TEMAT: Siberia uprawia...

Siberia uprawia... 04 Lis 2014 21:26 #310536

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Nowinko, dla odmiany jeden ze słonecznych dni lipcowych - było tak ciepło, że postanowiłam zacząć zapoznawać Pchełkę z wodą :happy:
Oczywiście woda też była rekordowo ciepła :hearts:
B) B) B) Czy widać ten słoneczny blask??? :dance: :dance: :dance:



(Odpukać, ale pranie na balkonie wysycha w błyskawicznym tempie i teraz) :devil1:

Krzysiu, wykazujesz się wyjątkowym forumowym instynktem :bravo: :bravo: :bravo:
Ale już trafić na ogród Eli to dla hościarza fart wyjątkowy :jeez:

Mam nadzieję, że szybko założysz wątek B) Że ogród w budowie to nawet lepiej :happy-old:

Peonio, nie wiń gawędek :devil1: Ja kiedyś w dużej kuwecie wysiałam kilka odmian astrów chińskich.
Jeden wzeszedł w zastraszających ilościach, drugi w ilości około 10 sztuk, trzeci był 1, a czwartego i piątego nie było wcale :devil1:
Żeby nie ten pierwszy, myślałabym, że to takie trudne do siewu kwiaty :devil1:

Violu, w takim razie musisz się intensywnie rozglądać w kwestii orlików na Oazie :wink4:
Choć może lepiej byłoby wziąć przykład z rozsądnych sąsiadów? :think: :whistle: Tuje i trawa mogą być synonimem wolności w ogródku :devil1:
Aktualnie czekam na długi weekend, żeby się oddać niewolniczej pracy :ouch:
:flower:


W miniony weekend zaliczyłam dłuuugi i niezwykły spacer w towarzystwie dwóch moich ukochanych suczek: Pchełki i Saby.
Zdjęć wesołych i skocznych zwierzątek nie mam, bo zapomniałam o zasadzie, że nie mam prawa wyjść do lasu bez aparatu :hammer: :hammer: :hammer:

Ale po powrocie ze spaceru wsiadłam w samochód i już z aparatem wróciłam do lasu :happy4:
Skłoniło mnie do powrotu znalezisko :supr3:



Gigantyczny kosz upleciony ze słomy nie wyglądał uroczo z powodu pleśni, ale rozmiarami (ok. 150 cm wysokości) i sposobem wykonania zaimponował mi :eek3:

Nie wahałam się ani chwili, że muszę go uratować przed całkowitym rozkładem...

W ogrodzie mamy, po wstępnym prysznicu, zaprezentował się o wiele lepiej :devil1:





Zupełnie mi nie przeszkadza, że kosz nie ma dna, bo gdyby je miał, dalej stałby w jakimś spichlerzu z ziarnem :lol:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA, viola


Zielone okna z estimeble.pl

Siberia uprawia... 04 Lis 2014 21:30 #310538

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Słoneczny blask widoczny aż za dobrze, świetne zdjęcie.Od Ciebie też bije blask........ :hug: i od kosza..... :hearts: , oby tylko żadna kobra nie wyskoczyła z niego....... :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 04 Lis 2014 21:31 przez sierika.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a

Siberia uprawia... 04 Lis 2014 21:41 #310542

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
A jakie masz z nim plany?
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 04 Lis 2014 21:42 #310543

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Kosz tymczasem został u mamy, bo do transportu wymaga całego bagażnika kombi i złożenia obu tylnych foteli :devil1: :devil1:

Pojadę po niego sama bliżej wiosny, a do tej pory wszystkie kobry zamarzną :wink4: :wink4: :wink4:



Margosiu, ustabilizuję go 3 palami w środku (moje wichury miałyby z nim używanie), a na nich umieszczę platformę na donice ze zwisającymi, i nie tylko, kwiatami :idea2:
Chyba, że zaświta mi lepszy pomysł :think: :think: :whistle: :whistle:
Ostatnio zmieniany: 04 Lis 2014 21:45 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA, Adasiowa

Siberia uprawia... 04 Lis 2014 21:47 #310547

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Jestem pełna podziwu- widząc taki kosz nie wpadłabym na to, że takie cudo może kryć się pod kurzem i pleśnią. Teraz z niecierpliwością czekam na wiosenne zagospodarowanie znaleziska :woohoo:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 04 Lis 2014 21:51 #310551

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Siberia wrote:

Pojadę po niego sama bliżej wiosny, a do tej pory wszystkie kobry zamarzną :wink4: :wink4: :wink4:
:rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Piękny kosz, pozazdrościć znaleziska :lol: .
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 04 Lis 2014 21:59 #310555

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Moniko, ja już kilka razy w życiu zrezygnowałam z czegoś, bo było brzydkie i zniszczone :blink: A potem oczy mi na wierzch wychodziły, gdy "moje" odrestaurowane cuda były w cudzych rękach :jeez:
Nie to złoto co się świeci :devil1:

Edytko, mam nadzieję, że kosz wytrzyma do wiosny w dobrej kondycji. Teraz ma za zadanie wyschnąć na wietrze i słońcu, a potem poczekać na przeprowadzkę pod dachem.

Może jego żywot w ogrodzie nie będzie zbyt długi. Może po jakiejś sesji zdjęciowej trafi jednak pod dach???????????
No nie wiem :supr: :think: :whistle:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 04 Lis 2014 22:01 #310557

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Jakieś 10 lat temu przywlokłam do domu stary kołowrotek. Czeka w piwnicy na odrestaurowanie i jakiś na niego pomysł.. ale "mam"- w razie nagłej potrzeby :happy3:
Masz rację, czasem skarby kryją się pod warstwą kurzu- ale trzeba jeszcze mieć wyobraźnię, aby to dostrzec.. Tym bardziej gratuluję znaleziska :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a

Siberia uprawia... 05 Lis 2014 09:07 #310612

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Czytam o dwóch pieskach a widzę jednego :think: , czy mam omamy ;)
A znaleziska fajne, też bym ratowała od zagłady :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dagmarazap

Siberia uprawia... 05 Lis 2014 11:32 #310637

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
Pikutku myślę że ten drugi pies jest u mamy Siberi, gdzie Iwonka znalazła kosz w lesie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Siberia uprawia... 05 Lis 2014 11:43 #310640

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
To miałaś farta z tym koszem :ohmy: Gdybym taki znalazła ,to też bym mu nie pozwoliła marnieć w samotności .Ciekawam ,co z nim zrobisz .Możliwości wiele ,ale do wiosny dużo czasu ,na pewno coś wymyślisz :wink2:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 05 Lis 2014 11:56 #310643

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Witam szanowną Koleżankę, skradam się cichutko, bo nie wiem, czy nie będzie :club2: :club2: na dzień dobry. Podpadnięta, ale i tak Cię odwiedzam, można? Pchełka z kąpieli zadowolona czy nigdy więcej? Pogoda tak piękna, że prace wiosenne czas zacząć. Póki co wstawione podlewanie, sucho jak diabli. I dlaczego mnie cieszy ta pogoda? :hammer: :hammer: Kosz ekstra? Ciekawe, co wymyślisz, on sam z siebie jest wielką ozdobą. Że też ludzie wyrzucają takie piękności.
Pozdrawiam nieśmiało, licząc na odrobinę wyrozumiałej sympatii.
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 05 Lis 2014 17:28 #310681

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Hanko Bez Wątku :tongue2: po tym pierwszym dniu z dwiema przymusowymi kąpielami (po każdym wniesieniu jej do wody płynęła do brzegu) Pchełka miała kilka dni przerwy w kąpielach, spowodowanych między innymi operacją.
Później chodziła z nami nad jezioro, ale ze względu na szwy nie namawiałam jej do pływania.
Któregoś dnia, kiedy pływaliśmy dość daleko od brzegu, z niewymowną radością zauważyliśmy, że płynie do nas sama :hearts:
Trzeba ją było siłą wyciągać z wody :-) Niezmordowanie pływała od człowieka do człowieka z wielką satysfakcją wymalowaną na psiej mordce B)

Do wiadomości osób niewtajemniczonych napiszę, że mój dwuletni piesek czyli suczka jest u nas dopiero od początku lutego :hearts:
Od tej pory nauczyła się spać we własnym legowisku, chodzić na bardzo długie spacery, jeździć samochodem (ale nie jako kierowca), czekać grzecznie pod sklepem i szkołą, wchodzić do jeziora... i pewnie jeszcze kilku normalnych zachowań :whistle:
W poprzednim domu miała lepiej o tyle, że miała towarzystwo drugiego psa, ale za to była psem - znajdą przeznaczonym do oddania.

Pchełka jest towarzyska do przesady :jeez: Znam już wszystkich psiarzy w okolicy :oops: :blink: :silly: :happy4: bo ona rozbawia ich samych i ich psy :devil1:

Wiesiu, tak jak napisała Dagmarka, na wyprawie była moja psunia i jej starsza "kuzynka" czyli psunia mojej mamy :-)
Mam ich foty z lata, kiedy spędziły razem tydzień :jeez: ale ani tam ostrości, ani psy nie podobne do siebie :happy4: Ciągle w ruchu lub padnięte od biegania i szalonych zabaw :devil1:



















Nowinko, Moniko, nigdy nie wiadomo co się człowiekowi w życiu przyda lub nie przyda :happy-old: Na wszelki wypadek ja z każdej wyprawy bliskiej czy bardzo dalekiej targam pamiątki :happy4: Choćby kawałek konarka, czy kolorowy kamień :devil1:
Jak widzę u kogoś kawałek drewna, wpadam w taki zachwyt, że mi ludzie wszystko oddają :rotfl1:
Ten kosz to chyba plecionka ze słomy i z wikliny... Ale głowy nie dam, bo byłam akurat po lekach na potworny ból głowy. Ból odpuścił, ale częściowe otępienie pozostało :jeez:
Tzn. mam nadzieję, że już odeszło :happy-old: :happy4:

Ciekawa jestem czy ten psi filmik da się zobaczyć? :think: :think: :think:
Ostatnio zmieniany: 05 Lis 2014 17:33 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Ewogrod, VERA, viola, Adasiowa

Siberia uprawia... 05 Lis 2014 18:20 #310694

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Kumo kochana :)
Przez chwilkę myślałam, że pomyliłam strony w Twoim wątku ... no, bo jakże to tak, listopad mamy, przynajmniej nominalnie, pojawiają się pierwsze reklamy świąteczne (!!! ), a tymczasem u Ciebie ... pełnia lata :) Przepiękne te ostatnie kolorowe zdjęcia rabatki, poczułam się tak lekko i na moment zapomniałam o ciemności za oknem. Dziękuję za te ciepłe wspomnienia.
Doskonale rozumiem Twoje zbieractwo ... ja mam to samo. Nie zliczę, ile razy podarowaliśmy z Adamem wyrzuconym rzeczom "drugą młodość" ;-) nawet takim , które nie rokowały nadziei na powrót do życia. Uwielbiam takie "znaleziska", a jeszcze bardziej - ich "renowację" :)
Jeszcze jedno : Twoje i Mamy suczki mają wielkie szczęście, że trafiły w TAKIE ręce ... Poproszę o gruntowne wymizianie każdej z osobna :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a

Siberia uprawia... 05 Lis 2014 18:34 #310698

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ciemność za oknem trzeba ignorować :happy-old: :happy-old: :happy-old: Czego nie widzimy, to nie istnieje :happy4: :happy4: :happy4:

To jeszcze kilka moich bzików :hearts: Były już kiedyś, ale co tam... Kto to pamięta? :whistle:







I na koniec z motywem przewodnim - słońcem B) :bye:

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Siberia uprawia... 05 Lis 2014 19:01 #310715

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Siberko, a co Pchełka miała za problem z nogami? Coś pewnikiem przegapiłam, a tu takie opatrunki :woohoo: Zazdroszczę Ci bliskości jeziora. Szczęściara jesteś, nie to taka bezwątkowa i jeszcze podejrzewana o bezogrodowość koleżanka :placze: . Bzik, bzik...koszykowy, kapeluszowy, dzwonkowy. Zbieractwo wszelkiej maści, Siberko, gdzie Ty to wszystko pomieścisz :jeez:
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 05 Lis 2014 19:12 #310719

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Niektóre psy mają na tylnych łapkach takie pamiątki po przodkach (jak my kość ogonową) :devil1: tzw. wilcze pazury.
W Pchekę nikt nie inwestował, zanim nastałam w jej życiu, nie była nawet szczepiona :silly:
Przy okazji sterylizacji, usunięto też jej te dodatkowe "palce" :jeez:
Mnie w sumie nie przeszkadzały, ale vetka namówiła mnie :oops:

Na tym filmiku (czy go widać?) ona miała jeszcze komplet szwów :jeez: :silly:

Haniu, ja nie gromadzę setek koszy i dzwonków :devil1: Po kilka rzeczy zaledwie z różnych działów :rotfl1:
Ups, chyba zapomniałam sfocić swoje żelazka :happy3:
Ostatnio zmieniany: 05 Lis 2014 19:14 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 05 Lis 2014 19:23 #310725

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Pieska cudowna :hearts: , szczęściara, że na Was trafiła.
Filmiku nie widzę, każą się logować...
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.546 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum