TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 08 Paź 2014 11:36 #304206

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Marto, oj wcześniej jesień zawitała na lubelszczyznę niż do nas.
Żurawkową obwódkę obwodnicy urozmaiciłbym trochę "inszymi" kolorami liści.
Hostom potrzeba trochę cienia. W pełnym słońcu nie mają szans na ładny wygląd o tej porze. Może jakieś drzewko w sąsiedztwie?
Ostatnio zmieniany: 08 Paź 2014 12:08 przez rm27.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 08 Paź 2014 11:49 #304209

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, Coconut Lime faktycznie cudna, u mnie też nie ma przerwy. Zawilce H.Jobert jednak bardzo niemrawe...chęnie bym podmieniła te różowe September Charm za Whirlwind, ktore chyba bardziej wigorne ;-)
Przychodzę zawsze do Ciebie odetchnąć przestrzenią, której mi tak brakuje...ehh...tyle miejsca na zielone szaleństwo :hearts:
Odetchnęłam głęboko i wracam do pracy :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 08 Paź 2014 20:05 #304278

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Piękne jesienne widoczki. Na przykładzie twojego ogrodu widać, że ogród bez lisciastych i traw dużo traci
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 08 Paź 2014 22:03 #304351

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Szczególnie piękne, jesienne to ostatnie zdjęcie. Marta, podziwiam kolejną obwodnicę :woohoo: Ty, jakiś Tytan jesteś, normalnie...a może właśnie nienormalnie :wink4:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): wxxx-a

Martowy ogród 08 Paź 2014 22:18 #304359

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Potwór od Moni przepiękny, ja swego podzieliłam i mam 2..potworki......czekam kiedy przemienią się w potwory... :ouch: ,wrzosolistny nie odbiega urodą,właśnie jestem na etapie zauroczenia astrami wrzosolistnymi, mam 3 kolory i po raz pierwszy pokazują swe oblicze, odkryłam dzis kolejne cudeńko, kwiatuszki ma wielkosci groszówki.....na takie jeszcze chętnie porwę się.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 09 Paź 2014 13:53 #304479

  • Rudzielec
  • Rudzielec's Avatar
Marta , dziekuję za widoki z trawami i dzielżanami- zjawisko po prostu! :thanks: A przybiegłam za astrem wrzosolistnym 'Golden Spray'- tez sie kocham w tym gatunku.
:kiss3:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 10 Paź 2014 22:08 #304822

  • kroplik
  • kroplik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 352
  • Otrzymane dziękuję: 577
Marto, toż u Ciebie prawdziwy ogród botaniczny :woohoo: a mnie się wydawało, że mam dużo roślin :hammer:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 11 Paź 2014 21:37 #305021

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Gosiulu, ja tam nie wiem, chyba ich obu ;) traktuję jednakowo...źle :rotfl1: Właśnie już mi się czasem nie chce, ale ciocia mnie do roboty goni! :happy: No i jeszcze ta myśl, że jeśli poprzesadzam teraz, to w przyszłym roku już tu i ówdzie będzie może ładnie? ;)
Marta, jeszcze mi na parę metrów zostało, w przyszłym roku pozyskiwanie też konieczne. A jaką Ty masz taczkę z dwoma kółkami? :eek3: Jak to?
A ja Ci powiem, że teraz już bardzo widać jesień, przyszedł przymrozek i jesień się zaczęła na dobre, wszystkie hosty zwarzone, część traw... I malinki! :mad2:
Siberko, a tu się nie zgodzę, absolutnie żadnej taczki budowlanej, ona już sama w sobie jest ciężka, a jeszcze z ładunkiem! A ja miewam same ciężkie ładunki :)
Leśna miodunka właśnie taka była, dlatego ją pozyskałam ;), musiała zatem już w lesie zmutować ze strachu przed innymi czworonogami ;)
Paweł, bardzo Ci dziękuję za tę informację, bowiem ja o istnieniu takich kółek nawet nie wiedziałam... Stoczyłam bój z myślami, dokonałam kalkulacji i zdecydowałam się na takie kółko! No i tu Kasi jeszcze podziękuję za przygotowanie specjalnej oferty limitowanej :rotfl1: To jest tak samo jak z trzonkami do łopaty i fiskarsem! Za te wszystkie przyszłe dętki, kółka kupiłam piękne pomarańczowe kółko! I pan sąsiad mnie pochwalił, że wreszcie coś porządnego kupiłam! Skąd on tyle o mnie wie? :rotfl1:
Edyta, u mnie jak zwykle za szybko to przyszło, jakiś spory przymrozek musiał być, bo wiele liści, zamiast się powoli i pięknie przebarwiać, wzięło i uschło ;) Ale tulipanowce jeszcze wielokolorowe, nawet ładne :) Moje też nie chcą jednolicie na żółto...
Danusiu, miejsca trochę jeszcze mam :) I to po takim exodusie liliowców nawet na rabatach :)
A kto powiedział, że to ścieżka do chodzenia? ;) To ścieżka do... no jest i tyle :)
Małgoś, jeszcze dużo trytomek próbuje kwitnąć, te nowe kwitną do listopada! A Percy to miał taki kaprys i chciał się za całoroczną troskliwą opiekę odwdzięczyć :)
No co Ty, z taczką jak z samochodem, nie opłaca się wyrzucać całego, jak mu się kółko zepsuje :rotfl1: :devil1:
Ja już to sprawdzałam :lol:
Ewa, też mnie ta goryczka zadziwia, bo w tamtym roku tak sobie kwitła, ale to był rok, w którym ją kupiłam, w tym się rozszalała, pewnie świetne warunki jej stworzyłam ;) A kupiłam ją w takiej szkółce pobliskiej, żadne internety ;)
Ewa, ja się bardzo cieszę, że nie dogaduję się z daliami i w ogóle cieszę się bardzo, że są rośliny, których nie lubię! Bo co to by było, gdybym tak wszystko! :rotfl1:
Romek, jak patrzę na Twój ogród, to w ogóle jeszcze prawie jesieni nie widać, a u nas już mroźny oddech zimy tchnął na rabaty! :rotfl1: Te żurawki to taki desant z innego miejsca i one mi tam w ogóle nie pasują, bo tam ma być inna kolorystyka, tylko nie mam na nie pomysłu.. Kompost? :rotfl1: Ty mi mówisz, jak się hostki w słońcu zachowują? ;) Zapewniam Cię, że w niektórych miejscach już w lipcu nie mają szans na ładny wygląd :rotfl1: Ale ja je na razie nie dla wyglądu sadzę, tylko z miłości! :) A cień rośnie, rośnie... ;)
Kasiu, to jest bardzo udana odmiana! Naprawdę godna polecenia... A jeśli chodzi o zawilce, to u mnie najbardziej wigorny, jak to Wy, różomaniacy lubicie mówić ;) , jest 'Andrea Atkinson', 'Whirlwind' na drugim miejscu...
Ziemi mam sporo, ale za to marnej jakości ;) Ty masz mniej, ale lepszą! Coś za coś... :) A pomyśleć, że są szczęśliwcy, którzy mają i dużo i dobrą! ;)
Iwa, trzeba mieć rośliny na każdą porę roku :) Ale bez traw rzeczywiście kiepsko jesienią...
Marysiu, to jest jedyny odcinek obwodnicy, który powstał w tym roku! To jest stanowczo poniżej planu, ale chyba żadnego planu nie było ;) Ja się zmuszam do pracy, to nie to, co wiosną... Ale sobie tłumaczę, że trzeba i chyba to do mnie trafia! :rotfl1: :crazy:
Ewa, bardzo szybko będziesz miała te potwory, mnie zawsze zadziwia, jak na mojej ziemi coś dużego w tak szybkim czasie wyrośnie :) Nie mam jednak zbyt wielu złudzeń co do jakości mojej ziemi ;) , to musi cecha rośliny być... U Moni pewnie dwa razy wyższa... Wrzosolistnym astrom mówimy zdecydowanie tak, ale ja mam gorzej, bo ja tylko białe... No i mam dwa...
Tego już tydzień temu chciałam wyrzucać, bo rozkwitł tylko tymi żółtymi środeczkami, ale dziś już płatki wysunął, no i zostaje, bo śliczny!

Aster ericoides 'Schneetanne'

DSC_0951_2014-10-11.JPG


A 'Golden Spray' dziś wyglądał tak...

DSC_0947_2014-10-11.JPG


Komentarz jeden - w kupie siła! ;)

Rudzielcu, cóż mam powiedzieć Ci, Beato, może to, że nie lubię, kiedy ktoś mnie i wszystkich nas oszukuje? Znam sytuację z Tabazy, nie wierzę w Rudzielca :) I tyle...
Halinko, mi się też wydaje, że masz wiele roślin, a dużo bym dała, by mieć pewność ;) Chciałabym móc więcej tych cudeniek w Twoim ogrodzie oglądać :) Będę nękać, ostrzegam! :)

Jak to dobrze, że dzień coraz krótszy! :) Robota się posuwa do przodu, przesadzamy nadal! Liczba mnoga właściwa, bo ciocia również... Nie miałam pojęcia, że w tzw. jagodniku też może się tyle dziać... Tam żadna roślina tez głębiej korzeni nie może zapuścić... Cioci tez się nieustannie nowe koncepcje rodzą... Dziś agresty zmieniły miejsce, bo ponoć borówek mamy za mało i one, te nowe, których jeszcze nie ma, muszą w miejscu agrestów rosnąć...
A ja dziś standardowo przesadzałam liliowce i floksy, a niestandardowo róże... Sucho strasznie, o przesadzaniu z bryłą piachu ;) nie ma mowy...
Przymrozki były, ścięły to, co jeszcze mogło kwitnąć, zawsze tak jest :mad2:
Ostatnie kwitnienia...

DSC_0860_2014-10-11.JPG


DSC_0865.JPG


Ostatnie róże poprzymrozkowe, dziś wszystko ścięłam...

DSC_0909_2014-10-11.JPG


DSC_0910_2014-10-11.JPG


Dla odmiany pierwszy krokus i chyba ostatni, bo trochę je wyplewiłam ;)

DSC_0932.JPG


Pączki, na których rozwinięcie czekam już ze trzy tygodnie :mad2:

DSC_0945_2014-10-11.JPG


A tu pączki się wreszcie rozwijają...

Aster ericoides 'Snow Flurry'

DSC_0930_2014-10-11.JPG


Ostatnia chryzantema, jaka się u mnie ostała...

DSC_0927.JPG


Chwilę uwagi poświęćmy trawom...
Miskant 'Etincelle' w odstępie tygodniowym mniej więcej...

DSC_0896_2014-10-11.JPG


DSC_0903_2014-10-11.JPG


'Punktchen'

DSC_0904.JPG


Widoczek przedprzymrozkowy...

DSC_0863_2014-10-11.JPG


I poprzymrozkowe...

DSC_0931_2014-10-11.JPG


DSC_0949.JPG


A może jeszcze taki widoczek ;) Konstrukcja cioci wykonana z worków po ziemi... Zagadka, co ona kryje? :rotfl1:

DSC_0948_2014-10-11.JPG
Ostatnio zmieniany: 11 Paź 2014 21:46 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Orszulkaa, Amlos, chester633

Martowy ogród 11 Paź 2014 21:45 #305023

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Jakie przymrozki ? :woohoo: ,nic nie wiem..... :woohoo: .Zamówiłam Schneetanne ale tego drugiego tam nie mają......za to duzo innych, też ślicznych......
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 11 Paź 2014 21:48 #305027

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Wygląda na to, że u nas były mniejsze przymrozki, bo moje róże są w dobrej kondycji. Biegam właśnie po wątkach i porównuję, że u mnie jakoś te przebarwienia pojawiają się później. Tak sobie myślę, że to moja dość ciężka gleba - rośliny później startują, ale też dłużej pozostają zielone :P .
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 11 Paź 2014 21:49 #305028

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A to takie dziwne, że taczka może mieć dwa kółka ;) ? Moja ma :lol: . M. mi kiedyś kupił, może w przypływie wyrzutów sumienia, że nic mi nie pomaga, to chociaż niech taczka ma dwa kółka i lżej mi się nią jeździ :happy3: . Oczywiście pod warunkiem, że kółka sprawne, bo jak się okazuje, różnie z tym bywa :whistle:
Cudne te astry wrzosolistne :hearts: , ostatnio odkryłam w szkółce Bergenia mnóstwo przepięknych astrów, ale Siberka mnie studzi, że to niedobra szkółka :huh: , nie mówiąc o tym, że szczawika gratis dodaje :happy3:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 11 Paź 2014 22:10 #305037

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Markita Marta, zamawiałam tam parę razy sporo roslin i znów astry powtarzam u nich bo wyrosły mi przesliczne kępy.......
Ostatnio zmieniany: 11 Paź 2014 22:11 przez sierika.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 11 Paź 2014 22:24 #305043

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Mówisz :woohoo: ? To fantastycznie :lol: , tylko już miałam nic nie kupować w tym roku :happy3:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 11 Paź 2014 23:03 #305064

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
artam wrote:
Komentarz jeden - w kupie siła! ;)
Znaczy się... nawożone? :happy3:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 12 Paź 2014 10:26 #305132

  • kroplik
  • kroplik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 352
  • Otrzymane dziękuję: 577
Martuś nie mam nawet połowy takiej ilości jak u Ciebie i nigdy nie będę miała, bo niestety, :placze: brak miejsca
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 12 Paź 2014 18:05 #305202

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Martuś kolorów u Ciebie dostatek .Przyjemnie popatrzeć .Muszę się w takim razie rozglądnąć za tą białą goryczką ,ale to już na wiosnę .Ostatnio wszystko odkładam na wiosnę .Marcinki piękne u Ciebie .Razem z trawami cudny widok :hearts:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 12 Paź 2014 19:56 #305262

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jaki przymrozek? :eek3:
U mnie nocą jest powyżej 13 stopni. Nawet latem czasem bywało chłodniej.
Ja nigdy nie wykopuję roslin z bryłą ziemi. Zawsze się osypie, takie mam wspaniałe podłoże :dry:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 13 Paź 2014 23:45 #305664

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, jeśli masz ochotę na mały barter to ja chętnie przygarną Pannę Atkinson i wyślę Ci te blado-różowe.. :whistle:
Miskanty wspaniałe..a jak jeszcze kwitną, to klękajcie narody :thanks:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.534 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum