurat część (w tym perskie) były przesadzane. Zobaczę jak to się odbije na ich kwitnięciu. Szachownice potrzebują solidnego karmienia, jeśli gleba będzie wyjałowiona i pozostaną w niej, to z czasem zanika kwitnienie. Jak pierwszy raz dostałam te cebule, to były bardzo duże (wielkości dużych buraków), wychowane na zasobnej glebie (dużo kompostu). U mnie pomimo to, że ciągle nawożę nie osiągają takich rozmiarów jakie były na początku, bo ziemia u mnie słaba. Z 4 pierwszych sztuk, ładnie się porozmnażały, nawet się podzieliłam z koleżankami. Przeważnie kwitnie jedna lub dwie, no ale ich uroda zachwyca. :)

Z bzu czarnego Eva jestem bardzo zadowolona, zaczął mi się rozkrzewiać i z roku na rok pojawia się coraz więcej pięknych, różowych kwiatostanów. :)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 18 Gru 2014 15:54 #321550

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Serwus Dani :) czy u Ciebie tez wiosna? ;) u mnie +10°C Mikołaj na rowerze jeździł (fajne fatałachy mi przywiózł)
Ciągle pada w szarą burkę było ubrane dzisiaj (juz zmrok) snieg sobie zamówiłaś na święta?
Roslinki bez kołdry ryzykuja,oby niby zima jakis numer nie wywinęła

Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 21 Gru 2014 19:56 #322034

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia


CIMG205202_2014-12-21-6.jpg
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 22 Gru 2014 15:00 #322172

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Danielo, wszystkiego najlepszego, zdrowia i wielu radości :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 23 Gru 2014 07:50 #322296

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
wszystkiego dobrego !!

PC220502mzz_2014-12-23-4.jpg

:bye: :bye:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 23 Gru 2014 12:43 #322329

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Markus, :)
dawno tu nie zaglądałam, jakoś bardzo zajęta byłam ostatnio, mam nadzieję że wybaczysz. U nas - jak Tadziu mówi - bardziej wiosna niż jesień, czy zima. :think: Od 20 tego mam wolne i do pracy idę 7ego stycznia, zatem urlop niczego sobie. :dance:
Śniegu ani widu, ale też mrozów na razie nie ma być, liczę na to, że ima będzie łaskawa dla roślin. Nie mam nic osłoniętego, tylko róże na działce niewielkie kopce mają. Pogoda tak ciepła, że nie ma co się spieszyć.
Mówisz Mikołaj na rowerze... hi hi hi... :happy4: Dobrze, że prezenty fajne przywiózł.

Ewo, hanyu, alphax i Michale,
dziękuję, że zajrzeliście do moich ogródków. Gospodyni ze mnie taka zabiegana, że nie zajrzałam tu od kilku dni. :oops: Za swoją przewinę i niegościnność zapraszam Was na pierniczki z misiem Kukisiem.



W ferworze świątecznego pichcenia załączam poniżej swoje życzenia oliwskie dla Wszystkich, którzy tu zaglądają.

Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 17 Sty 2015 13:57 #329970

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Dani,humoru do oporu w Nowym Roku :) szybko otwieraj sezon 2015

Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 25 Sty 2015 11:52 #333213

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Danielo, z przyjemnością zwiedziłam Twoje ogródki. Obejrzałam też relacje z Waszego forumowego spotkania. Ciekawa jestem jak będzie wyglądał dom po zmianach i czy zmieni się działkowanie, jak "ruszy pociąg". Będę śledzić Twój wątek. Ach, bukiet, który zrobiłaś, bajeczny... Masz może zdjęcie bukietu Twojej córki z frezji?
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 25 Sty 2015 12:02 #333217

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Danielo, co tam słychać nad morzem?? Co się dzieje w przydomowym ogródku?
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.293 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum