TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 14 Mar 2015 19:41 #348971

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Już mnie uspokoił Paweł, że to nic złego z tym oczarem, że wirgilijskie tak mają. A mogłabyś pokazać zdjęcia całych twoich oczarów - pokrój mnie interesuje i taki wygląd z daleka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 15 Mar 2015 10:39 #349122

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Często przypadek sprawia, że odwiedzamy jakiś ogród a inny ominiemy, zwłaszcza kiedy jest się dość młodym (sic!)forumowiczem, ale tym razem popełniłam niewybaczalny błąd :club2: Nawet tu już kiedyś byłam, pamiętam historię z krabikiem :devil1: ale raczej krótko.
Marto :hearts: , tego sezonu jednak nie zmarnuję i będę śledzić Twój niezwykły ogród :flower2:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Mar 2015 10:58 #349126

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
Wiosna wiosną...ale jakie piękne zdjęcia...i takie wyraźne :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): marzenaF

Martowy ogród 15 Mar 2015 14:12 #349159

  • babciakrysia1
  • babciakrysia1's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 13
  • Otrzymane dziękuję: 2
Pani Martuniu
długo zastanawiałam się, jakich użyć słów, żeby być dobrze zrozumianą.
- Kiedy na początku napisałam, że Pani znowu nadaje to chciałam wyrazić radość podobną do odczuwanej w b.b. dawnych czasach podczas oglądania każdego kolejne odcinka z Klossem. W ogóle nie przyszło mi do głowy, że to może sugerować jakąkolwiek darmochę. Głupio mi teraz.
- 'Lady Alice' widziałam również w innych ogródkach, ale dopiero u Pani ją z a u w a ż y ł a m przyjmując do wiadomości, że nie daje dobrych przyrostów. Na allegro znalazłam tylko jedną firmę, gdzie ona była w sprzedaży na wiosenną dostawę więc zamówiłam tam kilka jej sztuk. W opinii innych ta firma cieszy się bardzo złą sławą - mogę czekać i czekać. Stąd tamto zapytanie do Pani.
- Na grupę dolnośląską już dawniej zwróciłam uwagę, dziękuję za życzliwe rady... to miłe, że zapomina Pani o moim wieku...i s.k.s!
Proszę mi pozwolić jeszcze trochę do siebie pozaglądać i podziwiać Pani ogród. Życzę, żeby wszystko dalej dobrze rosło.
-Oczary rzeczywiście są przepiękne. :flower2:

Babcia Krysia
Ostatnio zmieniany: 15 Mar 2015 14:16 przez babciakrysia1.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Mar 2015 17:19 #349197

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Przejrzałam wątek ogrodowy ''od deski do deski''. Słowa zachwytu... to za mało powiedziane, czułam się jak w niebiańskim ogrodzie. I co jakieś cudo dojrzałam, to na usta rzucały mi się słowa: O, Dżizes!! :hearts: :supr3: :hearts:
Odznaczam ten wątek jako ulubiony, co by mi nigdzie nie umknął! :hearts:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 15 Mar 2015 17:19 przez Forumowa Żabula.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Mar 2015 20:57 #349306

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Elu, a widzisz taki mam rwący...się ;) internet...
Po Twoich słowach tym bardziej ochoczo zaczęłam obwiniać nornice, no bo przecież to niemożliwe, by tak roztropny ogrodnik :silly: mógł zaprzepaścić krokusy... Za to uspokajam Ciebie, jak dotąd nie zauważyłam, by zżerały iryski, u mnie przynajmniej... No właśnie, rzadko bywam, bo nie ma kwitnień! :lol:
Marta, no właśnie jeszcze nic nie planujemy... Pani Jola trochę ostatnio jakby nieobecna ;) , ale na pomysł szkółkingu zareagowała prawidłowo :) , znaczy nie stracona ona dla ogrodnictwa :)
Iryska już widać, coraz więcej irysków zaczyna być widać :fly:
Magda, a nawet dwa ;) A noga to Acer circinatum 'Pacific Fire', cudo! Już się nie mogę liści doczekać, konar zapłonie! ;) :rotfl1:
Małgoś, ja w zasadzie tej wiosny w blokach startowych mam sporo, tylko ta pogoda start opóźnia... Nawet cztery pokazałam z niewielką pomocą syna mego ;) A Ty dlaczego wiosny dotąd nie miałaś? Jak to, krokusików, irysków nie miałaś?
Dlaczego?
Vituś, on Ci to! :) A bo mój rośnie na słonecznym stanowisku, o co zresztą u mnie nietrudno :) U Ciebie też nornice pogrom wśród krokusów zrobiły? Czyli to powszechne zjawisko, wszystko przez te programy kulinarne ;) , które zachęcają do szukania nowych smaków ;)
Agnieszko, również witam prawie-wiosennie ;) A ja wypatruję nowych trytomek w sklepach i pustki widzę, jedynie w Wielkiej Bry, jak to mówią ;) coś jest, ale za funty trytomek kupować nie będziemy! :happy-old: Zdajemy się na polskie trytomki, trudno...
Traw mam sporo, ale uczciwie muszę przyznać, że w ciągu tych trzech godzin kilka przerw regeneracyjnych ;) było...
Romek, a cieszymy oko kwitnieniami z ogrodów na Dolnym Śląsku, potem Dolny Śląsk będzie cieszył oko naszymi, a jeszcze potem wszystko się wyrówna... :)
Ewa, o Ty nieuważna ogrodniczko! :rotfl1: A ja nie sadziłam krokusów w trawie, na rabatce były, nie przeczę, że koło nich majstrowałam ;) , ale wszystkich bym nie wykopała, tu nornicza mafia zadziałała jak nic! :dry:
Sens istnienia powrócił? ;)
Igorku, że się tak pieszczotliwie zwrócę ;) , bardzo Ci dziękuję za doprowadzenie mojej wiosny na miejsce :) Czy piękne, nie wiem, ale widać :)
Ewa, nie, na pewno do maja wiele się wydarzy! :) Choć szczerze mówiąc, nie nastawiam się na sklepy zbytnio, bo coraz trudniej coś w nich kupić... Znaczy coś można :rotfl1: Ale rozumiesz, to, co trzeba, dużo dalej niż sięga zasięg ;) naszych szkółkingów... Pozostaje na tych kurierów czekać :)
Oczary mnie jakoś specjalnie nie kręcą, choć nie powiem, ładne te nowe...
Aniu, mi się bardzo spodobał pomysł z tą płachtą, bowiem odkąd mam to pełne kółko w taczce, to strasznie ona podskakuje i dużo z niej spada :rotfl1: A tak sobie ładuję i ciągnę... Pchać czy ciągnąć... Ale z tą łopatą i grabiami to bym się bała wkroczyć na rabaty chyba... To już się poschylam...
Iwa, spełniam Twą prośbę, choć ja już je w zasadzie całe pokazałam :) Bo one nie są duże, rosną wolno... A pokrój... Pokrój wysoce nieregularny ;) póki co... Na bałagan wokół proszę nie patrzeć, nie od tej strony zaczęłam :)

DSC_0471_2015-03-15.jpg


DSC_0474_2015-03-15-2.jpg


Tu muszę wydać oświadczenie ;) Bowiem jak zobaczyłam, ile miłych słów zostało tu wygłoszonych, to się zaczęłam zastanawiać, czy jest może dziś jakieś moje święto, o którym nie wiem :rotfl1: No i jest! Dzień Konsumenta! A w pewnych segmentach rynku jestem bardzo dobrym konsumentem :rotfl1: i dziękuję!

Witaj, Krzysiu! Bardzo Ci dziękuję za Twój podnoszący na duchu wpis i za przymiotnik "niezwykły", jestem na dobrej drodze zatem, może niedługo mój ogród będzie też tajemniczy? :) Bo wiesz, mi się marzy gąszcz, zakamarki, tajemne przejścia, a póki co to mają je tylko nornice :rotfl1: A ja już czuję, że mi dobrze znana obsesja na punkcie nornic znana z poprzednich wiosen wraca :) To nie na temat... Faktycznie historia o krabiku mogła nie zachęcać do dłuższego pobytu, ale zapewniam Cię, że do roślin przywiązuję się znacznie bardziej i szybciej, no i na jakąś wzajemność z ich strony jeszcze chciałabym liczyć! :rotfl1:
Grześ, no i Ty do mnie przemówiłeś, no musiało być święto! I jeszcze w dodatku tak prawie ;) całkiem miło i życzliwie :rotfl1: Coś Ci dolega? :rotfl1:
Ale sama przyznaję, że w dziedzinie zdjęciowości ;) zrobiłam ogromny postęp! :lol:
Pani Krystyno! Powiem tak, nikogo nie obrażając, mam nadzieję :) Ja już długo forumuję i z wieloma odmianami zjawiska zwanego sępieniem ;) się spotkałam... Jak wszyscy... Niektórzy sępią z wdziękiem, inni nie, sposobów jest wiele :rotfl1: Ale Pani się w ogóle nie wpisała żadną swoją wypowiedzią w zakres tego zjawiska!!!! :happy-old: To ja zaproponowałam z ogromnej wdzięczności za całokształt ;) naszej znajomości! :hug: I ja naprawdę nie uważam, że jak ktoś jest tak po ludzku zwyczajnie miły, to czegoś chce! Bo ja taka jestem, to wiem! :rotfl1: :rotfl1: Pani Krystyno, ja Panią znam! :hug:
A porównanie do Klossa wprawiło mnie w zażenowanie... No gdzież mi do Klossa! :rotfl1: Ja sobie spokojnie ogród uprawiam... :lol:
Pięknie dziękuję za życzenia! :)
Krysiu, Ty również miód lejesz na moje serce! Zaczynam podejrzewać jakiś spisek ;) , bom nieprzyzwyczajona do tylu miłych słów ;) , a właśnie w tle leci sobie tvn-owskie Mamy cię! :rotfl1: :rotfl1:
Bardzo Ci dziękuję, bardzo tego potrzebowałam u progu tej mojej słabej wiosny, mam nadzieję, że jeszcze czymś uda mi się Cię zachwycić :) Ogród i rośliny to bardzo ważna część mojego życia, niektórzy nawet twierdzą, że zbyt ważna ;)

Dziś wybrałam się na działkę, bo nie padało, a ciekawość nowych kwitnień wielka! Ale kwiatki tak jak ja w domu, wolą siedzieć jeszcze w ziemi i nie wystawiać się na ten ziąb... Poniekąd rozumiem...
Gnała mnie też chęć sprawdzenia, jak wiele pracy będzie mnie kosztowała zmiana koncepcji... Ja za szybko te swoje nowe koncepcje w życie wprowadzam i teraz rośliny, które zostały przesadzone jesienią, będą musiały wrócić na swoje dawne miejsca :rotfl1: , a posadzone świeżo te miejsca zmienić!
No dobra, może nie całkiem spokojnie ten swój ogród uprawiam :lol:

Wiosna zrobiła mały krok do przodu...
I teraz trzymam kciuki za mój internet, dasz radę, chłopie! :)

Krokusy 'Blue Pearl'

DSC_0467_2015-03-15.jpg


I jakieś...

DSC_0464_2015-03-15.jpg


Moje głównie niekwitnące śnieżyce...

DSC_0466_2015-03-15-2.jpg


Ulubione iryski :)
'Blue Note'

DSC_0463_2015-03-15.jpg


'Clairette'

DSC_0460_2015-03-15.jpg


Słabo? To jeszcze otwieramy drzwi na balkon :)

Trójlist kamczacki:

DSC_0445_2015-03-15.jpg
Ostatnio zmieniany: 15 Mar 2015 21:33 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

Martowy ogród 15 Mar 2015 21:02 #349315

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Martuś słabo to Ty kciuki trzymasz bo zdjęć na razie nie widzę...chyba,że to z moim chłopem coś nie tak ;)
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Mar 2015 21:07 #349320

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Ciemność widzę , ciemność.... :dazed: :wink4: zdjęć brak

Marta , Pinus strobus 'Louie ,,rozpaliła'' mi styki i równie szybko się schłodziłem , gdy ja znalazłem - cena zakupu to 150 zeta :think: :sad2: hmmm.......poszukam chyba coś podobnego , może troszkę taniej..... :dry: :whistle: :pinch: .
Ostatnio zmieniany: 15 Mar 2015 21:14 przez chester633.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Mar 2015 22:13 #349362

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A ja widzę zdjęcia :woohoo: , przede wszystkim dwa cudne iryski widzę :hearts: , nigdy nie spotkałam tych odmian, podpowiesz coś ;) ?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Mar 2015 22:17 #349366

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
No całkiem nieźle z tą wiosną u Ciebie, szczególnie na balkonie :rotfl1:
Mój nie zakwitł jeszcze, wszystko u mnie później!
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Mar 2015 22:18 #349367

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Piękne te iryski :hearts:
Marta, przesadzasz to, co posadziłaś jesienią? A myślałam, że to ja działam kompulsywnie :rotfl1:
Przyznaję, to pocieszenie, że TAKI ogrodnik, też miewa wpadki :wink4:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 15 Mar 2015 22:18 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Mar 2015 22:24 #349371

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Pani o godz.21.30 poprawiła post-a to i ja zdjęcia widzę :woohoo: :bravo: :bravo: :bravo:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Mar 2015 23:10 #349392

  • piterek
  • piterek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 341
  • Otrzymane dziękuję: 108
A czemuż to ten trójlist już taki wypasiony? :D
Mój kamczacki jeszcze sobie śpi, w chłodnym zakątku ogrodu ;)
A kiedyż to ja się doczekam odwiedzin Waćpanny, oczywiście wraz z inną Białogłową z okolicy Twej? :wink4:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Mar 2015 23:19 #349396

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Teraz i ja widzę :) to doczłapała wiosenka do Ciebie ,czas najwyższy.Ta na balkonie :woohoo:
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 16 Mar 2015 09:04 #349453

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Wiosenka zagościła u Ciebie na całego . :) Oczar wywołuje u mnie szybsze bicie serca .Miałam go i ja ,ale cierpliwość moja trwała 15 lat i w końcu go wywaliłam .Kupiony był jako kilkucentymetrowa sadzoneczka .Podejrzewam ,że to była siewka .Kiedyś taka roślina to był rarytas nie z tej ziemi .Ale niestety kwitnienia się nie doczekałam .Teraz już można kupić kwitnący i mieć tę pewność ,że tak będzie co rok ,ale ja już teraz nawet nie miałabym gdzie wsadzić .Szkoda mi bardzo ,bo to śliczna roślina .Pozdrawiam Cię Martuś :flower1: :hug:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 16 Mar 2015 09:14 #349455

  • Baptysja
  • Baptysja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 3046
Trójlist o tej porze to ciekawostka. :supr3: Szkoda, że nie mam balkonu. :funnyface: :fly:
Pozdrawiam zielono Maria

Mój kawałek ziemi
Ostatnio zmieniany: 16 Mar 2015 09:14 przez Baptysja.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 16 Mar 2015 16:29 #349545

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Martuś, piękne masz irysy. A zgadnij gdzie ten rośnie :lol: , zdjęcie dzisiejsze


IMG_2219.jpg
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 16 Mar 2015 19:20 #349604

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
historia o krabiku mogła nie zachęcać do dłuższego pobytu

Marta, wcale mnie ta historia nie zniechęciła, była raczej takim hasłem kojarzącym się z Twoim wątkiem :devil1: byłam krótko, bo dopiero zaczynałam zwiedzanie oazowych ogrodów, a jest tego trochę :jeez:

Dążysz do przekształcenia swego niezwykłego ogrodu w tajemniczy, to będziesz miała we mnie wierną fankę :hearts:
Taki ogród to moje marzenie, które raczej mi się już nie spełni, dlatego będę podglądać Twój.

Iryski cudne :flower2:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.606 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum