TEMAT: Martowy prawie ogród 2013

Martowy prawie ogród 2013 06 Sie 2013 17:33 #184467

  • piterek
  • piterek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 341
  • Otrzymane dziękuję: 108
Powariowali z tymi liliowcami, jak nic :devil1:
No ale nic to, przeczekam - a i czasem coś innego na fotkach dostrzegę :wink4:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy prawie ogród 2013 06 Sie 2013 19:56 #184478

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Marta !Czy biała koniczyna ma jakąś mazwę ? A przynajmniej jakie ma wymagania może napiszesz.Pewnie szalejesz ze żmiją .
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 06 Sie 2013 20:19 #184485

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Vituś, dlaczego we mnie nie wierzysz? ;) Ciocia ma dużo cierpliwości, ja w tym wyraźnie ustępuję, ale cóż... Ciocia głównie zainteresowana warzywami, nie sądzę, by chciała róże skubać... Liliowiec Ci się podoba? Coś takiego! :eek3:
Ewa, moja makleja trzymana w ryzach, jeszcze nie krążę wokół niej ze szpadlem, jest w sam raz...na razie... A Ty masz jeszcze wolne miejsce, które należałoby osłonić przed sąsiadami? Nie widać...
Dorciu, trzyma mnie z tymi liliowcami i nie puszcza, to dlatego...można się naoglądać... ;) Będę pamiętać... Biała rabata nieskończona, ona ma być rozwojowa, choć jak w takim tempie będę nowe hortensje kupować, to nie wiem, czy będzie... Obwodnice były kilka stron temu ;)
Iwa, w końcu koniczyny są dwie... Okazuje się, że jest to koniczyna pannońska, o takie namiary Ci chodziło? Gdyby nie, jest do kupienia w Rykach, gdybyś dała znać wcześniej, mogłam Ci kupić...
Marzenka, pogratulować cioci mam intuicji? Truskawki pal sześć, poziomek szkoda... Ale już dzielnie odrastają!
Ula, ja lubię wiele kolorów, jak widać! ;) To tylko wśród róż pomarańcz króluje, a poza tym anarchia i samowola, wszystko kwitnie, jak chce! :rotfl1: Trytomy wszystkie przezimowały i kwitną znacznie obficiej, no te, które kwitną, bo niektóre jeszcze nie kwitną! :silly:
Ula, nie pytaj o liliowce... Nie mam pojęcia... Spis powszechny wciąż przede mną... Trochę mnie to przeraża...
Marzenka, kiedyś policzę! :P
Mirka, właśnie! Dużo mam! :lol: A u mnie był Bela Lugosi 12-płatkowy, to był widok, a nie wzięłam wtedy aparatu... To może być Janice, choć to halo może zbyt wiśniowe... Głowy nie dam...
Piotrek, powariowali jak nic! :lol: Oj, bo liliowce wariują z kwitnieniem i to się tak udziela... No nie kwitnienie ;) Ale już kończą i na fotkach będzie coś innego, tylko co...
Ewa, koniczyna pannońska się nazywa... Wymagania... Żeby jeszcze koniczyna wymagania miała! ;) Chronić przed królikami i krowami? :lol: Szaleję ze żmiją... No właśnie...

Nie dość, że zepsuła się kosiarka, to i woda się znarowiła! :mad2: Wczoraj wieczorem wyskoczyłam podlać i posadzić wspaniałe podarunki od EwyF, a woda lać się nie chciała, ledwie ciurczyła... I tak lało się niespiesznie, zadzwoniłam do pana konserwatora od wody, ale już był po pracy, musiałam pojechać dziś przed trzecią, pan konserwator miał przybyć, woda sama się naprawiła, śmigała jak trzeba, wszystko co trzeba podlane!

Zakwitła kolejna trytoma!
'Mango Popsicle'

DSC_1551.JPG


I ta... Ponad tydzień temu przywlokłam ją z OBI, poprosiłam o przecenę, bo taki smętny przekwitnięty kwiatostan się nad nią słaniał, przystali, kupiłam, posadziłam i proszę! Pięć, pięć pąków! Jaka sprytna trytoma! :woohoo:

DSC_1526.JPG


Zaczynają kwitnąć dzielżany! :woohoo:

'Ruby Tuesday'

DSC_1527.JPG


'Rauchtopas'

DSC_1529.JPG


'Biedermeier'

DSC_1531.JPG


Pozostałe NN...

DSC_1533.JPG


DSC_1536.JPG


'Pinky Winky' już łapie róż...

DSC_1540.JPG


'Pirouette'

DSC_1549.JPG


Widoczki...

DSC_1541.JPG


DSC_1543.JPG


DSC_1544.JPG


DSC_1545.JPG


Ewa, posadzone! :hug: :hug:

DSC_1559.JPG
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2013 20:42 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ingrid

Martowy prawie ogród 2013 06 Sie 2013 20:29 #184487

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jakim cudem odróżniasz odmianę od odmiany w tych jednakowych dzielżanach :dazed: :jeez:

Marta, a co to takie bujnie zielone nad trawami na trzecim widoczku?
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 06 Sie 2013 20:37 #184490

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
artam wrote:
, powariowali jak nic! :lol: Oj, bo liliowce wariują z kwitnieniem i to się tak udziela... No nie kwitnienie ;) Ale już kończą i na fotkach będzie coś innego, tylko co...



No jak to co teraz na fotkach będą dalie naturalną koleją rzeczy :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: no i może jeszcze trawy :whistle: :whistle: a w perspektywie chryzantemy i marcinki ( ale tym się na razie nie przejmujmy :unsure: )............. a dzielżany mnie nie biorą nic a nic i dobrze bo nie mam na nie miejsca . Widzę iryski nowe :dance: :dance: u mnie też miały przyjechać dwa , przyjechało dziewięć :woohoo: :woohoo: juz posadzone :P
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 06 Sie 2013 22:21 #184535

  • Baptysja
  • Baptysja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 3046
:bye: Zaczęłam zwiedzanie od końca i na razie pobieżnie, ale widzę, że muszę sobie zarezerwować trochę czasu na wnikliwy ogląd. Liliowce cudne, :woohoo: a maczek niewiadomoskąd podoba mi się najbardziej.
Pozdrawiam zielono Maria

Mój kawałek ziemi
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 06 Sie 2013 22:29 #184540

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Kolekcja dzielżanów rośnie- wzdłuż, wszerz i w wielorakość :)
Dobrze, że żmija się poprawiła, bo zapowiadają, hmmmm ... powiedzmy ocieplenie ;) U mnie dzielżany lekko podsuszone :oops: A Bobo nie zawiązało kwiatów. No, to sobie popodziwiałam i pomarudziłam :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 06 Sie 2013 22:46 #184548

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Mirko no jak mogą Cię nie brać dzielżany, to takie urokliwe jesienne kwiaty, mnie biorą i to bardzo. :wink4:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 06 Sie 2013 23:00 #184553

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Gosia tez spać nie może,co Wy z ta jesienią,jakie jesienne kwiaty a kysz :rotfl1: ,Marta mam sąsiadów od których powinnam sie odciąć ale to wymaga conajmniej pierwszego piętra,makleją nie pójdzie :bad-idea: zaraz poczytam o tej pannońskiej,o ile bedzie co :think:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 07 Sie 2013 16:06 #184669

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Pirouette' bardzo ładna ;)

'Pinky Winky' tez piękna i bardzo podoba mi się :hearts: ale kurcze miejsca na nie juz brak :dry:
Liliowce,,,posadzona,,,ale będzie pięknie na drugi rok ;)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 07 Sie 2013 18:24 #184690

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Tradycyjnie już: widoczki podobają mi się najbardziej :thanks:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 07 Sie 2013 19:29 #184694

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Widzę,ze nadal koncepcja gęstej łączki liliowcowej przeważyła.A moze trochę trawek?
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 07 Sie 2013 21:32 #184718

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Marta -
grzebię w tych wątkach trawowych i grzebię i taką perełkę ( na czasie :P ) znalazłam ...
:happy3: :happy3: :happy3:
artam wrote:
Nie rozważałam, bo dzielżanów i astrów nie lubię, ja rozważam kompozycje tylko z tego, co lubię :)

To tylko dowodzi ,że prawdziwe jest powiedzenie Nigdy nie mów nigdy !
I jak niebezpieczny jest internet ;) Niczego się nie wyprzesz .

Tak jak i ja tego ,że jeszcze rok temu trawom mówiłam zdecydowane "nie".
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): artam

Martowy prawie ogród 2013 07 Sie 2013 21:54 #184725

  • andowan
  • andowan's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 249
  • Otrzymane dziękuję: 488
Marto - rzeczywiście pisałaś, że nie lubisz dzielżanów? :laugh1: To tak, jak ja kiedyś o irysach bródkowych TB.

Kolekcja iglastych i nie tylko, niesamowita :woohoo: I bardzo zielono u Ciebie a u mnie takie piekło i taka susza :placze:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 07 Sie 2013 21:55 #184727

  • Klio
  • Klio's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 262
Spaceruję po Twoim ogrodzie i jestem pod wielkim wrażeniem bogactwa i różnorodności roślin. Pozdrawiam.
Krystyna
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 07 Sie 2013 23:24 #184747

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Dawno tu nie byłam :oops: a tu proszę jakie talenta poetyckie się rozwiajają. .
Bardzo mi sie podoba ta obwodnica, ja jednak jeszcze nie jestem pewna czy moje rabaty po raz n-ty nie zmienia kształtu, więc wstrzymuję się z takimi inwestycjami :P .
Martuś, cieszę się na spotknie niebawem i zapraszam do przejrzenia mojego ogródka w celach ukopaniowych ;) .
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 08 Sie 2013 22:08 #184934

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta zajrzałam :search: a tu żadnych wieści z ogrodu :blink:
Nie byłaś :ohmy:
Nie wierzę, przecież wszystko się smaży :placze:
artam wrote:
DSC_1541.JPG
Piękna fotka :bravo: roślinki pięknie ułożone :)
Ostatnio zmieniany: 08 Sie 2013 22:24 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 08 Sie 2013 22:13 #184936

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marto, piękna ta Twoja Pinky Winky! A jaka wypasiona ;)
W ogóle mam wrażenie, że Twój ogród niesamowicie dojrzał od ubiegłego roku :eek3: Widoczki niesamowite!
Fajna kolekcja dzielżanów :flower1: Ciekawa jestem, czy same trzymają się pionu, czy musisz je podpierać? Bo one takie wysokie rosną, że chyba tylko pod jakimś płotem, albo ogrodzeniem można je sadzić...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.490 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum