TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 12 Sie 2014 22:11 #291241

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Kochany psiak!
A Ty na nim ..psy wieszałaś :rotfl1: :happy3:

Bardzo ładne widoki ogrodowe .
Po naoglądaniu się Twoich sosen ,już miałam w łapie Louie u Pawła ,ale postanowiłam najpierw usunąć chorą wejmutkę,a dopiero wtedy posadzić nową .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 12 Sie 2014 23:07 #291291

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
a wiesz Marta, też mam takiego pomidora niespodziankę. Jakby Twój pies chciał współpracować, to miałabyś niezłego pomocnika :happy4: Sąsiadka ma pomidory, które co roku same się wysiewają, może to takie właśnie? Ładne te białe rabaty, zółtego jeszcze nie pokazuj :P
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 13 Sie 2014 07:18 #291307

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Akcja z ogórkiem przednia :woohoo: , mój chuligan to raczej wykopuje jak zakopuje ;)
A dzielżany i trawy kocham, bo to zestawienie naprawdę udane :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 13 Sie 2014 09:11 #291323

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Ciekawa jestem jaki zasięg sadzenia ma Twoja psina :think: , bo ktoś mi posadził trzy krzaki pomidorów w kompostowniku :rotfl1: .


Marta mój ogrodniczy, ten najulubieńszy :wink4: , jest dość dobrze zaopatrzony w trawy. Generalnie jest dość dobrze zaopatrzony :teach: . Sęk w tym, że ja do traw podchodzę jeszcze jak pies do jeża :tongue2: . Boję się władować na jakąś "minę", na której w przyszłości połamię sobie mojego fiskarsa :rotfl1: . Książka może nie z najwyższej półki :tongue2: , ale choć trochę mi rozjaśniła w głowie. Już wiem, że miskanty (za wyjątkiem cukrowego :whistle: ) są jak najbardziej teges :woohoo: . Mam dwa - Zebrinusa i Dronning Ingrid.

Dziękuję za info o trytomach. Moje już kwitły, więc mam te najpopularniejsze. Zobaczę co w moich ogrodniczych jest z oferty trytomowej :silly: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 13 Sie 2014 10:01 #291334

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
No, teraz to chyba nie będziesz śmiała powiedzieć, że z czyjś się nie wyrabiasz. Mając takiego pomocnika musisz mieć...
2 razy więcej roboty :rotfl1: :rotfl1: .
Wypatrzyłam Twoją Vanilkę na kiju. W tym roku też wygląda pięknie.
A co do dzielżanów, to wczoraj wykopałam jednego a drugi czeka, na dobre ręce :whistle: (już się znalazły, tylko kwestia odbioru - są tacy, który kochają te rośliny :P ).
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 13 Sie 2014 20:57 #291414

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
O kurczaczki, jaka ta Vanilka mniamniuśna... idzie na listę zakupów :jeez:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 14 Sie 2014 08:19 #291483

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Dzielżany na zdjęciach różnią się wyraźnie :) Szkoda, że zwiastują jesień, ale są śliczne i w przyszłym roku będę sadzić (poprzednie straciłam :(). Jak zwykle potrzebuję motywacji do przerycia rabaty, a przy okazji muszę zmierzyć się najpierw z kanianką, która się podstępnie pojawiła :mad2:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 17 Sie 2014 16:28 #292280

  • Jonatanka
  • Jonatanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 170
  • Otrzymane dziękuję: 257
Witaj Martuś.Z ogromną przyjemnością odbyłam spacer po Twoim ogrodzie a wniosek końcowy ....pieknie i kolorowo.Na pewna bedę stłym gościem u Ciebie.Róże,hortensje.jeżówki i floksy to, to co lubię najbrdziej.Czy wszystkie odmiany jeżówek przezimowały?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 17 Sie 2014 17:14 #292288

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no nie....psiaka to masz bombowego :rotfl1: z krzesła spadłam bo tak się śmiałam :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 18 Sie 2014 10:04 #292483

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Niezły numer z Twoim psiakiem :rotfl1:
Biała rabata wygląda super, mam godny wzór do naśladowania B)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 18 Sie 2014 13:58 #292507

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Cofam się wstecz wątku i cofam, oglądam i podziwiam, po drodze dostaję oczopląsu od kolorów i mnogości kwiatów i oto jest meta w dniu 5 czerwca. Tyle czasu tu nie zaglądałem? :hammer:
Jesień zbliża się szybkimi krokami. Chyba pora już na jesienny szkółking w Krzywaczce?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 19 Sie 2014 12:35 #292709

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
To masz problem z psem- szkodnikiem. Mój znowu kopie doły i to tak perfidnie, że nie można znależć tej ziemi, którą wykopał i ciągle muszę dokupywać ziemię, żeby uzupełnic braki w dołkach.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 19 Sie 2014 21:11 #292785

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Martusia, czyli dzielżany w niełasce zdecydowanie, jakbyś lubiła, to byś widziała ;) Temperatury fantastyczne, sprzyjają pracy w ogrodzie, toteż pracuję! Przerabiam, przesadzam, rujnuję, tworzę, wszystko! :lol: No i jak tak głębiej się wgryzę ;) , to też sucho, ale piach mój się rozsypuje, daje się łopatę wbić i jakieś podróże małe i duże ;) roślinom sprawić, wakacje w końcu :lol: Hortensje w miarę dobrze zniosły te susze, teraz już normalnie... Różowieją...
Marysiu, rewelacyjny wręcz! ;) Mogę wynajmować, chcesz? ;)
Iwa, widać myśli :lol:
Magda, bo mu się to należy! Już mu nawet powiedziałam, że nikt go nie lubi :rotfl1: , bo jak tylko wychodzimy z bloku, to wszystkie psy balkonowe ;) na niego szczekają, bo on na wszystkich szczeka i warczy, po kim on taki niedobry? ;) A teraz jeszcze na działeczce nieustannie słyszę jego ujadanie, bo Puszek, niesłychanie spokojny pies sąsiadów nabrał ochoty na spacery do sąsiadów z drugiej strony, chyba na coś liczy ;) , nieważne... I mi się tu Izuli hasło przypomniało "zapuszkować Puszka" :rotfl1: No i w związku z tymi spacerami Puszka :lol: , łamią się teraz jeżówki głównie, oj, łamliwe są jeżówki... No to wylałam żale... Do sosenek zmierzajmy! Bardzo słusznie, że postanowiłaś poczekać, tylko czemu tyle czekasz z tą chorą? ;)
Ula, on się do współpracy w ogrodzie ozdobnym, powiedzmy ;) nie nadaje! Mam świadków, jak zeżarł trytomkę! :rotfl1: A pomidor to jego sprawka na pewno, w tamtym roku zagrzebywał te opadające pomidory, aż dziw, że tylko jeden mu wyrósł! :lol: Ale kiedy na białej dużo żółtego ;)
Wiesiu, ależ on jest wielozadaniowy, wykopuje również! :lol: Ale tylko doły, bo pod ziemią też ma wrogów! :rotfl1: No i tu się trochę z nim zgadzam ;)
Trawy i dzielżany cudne zestawienie, niech mi to tylko podrośnie! O tu już coś widać...

DSC_0425_2014-08-19.JPG


DSC_0426_2014-08-19.JPG


Przy okazji najpiękniejszego dzielżana przemycę ;)

DSC_0460_2014-08-19.JPG


Dorcia, to nie on, on na krótkiej smyczy trzymany! ;) A Ty do traw powinnaś podchodzić z większym entuzjazmem, tyle miejsca na szumy! Zauważyłaś, że ja Cię nieustannie w jakieś kolekcjonerstwo usiłuję wpędzić :happy2: , a Ty się opierasz? Może tym razem się uda? Zwłaszcza, że z trawą wiele masz do czynienia :rotfl1:
Ładne masz miskanty, ale za mało ;) , ale mimo dobrze zaopatrzonego sklepu, wstrzymaj się :) Zaufaj mi :)
Z trytomami w sklepach za wesoło nie jest... Ale u nas się teraz pojawiły, też się możesz wstrzymać :)
Edyta, no właśnie! :lol: Chociaż wrzucenie na taczkę połamanych pędów znów tak wiele czasu nie zajmuje ;) Vanilki teraz już mniej piękne, różowieją i pokładły się pod ciężarem kwiecia...
O tak to teraz wygląda...

DSC_0446_2014-08-19.JPG


Tak, są tacy, co kochają dzielżany! A może nawet są i tacy, co je pokochają i będą żałowali, że je wydali? :rotfl1: :happy3:
Mag, a to jeszcze jej na liście nie ma? ;) Teraz lista hortensjowa spora powinna być, tyle odmian przybywa fajnych... :placze: Skąd miejsce brać! :dry:
Ewa, dziękuję Ci za Twój dobry wzrok! :) No i proszę, jak się lubi dzielżany, to one się jednak różnią! :rotfl1: A czemu straciłaś, co się mogło stać? :eek3: Aż wygooglać musiałam, co to ta kanianka... U mnie tego nie ma! Niesamowite, są chwasty, które u mnie nie rosną? :woohoo: :rotfl1:
Witaj, Jonatanko! Miło mi Cię gościć, w wielu roślinach ;) się zgadzamy, z jednym zastrzeżeniem... Róże u mnie są, ale przestaję je lubić, co jest prostą konsekwencją sytuacji takiej, że ja o nie nie dbam, toteż one się nie odwdzięczają dbaniem o moje doznania wzrokowe... No i nikt do nikogo nie ma pretensji! :rotfl1:
Jeżówki przetrwały wszystkie, poza tymi, które poddałam zabiegom odmładzającym ;) Znaczy podzieliłam i przesadziłam...
I w tym wypadku o rażącej niewdzięczności można śmiało mówić! :rotfl1:
Shiralciu, ano mam bombowego... Rzeczywiście czasem leje w ziemi jak po bombie zostają! :rotfl1:
Kasiu, oj niezły numer z niego... Lubię dziada i tylko to go ratuje! :) Ja właśnie nie wiem jeszcze, jak to jest z tą moją białą, niby-białą, ona w pierwszym zamyśle miała być trawowa i tak się dwa pragnienia połączyły, a do tego jeszcze kolekcjonerstwo się wplatało i wyszło, co wyszło ;)
Romek, jak miło widzieć :) Z tym oczopląsem od kolorów... Może w przyszłym roku będzie już łatwiej znieść widoki, bowiem rozpoczęła się wielka akcja przesadzania! Znowu! :rotfl1:
Pora, już pora na Krzywaczkę! Niektórzy lada moment ruszają, takie chodzą słuchy! :) My też! Trwają ustalenia ;) , mam nadzieję, że się spotkamy :)
Danusiu, mi to tam nie szkoda tej ziemi, którą pies mój wykopuje, co to za ziemia, w trawniku kopie! :rotfl1: No i dlatego jeszcze zdrów i cały! ;) A Ty zamiast kupować ziemię w workach, kupiłabyś ziemię w arach ;) i wszystkie problemy z kulkami by się rozwiązały! :)

Jesień, jesień idzie... A co za tym idzie ;) szumią trawy...

DSC_0419_2014-08-19.JPG


A tu proszę, jak pięknie trytomki się umieją dostosować do reszty towarzystwa :lol:

DSC_0465_2014-08-19.JPG


No bez trytomek się obejść nie można..

DSC_0452_2014-08-19.JPG


'Wrexham Buttercup'

DSC_0484_2014-08-19.JPG


Cudny rdest, szkoda, że jednoroczny...
Polygonum orientale

DSC_0462_2014-08-19.JPG


Widoczki iglaste...

DSC_0468_2014-08-19.JPG


DSC_0423.JPG


DSC_0433.JPG
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 19 Sie 2014 22:02 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Zielona Ania, pamelka, Orszulkaa, Danuta, piku

Martowy ogród 19 Sie 2014 21:58 #292801

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
artam wrote:

No bez trytomek się obejść nie można..

A ja przeczytałam " trytomek OBJEŚĆ się można" :rotfl1:

Chyba Igor coś wspominał o obgryzaniu trytom ;)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 19 Sie 2014 23:15 #292831

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Jak to Vanilki już nie są tak piękne :blink: ? A to dlatego, że są cudne z tymi kolorkami :flower2: :rotfl1: :rotfl1: .
Marta pokaż na może trochę tych swoich miskantów, bo potrzebuję do kompozycji jakiś mocno paskowany (znaczy z dużym, jasnym marginesem), a pamiętam, że w zeszłym roku zachwycałam się Twoimi ;) .
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 19 Sie 2014 23:52 #292839

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, jak się nazywa ten miskant z purpurowymi kłosami na drugim zdjęciu z cyklu "szumiących"?
Rdest prześliczny! :woohoo:
Zbierasz nasionka? Sam się wysiewa czy wysiewasz wiosną?
ps. doczytałam właśnie jego ang. nazwę: "kiss-me-over-the-garden-gate" :hearts: Zakochałam się :oops:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 19 Sie 2014 23:54 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 20 Sie 2014 07:28 #292848

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
No proszę, wreszcie wiem jak się nazywa ten rdest wysiewany u mnie z pokolenia na pokolenie :woohoo: , babcia nazywała je barany :silly:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 20 Sie 2014 08:11 #292854

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Pokazałaś wreszcie swoje iglaste ,piękne . :supr3: Moje są niektóre jeszcze większe i tworzą tło dla całego prawie ogrodu .Podoba mi się Twoje podejście do róż ,że się szczególnie nie wysilasz w opiece i wiele nie wymagasz .I bardzo dobrze :teach: Ja tez już trochę przestałam fiksować i robię różany kipisz :drool:Trzeba się trochę cieszyć tym ogrodem ,a nie tylko pracować ,do czego zmuszają niektóre rośliny .Trytomki i hortensje piękne. :thanks:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.539 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum