TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 26 Kwi 2014 08:14 #247664

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Witaj Marta :flower1:
Strasznie fajny krabik (jakoś nieuważnie czytam pewnie), czy przestał się tłuc... :happy4:
:supr:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 26 Kwi 2014 10:29 #247747

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Mój :whistle: tzn. dziecka żółw żółtolicy tupie i tłucze się niezmiennie od początku mieszkania u nas. Tylko po naszej przeprowadzce do domu i on dostał większy :happy3:
Widzę, że lubisz zawilce. To jedna z moich miłości i ciągle dokupuje nowe :D A prymulki u mnie rosną w zasadzie na każdej rabacie.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 26 Kwi 2014 21:00 #248066

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Magda, a ja tam żadnego podobieństwa nie widzę! :P ;) A do Krzywaczki pewnie dopiero jesienią... Chyba, że jeszcze latem :)
Gosiulu, oj, pada i pada i to nawet wiadomo przez kogo! ;) Pierwiosnki żadne się u mnie nie sieją, niestety...
Jolu, wtedy było aktualne jak najbardziej, u mnie wszystko później jakoś... Na razie nie będzie koleżanka dzieliła, bo nie bardzo jest co... :) Ale niech rosną szybko!
Dorciu, śliczny, fakt! Klonik nie padnie, więc 100% powodzenie zobowiązuje do powiększenia kolekcji, uważam... :) A jest coś ciekawego w Twoich stronach? To przyjedziemy! A Ty kiedy w nasze strony zawitasz?
Igor, epimedia zauroczyły? A nie mówiłam ;) , że one urocze? :) Skoro tak, to mam coś dla Ciebie, tylko nie bierz tego dosłownie ;) :happy3: Mój epimediowy zakątek na balkonie :)

DSC_0449_2014-04-26.JPG


Ależ można w styczniu zamawiać, tylko trzeba pamiętać, co się zamówiło... :P
Romciu, dobrze widzisz, to hortensje. A pierwiosnki są takie małe, że wszędzie się je wciśnie, ja właśnie tak robię :)
Mirka, nic im nie robię, niektórym roślinom po prostu wystarczy nie przeszkadzać ;) No i tyle dla nich zrobiłam, nawet ani razu nie przesadziłam ;)
Aniu, wszystkie tulipany są piękne, mi żaden kolor u tulipanów nie przeszkadza, nawet taki: :lol:

DSC_0499_2014-04-26.JPG


Marta, to się powinnaś cieszyć, bo one zjadają pędraki na przykład.. Jakbyś jednak miała za dużo, to wiesz.. ;) Szczypcami do grilla i do wiaderka ;)
No i co z naszym ;) autem z hakiem, spodobało się czy nie?
Dorcia, a na kogo? ;) :happy4:
Polu, ja przed tymi pierwszymi przymrozkami to zdołałam je jeszcze obsypać korą, ale teraz już za duże były... Nic to, liście epimediów są równie piękne, to nacieszymy w tym roku oczy listkami... :)
Magda, to niedobrze, bo ona się nie przypala, zresztą jakby miała się przypalić, to już w zimie by to zrobiła... Mojej nic nie dolega, sprawdzałam dziś. Wstaw zdjęcia, ostatnio Ania Zielona się udziela w tych działach, to pewnie pomoże... :)
Ewa, no widzisz, doczekałaś się miłka :) Epimediom człowiek nie może nic zrobić :) , nawet wyplewić nie powinien ;) , bo one do niczego innego niepodobne, mróz jednak może... Popatrzymy sobie na listki, cóż zrobić...
Mrówko, przestał się tłuc u mnie, teraz tłucze się u kogoś innego, bo że się tłucze to pewne! ;)
Sweety, jak ładnie ;) Ja na szczęście przez żółwia, że tak powiem, nie przechodziłam ;) Tego moje dzieci mi oszczędziły... Zawilce bardzo lubię i to wszystkie, też staram się dokupować, o ile tylko się da ;) A pierwiosnkom też nie mówię nie... :)

Jak to dobrze, że wczoraj jednak uznałam, iż pewne wydarzenia mogą się odbyć beze mnie ;) i pojechałam wykosić! Bo dziś by się już nie dało, przerwa w padaniu trwała jakieś trzy godziny... No w czasie deszczu też da się pracować, o ile jest taka pilna potrzeba... A była... Cioci truskawki nadeszły i trzeba je było posadzić... Nie będę sobie przypisywać wielkich zasług, ale trochę pomogłam...

Kilka słonecznych zdjęć z wczoraj...

DSC_0567.JPG


DSC_0551.JPG


ZWisły ;)

DSC_0483_2014-04-26.JPG


Silene dioica 'Clifford Moor'

DSC_0479_2014-04-26-2.JPG


I kilka ponurych z dziś...

DSC_0564_2014-04-26.JPG


Jeffersonia przybrała taki kopulasty kształt... ;)

DSC_0487_2014-04-26.JPG


Jeszcze Anemone nemorosa...

'Vestal'

DSC_0473_2014-04-26.JPG


'Amelia'

DSC_0478_2014-04-26.JPG


'Gigantea Rubra' W rzeczywistości jest bardziej bordowy...

DSC_0468_2014-04-26.JPG


Primula 'Guinevere'

DSC_0489_2014-04-26.JPG


Już śnieżyca letnia...

DSC_0458_2014-04-26-2.JPG


Epimedium x versicolor 'Versicolor'

DSC_0454.JPG


DSC_0463_2014-04-26.JPG
Ostatnio zmieniany: 26 Kwi 2014 21:08 przez artam.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 26 Kwi 2014 21:08 #248078

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
No rzeczywiście... wypiętrzyła się nieco (ta Jeffersonia) :devil1:
Teraz już przynajmniej rozumiem, dlaczego zawsze kupujesz takie maciupeństwa: wszędzie się je wciśnie! :rotfl1:

Przyznaj się: myłaś okna? Tylko kiedy, skoro kosiłaś? :happy3:
Pozdrawiam - Gosia
Ostatnio zmieniany: 26 Kwi 2014 21:22 przez gorzata.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 26 Kwi 2014 21:09 #248081

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
No jak do Krzywaczki jesienią dopiero :blink:
A kto się umawiał na letni wyjazd, no kto :funnyface: ja :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 26 Kwi 2014 21:20 #248098

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
A na deser najpiękniejsze zdjęcie :woohoo: Oczarowały mnie Twoje zawilce, szególnie te "zielone paluszki" :silly:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 26 Kwi 2014 21:45 #248136

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Zawilce rzeczywiście ładne :bravo: U mnie też są, pytanie tylko, skąd? (bo z pewnością ich nie sadziłam :dazed: )
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 26 Kwi 2014 22:05 #248168

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Kupiec nie przyjechał, nie zadzwonił ;) , pewnie się rozmyślił i auto ciągle mam :lol: . Teraz tylko z Iwonką trzeba się umówić :dance:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 26 Kwi 2014 22:07 #248169

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
artam wrote:
Tu się będzie działo! :woohoo: Chyba...

DSC_0533.JPG

U mnie identycznie, też liczę na dzianie się! A to po lewej, wgłębi? Trójlist?
Igor pisze, że wzięło go na epimedia, czuję, że jutro też sobie kupię jakieś nowe.
A Ty jakie nabyłaś?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 26 Kwi 2014 23:10 #248242

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wyciągasz te rosliny niczym króliki z kapelusza........ta primula coś tam......jest piękna, w moich odcieniach......gdybym była bliżej Ciebie to pewnie też zapełniałabym ogród takimi nowościami........ :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: przy Twojej małej zachęcie... :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 27 Kwi 2014 07:51 #248293

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta jak zaistnieje potrzeba to hak się znajdzie dla każdego i na każdego :P .

W moich stronach jest wszystko :P , klony też są :P , a nawet obuwiki :P . Tylko przyjechać trzeba :flower1: - a nie tylko Krzywaczka i Krzywaczka - toż to już z nazwy widać, że krzywo będzie rosło :funnyface: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 27 Kwi 2014 16:05 #248530

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
W zasadzie liście epimediów są bardziej widoczne niż kwiaty, a równie ozdobne :) Ogromnie mi się podobają takie pozwijane-u mnie dopiero się pokazują.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Kwi 2014 21:23 #249786

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Gosiulu,dziś wypiętrzyła się jeszcze bardziej... Oj, trochę maleństw sobie ostatnio kupiłam :woohoo:
A moje mycie okien nie ma żadnego wpływu na opady, więc proszę mi nie zadawać kłopotliwych pytań ;)
Jola, ja? ;) Ale to takie mało wiążące było, się zobaczy...
Marysiu, ja zawilce bardzo lubię, mam ich więcej, ale nie wszystkie chcą się przyzwoicie rozrastać i kwitnąć...
A z serii artystycznych ujęć ;) mam jeszcze takie, może nie do końca udane, ale koncepcja też się liczy ;)

DSC_0464_2014-04-29.JPG


Anetko, zawilce bardzo łatwo z czymś przynieść, myślę, że mogły się też zasiać, u nas nawet w przydrożnych rowach je widuję...
Marta, no i bardzo dobrze, po co ten kupiec, jak auto potrzebne ;)
Vituś, dzisiaj zajrzałam delikatnie ;) do środka, same liście na razie widać... Zobaczymy...Albo nie zobaczymy! :rotfl1: A trójlist dziś wyglądał tak:

DSC_0540_2014-04-29.JPG


Epimedia jakie? Oj, długo by mówić ;) , mam nadzieję, że same ładne...
Ewa, niektórzy twierdzą, że coś takiego jak "mała zachęta" z mojej strony nie istnieje :lol: , ale nie należy dawać im wiary! ;) A swoją drogą, szkoda, że Ty tak daleko...
Dorciu, a o tym to ja wiem! ;) Co Ty mówisz, wszystko jest? ;) Nawet obuwiki? W sklepach obuwniczych? ;)
Z Krzywaczki wszystko rośnie prosto, no chyba że ma rosnąć krzywo ;) , to wtedy tak...
Ewa, zgadzam się z Tobą, zwłaszcza że liście jakoś łatwiej nawet sfotografować ;) Poza tym kwiaty są krótko, a liście zdobią cały sezon...

Krótki raport z ostatnich wydarzeń... Zacieśniamy Tabazowo-Oazowe więzi :) W niedzielę spontaniczny i migiem zorganizowany wyjazd na Zamojszczyznę do zaprzyjaźnionych Tabazowiczek, wrażeń cała masa... Powinnam się kompleksów nabawić, ale sobie tłumaczę, że moje rośliny też kiedyś zaczną pięknie rosnąć! Zaczną, prawda? Jakoś się tę moją glebę da poprawić, kompost się zrobi, mączkę bazaltową kupi... ;)
Wspaniały dzień! O darach wspaniałych nawet nie wspominam...
A j jeszcze zakupy były, odwiedziłyśmy targi w Sitnie i nawet poczyniłyśmy bardzo udane zakupy! :)

Tymczasem powrót do rzeczywistości, nawet dość kolorowej ;)

Zacznijmy od kuklików, śliczne są te nowe...

Geum rivale 'Flames of Passion'

DSC_0520_2014-04-29.JPG


DSC_0521_2014-04-29.JPG


Geum 'Mai Tai'

DSC_0572.JPG


Maluszki...
Anemone trifolia

DSC_0583.JPG


Semiaquilegia ecalcarata

DSC_0578.JPG


Trochę większe...

Uvularia sessilifolia

DSC_0558.JPG


I całkiem duże ;)

DSC_0532_2014-04-29.JPG


DSC_0533_2014-04-29.JPG


Acer platanoides 'Pictum', zwany Przędziorkiem ;) po prostu świeci!

DSC_0564_2014-04-29.JPG


'Nigra'

DSC_0535_2014-04-29.JPG


Zaczęło się! :woohoo:

DSC_0559_2014-04-29.JPG


I hit na koniec! To naprawdę zdjęcie z dzisiaj! :woohoo:

DSC_0581.JPG
Ostatnio zmieniany: 29 Kwi 2014 21:29 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): aptenia

Martowy ogród 29 Kwi 2014 21:28 #249790

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Bosssszzzz :supr: Jakie cudowne kukliki. Nawet nie wiedziałam, że takie istnieją...
Twoją miłość do zawilców i to wszelakich podzielam, ale nie narzekam na ich kwitnienie, czy rozrastanie.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Kwi 2014 21:31 #249794

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Maluszki jakoś są zabezpieczone przed wypieleniem??? :devil1: Nie takie sztuki już z rozpędu wygrackowałam :happy3:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Kwi 2014 21:38 #249801

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Noooo! Nareszcie coś, czego z lupą nie trzeba wypatrywać!
Powinnam pochwalić artystyczne ujęcie, bo chyba nawet wyłapałam zamysł autorki: wyostrzyć to, co ważne ;) a to coś na pierwszym planie zignorować poprzez rozmycie! Źle kombinuję? :rotfl1: Hierarchia ważności nie pasuje do koncepcji? Ech... wiedziałam!
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Kwi 2014 21:38 #249802

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Próbowałam zrobić dziś zdjęcie epimediowym kwiatkom-kiszka :angry: Za małe, za ciemno, zły aparat, niedobre oko, za mało kwiatów. Ja widzę, a pokazać się nie da :cry2: Większe rośliny łatwiej fotografować. A mimo miłości do róż, które są raczej okazałe, mam słabość do maleństw. Orliczek :hearts:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Kwi 2014 21:44 #249808

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Młode przyrosty na iglakach - miodzio :hearts:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.551 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum