TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 14 Paź 2014 00:10 #305670

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
artam wrote:
A może jeszcze taki widoczek ;) Konstrukcja cioci wykonana z worków po ziemi... Zagadka, co ona kryje? :rotfl1:

DSC_0948_2014-10-11.JPG

Nikt trudu nie podejmuje, główkowałam dwa dni, niczego nie wymyśliłam...
Na zabezpieczanie rośliny, z takim przykryciem za wcześnie, Ciocia kombinuje, jakby pod górkę!
Szkoda, wielka szkoda, że zima za pasem...ale coś tam jeszcze znajdziesz, kwitnącego?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 14 Paź 2014 07:48 #305682

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Mi to wygląda na śmierdzącą sprawę! :happy3:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 14 Paź 2014 09:38 #305715

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
....ja też stawiam na oborniczek ...bo u mnie takie samo leży ;)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 14 Paź 2014 10:53 #305741

  • agnesik12
  • agnesik12's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 149
Witaj Marto,

Dołączam do grona podglądaczy Twojego ogrodu. Pięknie u Ciebie. A najbardziej to podobają mi się trytomy. Ja na razie miałam start z nimi nie udany. Wsadzone trzy sezony temu nie kwitły a później zanikły.

Czy u Ciebie nie wymarzają? Jak postępujesz z nimi na zimę? Jaka jest Twoja ulubiona odmiana?

Agnieszka
Agnieszka
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 19 Paź 2014 16:03 #306922

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Marto, jeszcze raz dziękuję za wczorajszy dzień :kiss3: .
Pokaż to tę koniczynę, co nas na nią naciągnęłaś :funnyface: .
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 19 Paź 2014 16:05 #306923

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
...a ja żałuję, że mnie tam z Wami nie było!
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 20 Paź 2014 22:46 #307233

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Marta dała podpowiedzi :rotfl1:
artam wrote:


Zagadka, co ona kryje? :rotfl1:

- Komentarz jeden - w kupie siła! ;)

DSC_0948_2014-10-11.JPG
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 21 Paź 2014 22:06 #307414

  • Baptysja
  • Baptysja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 3046
Och, jakie piękne trawy i....... wszystko piękne. :supr3: :eek3:
Tylko ta przykryta kupa nie daje mi spać od kilku nocy. :club2: :jeez: :crazy:
Może wreszcie ktoś odkryje jej tajemnicę. :laugh1:
Pozdrawiam zielono Maria

Mój kawałek ziemi
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 21 Paź 2014 22:07 #307416

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta, czy ta roślina pokazana przez Edytę, o roboczej nazwie "będzie pani zadowolona" :rotfl1: , to koniczyna długokłosowa?
Ta czarna sterta to może pod cioci cenne maliny? :lol: .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 22 Paź 2014 11:10 #307497

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Kupa ,jak przykryta ,to na pewno śmierdząca sprawa . :drool: Oj będą się roślinki na wiosnę cieszyły . :lev: :dance:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 24 Paź 2014 21:42 #308139

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Ewa, ale teraz to chyba i Ty już wiesz? ;) Na mnie te przymrozki już wrażenia nie robią, u mnie już i tak po ptokach, jak to mówią ;) Nie mają... A on się pięknie rozrasta :)
Edyta, ja to już jestem przyzwyczajona, że u mnie przymrozki najszybciej... Zawsze :mad2: W Lublinie jeszcze wszystko żywe, a na mojej wioseczce padło...Zawsze na moją wioseczkę pada... :rotfl1: Wydaje mi się, że jeśli chodzi o jesienne przebarwienia, to gleba raczej nie ma znaczenia, bardziej temperatura, teren osłonięty lub nie... U mnie, oczywiście, nie!
Marta, a właśnie dla mnie to jest bardzo dziwne, mówiłam Ci, że sobie taką taczkę musiałam wygooglać aż... No dziwo! :rotfl1:
Ja bym powiedziała, że ze wszelkich jesiennych astrów tylko wrzosolistne cudne! :) A tam, niedobra szkółka, rośliny nie są monstrualne, ale dość przyzwoite, ja nie miałam większych zastrzeżeń, choć całkiem zadowolona to nie jestem, ale trzeba ryzykować :) A kto nie daje szczawika gratis!
A co do kupowania, to ja już kilka razy w tym roku miałam nic nie kupować! :rotfl1: I co? ;)
Gosiulu, róże nienawożone u mnie? Nic podobnego! One bidule nawet porządnego systemu korzeniowego nie wytworzyły, widzę to teraz, jak przesadzam... Byłam wyjątkowo podła dla róż! Czemu? :silly:
Halinko, to są tzw. trudne sprawy ;) Pozostaje liczyć na siły przyrody, tego nie polecam, bo one często nie wybierają, mrożą po kolei, jak leci ;) albo samej się wziąć za selekcję i eliminację i to polecam :)
Ewa, no i po kolorach! Szaroburość nastała... Jeśli wiosną nie znajdziesz tej goryczki, daj znać, nabędę i wyślę, bo piękna jest i trzeba ją mieć :) Ja już teraz też wszystko odkładam do wiosny, choć może jeszcze pogoda pozwoli te porządki na rabatach zrobić, bardzo bym chciała, ale poświęcać się nie zamierzam! Marcinki te akurat piękne, ale mało jest białych wrzosolistnych... :( A chętnie bym zakolekcjonowała :lol:
Małgoś, i co, dalej nie wiesz, jaki przymrozek? A taki sam jak teraz i u Ciebie! :P To warunki glebowe mamy podobne... Nieco lepiej jest, jak popada... Babki z piasku też na mokro się lepiej trzymają ;)
Kasiu, bladoróżowych nie chcę, a co do panny Atkinson..Czy panny to nie wiem, może to pan Andrea... Jak Anastasi... :) No nieważne, ważne, jak kępa się będzie wiosną prezentować, zawilce też nienawożone! :)
Miskanty, ach! Ach, jak one potrafią w różny sposób kwitnąć! I powiem Ci, że dla mnie te kwiaty piękniejsze od róż! To się porobiło! :rotfl1:
Vituś, masz rację, ciocia lubi kombinować i komplikować proste sprawy ;) Ale tu po krótkiej jak na nas dyskusji :lol: z ciocią się jednak zgodziłam :) Ma to całe dobro nie spłynąć tam, gdzie nie trzeba i nie wsiąknąć! Bowiem to kupa gnoju pod przyszłe pomidory! :lol:
Nie ma, nie ma już prawie nic kwitnącego! :cry3:
Gosiulu, to jest bardzo śmierdząca sprawa! A mojemu psu pachnie! :rotfl1: I on potem mnie liże po rękach! :jeez: :hammer: :mad2:
Ewcia! :) A też masz taki namiocik? ;)
Agnieszko i już Cię lubię! :) Prawda, że trytomki najpiękniejsze są i basta? :) Ja już Ci mówię, co zrobić, by osiągnąć trytomkowy urodzaj... Po pierwsze posadzić głębiej niż wskazywałaby na to nasada liści... Jakieś 3-5 cm...
Nie wpływa to na kwitnienie, a pozwala świetnie przezimować! U mnie od trzech lat nie padła ani jedna... A pamiętnej zimy 2011/12 padły wszystkie, bo były źle posadzone! Można też związać liście, wiążę! I to jest cały przepis na sukces... Podnawozić wiosną i czekać! :) Ulubiona odmiana? Hm... Chyba Pineaplle Popsicle...
Edyta, ja również, szkoda, że musiałaś tak szybko wracać... Koniczyna, do zakupu której Was skłaniałam delikatną prswazją :rotfl1: , wygląda tak:

DSC_1034.JPG


No i co? Piękność! Będzie Pani zadowolona, prawda?

Agnieszka i żałuj! Koniczyny też! :) Nic to, nie uciecze, nawet jak się odwlecze ;)
Igor, cóż za przenikliwość! :) Zapewne po mamusi ;)
Marysiu, dziękuję Ci i powiem, że też mi się wydaje, że wszystko, co zostaje, to piękne jest :lol: Niepiękne na kompost i po sprawie! ;) Tylko ta kupa... :rotfl1: :rotfl1: To sama nie wiem, ale ona zostaje... :rotfl1:
I już nawet nie jest tajemnicza... Ach, wszystko przeciwko niej przemawia :lol:
Elu, no zaglądałam do Edyty i nie widziałam żadnej koniczyny... Ja mam internet klasy VI jako i ziemię :rotfl1: , no i nie widziałam... Ale to nie jest długokłosowa, ona się inaczej zwała, zapomniałam, ale ja to ustalę :) Ale robocza nazwa jest całkiem ok! :)
Nie przypominaj mi, Elu, o tych malinach! :evil: To ja już może zdradzę, że wszystkich na szkółkingu pytałam, ile ciocia mogła zapłacić za 10 malin! I nikt nie zgadł, że aż tyle! 120 zł! Jaki ja bym użytek z tej sumy zrobiła lepszy!
:lol:
A ten obornik niby pod pomidory, ale już czuję, jak będziemy go sobie z ciocią wyrywać wiosną :rotfl1: Mam tylko nadzieję, że Dżoncia się do tej walki nie włączy! :rotfl1:
Ewa, właśnie, roślinki na pewno będą się wiosną cieszyły, tylko chodzi o to, które roślinki! :rotfl1: :rotfl1:
Kto będzie szybszy! :rotfl1:

Oj, jesień, jesień, sezon w zasadzie zamykamy, co jednak nie oznacza, że o roślinach myśleć przestajemy! Ja ostatnio wpadłam na myśl genialną w kwestii mojej trawowo-dzielżanowo-jeżówkowej rabaty... Jeżówek nie odważyłam się przesadzać teraz, podobnie jak roślin, które tam są po prostu wymarzone! No przecież trytomki jeszcze tam będą! Idealnie kolorystycznie się komponują, pokrojowo również... I to jest priorytet wiosenny, wiosnę zacznę od przesadzania, jako że i jesień przesadzaniem wypełniona.... Czy ja kiedyś skończę przesadzać?
Szaleństwo trawowe trwa w najlepsze, plany wiosenno-letnie są, dlaczego traw ma nie być wszędzie? :lol:
I ja jestem tak pełna pomysłów, tak chętna do działania, dlaczego sezon się kończy? :mad2:
A kończy się, u mnie już prawie zima...
Ale jeszcze we wtorek odrobinę życia w ogrodzie było...

Rozkwitły długo wyczekiwane pączki!
Spiranthes cernua 'Chadds Ford'

DSC_0998_2014-10-24.JPG


Aster 'Schneetanne'

DSC_1004.JPG


I takie tam... Przebarwia się amsonia...

DSC_0939.JPG


Ostatnie dzielne kwiatki...

DSC_0908_2014-10-24.JPG


A to tacy ostatni, którzy będą pierwszymi ;)

DSC_0938.JPG


DSC_0997.JPG


DSC_1006.JPG


I inne...

DSC_0833_2014-10-24.JPG


DSC_1012.JPG
Ostatnio zmieniany: 24 Paź 2014 21:45 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Amlos, piku, chester633, anabuko1, Ewogrod

Martowy ogród 24 Paź 2014 21:59 #308149

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Niedługo pozostaną nam cudne iglaki :whistle: w śniegu :rotfl1:

Jeszcze hosty byś pokazała, a nie tylko ich pokwiatowe kikutki :devil1: Na pewno jakaś jest zielonkawa :hearts:
Przecież masz tyle drzew :think: :think: :think:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 24 Paź 2014 23:14 #308176

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Marta ,przyszłam sprawdzić jak rewolucja u Ciebie wygląda , ale trawnik jest i kulki też.Autostrada się buduje w takim tempie jak w całym kraju. To kiedy kończysz pracę w ogrodzie ?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 25 Paź 2014 09:02 #308199

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
O kurcze, dobrze, że zajrzałam do Twojego wątku, bo przyponiałaś mi, że koniczyna nie posadzona jeszcze :jeez: . Muszę się dzisiaj nią zająć :garden1: .
A ja się jeszcze będę dopominać o Twoje trawy. Pokazuj, pokazuj, przecież teraz to ich czas :lol: .
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 25 Paź 2014 19:33 #308277

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Jakżeż nazywa się ta koniczyna ?zdaje się , że już kiedyś pytałam o nią i pewnie odpowiedź otrzymałam.. :oops: ,jest w moim guście bardzo........O zimie cicho sza....ona sama przyjdzie :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 25 Paź 2014 20:40 #308309

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Martuś, koniczyna piękna, ale mając całe łany jej krewniaczki, chyba podziękuję ;) Dzielżany mnie interesują :wink4: , dostałam dwa :kiss3: i nie wiem jak szybko one przyrastają :unsure: ile miejsca potrzebują? Pewnie, jak zwykle ;) źle je posadziłam :oops:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 25 Paź 2014 20:45 #308312

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ewuś, wpisujesz w googlach "biala koniczyna artam" i wszystko wiesz B)

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...ogrod-2013?start=792

Cytata :-)

Ewa, koniczyna pannońska się nazywa... Wymagania... Żeby jeszcze koniczyna wymagania miała! ;) Chronić przed królikami i krowami?
Ostatnio zmieniany: 25 Paź 2014 20:47 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): artam, sierika

Martowy ogród 25 Paź 2014 23:10 #308362

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Właśnie, teraz kojarzę..... :oops: ,pamiętałam jednak, że kiedyś pytałam i odpowiedź otrzymałam....... :dance: czyli sklerozy 1/2.....
a pani Marta to nasion nie zebrała....? nie ,znając Jej stosunek do siewów.....
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.647 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum