TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 26 Paź 2014 09:00 #308392

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Zapomniałam dodać, że to była odpowiedź do innej Ewy :happy-old: Prawdopodobnie warto poszukać tej drugiej, bo, jak widać, warto :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 26 Paź 2014 09:01 przez sd-a.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 26 Paź 2014 20:41 #308545

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Nieważne która Ewa, ważna koniczyna..... :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 26 Paź 2014 21:24 #308565

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Dokończyłam działalności wywiadowczej i powiem Ci, Ewo, że pytałaś, a Artamka jeszcze wtedy nie wiedziała co ma :happy3:

Cytata:

Ewa, Twój wniosek w sprawie koniczyny bardzo słuszny! Powiedziałabym, że nie tylko do traw, ale i do kulek! ;) Koniczyna jeszcze bliżej nie znana, dowiemy się u źródła!
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 27 Paź 2014 09:50 #308645

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
No to się uśmiałam z tej koniczyny ,ale swoją drogą też bym taką chciała :happy3: Wszystkie kwiaty w takich kępach ,pięknie wyglądają .Co do pytania poprzedniczki o dzielżany ,to one rozrastają się szybko i szalenie .Ja sadziłam pojedyncze badylki ,a teraz mam kępiory ,które pół świata mi zasłaniają .Wybacz Marciu ,że Cię zastąpiłam :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Martowy ogród 27 Paź 2014 09:53 #308647

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Aster 'Schneetanne bardzo oryginalny, inny ,ładny :)
I ładna zobaczyłam chryzantemke.
Oj szkoda,ze z każdym dniem ubywa kolorków w ogrodzie :)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 27 Paź 2014 12:18 #308677

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
A moje dzielżany rozrastają się rozsądnie, jak na byliny przystało :oops:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Martowy ogród 28 Paź 2014 21:20 #308992

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Marta, ty nie rozmyślaj o trawach na szkoleniach, tylko nam tu zdjęcia wstawiaj :happy-old: .
No i cóż Ty tam wymyśliłaś przy tych mediacjach :devil1: ?
Ostatnio zmieniany: 28 Paź 2014 21:20 przez Edyta.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 28 Paź 2014 21:30 #308996

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Po co było rozmyslać o trawach, jak wiadomo, że i tak będą?
Trzeba było lepiej słuchać jak mi pomóc
Ja swojej trytomce chyba jeszcze kopczyk jak różyczkom zrobię
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Paź 2014 11:46 #309117

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Matruś a jakbyś jeszcze przypomniała nazwę tej kończyny i miejsce gdzie jest dostępna. Ona tak do teraz ma kwiaty :eek3:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Paź 2014 21:54 #309277

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta, byłam wczoraj w podzamojskiej szkółce i - niestety - już nie produkują sadznek styrakowca.
Tadeusz mówił, że on się łatwo ukorzenia, ja się nie podejmę, ale patykiem mogę się podzielić.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 30 Paź 2014 20:20 #309467

  • agnesik12
  • agnesik12's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 149
Marto, dziękuję za poradę w sprawie trytom. Już mam przygotowanych kilka miejsc na nie i wiosna na pewno się skuszę na kilka odmian. I mam nadzieję że dzięki Tobie uda się im przeżyć. :bye:
Agnieszka
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 31 Paź 2014 10:03 #309581

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Martusiu ogród bez róż byłby dla mnie smutny. Ale u ciebie nawet człowiek nie zauważa ich braku. Dołączam do prośby Edytki, czyli poproszę o więcej zdjęć z trawami. Skoro mam za mały ogród by je mieć u siebie to pooglądam je chociaż u Ciebie. :wink4:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 01 Lis 2014 16:07 #309789

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Dziś doczytałam całą dyskusję o kończynie więc nazwę już znam :P ale podaj namiary na sprzedawcę. Jaj myślisz mogę teraz przesadzić trytomki?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 02 Lis 2014 20:56 #310016

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Siberko, nawet nie wypowiadaj tego słowa! O słowo "śnieg" mi chodzi, nie lubimy tego słowa ;)
Jakie hosty? Hosty poległy u mnie już na początku października! Drzewa nic do tego nie mają, bo od przymrozków poległy! :mad2:
Ewa, rewolucje jednak są! Kulki i to, co trawnikiem zowiesz ;) , niezagrożone, ale inni ;) z niepokojem może patrzą na to, co się wokół nich dzieje... Obwodnice moje w tym roku marnie się budowały, dużo gorzej niż w kraju... A naszą lubelską obwodnicę otworzyli w piątek, piękna jest! :) Kiedy kończę prace w ogrodzie? Pogoda zdecyduje...
Edyta, no o koniczynie zapomnieć cudnej! :eek3: Czas moich traw już minął... Suszki zostały po przymrozkach z początku października... :placze:
Ewa, o koniczynie już wszystko wiadomo, musi ona w Twoim ogrodzie zagościć, zajmiemy się tym z wiosną :)
Marysiu, moje dzielżany raczej do ekspansywnych nie należą... Tak, jak pisałam w wątku dzielżanowym, oczywiście u Ciebie może być inaczej, czego życzę, o ile Ty sobie tego życzysz :)
Siberko, bardzo dziękuję Ci za to śledztwo w przedmiocie koniczyny :) Jednak co się w internecie zapisze, to zostaje, a z głowy czasem się wymknie...
Ewo sieriko, oczywiście, że nie zebrała pani Marta nasion :rotfl1: Nasiona nie kiełkują! :rotfl1:
Ewa Nowinko, mogę się przyczynić do zaistnienia tej koniczyny w twoim ogrodzie, jeśli zechcesz :) Dodam, że ja na taką kępę wciąż czekam, ta ze zdjęcia rośnie w Daglezji :) A nic nie szkodzi, że udzieliłaś odpowiedzi, ja za to udzieliłam zupełnie innej, niech Marysia sobie wybierze, co jej tam bardziej pasuje! :rotfl1:
Aniu, aster bezsprzecznie ładny, a co do chryzantemki... Zdania mogą być podzielone ;) , liście przemarzły, kwiatki zaś ładne... Kolory znikają, wszystko ku tej burości zmierza, no tylko kulki się nie poddają :)
Siberko, moje dzielżany też rozsądne... I takie pozostaną, mam nadzieję, bowiem zobaczyły, co się stało z jednym takim, co szalał za mocno, nie ma go! Nie muszą wiedzieć, że to przez żółty kolor wyleciał, nie? :rotfl1:
Edyta, no proszę zdjęcie moich traw! Chyba jedno wystarczy? ;) :rotfl1:

DSC_1016_2014-11-02.JPG


Wymyśliłam przy mediacjach, że jednak może poczekam do wiosny, aż dokończę przesadzanie i na spokojnie coś potworzę :)
Choć koncepcje skiełkowane :)
A nie pytasz, co wyniosłam ze szkolenia? No to odpowiadam ;) Wyniosłam dużo woreczków strunowych na nasiona! :rotfl1: Bowiem to porządne szkolenie, unijne było, z cateringiem, a firma sztućce do takich własnie woreczków spakowała, no i teraz będę mogła zbierać nasiona! I wysyłać, Wiesiu piku, jeśli to czytasz ;)
Małgoś i bardzo dobre pytanie! Ale... Ale jakie i kiedy rozmyślałam :rotfl1:
No przecież trochę słuchałam ;) I nawet tę pomoc w mediacjach trawnikowych zaoferowałam, ale Ty się dobrze zastanów, żeby to się rozwodem nie skończyło! :rotfl1: :rotfl1:
A Ty, nie pogłębiłaś ;) trytomki! Niech będzie kopczyk... Można polubić kopczykowanie? ;)
Iwa, zdjęcie z czerwca ubiegłego roku, niemożliwe zatem te kwiaty do teraz ;) A serio ona kwitnie w czerwcu, jak długo, nie mogę powiedzieć, jakoś nie zwróciłam uwagi, u mnie zresztą kwitła ledwie kilkoma kwiatami...
Nazwę dla utrwalenia ;) jeszcze raz powtórzmy... Trifolium pannonicum A dostępna jest w Daglezji w Rykach, mogę przy okazji kupić i wysłać :) Trytomki teraz radziłabym zostawić w spokoju... Ja też mam plany przegrupowania trytom, ale zrobię to wiosną...
Elu, o to niedobrze... Dziękuję za wspaniałomyślną ofertę, a czy bierzesz pod uwagę zmarnowanie tego patyka? :lol: Bo ja go chętnie bym spróbowała ukorzenić, ale czy on zechce? ;) Tadeuszowi to się wszystko ukorzenia! :)
Agnieszko, skuś się, skuś! Zobaczysz, ile emocji te proste ;) kwiatki potrafią dostarczyć! O wrażeniach estetycznych nie można zapominać ;) Ale samo obserwowanie rozwoju kęp, kwiatostanów... I mizianie niezwykle przyjemne! :lol: No same plusy! :)
Gosiu, sama się zastanawiałam, czy uczuciem dominującym przy pozbywaniu się róż z ogrodu jest żal czy ulga...
Ale wiesz, jak wykopałam te róże i zobaczyłam, że sporo z nich nawet tych korzeni włośnikowych z niedożywienia nie wykształciło, to stwierdziłam, że lepiej im będzie u innych ogrodników :)
A ja sobie ma pewno wiele innych powodów do radości znajdę :) Chociażby właśnie trawy, które to jednak przemarzły już, a róże jeszcze kwitną! :lol: Trochę ich jednak zostanie... Może jak będzie ich mniej, to lepiej zadbam? ;)

Jak wspominałam, u mnie już nic nie ma...
Wszystko zmarznięte, no poza taką goryczką, która raz odkąd ją mam, zdołała zakwitnąć porządnie, a w tym roku jest blisko...

DSC_1023_2014-11-02.JPG


A jako że ja lubię tak jakoś z obrazkami, a obrazków nowych nie ma, to może ja się zamknę na jakiś czas... ;)
Ale zanim się zamknę, to jeszcze pokażę, jakich obrazków już na pewno nie będzie w przyszłym roku w związku z przeprowadzanymi rewolucjami... Jak popatrzyłam, to nawet trochę mi szkoda... Ale będą nowe, mam nadzieję, lepsze! ;)

DSC_1720_2014-11-02.JPG


DSC_0129_2014-11-02.JPG


DSC_0131_2014-11-02.JPG


DSC_0227_2014-11-02.JPG


DSC_0473_2014-11-02.JPG


DSC_0295_2014-11-02.JPG


DSC_0422_2014-11-02.JPG


DSC_0530.JPG


DSC_0488_2014-11-02.JPG


DSC_0475_2014-11-02.JPG


DSC_0515.JPG


DSC_0522_2014-11-02.JPG


DSC_0604_2014-11-02.JPG
Ostatnio zmieniany: 02 Lis 2014 21:01 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Zielona Ania, Robaczek, Amlos, chester633, Edyta

Martowy ogród 02 Lis 2014 21:01 #310019

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
A jak się Pani zamknie, to gdzie ja będę pękać ze śmiechu i nadwyrężać swoje struny głosowe (nie mylić z tymi z woreczków)? :P
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 02 Lis 2014 21:04 #310023

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
I tylko tyle wspomnień :( ?
Pewnie, niech wszyscy się pozamykają, ciekawe gdzie na forum będzie można coś napisać :hammer: . Chyba tylko w Gorzatkowie :devil1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 02 Lis 2014 21:06 #310027

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Ja ostatnio mało pisze, ale czytam. I chcę otwartego Martowego!!!!
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 02 Lis 2014 21:07 #310029

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
A czy to moja wina, że zima? :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.461 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum