TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 23 Wrz 2014 10:51 #300888

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta te Twoje trytomy niesamowicie kwitną :woohoo: napatrzeć się nie mogę :flower2:
W naturze intensywność barw jeszcze bardziej przyciąga wzrok.
Dokupiłam dwie :happy3: w miejscowej szkółce :silly:

Halo, halo :screem: mistrzostwa wygraliśmy, a tu żadnego tryumfalnego wpisu nie widzę :wink4:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 26 Wrz 2014 21:25 #301680

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Gosiulu, ostatnio nie ;) , w ogóle ostatnio jakoś nikt ;) :rotfl1:
Iwonka, jak tak dalej pójdzie, to Monia nie będzie się musiała trudzić przechowywaniem tej lagerstroemii, bo już ją prawie zasuszyłam :hammer: A moje tarczyce pięknie w tym roku powtarzają, orientalis to nawet kwitnie bezustannie :)
Marta, o losie, nie zostałaś sama! :rotfl1: Ja będę potrzebowała jeszcze wielu, wielu ton! Może kiedyś wybrukuję całą działkę i nie będę musiała kosić! :rotfl1: Sama widzisz, że nie mam za dużo :)
Ja płacę 11 zł za 80 litrów ziemi, nie chce mi się przeliczać, ale Auchan na drugim krańcu świata, jeszcze tam nawet nie byłam... Pozostanę przy swoim źródełku, mam po drodze i wspieram lokalną przedsiębiorczość :)
Dorotka, ja sobie naszą gościnną Lubelszczyznę bardzo chwalę, namawiam, żeby się tu przeprowadzić :) Te ciągłe dostawy roślin mają swoje dobre i złe strony... Dobre to wiadomo, nic tak nie cieszy jak sadzenie! Ale sadzenie wiąże się i z przesadzaniem, no bo wizje nowe, lepsze ;) się rodzą, a to oznacza brak spokojności u roślin ;) Nikt nie może być pewien, jak głęboko zapuścił korzenie ;) i czy to nawet, że głęboko, jest wystarczającym przeciwwskazaniem do zmiany :rotfl1: Niektóre rośliny w ciągu sezonu nawet już kilka razy zmieniały miejsce, o cebulowych różnych nie wspominam, które zostały przy różnych okazjach wykopane, a czas decyzji o nowym miejscu odłożony do jesieni... No i jesień, czas je posadzić...
Jak to zamordowałaś astry, wszystkie trzy? :lol:
Danusiu, nie szkoda, nie szkoda! Dużo miejsca zajmują! ;)
Edyta, dzielżany zyskają na uroku, jak jeszcze trochę masy nabiorą, czasu im trochę trzeba...
Pan Artur ma dla nas świętą cierpliwość, bo my się oczywiście umawiamy, tylko tak jakoś wychodzi, że ja dzwonię niemal w ostatniej chwili, oglądamy oczywiście ten ogród wokół domu, przy sklepie to tam taki skraweczek tylko jest...
Vituś, koła w taczce się nie wymienia :P , tylko się pompuje, ewentualnie dętkę zmienia, ja wszystko na ten temat wiem! ;) Z kompostem jest taki problem, że go nie ma... Ten wielki wał ziemny, jaki usypałam przez te lata, pozostaje wałem ziemnym! :rotfl1:
Budowa ścieżki i wożenie kamieni nie przeraża, bowiem sterta kamieni przy bramie, a ścieżka się też do bramy zbliża, wystarczy rzucić, będę miotaczem! :lol:
Magda, u mnie właściwie zawsze dużo się dzieje, ja jakoś tak ogrodowanie postrzegam jako ciągłe zmiany... Nuda najgorsza ;) Żebyś wiedziała, że pies ogrodnikiem pełną gębą, ciągle w pysku jak nie pomidor, to papryka! :rotfl1: Ta nowa rabatka chyba psia, bo tam głównie sadzi... Ostatnio po przyjeździe oceniłam kondycją posadzonej ostatnim razem żurawkowej obwódki, wszystko ok. A za chwilę patrzę... Dwie żurawki wysadzone, jedna przysypana, a w środku zagrzebana papryka! :rotfl1: No gorzej niż kret!
Małgoś, to jednak wymienia się koło w taczce? B) U Ciebie taka potrzeba widać pilniejsza była, ja dopiero teraz do cięższych ładunków się przymierzam...
Jak można w ogrodzie coś na dłużej zaplanować? A skąd wiadomo, co nam się tak w głowach uroi w następnych sezonach, co się spodoba, co odpodoba... Się nie da po prostu... Czasem może warto poczekać z działaniem, zanim się koncepcja nowa nie "uleży" i tyle ewentualnie można ;)
Jolu, na trytomki narzekać nie mogę! :) Intensywność barw wybaczam w zamian za ten powiew egzotyki... Tylko dwie kupiłaś? ;) Fakt, że z trytomkami na naszym rynku za wesoło nie jest...
Triumfalne wpisy były gdzie indziej :) A ja pracuję nad tym, jak tu do szarej rzeczywistości wrócić po takiej dawce emocji... W poniedziałek wróciłam po pracy do domu i nie wiedziałam, co mam ze sobą robić, na co czekać... :( Pustka taka!

I nawet ogród tej pustki wypełnić nie mógł, bo chłodnawo i mokro, ale to dobrze, bo suchość wielka już była, a to przesadzaniu nie sprzyja. A przesadzać trzeba i to szybko! Sadzenia coraz mniej, jeszcze tylko dwie dostawy roślin przede mną... Smutno...

Ogród jeszcze jednak trochę emocji dostarcza, ale co to za emocje... ;)

DSC_0678_2014-09-26.JPG


DSC_0706.JPG


DSC_0814.JPG


Dla przeciwwagi dodam, że równie ochoczo kwitną pierwiosnki i groszek wiosenny...

DSC_0704_2014-09-26.JPG


Gentiana sino-ornata 'Alba'

DSC_0782_2014-09-26.JPG


Jednoroczny dzielżan Helenium amarum

DSC_0727_2014-09-26.JPG


Anemone 'Serenade'

DSC_0729.JPG


Lewisia longipetala 'Little Mango'

DSC_0732_2014-09-26.JPG


Tricyrtis 'Imperial Banner'

DSC_0808.JPG


Nowe trytomki się rozkręcają...
NN

DSC_0799_2014-09-26.JPG


'Ember Glow'

DSC_0798_2014-09-26.JPG


Przedstawiam nową, fajną roślinkę. Mitchella repens

DSC_0804.JPG


I widoczki...

DSC_0713_2014-09-26.JPG


DSC_0737_2014-09-26.JPG


DSC_0809.JPG
Ostatnio zmieniany: 26 Wrz 2014 21:32 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, pamelka, piku, chester633, Ewogrod

Martowy ogród 26 Wrz 2014 23:04 #301703

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Zawilec w hostce oryginalnie,ładnie wygląda :)
Kwiaty jesieni, zimowity pieknie się prezentują,dzielżany równiez, ja ich nie mialam do dzisiaj, dziś od forumki dostałam :dance: sadzoneczki, także na drugi rok i ja jakieś będę miała w końcu :)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 27 Wrz 2014 09:19 #301740

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
No, w każdym razie gdybyście umawiały się jeszcze kiedyś na oglądanie ogrodu, to będę wdzięczna za możliwość podłączenia się :whistle: .
Twoje trawy również wyglądają wspaniale :bravo: .
Wczoraj przeglądałam swoje fotki z lipca i ze zdziwieniem stwierdziłam ze zdziwieniem, że mi się niezbyt podobają. Tak tam pusto na rabatach, kiedy nie ma traw :unsure: .
Ostatnio zmieniany: 27 Wrz 2014 09:21 przez Edyta.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 28 Wrz 2014 18:18 #302006

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
....powtórzę się posadź dalie będziesz miała emocje zapewnione do końca sezonu :devil1: :devil1:


A tak na serio czy to możliwe , żeby rozplenice miały za suche stanowisko :think: :think: ani jednego kłoska w tym roku , źdźbła już żółkną , wygląda na to , że kwitnienia nie będzie :unsure: :unsure:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Wrz 2014 12:57 #302210

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martusiu, nastrój się poprawił? Weekend był piękny - ciepły, słoneczny, więc i w ogrodzie pewnie się działo!
A na brak jesiennych atrakcji to Pani narzekać nie może! Bo wszędzie kwitnące kwiaty - łany zimowitów, dzielżany, trytomki, że nie wspomnę o innych ;) No i trawy...Ja też zachorowałam na trawomanię :P Jak pół Forum ;)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Wrz 2014 20:02 #302288

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
I bardzo dobrze Dalu, trawy są cudne a teraz szczególnie........tak dawno nie pisałam na FO..... :hammer: , że odzwyczaiłam się, moze czas przywyknąć :jeez:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Wrz 2014 21:53 #302337

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Marta, nie umiem czekać. W ogrodzie strasznie niecierpliwa jestem. Muszę coś robić inaczej wariuję. Dlatego chyba taki misz masz, bo tysiące pomysłow, a w dodatku rosliny kuszą. Bardzo kuszą :unsure:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 30 Wrz 2014 21:26 #302553

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Marto, daj więcej swobody psu na działce i inne hosty zakwitną równie zachwycająco. :flower2:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 04 Paź 2014 21:11 #303281

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Aniu, tego akurat psu nie miałam za złe :) Mi się bardzo nie podobają kwiaty host, gdyby zechciały inaczej kwitnąć, byłyby roślinami idealnymi!
Dzielżany warto mieć, w zasadzie bezproblemowe, a ile radości! Tylko pamiętaj, żeby w okresie suszy ich samym sobie nie pozostawiać, one lubią mokro.
Edyta, będę pamiętać :) I będę się starać z pewnym wyprzedzeniem czasowym z panem Arturem umawiać :)
No mogłyby trawy nieco szybciej ;) Ale wtedy jesienią by już tak dobrze nie wyglądały... Nie, chyba jednak Matka Natura to dobrze wymyśliła...
Mireczko, jakoś te dalie wciąż do mnie milczą ;)
Hm... Pojęcia nie mam, czemu rozplenice nie zakwitły... W Twojej ziemi pojęcie "za sucho" nie istnieje, u mnie owszem, ale u mnie kwitną, zatem to chyba nie to...
Dalu, już trochę lepiej :) Nie można się poddawać, kiedy pogoda taka, trzeba to wykorzystać w myśl powiedzenia "Co masz zrobić wiosną, zrób jesienią, wiosną też się zarobisz" :rotfl1: A serio zamierzam jeszcze teraz pozbyć się przeróżnych suchelców, zawsze lepszy start na wiosnę, kiedy porządki na rabatach zrobione. U mnie trawomania to taki stan przewlekły jest... W tym roku może z dziesięć nowych traw tylko, ale wiosną i te dziesięć nowych będę kląć i rany na rękach lizać ;) Już to wiem!
Ewa, jak miło Cię czytać! :) Pani się przyzwyczaja :) Trawy cudne, a ja nawet cudność pros odkryłam na nowo, zarzekałam się, że pros nie, ale nie ;) Będą!
Małgoś, a ponoć ogrodnik to cierpliwy musi być... Ale ja Cię dobrze rozumiem, bo ja też lubię od razu to wszystko, co wymyślę, wcielać w życie, a jeszcze nic tego życiem nie przypłaciło ;)
Rośliny też kuszą, ale na szczęście nie wszystkie! Uff! :lol:
Romek, ja wręcz przeciwnie jakby... Myślę o tym, jak mu tę swobodę ograniczyć... Nie będę już przytaczać jego licznych wykroczeń przeciwko ogrodowi, ale popełnił też takie przestępstwo, za które siedzieć powinien! :mad2: Nawet nie powiem, co mi złamał... W rezultacie serce mi złamał! :rotfl1:

Odszczekuję! Nieprawda, że kółka w taczce się nie wymienia! Można kółko w taczce rozwalić tak samo jak w samochodzie!
Nie można na kapciu jeździć... Ostatnio mam na swoim koncie i jedno i drugie, więc wiem! Kółko w taczce w strzępach niemal, ale kawałek obwodnicy powstał... Dawno niewidziany widok :)

DSC_0872_2014-10-04.JPG


To zdjęcie z wtorku, dziś żurawki przesadziłam bliżej, po co mi te żurawki...
Ale ile mam miejsca! W ogóle mam dużo miejsc wolnych, co bardzo cieszy w perspektywie nadchodzącej wiosny ;)
Nie może być posta bez trytomki, to załatwmy to na wstępie i jedziemy dalej ;)
'Percy's Pride' raczył powtórzyć :)

DSC_0867_2014-10-04.JPG


Przecudnej urody potwór od Moni :hug:

DSC_0885_2014-10-04.JPG


Przecudnej urody aster od Dorotki :hug:
Aster ericoides 'Golden Spray'

DSC_0884.JPG


Brawa dla tej jeżówki, kwitnie i nieustająco piękna od czerwca...
'Coconut Lime'

DSC_0869.JPG


W ogóle najwięcej kwitnień jest na białej rabacie... Białe kwiatki kwitną najdłużej? ;)
Jeszcze raz goryczka chińska 'Alba', bo zadziwia obfitością kwiecia...

DSC_0887.JPG


Czego o jej niebieskiej koleżance powiedzieć nie można...

DSC_0855_2014-10-04.JPG


A na białej zawilec 'Honorine Jobert' też się poderwał...

DSC_0849.JPG


I jeszcze pragnę się pochwalić miodunką, którą na grzybach znalazłam :) Było to jakiś czas temu, po posadzeniu wypuściła nowe liście...

DSC_0862_2014-10-04.JPG


I widoczki...

DSC_0868.JPG


DSC_0876.JPG


DSC_0878.JPG


DSC_0879_2014-10-04.JPG


DSC_0881.JPG


DSC_0856.JPG


DSC_0857.JPG


DSC_0861_2014-10-04.JPG
Ostatnio zmieniany: 04 Paź 2014 21:18 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Amlos, chester633

Martowy ogród 04 Paź 2014 21:16 #303282

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Czyżbyś taczkę traktowała gorzej niż Czesława? :P
A tak w ogóle... podziwiam, że jeszcze Ci się chce... ale areał Cię niejako tłumaczy ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 04 Paź 2014 21:24 #303284

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ale chyba całego budulca nie zużyłaś ;) ?
Moje dwa kółka w taczce padły w tym sezonie prawie jednocześnie i oba okazały się być "nienaprawialne" :evil: , trzeba było kupić nowe. Ciekawe jak długo posłużą :think:
Powiem Ci, że jesieni za bardzo u Ciebie nie widać :lol: , no, może trawy trochę jesienne i tulipanowiec, poza tym - lato :silly:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 04 Paź 2014 22:09 #303309

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ja pozbyłam się tej upiornej taczki z wiecznie zepsutymi kółkami :devil1:
Prawdziwy ogrodnik musi mieć porządną taczkę budowlaną :happy-old: a nie te badziewka do wożenia liści :silly:

A ta leśna miodunka miała też takie liście w naturze? Czy u Ciebie zmutowała ze stachu przed czworonogiem na przykład?
Bo ja też znalazłam jedną na spacerze z psem, ale zwyczajną :dazed:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 05 Paź 2014 07:53 #303344

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Na kółkowo-taczkowe problemy zdecydowanie polecam kółko pełne (całe z gumy). Jest co prawda droższe, ale prznajmniej nerwy mam spokojne :lol: Zdarzył mi się taki tydzień, że trzy razy dętkę łatałem i czwartego razu już nie było ;)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 05 Paź 2014 11:31 #303381

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Widzę, że u Ciebie Marto dużo jesiennych przebarwień. Mój tulipanowiec jeszcze jest dosyć zielony. Zresztą, jakoś w ogóle słabo się u mnie przebarwia. Widziałam u Romka na zdjęciach wspaniały, żółty kolor. Mój jakoś tak nie chce :dry: .
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 05 Paź 2014 22:21 #303605

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Miejsca w ogrodzie masz ciągle nieprzyzwoicie dużo. :whistle: Podoba mi się ta scieżka (obwódka ?) z kamieni. Tylko czy nie będzie ślisko po deszczu chodzić po niej?
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 05 Paź 2014 22:23 #303609

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jeszcze trytomka kwitnie?
Moje już nie, ale może to dlatego, że młoda sadzonka?
Nie trzeba taczki wyrzucac, tylko koło wymienić.
Ale nie sprawdzałam, czy to sie opłaca.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 06 Paź 2014 11:30 #303690

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Napatrzyłam się u Ciebie cudowności .Marciu piękne masz goryczki .Koniecznie mi powiedz gdzie je kupiłaś .Ta biała ,to istne cudeńko :hearts: Asterki też do mnie przemawiają .Szkoda ,że nie dogadujesz się z daliami ,ja już widzę kilka w Twoim ogrodzie :kiss3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.493 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum