TEMAT: Siberia uprawia...

Siberia uprawia... 01 Lis 2014 14:46 #309771

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Też lubę orliki i mam ich sporo, głównie samosiejki. Myślę Jadziu, że ciężko unicestwia się orliki
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Siberia uprawia... 01 Lis 2014 14:50 #309773

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Siberko, kolekcję orlików masz niesamowitą. Ja mam tylko jeden kolor - taki standardowy, fioletowo-biały... dostałam jeszcze nasionka od Dany - jestem ciekawa, co z nich na przyszły rok zakwitnie...
Ten ciemny, Black Barlow, niesamowity! Jaki głęboki w swej tonacji :hearts:
Miłego popołudnia!
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 01 Lis 2014 22:31 #309853

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ja staram bardzo nie ulegać jesiennemu dołkowi, szczególnie kiedy świeci słońce. Na solarium nie chodzę.
Pomaga mi forum. Szczególnie kiedy mogę oglądać zdjęcia wspominkowe.
Słońce na nich zastępuje mi to prawdziwe
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 02 Lis 2014 01:52 #309866

  • peonia
  • peonia's Avatar
Co by nie mówic , ciekawy zbiór roslinek, żałuję ze nie zajrzałam wczesniej do Bazarku, nie mogę sie doczekac takich widoków jak u Ciebie z przymiotnem i astrem.
Ostatnio zmieniany: 02 Lis 2014 01:52 przez peonia.
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 02 Lis 2014 12:45 #309895

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Siberio :hearts: Twój wątek przeglądam już od pewnego czasu, wybrałam go jako jeden z pierwszych z powodu miejsca zamieszkania :lol:
Zachwycam się różnorodnością i bujnością kwiecia :flower2: odwiedzam też Twój bazarek i musiałam wykazać się ogromną siłą woli żeby nie ulec pokusie zakupów :devil1:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 02 Lis 2014 19:06 #309968

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Siberko, widzę, że powolutku zaczynają się wspomnieniowe fotki...Orliki są urocze i też bardzo lubię w nich tę nieprzewidywalność - nigdy nie wiadomo ile, jakie i gdzie się wysieją :hearts:
Ale w tym roku jesień, przynajmniej na Dolnym Śląsku, jest wyjątkowo długa, ciepła i śliczna - taki listopad to ja kocham! w ogrodzie nadal jest co podziwiać, ciągle pijemy poranną kawkę pod gruszą, więc ja jeszcze nie czuję nadchodzącej zimy i wyjątkowo nie mam jesiennego doła...Tylko dzień taki krótki :(
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): peonia

Siberia uprawia... 02 Lis 2014 22:21 #310059

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
O, jak miło wrócić na Forum i zastać tylu miłych gości :kiss3: :kiss3: :kiss3:

Właśnie zaległam w łóżku z laptopem :rotfl1: po intensywnym "świętowaniu" :jeez: :supr:

Dzień Zaduszny uwieńczony został wyjazdowym koncertem z zaprzyjaźnionym chórem ludowym z mojej letniej gminy :hearts: Jak na to święto przystało, śpiewaliśmy oczywiście regionalne pieśni pogrzebowe :happy-old:
Po koncercie było (bezalkoholowe) przyjęcie, a śpiewy już nie pogrzebowe :devil1:

Potem jeszcze tylko nocny spacer z psunią i wreszcie zasłużony odpoczynek w Oazie :comp: :hearts:

Jak na to święto przystało, chryzantema :happy-old: jedna z moich naj...





Cdn. jutro :bye:
Ostatnio zmieniany: 02 Lis 2014 22:29 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Siberia uprawia... 02 Lis 2014 22:27 #310062

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
"Regionalne pieśni pogrzebowe" :supr: ? Pierwsze słyszę :blink: .
Ostatnio zmieniany: 02 Lis 2014 22:28 przez Edyta.
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 02 Lis 2014 22:31 #310064

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ja też niedawno pierwszy raz o czymś takim usłyszałam :devil1: Jednak u nas, w Białostockiem, rzeczywiście śpiewało się zupełnie inne utwory :happy-old:

Żeby nie było, że coś zmyślam :devil1:

niebywalesuwalki.pl/2014/10/requiem-aete...-na-glosy-posluchaj/
Ostatnio zmieniany: 02 Lis 2014 22:47 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 02 Lis 2014 22:50 #310070

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Bezalkoholowa impreza i zaleganie w łóżku ? :woohoo: Jakoś to nie idzie w parze..... :rotfl1: ,a chryzantema ma piękną kolorystykę..... na szczęście nie pogrzebową.
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 03 Lis 2014 08:43 #310098

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Chryzkę też pochwalę ,bo lubię rudości, a wykurować się trzeba w łożu przyjemne z pożytecznym.Przy kompie niestety nie ma takiej możliwości B)
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 03 Lis 2014 12:42 #310146

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Jadziu, kiedy miałam komputer stacjonarny, marzłam przy oknie. Teraz laptopem można się nawet dogrzewać :devil1:
No, dobrze, zdrowe to to może nie jest, ale co jest zdrowe?????? :think: :think: :think:
Ja nie wiem :blink:
Zawsze mnie cieszy, kiedy ktoś lubi rudości :hearts:

Ewo, zaleganie w łóżku o tej porze jest sprawą normalną :happy-old: niezależnie od tego czy ktoś wcześniej dopuścił się nieumiarkowania w jedzeniu i piciu czy był wstrzemięźliwy B)
Ja coraz częściej wymiękam przy kompie, bo zmęczenie oczu odbiera mi przyjemność z forumowania :silly:

cdn. :oops:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 03 Lis 2014 15:17 #310187

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Ja też z tych lubiących rudości. :) Maruna też bardzo oryginalna ( bo to maruna ? )
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 03 Lis 2014 18:12 #310213

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Tak, Inko, to maruna B) Wiesiu, od kogo my ją mamy? :devil1:

Wszystkie 3 moje :funnyface:



Jadziu, a widziałaś podobny do nich Ruby Port? Mnie się tak spodobał, że popełniłam siew :rotfl1:
W zasadzie z tej serii nie miałam tylko białego czyli White'a :think: Trzeba się będzie porozglądać zimą w sklepach :search:



Iwonko, a jednak wierzę Jadzi, że łatwo unicestwić siewki orlików, zarówno młode jak i te już podrośnięte :jeez:
Podczas przesadzania zdarzało mi się odłożyć takiego orlika na bok i w ferworze prac na śmierć o nim zapomnieć :jeez:
Być może w ten sposób zaprzepaściłam pięknego, choć jeszcze młodego 'Barlow Blue'. Na domiar złego zostało mi po nim tylko jedno beznadziejne zdjęcie :silly:

Siewek orlików mam mnóstwo, bo raz masowo wysiałam je własnoręcznie :devil1:
Natura jednak robi to inteligentniej :rotfl1:
Diabeł mnie podkusił i rok temu wysiałam milion nasion rubinowego orlika 'Ruby Port' :silly: Oczywiście wszystkie na małej powierzchni :blink: Teraz strach się za to zabrać, no bo jak??? Rozsadzać zbity kożuch orlików, kiedy one mają korzonki palowe? :crazy:
A już w przyszłym sezonie mogłyby zakwitnąć kilkoma niespodziankami :whistle:
Kurczę, szkoda :ouch: może jednak jeszcze się za to zabrać??? :think: :think: :think: :think: :think:

Violu, ja o wycinaniu kęp orlikowych liści też przeczytałam na forum, chyba u Alebci :kiss3: Wcześniej znosiłam z bólem widok mało ozdobnych kopek :whistle: A żeby one jedyne były :devil1:
Masz dwie kępki? :supr: To trzeba się intensywniej porozglądać w ogrodach sąsiadów :wink4:

Aguniu, orlików Ci u mnie dostatek, ale kiedy przeglądam zdjęcia w stosownych wątkach, okazuje się, że jeszcze tylu nie mam :happy4:
Na przykład nie mam żadnego żółtego, co jest z mojej strony poważnym niedopatrzeniem.

Orliki oazowiczów

Margosiu, wszystkie moje słoneczka dla Ciebie :kiss3:



Peonio, aster gawędka rośnie u mnie w kilku miejscach, a jest mi szczególnie bliski, bo wysiałam go w pierwszym roku ogródkowania z torebki :-)
Przymiotno po raz pierwszy zobaczyłam kilka lat temu na bazarku przy jakimś sklepie w Szczecinie :-)
Kupiłam je wtedy w bukiecie na imieniny taty, Jana, a zaraz potem rozpoczęłam usilne poszukiwanie kwiecia - najpierw nazwy, a potem sadzonki.
No i mam :hearts: Fajne jest :hearts:

Dalu, u mnie ogródek mało już ozdobny i chociaż słoneczne dni nie są czymś wyjątkowym, jednak na siedzenie w ogródku nie mam ochoty, prędzej na bieganie :devil1:
Liście z drzew nie opadły, tylko zmarznięte wciąż na nich wiszą :unsure:
Nic tylko wracać do zdjęć z lepszej połowy roku :wink4:

Dziś doszłam do wniosku, że orlikom do twarzy z paprociami :hearts:

Krzysiu, miło zobaczyć kolejną krajankę :hearts: na forum :-)
Idę zaraz poczytać Twoje wpisy :search: Na jeden już trafiłam i bardzo mi się spodobał :rotfl1: :rotfl1: Ten o przyrządzaniu myszy na ciepło :devil1:
Mam nadzieję, że napisałaś coś o ogródku, bo jeśli nie, to koniecznie nadrób to niedopatrzenie u mnie :devil1:

Słoneczne fotki z czerwca :hearts:





Ostatnio zmieniany: 03 Lis 2014 18:27 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, peonia, Amarant, wxxx-a, viola, Adasiowa

Siberia uprawia... 03 Lis 2014 19:23 #310242

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Iwonko nie da się podkraść nigdzie :sad2: u sąsiadów przeważnie trawniki i iglaki :angry:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 03 Lis 2014 19:43 #310255

  • peonia
  • peonia's Avatar
Siberia wrote:

Peonio, aster gawędka rośnie u mnie w kilku miejscach, a jest mi szczególnie bliski, bo wysiałam go w pierwszym roku ogródkowania z torebki :-)
Przymiotno po raz pierwszy zobaczyłam kilka lat temu na bazarku przy jakimś sklepie w Szczecinie :-)
Kupiłam je wtedy w bukiecie na imieniny taty, Jana, a zaraz potem rozpoczęłam usilne poszukiwanie kwiecia - najpierw nazwy, a potem sadzonki.
No i mam :hearts: Fajne jest :hearts:
:bye: :laugh1:
Usmiejesz sie , bo ja tyle szczęścia znasionami astra gawędki nie miałm. Kupiłam z chytrości 3 paczki, i wiesz co? Nie wzeszło ani jedno nasionko. Zraziłam sie tym i więćej jego nie kupowałam, choc innne byliny mi powschodziły, i to było też w moich początkach 18 lat temu działania w ogrodzie.
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 03 Lis 2014 21:44 #310325

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Iwonko po rejestracji na forum najpierw sprawdziłam kto mieszka w pobliżu, potem obejrzałam ogródki krajanów, jeden to nawet naocznie :devil1: hosty ze wspólnych zakupów u Muszki odbierałam osobiście. Niestety nie dałam rady przeczytać i skomentować wszystkich interesujących wątków, ale idzie zima, wieczory będą dłuższe, a laptopik podobno za grzejnik może robić :happy3: to nadrobię zaległości.

O ogrodzie jeszcze nie pisałam, bo jest w stanie dewastacji. Mam plan na jego ponowne zagospodarowanie i dokumentację tego na forum. Muszę tylko z wiekowego blaszaka :comp: stare zdjęcia odzyskać, żebym porównać mogła: co było, co jest, a raczej czego już nie ma i co może będzie :garden:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 04 Lis 2014 08:01 #310392

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Fotki z czerwca bardzo słoneczne i energetyczne .Więcej takich ,bo się człowiekowi cieplej robi .W sezonie wszystko jest normalne ,ale teraz to już inny wymiar . :hug:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.516 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum