TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 20 Sie 2014 13:36 #292920

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Hortensja cudna. :woohoo: Iglaki to już giganty! Jak szybko urosły. :supr3: Wydawało mi się, że niedawno były duzo niższe. To pewnie efekt przyrostów w mijającym sezonie.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 20 Sie 2014 22:09 #293033

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
No... bujnęły iglaki :)
Ja właśnie nie wiem jeszcze, jak to jest z tą moją białą, niby-białą, ona w pierwszym zamyśle miała być trawowa i tak się dwa pragnienia połączyły, a do tego jeszcze kolekcjonerstwo się wplatało i wyszło, co wyszło ;)
Tylko pragni brak :happy4: :happy3:
A tak serio, to nie ma śmiechu. Biała już jest ekstra- i to dowodzi wagi fazy koncepcyjnej :)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 21 Sie 2014 20:59 #293239

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
To ja nieśmiało poproszę o fotkę Polar Bear :whistle: Czy to ta hortensja za Vanilką?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 21 Sie 2014 21:33 #293260

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Próbowałam zacytować pierwsze zdjęcie....! To nie jest wykonalne w tym dziewięciopiętrowym poście, więc bez cytowania będzie! Dzielżany z trawami fantastycznie już wyglądają. Same dzielżany też różnorodne, jest na czym oko zawiesić. A na trawy to chciałabym się wprosić. Oczywiście na oglądanie :rotfl1: Zjawiskowe!
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 22 Sie 2014 21:50 #293538

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Podpisuję się pod słowami Vity
Zestawienie genialne. Na tle traw dzielżany pieknie się odbijają, tzn, sa widoczne :)
Moja trytoma już niestety przekwitła
Zakopałam głebiej jak radziłaś. Mam nadzieje, że przetrwa
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 24 Sie 2014 15:43 #293916

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Znawczyni dzielżanów :thanks: uwielbiam je, mam jedną młodą sadzoneczkę, jednak w glinie podobnie jak jeżówki
nie chce zbytnio rosnąć. Od dołu usychają listki (mączniak, a może za sucho?) i pędów coraz mniej :think:
Piesiunio świetny :flower2:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 24 Sie 2014 20:24 #294014

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Magda, nie wiem, jak to jest z jadalnością trytomek, ale skoro Igor coś wspominał ;) , to sprawdzimy na nim, jak przyjedzie! :rotfl1: :happy3: W cieście! :woohoo: :happy4:
A jako że bez trytomek obejść się nie da ;) , to kupiłam sobie dwie kolejne...
Pierwsza jeszcze niezidentyfikowana, druga 'Ember Glow'

DSC_0490_2014-08-24.JPG


Edyta, no ja jakoś wolę tę białą fazę u Vanilek i w ogóle u wszystkich hortensji. Trawy pokazuję :) Tych miskantów podłużnie paskowanych trochę jest... Najpiękniejszy, moim zdaniem, 'Gilt Edge', to ten złoty na zdjęciu z dzielżanem najpiękniejszym :) Ale to gigantheus, a z chińskich to 'Cosmopolitan', skoro margines ma być jasny, ale co to za różnica, czy margines czy środek, widać tylko z bliska.. W tej grupie 'Cabaret', 'Rigoleetto', 'Dixieland', nie wszystkie jeszcze mam, no i koniecznie 'Variegatus', jeśli jeszcze nie masz. A tu na zdjęciu widać 'Goldfedera'

DSC_0422_2014-08-24.JPG


Kasiu, ten miskant to 'Malepartus', piękny jest teraz, jak mu powoli ta purpura w srebro przechodzi.
Rdest dostałam od zaprzyjaźnionej tabazowiczki Dorotki :hug: w formie porządnie skiełkowanego nasionka ;) Nie wiem, czy się sam wysiewa, Wiesia może coś wie? Nasionka oczywiście zbiorę :) I głosuję codziennie, o ile internet pozwoli :)
Wiesiu, no faktycznie skojarzenia z baranimi rogami można się doszukać :) A był wysiewany czy sam się siał, doprecyzujmy... :)
Ewa, a ja właśnie o tło postanowiłam zadbać wreszcie i kupić 20 Szmaragdów do obsadzenia siatki... Wszystko się we mnie buntuje przeciwko kupowaniu dwudziestu roślin tej samej odmiany ;) , ale trzeba w końcu się zmusić!
Ja w kwestii róż poszłam jeszcze dalej, postanowiłam im zmienić ogrody na lepsze :) Ale część zostanie, choć nie w tych miejscach, gdzie rosły dotychczas, wielkie przegrupowanie się odbędzie i już nawet zaczęło :) Mam tyle roboty, że takie bardziej bezobsługowe rośliny mi potrzebne :)
Danusiu, ano trochę porosły :) Niektóre już chyba szósty rok u mnie, to już musi być je widać :)
Izulu, żadnej pragni i podobnych chwastów ;) Jeszcze trzeba pamiętać, ile ta faza koncepcyjna trwała! :happy3:
Anetka, nie, 'Polar Bear' na białej, widać ją na tych zdjęciach z białej rabaty, ale proszę bardzo, zdjęcie aktualne, choć chyba niewiele się zmieniło ;)

DSC_0498_2014-08-24.JPG


Vituś, fajnie szumiały? Zwłaszcza jak Dżon się po nich tłukł, prawda? ;)
Nie wszystkie dzielżany jeszcze osiągnęły pożądany wzrost i objętość, ale czekamy, te najnowsze dopiero trawowe towarzystwo dostały, na efekt trzeba będzie poczekać, to poczekam :)
Małgoś, dzięki, zawsze miło czytać, że koncepcja słuszna :) Same dzielżany może by mi się tak nie podobały, ale w tym zestawieniu i one, i trawy zyskują, no tak mi się wydaje :)
A z identyfikacją trytomy poczekamy do przyszłego roku, bo na pewno przeżyje :)
Beata, ja tam się za żadną znawczynię dzielżanów nie uważam! Ale obserwuję swoje od kilku lat i one nie przyrastają jakoś tak w błyskawicznym tempie, zależy to też pewnie od odmiany... Na pewno nie lubią suchego podłoża, to wiem na pewno, a to usychanie dolnych liści to nie żadna choroba, one tak ze starości ;) , ogałacają się od dołu, toteż można je jakąś niższą trawą przysłonić ;)

Może na początek pochwalę się, jak genialnie :crazy: :happy3: naprawiłam sobie internet, od ponad tygodnia męki, rwał się niemożebnie, 2 minuty był, 15 nie... :happy3: Jak dzisiaj się już zbiesił całkiem, to podeszłam, wyłączyłam z kontaktu ruter i włączyłam ponownie, działa! Tak go podeszłam! :happy4:
A w ogrodzie szał przesadzania! Taczka się ugina teraz od liliowców głównie, bowiem kolorystyczne przegrupowania stały się wreszcie możliwe! Jestem dumna z mojego kręgosłupa, bo taki liliowiec to potrafi ważyć!
Ale duch ogrodniczy we mnie buchnął z wielką siła!
Powstało nowe hostowisko, floksowa łączka, hosty i floksy też ważyć potrafią... Nie poznacie Martowego za rok! :)
I jeszcze uskrzydla mnie fakt, że za niespełna tydzień będziemy w Krzywaczce, a tam duch się jeszcze rozbucha bardziej ;) , bo to magiczne miejsce! I jest pomysł na nową kulkową rabatę! :woohoo:
No ale spokojnie, wyciszamy się, wyciszamy... :lol:
I pokazujemy, co tam kwitnie bądź nie kwitnie, a też ładne :)

Echinacea 'Supreme Cantaloupe'

DSC_0358_2014-08-24.JPG


Metasekwoja o niespotykanym kolorze i subtelnej nazwie ;)
Metasequoia glyptostroboides 'Shirmanns Nordlight'

DSC_0321_2014-08-24.JPG


Scilla autumnalis

DSC_0416_2014-08-24.JPG


Veronica 'First Lady'

DSC_0469_2014-08-24.JPG


Złocień 'Aglaia' Kwitnie cały czas, rewelacja!

DSC_0503_2014-08-24.JPG


A z tych liści wyłania się kolejna trytomka! Trochę nieuczesana...
Kniphofia 'Ice Quuen'

DSC_0486_2014-08-24.JPG


I taki gość, to ponoć zwiastun jesieni...
Tygrzyk...

DSC_0523.JPG


I widoczki...

DSC_0417.JPG


DSC_0534_2014-08-24.JPG


DSC_0518_2014-08-24.JPG
Ostatnio zmieniany: 24 Sie 2014 20:29 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Orszulkaa, dkny

Martowy ogród 24 Sie 2014 20:31 #294019

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Gratuluję przebłysku geniuszu technicznego! :rotfl1:
Trzeba było dzwonić... podpowiedziałabym ten wypróbowany sposób znacznie wcześniej :funnyface:
Psa ogrodnika proszę poczochrać ode mnie - uśmiałam się!
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 24 Sie 2014 20:35 #294022

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Widzę, że te Twoje rewolucje naprawdę na wielka skalę się odbywają :dazed: , nawet coś skorzystałam przy okazji :happy3:
Ostatnio u Szmitów kupiłyśmy z Dorcią dwa miskanty Twoim sposobem na spółę :happy4: , a podobno jeszcze była tam Little Lime, ale jakoś przegapiłam :dry:
Skoro już za tydzień do Krzywaczki, to może jakieś przedpłaty za róże wprowadź :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 24 Sie 2014 20:48 #294027

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta, czy ta jeżówka to pomarańczowa jest? Czy tylko na fotce tak wygląda? :think: Bo ja pomarańczowych kwitnień jestem spragniona, pożądam ich i potrzebuję na tzw. gwałt :happy3: . To znaczy na pomarańczową rabatę :wink4: .

No muszę powiedzieć, że opis ciężkich liliowcowych kęp był na tyle obrazowy, że aż mi się kręgosłup odezwał :tongue2: . Dobrze, że wyciszyłaś, zwolniłaś, bo zadyszki podczas czytania można było dostać :P .
Widzę, że Lubelszczyznę opanował szał przesadzania :dazed: ... może ja nie powinnam się do Was wybierać :think: , bo jeszcze się zarażę :rotfl1: .

Sposób kupowania na spółę, o którym Martusia już wspomniała jest genialny :happy-old: ... szkoda, że ja takie zakupy w towarzystwie robię tylko okazjonalnie :cry3: .

A czy liliowce też będzie Pani wprowadzała do obrotu? ... bo ja bym na wszelkie w odcieniach fioletu była chętna... i przedpłatę mogę zrobić choćby zaraz :happy3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 24 Sie 2014 22:25 #294075

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta, Krzywaczkę to ja mijałam ostatnio dwa razy,
ale w porze nieodpowiedniej do handlu,
za to brałam udział w wyprawie na Babią Górę.
Z ogrodniczych tematów - kwitły białe sasanki, dzwonki karpackie i goryczka trojeściowa,
żadnych "grzechów: (rezerwat) nie popełniłam.
Muszę Ci powiedziedzieć, że kosodrzewiny tam było do wyboru, gdzie okiem sięgnąć :happy: .
Trudno mi uwierzyć w te 20 szmaragdów, naprawdę musi Ci być bardzo ciężko ;) .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 24 Sie 2014 23:08 #294080

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Marto zaintrygowałaś mnie tym tygrzykiem i poczytałam w necie, bo też widuję go w swoim ogrodzie. Otóż pojawia się u nas od lipca, a najliczniej w sierpniu i zostaje do późnej jesieni (dorosłe osobniki giną w zimę, którą mają szansę przetrwać jedynie kokony).

Dziękuję za przegląd traw :kiss3: . Nie mogę odżałować, że w lipcu przejeżdżając przez Ryki nie wstąpiłam do Daglezji :jeez: . W środę udało mi się jednak kupić na miejscu miskanta - prawdopodobnie był to Cosmopolitan. Sprzedawca miał także większą, piękną trawę, ale nie umiał powiedzieć co to jest, bo jak stwierdził: sprzedaje towar kolegi. Bałam się, że może to być jakieś inwazyjne paskudztwo i nie kupiłam, choć sądząc po zdjęciach i wyszukanym w necie opisie to mógł być Gilt Edge. Czy ta trawa faktycznie rośnie tak wysoko :think: ?
Variegatusa mam i chwalę sobie ;) .
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 24 Sie 2014 23:14 #294082

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Dobrze rozumie, że to przesadzanie jest związane z grupowaniem roślin ze względu na kolory? Czy to będą rabaty jedno kolorowe?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 25 Sie 2014 07:59 #294111

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Marciu ,tych Twoich traw ,to Ci normalnie zazdroszczę .Mnie po takich dużych ,to tylko strach pozostał .Spodobała mi się bardzo metasekwoja ,którą masz masz w ogrodzie .Zastanawiam się czemu one są tak mało sadzone w naszych ogrodach ,bo są to przepiękne drzewa .Ja swoją mam kilkanaście lat ,ale niestety jest zniszczona przez drzewa sąsiada ,powysiewane w granicy i przełażące na mój ogród .Takie sąsiedztwo ,to wielka plaga dla innych . :mad2:
Ostatnio zmieniany: 25 Sie 2014 08:00 przez wxxx-a.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 25 Sie 2014 08:31 #294118

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
O przesadzaniu liliowców będę myśleć wiosną, kiedy powstanie nowa rabata ;) Moje nie są tak rozrośnięte, bo najstarsze raptem czteroletnie, więc się mocno nie umęczę. Zaczęłam od host-sama nie dźwignęłam starszych kęp, użyłam taniej siły roboczej ;)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 25 Sie 2014 09:40 #294132

  • Roma
  • Roma's Avatar
Marto-przeglądając Twój ogród,natknęłam się na zestawienie traw z Dzielżanami w życiu nie pomyślałabym,że tak można.Moja trawiasta,dzięki Tobie nabierze więcej koloru :)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 25 Sie 2014 10:59 #294146

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Dzięki Twoim zdjęciom zaczynam przekonywać się do dzielżanów :eek3: :think: . Piękne wielgachne kępy widziałam też w ogrodzie Szmitów.

:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 25 Sie 2014 10:59 #294147

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Złocień Aglaia bardzo ładny. Mnie się udało dostać taki postrzępiony, żółty na Święcie Kwiatów w Otmuchowie. Niestety, dobrały się do niego slimaki.Przesadziłam go do donicy i postawiłam na koszu na smieci. Może go nie dostaną. :sick:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.417 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum