TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 29 Lip 2014 21:36 #287569

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Zostaje wybaczone Niektórym Wizytującym to zaleganie, wszak nie było rozkazu wachlowania Wizytującego ( przez innego Wizytującego ) i drapania po pięknych stópkach ( jak wyżej w nawiasie ). :wink4: :rotfl1: Znaczy ten drugi Wizytujący mógł absorbować wszystkich swoją osobą podczas pollutkowego zalegania. Ha, widziałam Wielką Białą! Ale mój ulubiony fragment ogrodu ( oprócz tego z irysami w hostach i tłem z miskantów, floksowiskiem i miejscem wypoczynkowym przy domku ) to jest niedaleko Memory Wall - kuszące ubrane zagonki. Tadadadam! :supr: :wink4: :rotfl1: Dzięks za nieopatrzne wpuszczenie mnie do ogrodu Twojego i Vity :hug: :kiss3: :wink4: :rotfl1: , wspólny szkółkingowy dzionek ( prawdziwe polowanko z X Monią w charakterze dobrze zorientowanej nagonki - buniole dla Moni :kiss3: - wieczorek ze świerszczami w tle! :hug:
Pozdrówczanki
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 29 Lip 2014 23:40 #287644

  • Roma
  • Roma's Avatar
Marto-Twój pomysł z uwieńczeniem odwiedzających-bezcenny :thanks: Zazdroszczę tych spotkań ale ciągle mam nadzieję,że kiedyś zrobicie nalot na Jaśkową.Poll mi obiecała a gdzieś wyczytałam,że i Ty Marto czasami zapuszczasz się z koleżanką w północne zakątki kraju :)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Lip 2014 23:42 #287645

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
A ja przyszłam sprawdzić jak sprawuje się w tym roku vanilka. Czy też taka ogromna jak rok temu?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 30 Lip 2014 05:48 #287671

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Miło popatrzeć na takie spotkanie :) Ogród nieco w tle, ale i tak imponujący :)
Zmartwiłam się nieco wiadomością, że nie wszystkie rutewki przetrwały zimę (przecież marna była :dry:), ale i tak kilka jesienią posadzę.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 01 Sie 2014 22:46 #288477

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Zazdroszczę spotkania.
Znowu planujesz zakup nowych jeżówek?
Ja też :whistle:
I znowu szukanie miejsca, ale jak patrzę te ślicznoty to mi sie ich chce
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 02 Sie 2014 00:32 #288494

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Przyznaję ci rację Marto, spotkania forumowiczów są cudowne, ale zawsze za szybko się kończą. Fajnie wam było, zazdroszczę B)

Przecudne masz te liliowce i jeżówka Colorburst Orange mnie uwiodła. Zaraz sprawdziłam, czy maja ją w bylinowym raju, ale niestety. Też chcę sobie dokupić jeszcze kilka odmian. Moje tegoroczne jeżówki były bardzo podziurawione przez ślimaki. Zaś trytomy wręcz pożarte przez nie. Nie umiem sobie poradzić z tymi gadami. Boję się sypać niebieskimi granulkami ze względu na mojego psa o bardzo małym rozumku, ale przeczytałam u Magdali, że można posiekanym wrotycz posypać pod zagrożonymi roślinkami i tak też zrobię. Ciekawe czy to coś da
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 02 Sie 2014 21:58 #288648

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Marciu ,piękne nowe floksiki sobie sprawiłaś .Kolekcja jeżówek też nie do pogardzenia .Piękne są twoje widoczki ogrodowe ,bardzo dużo roślin mamy podobnych .Byłam dwa dni temu w szkółce ,ale z floksów były tylko pospolite ,nic nowego .Ale aż mnie kusi ,aby jakiegoś dokupić i pewnie dokupię :happy4:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 02 Sie 2014 22:25 #288667

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Miłe takie spotkania zaprzyjaźnionych osób ,,,a ten zakątek wiecznej pamięci z podpisami odwiedzających dobry pomysł..jeżówki i hortensje pięknie zakwitły ...trytomy ładnie się wybarwiły..twój ogród pięknieje co rok to ładniejszy...
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 02 Sie 2014 22:48 #288685

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Faktycznie trytomki prezentują sie doskonale.......gdyby tylko zawsze chcialy tak wspólpracować. :ouch:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 03 Sie 2014 20:27 #288893

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Marta, no ja też mam taką nadzieję :) A floksy? Jeden w Rykach, drugi w Nałęczowie.
Dorcia, a kiedy się tam wpiszesz? :) Co do trytomek to ja mam inny pomysł... Ja pozbieram nasionka z różnych odmian, bo niektóre zawiązują, a Ty wysiejesz :) Bo ja nie mam miejsca, a Ty masz, no i byśmy się przekonały, czy te nowe odmiany powtarzają cechy, piszesz się na taki eksperyment naukowy? ;) Zakupy hurtowe liliowców już w grę nie wchodzą, zwalniamy tempo, zdecydowanie :) A czemu zadziwiam, że tak często? :rotfl1:
Piotrek, na pewno chcesz mojej rady? ;) Wywal żurawki! :rotfl1:
Dalu, teraz już pamiętam :) A ileż to miejsca dla trytomek trzeba... ;) Może w przyszłym roku? Może się też tak zdarzyć :) , że zniechęcona targaniem karp kann przychylniejszym okiem spojrzysz na zupełnie niekłopotliwe trytomki! :)
Mnie też nosiło, ale teraz przy tych upałach to już mi się nic nie chce... I tak siedzimy sobie z moim przyjacielem wiatrakiem ;) w domu...
Polu, pisak trwały, nie mogą podpisy wyblaknąć! Ja mam nadzieję na dużo wcześniejszą wizytę niż za cztery, pięć lat :) , choć i ja dopiero za taki mniej więcej czas obstawiam uporanie się z deficytem cienia... I absolutnie się zgadzam z tym, że to drzewa tworzą klimat i szkielet ogrodu. A widziałaś, Polu, że źródeł potencjalnego cienia sporo, za parę lat będzie buszowato w górnych piętrach :lol: Na pewno roślin przybędzie, ale wtedy już będę mogła zapewnić i cieniolubom sprzyjające warunki, cieszę się, że kondycji moich hostek nie oceniłaś najgorzej :)
Szkoda tylko, że tak krótko Pola leżała na leżaczku i dopieszczała pieska i płuca :)
Ja również baaardzo dziękuję za wspaniały dzień!
Tabciu, rozkazu i obowiązku wachlowania nie było ;) , ale można było przecież! :rotfl1: Prawda, Polu, że nie odrzuciłabyś takiego przejawu atencji? ;) Faktem jest, że jesteś osobą niezwykle energiczną i energetyczną, a Twój pełen entuzjazmu sposób mówienia o roślinach robi wrażenie :) Cieszę się, że jakieś zakątki ogrodu uznałaś za interesujące, bo już ukłucie zazdrości ;) poczułam! Ciocia dumna! Dzięki za wszystko! :hug:
Romciu, ja tylko żałuję, że tak późno na taki pomysł wpadłam i również liczę na Twój podpis :) Mam nadzieję, że kiedyś w końcu dojdzie do Twojej wizyty na Lubelszczyźnie :) Ja raczej na południe się zapuszczam z koleżanką :) , ale północ też ciekawa :)
Edyta, na razie jeszcze pędy sterczą do góry, ale pewnie wkrótce zaczną się pod ciężarem kwiatów przewieszać, znów porosły, a naprawdę krótko tnę...
Ewa, a jeszcze milej uczestniczyć :) No mnie też te rutewki zmartwiły i nie do końca wiem, co jest przyczyną ich zniknięcia, bo zima rzeczywiście dobra była... Ja też bym nie rezygnowała, piękne są...
Małgoś, ja nie tylko planuję, ja realizuję! ;) Jak dotąd kupiłam osiem, a to naprawdę nic w porównaniu z niektórymi ;) zarażonymi... Teraz nastawiam się na czerwone i pomarańczowe w związku z nową koncepcją ;) Otóż to, się ich chce! :)
Iwa, oj fajnie nam było! Tylko potem smutno...
Dla mnie też ta 'Colorburst Orange' najpiękniejsza chyba... Współczuję ślimaków! Mnie ta plaga na szczęście omija, ale jest tyle sposobów na ślimaki, na pewno coś znajdziesz... Powodzenia w każdym razie! Ale Ty masz przecież korę na rabatach i to ich nie odstrasza?
Ewa, mnie teraz najbardziej kręcą ;) takie floksy w odcieniach niebieskości, ale przełamanej bielą, nie wiem, czy ja się jasno wyrażam, takie lila, powiedzmy... Wiem, że obrazek temu przeczy ;) , ale tak jest... A ostatnio wśród takich staruszków też takiego jednego ciekawego wyciągnęłam, ale on też temu przeczy :rotfl1:
Alinko, bardzo miłe! I nie tylko! Inspirujące, ciekawe :) I miło też spojrzeć sobie na tę ściankę domku i wrócić wspomnieniami... Dziękuję za miłe słowa, mam nadzieję, że za rok będzie znów piękniejszy, bo niemałą rujnację planuję ;)
Ewa, głęboko wierzę w dobrą współpracę z trytomkami, sadzę je głęboko i mam nadzieję, że to właśnie ten warunek... Tę zimę przetrwały wszystkie, no wiem, to nie była zima...

Zła jestem bardzo! Teraz, kiedy ja mam czas, wenę, koncepcję i chęć do pracy, to nie ma warunków! Każda komórka mego ciała protestuje i nie chce nawet słyszeć o wyjeździe na działkę... Myślę, jak tu zamieszkać w wannie, ale laptop... :rotfl1: No raz się zmusiłam, bo podlewanie było już konieczne, ale jak zaczęłam podlewać, to nadciągnął porządny deszcz, dziękuję, kłaniam się deszczowi! ;)
To jeszcze słowo o koncepcji, bo bardzo słuszna ;) mi się wydaje! Zarys powstał już dwa lata temu, to trawy i dzielżany, w dole hostki i epimedia, ale teraz koncepcja wzbogaciła się o jeżówki, bo ładnie przezimowały, jeżówki w pomarańczowych i czerwonych barwach... Pięknie będzie!

No ale jeszcze nie jest i nie wiadomo kiedy będzie :mad2:
A tak jest... :)

Floks 'Jade'

DSC_0615_2014-08-03.JPG


Hortensja 'Hayes Starburst'

DSC_0007_2014-08-03.JPG


Lilia 'On Stage'

DSC_0019_2014-08-03.JPG


I taka :)

DSC_0246.JPG


Jeżówki...
'Aloha'

DSC_0124.JPG


I nówka... 'Big Kahuna'

DSC_0247_2014-08-03.JPG


Zakwitła katalpa 'Variegata' :)

DSC_0130_2014-08-03.JPG


Zasłużył sobie na zdjęcie... 'Spider Miracle'

DSC_0156.JPG


Kupiłam sobie taką śliczną lobelię, liście ma jak okazała, mam nadzieję, że będzie zimować...

DSC_0157.JPG


A na fali powtórnej miłości ;) do naparstnic takie cudo...
Digitalis 'Dalmatian Peach'

DSC_0257_2014-08-03.JPG


I takie maleństwo kwitnie, oby chciało żyć u mnie...
Mertensia maritima

DSC_0150_2014-08-03.JPG


Rozkwitają nowe dzielżany, ten tu z widocznymi objawami pragnienia ;) , ale już napojony..

DSC_0248_2014-08-03.JPG


Floksy, floksy...

DSC_0165_2014-08-03.JPG


DSC_0233_2014-08-03.JPG


I widoczek...

DSC_0244_2014-08-03.JPG
Ostatnio zmieniany: 03 Sie 2014 20:38 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Roma, Alina-277, Amlos, piku, xMonia

Martowy ogród 03 Sie 2014 20:37 #288899

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
No jest juz pięknie.....szukasz dziury w całym....grozi to raczej dziurą w kieszeni..... :rotfl1: , ale kupuj w końcu musi być jakieś zródło z nowinkami ogrodowymi.........czyli Marta :thanks:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 03 Sie 2014 21:24 #288919

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Wcale u Ciebie suszy nie widać, floksy żywiutkie (moje usmażone jak róże :evil: ), katalpa nie zwiędnięta :happy3: , jednak jedna burza robi dużą różnicę :dry:
Też siedzę w domu z moim przyjacielem wiatrakiem :happy3: , ale bajzel dookoła nastraja wyłącznie depresyjnie :jeez:
Cała poczekalnia czeka, nic nie robię, a planów przybywa :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 03 Sie 2014 21:42 #288930

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta wpiszę się najszybciej jak to będzie możliwe :P - mam nadzieję, że jesienią :happy-old: .

Na trytomkowy eksperyment jestem chętna. Moje trytomy z siewu są i wiesz, że jedna była inna niż pozostałe :woohoo: .

Tegoroczna częstotliwość Twojego koszenia budzi podziw - ma prawo budzić, bo przecież kosisz dużo częściej niż w zeszłym sezonie. Czyżbyś odkryła zbawienny wpływ jogi? :think: :rotfl1:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 03 Sie 2014 22:06 #288945

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Widoczki wielce ciekawe :) Ale masz jeszcze kolorków w ogrodzie! Piękne letnie portrety kwiatów :flower2:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 03 Sie 2014 22:11 #288950

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Marta, na 30 stronie gdzie pracujesz nad kolorystycznym zestawinieniem, to moze jest ta zielona Jezowka, co u mnie pomylkowa byla?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 04 Sie 2014 10:59 #289022

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Marta ...uwielbiam letnie migawki z Twojego ogrodu , floksy śliczne :bravo: :bravo: ( ten co w zeszłym roku dostałam od Ciebie jasnoliliowy , jakby paskowany przeeeeśliczny :P :P nie mogę się na niego napatrzyć ......mam nadzieje się czymś zrewanżowac za te pieknosci ).i piekna lilia bez imienia i liliowiec ....nie mam pająków ale Spider Miracle sobie zapiszę :think:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 04 Sie 2014 14:35 #289071

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Ja się zapytam o nowe nabytki. Gdzie one? :lol:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 05 Sie 2014 04:48 #289246

  • peonia
  • peonia's Avatar
Podglądam u Ciebie kolekcję floksów, zakręciło nimi mnie. A u Ciebie dostatek. Trytomki też obejrzałam , ale nie sadzę bo tu przemarzają, juz kilka razy podchodziłam do nich.. :(
A floksów sobie nakupowałam ze hej, biegam za starymi odmianami.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.654 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum