TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 23 Mar 2015 11:02 #351748

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Chyba na świeżo odzyskanym pasie będzie coś mocno reprezentacyjnego, bo biorąc za punkt orientacyjny ognisko ,jest to chyba najbardziej obecnie wysunięta z lewej strony do środka działki część rabaty.Oj przymroziło dzisiaj u mnie, ale to juz koniec podskoków zimy.Ostatni dzień stracony ogrodowo. Ciekawe kiedy Monia będzie zdejmowac pokrowce na hortensjach ogrodowych , boję się że moje wybiegną. Ale nie wiem co lepiej ,jak wybiegną czy jak zmarzną. :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 23 Mar 2015 20:03 #351879

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
andrzejek wrote:
Marta, bardzo ładne poletko znaczników. :rotfl1:
Dokładnie to samo pomyślałam patrząc na zdjęcie :rotfl1: .
Na szkółkingu nie byłaś i co Ty teraz na tym nowym terenie posadzisz :teach: .
Ja dzisiaj zaczęłam sadzić sobotnie łupy. Zastanawiam się tylko, kiedy skończę tą robotę :jeez: .
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 23 Mar 2015 20:57 #351907

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martusiu, Ty wybrałaś robotę zamiast szkółkingu? Całkiem dobrowolnie zrezygnowałaś z nowych roślinek? Coś mi to nie pasuje do Ciebie ;) A co posadzisz na tej oddarnionej rabacie, no co?
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 23 Mar 2015 21:41 #351929

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta, całe szczęście, że akurat przy tej rabacie nie ma "obwodnicy", bo musiałaby zostać drogą wewnętrzną :rotfl1: .
Brakowało Cię w sobotę, bo nie miał kto wołać "brać", próbowałam Cię naśladować,
namówiłam dziewczyny na pierwiosnki japońskie Miller's Crimson - dobrze, prawda? :garden1: .
A sama dałam się namówić (już drugi raz) na azalię, a za nimi ponoć nie przepadam. ;)
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 23 Mar 2015 22:01 #351936

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Ela masz tę samą azalkę co ja...tzn. Dorcia ma... :placze: :rotfl1: ale jak pachnie...mmmm.... :hearts:

Marta, taki szkółking zamienić na szpadlowanie na działce....ech... :devil1: , ale mój Kokos by miał radochę w twoich znacznikach... :devil1: ..ja dziś w hostach znalazłem tylko dwa znaczniki.....a reszta gdzie.... :think: :devil1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 23 Mar 2015 22:21 #351947

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Martuś, pamiętasz co mi w zeszłym roku przywiozłaś? Zdrojówka to była? Bo wylazła z pączkami ładnie :lol:
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 24 Mar 2015 08:39 #352013

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Zdrojówka Anuś, u mnie tez wyłazi. A zastanawiałam się co to jest :rotfl1:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania

Martowy ogród 25 Mar 2015 21:14 #352494

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
To ja mam pełno takiego zastanawiania się, co mi wyłazi, a jak jeszcze nie wyłazi, to co tam może póxniej wyłazić.
A jeszcze niedawno znałam miejscówkę każdej roslinki.
Starość :silly:
No i te ciągłe przesadzanie :devil1:
Ładny kawał wydarłaś.
Czy mówiąc, że mam miejsce miałaś na myśli takie prace?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 27 Mar 2015 20:41 #353093

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Andrzej, prawda? Nawet chciałam ostatnio kupić żółte, żeby było jeszcze ładniej i bardziej kolorowo :lol:
Oj, ciężko się jakoś zrywało, za sucho, ale teraz już czysta przyjemność sadzenia :)
Aniu, Bestwinka brzmi bardzo ładnie :) , ale trytomek dla mnie nie mają :( Bardzo Ci dziękuję, że pomyślałaś :hug: Doskonale rozumiem, że w Krzywaczce można nie zwrócić uwagi na krokusy ;)
Vituś, ano przekwitają, za to pełne dopiero się szykują do kwitnienia. A jak Twój brevistyla? Mój jest i żyje :)
Marta, no co tu tłumaczyć... Gdybyś Ty zrywała darń (i to bez pani Ewy :rotfl1: ) i pomyślała sobie, że inni w tym czasie krążą po szkółkach i sklepach, to co byś pomyślała? Czy coś byś przeciw miała? :rotfl1: :rotfl1: No ja miałam! :)
Iwonka, no ja też już w większości je widzę ;)
Ewa, masz rację, pomijając tylko fakt, że to nie ognisko, tylko moja uszczuplona już bardzo pryzma piachu :) Ale rzeczywiście będą tam rosły najpiękniejsze rośliny, czyli... Epimedia oczywiście :)
Ja hortensji ogrodowych się już dawno pozbyłam i się nie znam, ale uważam, że lepiej jak wybiegną niż wymarzną, bo jak wybiegną, to jest szansa, że wrócą :rotfl1: :silly: , no a jak wymarzną, to już nie... :rotfl1:
Edytka, co posadzę? O mnie się nie martw, ja sobie radę dam :lol: Całą zimę nad tym pracowałam, żeby wiosną mieć co sadzić :lol: Ja też się zastanawiam, kiedy skończę, zwłaszcza że jeszcze nie zaczęłam, ale tego skopanego miejsca i tak będzie za mało... No i też się zastanawiam, czy chcę skończyć to sadzenie, bo zaraz poczuję potrzebę kupowania, bo ja kocham sadzić! :rotfl1:
Dalu i też się o mnie martwisz? ;) Trochę to rzeczywiście dziwne ;) Ale mogło to wynikać z tego, że mój apetyt na rośliny dość zaspokojony... :) Mam otworzyć drzwi na balkon? ;)
Elu, ja wiedziałam, żeby tam obwodnic nie robić! ;) Bo tam najwięcej cienia mi rośnie. Chociaż taka droga wewnętrzna też nie byłaby głupim pomysłem! :) Bardzo się cieszę, że godnie mnie zastępowałaś, wznosząc szkółkingowe okrzyki :rotfl1: , nawet na pewno byłaś lepsza ode mnie, bo powiem Ci, że ja w środę odbyłam samotny szkółking przy okazji pewnej konieczności i nie kupiłam kompletnie nic, no prócz znaczników... Nijak nie mogłam żadnego entuzjazmu wobec niczego wykrzesać...
Z pierwiosnkiem to bardzo dobrze zrobiłaś :) , a z azalią to Ty sama najlepiej wiesz ;)
Paweł, Ty chyba też "taki szkółking" zamieniłeś na coś innego? ;) Oj tak mi się wydawało, że mam tyle roboty, czasu mało... Ale żałuję towarzyskiej strony całego przedsięwzięcia, bo wiedziałam, czułam, że nic nie kupię... Ale towarzystwo rychło do nas znów zjedzie, mam nadzieję :) Mój pies znaczników jakoś nie tratuje, rośliny za to i owszem, to już nie wiem, co lepsze ;)
Aniu i Dorotko, zdrojóweczki są przecudne, chyba tylko anemonelki cudniejsze... Ale na nie to trzeba jeszcze poczekać...

DSC_0569.jpg


DSC_0570.jpg


DSC_0578.jpg


Małgoś, myślę, że tę niepewność, co gdzie rośnie zawdzięczamy raczej przesadzaniu niż starości... No tak na pewno jest w moim przypadku ;) :rotfl1: Ogród, po którym można poruszać się z zamkniętymi oczami, byłby nudny ;) Zmiany ćwiczą pamięć :rotfl1: Zwłaszcza jeśli znaczniki znikają, a to się zdarza.
Trochę wydarłam, ale to jeszcze będzie mało... No ale sezon się przecież dopiero zaczyna :)
Tak, miałam na myśli takie prace u Ciebie! :) Możesz po prostu mniej tego nowego trawnika założyć :)

Teraz wchodzę w ten okres ogrodowania, kiedy to chwasty rosną, a strach plewić... Bardzo tego momentu nie lubię, bo zdarza mi się spowodować w tym czasie pewne straty... ;) Toteż poruszam sie bardzo ostrożnie ;)
No i wgapiam się w ziemię i czekam na te jej i mego trudu owoce, co to może powinny już się wybić na powierzchnię...
No to na razie to, co się wybiło ;)

Odnalazł się jeden krokus :rotfl1:

DSC_0531.jpg


Scilla tubergeniana

DSC_0555.jpg


A tu niespodzianka, no może nie taka wielka, bo sadziłam złoć, ale z pewnością nie tu... :lol:

DSC_0559-2.jpg


Iryski :)
'J.S.Dijt'

DSC_0552.jpg


'George'

DSC_0561-2.jpg


'Edward'

DSC_0564.jpg


'Joyce'

DSC_0566.jpg


'Harmony'

DSC_0572.jpg


Zawilce żółte

DSC_0580.jpg


I mój piękny, nowy ciemiernik :)

DSC_0549.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Zielona Ania, gorzata, Orszulkaa, Amlos, chester633, Bozi, Edyta, Ewogrod

Martowy ogród 27 Mar 2015 21:36 #353108

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta, podejrzewam, że nasionka złoci żóltej rozsiewają się daleko, albo mrówki je przenoszą (?),
bo u mnie też rośnie nie tam, gdzie sadziłam i to na pewno a nie chyba ;) .
Czym różni się anomonella od zdrojóki, bo na pewno coś takiego mam, a skoro jeszcze nie kwitnie to pewnie to anomonella.
Chociaż żółte zawilce u mnie też jeszcze nie kwitną, ale od wczoraj ich nie widziałam, więc mogę nie być na bieżąco.
Dziś była u nas piersza burza, z grzmotami, podlało ogródki.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 28 Mar 2015 21:55 #353361

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Irysy piękne, ale dla mnie laika nie do odróżnienia taki na przykład George od J.S.Dijt
Wystarczyłby mi jeden :)
Tego trawnika co juz zrobiłam na razie nie ruszam.
A tam gdzie chce robić nie ma jak sadzić roślin, bo jest za wąsko.
Także na razie, zaznaczam na razie, nowych rabat nie bedzie
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 28 Mar 2015 22:33 #353377

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Margo2 wrote:
Irysy piękne, ale dla mnie laika nie do odróżnienia taki na przykład George od J.S.Dijt
Dokładnie to samo pomyślałam oglądając zdjęcia. Te jasnoniebieskie też dla mnie niemal takie same - jednakowo piękne :lol: .
I ten nowy ciemiernik też śliczny :lol: .
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Mar 2015 07:37 #353396

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
No i już mi dziewczęta poprawiły humor, że nie tylko ja nie odróżniam tych irysów :rotfl1: . Od razu czuję się dowartościowana :happy3: .

Artamciu, minął tydzień od szkółkingu i trochę mi złość na Ciebie przeszła :P . Ale tylko trochę :hammer: . Będę się tak gniewać jeszcze ze trzy dni :funnyface: .
Cudem odnaleziony "łan" krokusik :rotfl1: uroczo wystaje z tego iglaka :lol: . Aż strach pomyśleć ile tych "łanów" będzie za rok :happy3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Mar 2015 10:31 #353414

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Skąd nowy ciemiernik? A.brevistyla wylazł wczoraj.
Mam podejrzenia, że coś wyżarło mi wszystkie Baptysje, wszystkie biało kwitnące! U Ciebie powinny już wyjść?
Kęp irysów o tej porze roku nigdy za wiele, nawet jak są do siebie podobne.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 31 Mar 2015 17:49 #354173

  • piterek
  • piterek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 341
  • Otrzymane dziękuję: 108
Ale Ty to masz wszystko zacnie opisane i uporządkowane, ja to niektórych grup swoich roślin kompleksowo nie ogarniam :lev: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 31 Mar 2015 18:47 #354191

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ja o tej porze roku też jestem wielkim ogrodowym szkodnikiem ;) ;) A to coś wyłażącego z ziemi zniszczę w ferworze porządkowania rabat, a to sadząc nowe rośliny wpakuję się na te już rosnące...Właśnie przyszły cebule z Lilipolu i mam coroczny dylemat - sadzić, czy czekać, aż się pokażą te, które już siedzą w ziemi :think:
Pogoda u mnie baaardzo dynamiczna - właśnie wieje potworny huragan i zacina wstrętnym deszczem :evil:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 02 Kwi 2015 10:35 #354710

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Tez się stracham, czy sadząc jedno nie zniszczę drugiego więc zaprzestałam nawet wyrywać chwasty (albo sobie tak usprawiedliwiam lenistwo :drool: żeby czegoś nie uszkodzić.

Iryski masz cudne...
Ewa
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 05 Kwi 2015 00:06 #355451

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Ciemiernik ładniutki, krąglutki. A raporcik z balkoniku? Bo na działeczkę to chłodno troszkę Pani Marto - nieprawdaż?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.548 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum