TEMAT: Siberia uprawia...

Siberia uprawia... 29 Paź 2014 22:57 #309308

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
A ja właśnie te złocienie uwielbiam!! Tylko nie miałam pojęcia, że są aż tak wysokie póki ich nie nabyłam.
Cudnie majowo! Żaby tak można było cofnąć czas.... już nie będę taka zachłanna i nie powiem, że ze 20 lat, ale choć do maja :tongue2:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Siberia uprawia... 29 Paź 2014 22:57 #309309

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Len wygląda świetnie z tymi przekwitłymi sasankami ! :woohoo:
Mój "len" na razie tylko w imieniu , nasiona dalej w torebce. Może w końcu w przyszłym roku ... :jeez:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 30 Paź 2014 08:15 #309328

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Firletko, ja bym część nasion wysiała już teraz do gruntu :woohoo: Wiosną siewki będą jak znalazł :devil1:
Potem już same zadbają o siebie :-)
U mnie kiełkują nawet pod kamieniem :devil1:



Aguśka, ależ ja też uwielbiam białego złocienia :-) Zresztą jak większość astrowatych :devil1:
Wszelkie koszyczki zresztą lubię bardzo bardzo!



Maj bez orlików to nie maj :devil1:




















Markito, a jak stoisz w temacie orlików? :devil1:
Że też Wam te majtki kojarzą się z kwiatami? :hammer: Mnie nigdy :devil1:
Ostatnio zmieniany: 30 Paź 2014 08:20 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Siberia uprawia... 30 Paź 2014 10:03 #309341

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Orliki mam pełne, takie jak Twoje i jeszcze białe pełne, dostałam też te ciemno fioletowe od Agness. Twoje to prawdziwe ślicznotki :hearts:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 30 Paź 2014 11:00 #309351

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Jak dotąd byłam skrytoczytaczem (niesamowite słowa powstają na forum :lol: ) ,w końcu pora coś napisać. ;) Przyznaję ,że ciągle zachwyca mnie różnorodność roślin w Twoim ogrodzie i gęste-buszowate nasadzenia. Mnie to jakoś nie wychodzi . Cieszę się na powtórkowe zdjęcia ,dostarczają energii w te coraz krótsze dni. Zdjęcia z lnem śliczniutkie a jakie maja być ,jak Tobie nasionka kiełkują nawet pod kamieniem. :) Rodki masz modelowe ,pochwal się nowym zakupem.
Obiecuję, że czasami coś sensownego napiszę bo jak na razie tylko same ochy i achy przychodzą mi do głowy. :flower2:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 30 Paź 2014 11:10 #309353

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Piękne orliczki! Najfajniejsze jest w nich to, że co roku pojawiają się nowe kolory, w dodatku w niespodziewanych miejscach :dance:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 30 Paź 2014 13:33 #309376

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Zgadza się, Kasiu :lol: orliki to źródło niespodzianek :dance:

Trzeba tylko pamiętać, żeby je kilka razy w sezonie wycinać w pień, wtedy odrastają im ładne, zielone listki :-)

Inko, dałabym głowę, że wpisywałaś się u mnie kilka dni temu :happy4: Z kolei ja, czytając wczoraj Twój wątek, zdziwiłam się, widząc swój wpis :funnyface:
SKS czy co?????? :think: :think: :think: :devil1: :happy4:

W końcu nic dziś nie kupiłam... :woohoo: :woohoo: :woohoo: Rano często wraca mi rozsądek :happy-old:
O mały figiel cały wyjazd nie doszedłby do skutku, bo poranek powitał nas przymrozkiem :silly:
Na szczęście temperatura szybko wzrosła i zlodowacenie, które pewnie było niezbyt duże, pozwoliło na normalne przekopywanie gleby :-)

Przesadziłam czarną brzozę i kosodrzewinę, wysadziłam derenia z doniczki i posadziłam pnącą hortensję z wczorajszej paczki od Terliczki :kiss3: :thanks:
Posadziłam też 5 cebul nowych tulipanów B) Halo :jeez: napisałam 5 sztuk, nie 5 setek :happy-old: :funnyface: :happy4:

Miejsce po wykopanych daliach zostanie przeznaczone na dalszy ciąg rabaty sosnowo-rodkowo-hostowo-cebulowej :hearts:

Dalie znajdą miejsce gdzie indziej :hearts: BĘDĄ LEPIEJ WYEKSPONOWANE, nie odsunięte na ubocze
:funnyface:

Wysadziłam też 6 ostatnich hortensji bukietowych ukorzenianych pod koniec zimy z patyków od Babopielki :thanks:

Pobrałam liście języcznika z zarodnikami w celu wysiania ich w parapetowym ogródku :dance:

Wykopałam pory i selery na surówki na najbliższe dni B)

I trzeba było pakować się z psem do samochodu, aby zdążyć do pracy... i troszkę odpocząć happy4: :happy4: :happy4:

Markito, najbardziej lubię te orliki, które są już starymi kępami :hearts: Nawet jeśli kwiaty nie są wymyślnie odmianowe, robią niesamowite wrażenie :)
Ciekawe jak pokażą się w nowym sezonie cieniutkie odmianowce :flower2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): viola

Siberia uprawia... 30 Paź 2014 13:41 #309378

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Siberia wrote:
Pobrałam liście języcznika z zarodnikami w celu wysiania ich w parapetowym ogródku :dance:

Zaintrygowałaś mnie ty siewstwem okrutnie więc zdradź tajemnicę jak to robisz a jak tylko wrócę do domu polecę sprawdzić, czy i moje liście mają jakieś zarodniczki ;) :silly:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 30 Paź 2014 14:12 #309381

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Wiesiaczku, pomna tego co pisała Ewa z Ewogrodu, że języczniki u niej wysiewają się tylko na piaskowcach :devil1: zgromadziłam kilka piaskowcopodobnych kamyków :whistle: (może też i wapienie), ułożyłam je na mokrym podłożu, rozkruszyłam na to wszystko liście z zarodnikami i zapakowałam do foliowej torebki B) Jak wszystkie wysiewy parapetowe, trzymam to na najbardziej słonecznym i ciepłym parapecie.

Dopiero później przypomniałam sobie wątek o wysiewach paproci, a tam Panowie najpierw kładli liście na papierze i czekali na wysyp nasienników, a dopiero tak uzyskane dobro wysiewali :idea1:

Dziś zastosuję też ten drugi sposób :funnyface:

Mój jeden języcznik zarodniki ma, a drugi zero. Pewnie jest zbyt młody, żeby się rozmnażać :happy-old:

Maj to też miesiąc nowych host :hearts: więc kilka obrazków im poświęcę :-) Dorosłych host u mnie jak na lekarstwo, więc będzie sama młodzież B)











W nadchodzącym sezonie będzie już ciekawiej :dance:

O ile gradobicia i przymrozki znów nie wejdą w paradę :whistle:
Ostatnio zmieniany: 30 Paź 2014 14:19 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, chester633, Amarant, Ewogrod

Siberia uprawia... 30 Paź 2014 14:52 #309390

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Orliki :hearts: - bujność nad bujnościami. Kilka razy tzn kiedy je przycinać? Po kwitnieniu? Swoje przycinam, jak się wysieją :unsure: .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 30 Paź 2014 15:03 #309391

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Katju, liście chorują i brzydną zazwyczaj po zawiązaniu nasion.
Jeśli chce się wysiewać orliki, trzeba oczywiście trochę powstrzymać się ze ścinaniem nasienników :happy-old:

Ponowne cięcie wtedy, kiedy zachodzi taka potrzeba, bo kopki liści znów szpecą :silly:
Chyba że nie szpecą :whistle: :whistle: :whistle:
Ostatnio zmieniany: 30 Paź 2014 15:05 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Siberia uprawia... 30 Paź 2014 15:08 #309392

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Recepta na bujne orliki to chyba glina :think: .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 30 Paź 2014 15:28 #309394

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Bardzo wysiewają Ci się kwiaty .Zawsze najładniej rosną tam ,gdzie ich nikt nie sieje.U mnie na ścieżkach :happy3: ,a że mam wąskie ,to niestety muszę wyrywać .Ale orły Ci porosły ,aż mnie zazdrość bierze ,śliczne :hearts:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 30 Paź 2014 19:27 #309449

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Nie jestem fanką orlików, ale mam jakieś 2 może 3 szt. Kiedy patrzę na Twoje fotki zaczynają mi się podobać coraz bardziej :think: .
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 30 Paź 2014 20:39 #309474

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Edytko, to może taki na zachętę :hearts:

'Black Barlow'



Z tej serii są różne kolory :woohoo:

Nowinko, jedne sieją się masowo, a inne nie. Ale nie narzekam, bo nie można mieć wszystkiego :wink4:
W przyszłym roku będzie rekordowa ilość żółtych fiołków rogatych :devil1:

Katju, nie mam porównania. W tej sprawie chyba trzeba zajrzeć do wątku orlikowego :idea2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Siberia uprawia... 30 Paź 2014 21:47 #309499

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
A taki ciemny to właśnie niekoniecznie :P . Za to ten fioletowy z białym wykończeniem :hearts: .
Ostatnio zmieniany: 30 Paź 2014 21:48 przez Edyta.
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 31 Paź 2014 20:20 #309689

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Nora Barlow i Black Barlow to jedne z ładniejszych orlików .Również nie wyobrażam sobie majowego ogrodu bez mnóstwa orlików ,chociaż parę kępek unicestwiłam podczas przesadzania róż.
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 31 Paź 2014 23:14 #309731

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Jak to dobrze Iwonko,że do ciebie zajrzałam.Mam dwie małe kępki orlikow i nie miałam pojęcia,że trzeba je przycinać.Super ten pomysł z korzeniami.Bardzo mi się podoba a orliczki śliczne
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.468 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum