TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 29 Kwi 2014 21:50 #249816

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Kukliki bardzo wdzięczne i reszta maleństw także, artystyczne ujęcie ma w sobie to coś, lubię ogladac rośliny przez pryzmat.........rosliny :rotfl1: ,ale ,ale.....trytomki masz takie wyrywne? one czują się kochane i rwą do góry..........Marta, blisko, daleko to pojecia względne......wybierz się na południe.......bo ja to jestem ukwiał.... :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 29 Kwi 2014 22:14 #249849

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Ta zniewaga krwi wymaga :hammer: ... ale dziś rozlewu nie będzie. Całą energię straciłam na wybieraniu drobnych i grubszych kamyków i innych fantów z nowej rabaty :pinch: . Nie mam siły na ciętą ripostę :rotfl1: . Ale ja się jeszcze odgryzę :funnyface: .

Podoba mi się klon - zwłaszcza, że jest duży i taki jak mi padł :rotfl1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 30 Kwi 2014 09:25 #250015

  • Orszulkaa
  • Orszulkaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3063
  • Otrzymane dziękuję: 3455
Ogromnie frapuje mnie ta fothergilla :think:
Zobaczyłam ją u Ciebie, potem u Doroty i zaczęłam czytać co zacz, bo wcześniej nie spotkałam jej.
Interesująca krzewinka...

Ale ja z innym pytaniem :)
Jak tam Twoje peonie, Marto?
Bardzo ciekawi mnie do ilu odmian dobiłaś w szale zakupów piwoniowych?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 30 Kwi 2014 11:26 #250061

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, technika artystycznych ujęć coraz lepsza :bravo:
Oniemiałam na widok takiej ilości zawilców i prymulek! Masz prawdziwy botanik :supr3:
Czytam o wyjazdowym weekendzie w towarzystwie ogrodowo-zakreconych i kolejnych zdobyczach, pokażesz? Ja też się udzielałam towarzysko w ogrodzie Forumki, w zachodniopomorskim B)
Pozdrawiam serdecznie :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 30 Kwi 2014 11:28 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 30 Kwi 2014 13:48 #250092

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Piękne masz kukliki :)
A co jest nad Acer platanoides 'Pictum'??
Coś bardzo ładniutkiego :)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 30 Kwi 2014 14:29 #250111

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
artam wrote:
I hit na koniec! To naprawdę zdjęcie z dzisiaj! :woohoo:

DSC_0581.JPG
Co to za sosenka wyrasta Ci prosto z ziemi? :eek3:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 30 Kwi 2014 18:22 #250137

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Szczypiorkowa, jak nic! :devil1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 30 Kwi 2014 18:46 #250144

  • Orszulkaa
  • Orszulkaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3063
  • Otrzymane dziękuję: 3455
To chyba trytoma, Pawle :)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 30 Kwi 2014 19:38 #250159

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Martuś, ale Twoje rośliny całkiem dziarsko sobie poczynają, weź Ty zaproś zaprzyjaźnioną Tabazę jak kwitną Twoje liliowce z floksami i co, takie kolory i obfitości, że można oniemieć, a wybór roślin jak w ogrodzie botanicznym. Ale kompost jak najbardziej, rób. Ja w tym roku pierwszy raz sprawdzam czy cokolwiek jest warty rosahumus, pryskam, podlewam, ale kompost swoją drogą, podstawa.
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 30 Kwi 2014 19:50 #250166

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no zawilce masz, Martuś, prześliczne........ :hearts:
no tak...ładnie to tak coś napisać o zdobyczach ale żeby ich nie pokazać....no wiesz.... :evil:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 30 Kwi 2014 19:54 #250169

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Kuklik na drugiej fotce wspaniały kolorek ma, będę nań polować... :happy4:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 01 Maj 2014 21:13 #250680

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Sweety, ja też byłam zdziwiona, odkrywając te nowe kukliki, bo jakoś na długi czas straciłam zainteresowanie tą rośliną... Są jeszcze fajniejsze, mam zamówione :)
A ja tam uważam, że trochę ponarzekać nie zaszkodzi, niech roślinki się bardziej starają, a nie wpadają w samozachwyt! ;)
Siberko, oj wiem, jak się człowiek rozpędzi, motyką zamachnie! :lol: To różnie to bywa... Dlatego ratunkiem są znaczniki! Znacznik w ogrodzie to jak znak stop na drodze! :rotfl1:
Gosiulu, w zamyśle to wszystko miało być ostre! :lol: Tylko nie wyszło... Wiesz, że źle kombinujesz ;) A przyrościki śliczne i ważne! :)
Ewa, niełatwa to sztuka, coś o tym wiem... A jeszcze mi się w aparacie automatyczne ustawianie ostrości się zepsuło, muszę liczyć na siebie, no i stąd te problemy ;)
No ja też bardzo maluszki lubię, staram się je jakoś rozsądnie posadzić no i nie wyplewić... ;)
Anetka, piękny to dla nas czas! :)
Ewa, że niby co jesteś? :hammer: Chętnie bym się na południe wybrała, a Ty na północ? ;) Zapraszam!
Te nowe trytomki to tak bezustannie kwitną, ale że tak wcześnie, to muszą moją miłość odwzajemniać chyba... ;)
Roślina przez pryzmat rośliny? Bardzo się starałam z myślą o Tobie :) Może być? ;)

DSC_0629_2014-05-01.JPG


Dorcia, jaka zniewaga? ;) Ja siły nie mam nawet na to, żeby znieważać! :lol: To tylko drobna złośliwość była...ostatkiem sił ;) Ja od trzech dni tyram w ogrodzie... A klonik ładny i żywy! :lol:
Witaj, Ula! Fothergilla to nawet solidny krzew, bym powiedziała ;) Ma dwa ładne momenty w czasie sezonu, jak kwitnie wiosną i jak się przebarwia jesienią, w lecie ma ten gorszy moment ;)
A przeczytałam przed wyjazdem na działkę Twoje pytanie i postanowiłam policzyć piwonie... Ja nie wiem, jak to się stało, jak do tego doszło... Ale, ale mam 52 piwonie! :supr3: Łącznie z czterema drzewiastymi... O ile będą cztery, bo jedną pies mi wyłamał tuż przy ziemi, jedyną gałązkę... Ale jest szansa, że odbije, ponoć, to ją policzyłam... A przed szałem zakupowym miałam z sześć, siedem... No to przyszalałam trochę... :ohmy:
Witaj, Kasiu!, ja po prostu jak coś lubię, to kupuję... Tak bym to wyjaśniła... :lol: O zdjęciach moich mogę tylko powiedzieć, że się staram, ale lepsze byłoby z pewnością jakieś szkolenie ;) Nie zawsze na intuicję można się zdawać! :rotfl1:
Jak będzie, co kupić i się coś kupi ;) , to pokażę!
A takie spotkania w gronie sobie podobnych są bezcenne... Utwierdzają w przekonaniu, że dobrze robimy! ;)
Aniu, to właśnie Fothergilla major :)
Paweł, dzięki Tobie odkryłam przyczynę mojej miłości do trytom! :woohoo: Masz rację, te kwiatostany wyglądają zupełnie jak przyrosty sosen, to po prostu kontynuacja miłości do sosen :)
Gosiulu, od szczypiorku to jest ciocia! :rotfl1:
Ula, zgadza się! :)
Aniu, zaprzyjaźniona Tabaza zaproszona! Oby tylko zechciała przyjechać ;)
A mój kompost się robi, tylko ja za dużo tej ziemi z chwastami chyba wywożę, to jakiś taki nie najlepszy...by nie powiedzieć żaden, ale z pewnością ma jakieś lepsze fragmenty, tylko się muszę do nich dokopać ;) No to ciekawa jestem rezultatów, testuj i informuj ;) , glebę mamy podobną... Chętnie z Twoich doświadczeń skorzystam :)
Martusia, dzięki! :) Już wszystko posadzone, zdjęcia grupowego nie da się zrobić, ale z czasem na pewno pokażę...
A mam zdjęcie kupionych na kiermaszu prymulek :) To może choć one...

Primula farinosa i Primula modesta

DSC_0570.JPG


Mróweczko, to udanych łowów życzę! A mogę też zdradzić, gdzie jest :)

Święto pracowania uczczone należycie! Od dawna planowałam taką miłą robótkę jak wydarcie kłączy miskanta cukrowego 'Gotemba', który jest cudny, ale cukrowy... Masakra! Jest jeszcze gorszy niż spartyna, którą zwalczałam rok temu... Rozlazł się niemożebnie, pół rabaty zdemolowałam, ale chyba go nie ma...
Przy okazji zwracam się do wszystkich, których obdarowałam tym miskantem w czasach, kiedy jeszcze myślałam, że jest fajny i do opanowania... Wyrywajcie, póki jeszcze możecie! :rotfl1:
A poza tym mam już dość, od dwóch dni nic innego nie robię, tylko plewię i plewię :jeez: Całe szczęście, że jutro z Jolą pamelką wypuszczamy się na szkółking, bo czuję, jakby lekkie zniechęcenie do ogrodnictwa mnie ogarniało :rotfl1:
Ale posadziłam też pół balkonu i pół bagażnika, ogólnie jestem z siebie zadowolona... A ze zdjęć sama nie wiem... ;)

Epimedium 'Lilafee'

DSC_0607.JPG


Epimedium × youngianum 'Niveum'

DSC_0605.JPG


Epimedium grandiflorum 'Akebono'

DSC_0604_2014-05-01.JPG


Epimedium sagittatum

DSC_0599_2014-05-01.JPG


Epimedium grandiflorum 'Rubinkrone'

DSC_0595.JPG


DSC_0593.JPG


Epimedium grandiflorum 'Rose Queen'

DSC_0597_2014-05-01.JPG


Epimedium 'Amber Queen' Na razie listki...

DSC_0527_2014-05-01.JPG


To jeszcze...
Corydalis 'Canary Feathers'

DSC_0618.JPG


I 'Anetka's' trochę przeze mnie zmasakrowana :mad2:

DSC_0531.JPG


Moja pierwsza piwonia! Cudna jakaś hybryda, mój ostatni zakup :)

DSC_0628_2014-05-01.JPG


Kwitniemy:)

DSC_0588.JPG


I na koniec skupmy się nad urodą bożykwiatów, jutro zamierzam sobie dużo bożykwiatków nakupować! :)

DSC_0566_2014-05-01.JPG


DSC_0613_2014-05-01.JPG
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2014 21:26 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): aptenia

Martowy ogród 01 Maj 2014 21:19 #250687

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
A ze zdjęć to my jesteśmy zadowoleni :lol:
Pół bagażnika posadzone? Czy to oznacza, że drugie pół pozostało... w bagażniku? :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 01 Maj 2014 21:22 #250691

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martusiu, mówisz, że miskanta likwidować? Ja mam jakiegoś wielkiego, ale rośnie na rabatce otoczonej trawnikiem i jak gdzieś się wychyli, to od razu załatwia go kosiara :P
Za to 'małe jest piękne' i mam tu na myśli Twoją kolekcję epimedium :flower2:
Jutro szkółking? Ale macie fajnie! Ja w niedzielę prawdopodobnie będę w Wojsławicach lub Książu, więc liczę, że coś tam będą sprzedawać ;) Tylko nie lubię jak obok jest M., bo zazwyczaj marudzi :angry:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 01 Maj 2014 21:24 #250693

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A jakiż to kierunek jutro obieracie?
Gdybyście przypadkiem natrafiły na kalinę koreańską, którą oglądałam u Ewy Sieriki i się napaliłam :tongue2: , to dajcie znać :wink4:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 01 Maj 2014 21:25 #250695

  • Orszulkaa
  • Orszulkaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3063
  • Otrzymane dziękuję: 3455
artam wrote:
Ja nie wiem, jak to się stało, jak do tego doszło... Ale, ale mam 52 piwonie! :supr3: Łącznie z czterema drzewiastymi... O ile będą cztery, bo jedną pies mi wyłamał tuż przy ziemi, jedyną gałązkę... Ale jest szansa, że odbije, ponoć, to ją policzyłam... A przed szałem zakupowym miałam z sześć, siedem... No to przyszalałam trochę... :ohmy:

Marto, jestem pełna podziwu dla szybkości Twoich zapędów! :bravo:
Jak coś już zaczynasz kolekcjonować to z szybkością karabinu maszynowego :rotfl1:
Ale będzie co oglądać za chwilę!
Już nie mogę się doczekać :)

I chyba to nie jedyne kolekcjonerstwo w tej chwili patrząc na ilość kwitnących u Ciebie epimediów :eek3:
A jak się mają ilościowo obuwiki do epimediów?

"Jakaś" piwonia ma liście jak Paeonia mlokosewitschii (trochę źle widać :huh: )
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2014 21:29 przez Orszulkaa.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 01 Maj 2014 21:35 #250706

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ile piwonii? 52 odmiany :supr3: :supr3: to się będzie niebawem działo :) Muszę zaraz poczytać co to jest bożykwiat.
Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2014 22:32 przez Roma. Powód: poprawiono bożykwiat
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 01 Maj 2014 22:04 #250729

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Marta, może być jak najbardziej..........podoba mi się ujecie :thanks: ,ale skad nabrałaś tyle epimediów......gdzies widziałam na forum kolekcję, przepiekne szczególnie pomarańczowe.....cos dla Ciebie, dziewczyno czeka Cie duzo kupowania..... :rotfl1: ,piwoni tylko 52 ?to poważne niedopatrzenie.... :devil1: ja mam zaledwie 10 i wydawało mi się, że przesadziłam....... :whistle: .Tak, co do podróży.......Ty jesteś mobilna, ja anty........chęci mi nie brakuje ale pojazdu...... :unsure: ,wiec przemyśl temat południa..... :devil1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.398 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum