TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 16 Mar 2015 19:33 #349611

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Marta,czy ten piękny trójlist jeszcze na balkonie stoi? Jeśli tak ,to proszę go podsunąć na skraj balkoniku :idea2:
Mam świetny pomysł :fly:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 16 Mar 2015 20:08 #349628

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Trójlist już w takiej formie? :eek3: Mój nawet nie kiełkuje... Ale będzie... w maju :) Iryski też wdzięcznie wyglądają, sądziłam, że one też takie "okołomajowe" są :wink2:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 16 Mar 2015 20:45 #349652

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Trójlist piękny, tegoroczny zakup zapewne, a fotka zrobiona chyba na balkonie. Marta luknij na iryska u mnie, co to kupiłem?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 16 Mar 2015 21:25 #349677

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Monia jak ten pomysł z balkonikiem wypali to nie zapomnij o koleżance -2 kwiatki widziałam :)
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 16 Mar 2015 21:50 #349698

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Wiesz Marta, co knują?
Twoja cieszynianka 'Thor', popatrz po przekątnej w dół, rozrasta się :rotfl1:



Może czas ją już zabrać?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 17 Mar 2015 20:44 #349982

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Iwonka, no i nie dał rady... ;)
Paweł, nie tam szukałeś, gdzie należy... Ja za swoją zapłaciłam 25 zł w Krzywaczce :) 'Louie' nie jest już jakąś straszną nowością... Czy ja wyglądam na kogoś, kto zapłaciłby 150 zł za sosenkę? ;)
Marta, nie spotkałaś? Wydawało mi się, że ofertę tego akurat sklepu śledzisz uważnie ;) Powiem Ci, że ja to nawet miałam zamiar iryski z Englandu ściągać, tak mnie wzięło, tymczasem piękna oferta pojawiła się w Lilypolu :)
Vituś, wiosna robi szybkie postępy, trochę słońca i poszłooo... Nie marudzimy! :)
Kasiu, nawet już przesadziłam :) Ja jednak działam impulsywnie, nie dałam się świeżej całkiem koncepcji uleżeć trochę... To nie wpadka, to wynik gonitwy twórczych myśli! :rotfl1: JAKI ogrodnik? ;) :lol:
Paweł, ile to kombinacji kosztowało, ale już mam sposób :)
Piotrek, a temuż, że dobremu ogrodnikowi wszystko szybciej rośnie ;) :P Mam, oczywiście, na myśli tego ogrodnika, który mi go do paczki włożył i wysłał :rotfl1:
Acan :) na swoje włości zapraszasz? Zaszczyt wielki to dla nas niegodnych stąpać po śladach Mai byłby... A ile to wiorst do Waści? :lol:
Iwonka, ano czas najwyższy, bo już cierpliwość nasza na najwyższe próby była wystawiona... Balkon jeszcze jakieś skarby kryje ;)
Ewa, to powiem Ci, że miałaś świętą cierpliwość do niego! Piętnaście lat bez kwiatka? A teraz jak już można oczary przeróżne na pęczki kupować, to nie masz miejsca... Oj, ta ogrodnicza dola, niedola... To musiała być siewka, szczepione kwitną niezawodnie od razu... A z tą urodą oczarów... Czy ja wiem... Strasznie szybko w każdym razie przemija...
Mario, ponoć całkiem niezłe rezultaty przynosi uprawa trójlistów w gruncie :happy: , więc się nie przejmuj! :lol:
Aniu, zgaduję od razu! Ty zawsze pierwsza w Krzywaczce, tylko pozazdrościć! :)
Krzysiu, z tego, co widziałam, to Ty jesteś zdecydowanie bliższa tego ideału, masz wielkie drzewa! A ja mam tylko marzenia :) Będziemy się zatem wspierać w dążeniu ku tajemniczości!
Monia, nie, już na parapecie! :rotfl1: Nia ma szans, by coś z mojego balkonu spadło! ;) Kiedyś tylko styropian do ocieplania sośnicy odleciał :lol: Ale pomyśł świetny! :rotfl1:
Anetka, trójlist z innego świata ;) i to dlatego, a moje pozostałe też, mam nadzieję, będą w maju :)
Iryski najwcześniejsze kwiecie wiosenne, konieczne w ogrodzie! :) Rzecz do przemyślenia :)
Romek, Ty to wszystko odarłeś z tajemnicy ;)
Iwonka, dwa kwiatki i jeden pączek :)
Vituś, bardzo ładnie się zajęłaś moją cieszynianką, pięknie dziękuję :hug: A mogę zabrać z solidną bryłą Twojej ziemi? :)

Ile ja dziś zrobiłam! Trochę boli i strzyka, ale satysfakcja jest! Trochę zimno było, ale ciocia z dobrą radą pospieszyła ;) , powiedziała, że jak przestanę łazić i wezmę się do roboty, to mi będzie cieplej i tak tez się stało! :silly: :rotfl1:
Wszystko przycięte, róże też, w miarę ogarnięte rabaty, ale trzeba było te nudne roboty czymś urozmaicić, to sobie nową koncepcję w życie wprowadziłam i przeprowadziłam zeszłoroczne jesienne kulki z jednego końca na drugi :lol:
Bo tak będzie lepiej! Tylko nie pytajcie czemu! :rotfl1:
I taką mam nową rabatkę :)

DSC_0507.jpg


Tu będzie dywan z posłonków i będzie pięknie! :)
Tak od końca zaczęłam, ale na początku oczywiście było oglądanie kwiatków...

'Fabiola'

DSC_0479.jpg


'Caroline'

DSC_0483.jpg


Niektóre dopiero się gramolą, 'Harmony' chyba za głęboko posadziłam...

DSC_0502.jpg


DSC_0496.jpg


I nawet widoczek udało się uzyskać ;)

DSC_0504.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Zielona Ania, sd-a

Martowy ogród 17 Mar 2015 21:04 #349999

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
artam wrote:
DSC_0507.jpg


Tu będzie dywan z posłonków i będzie pięknie! :)
Tak od końca zaczęłam, ale na początku oczywiście było oglądanie kwiatków...

Jak to dobrze czasami trochę pochodzić po działce zamiast rzucać się na robotę.
Świetny pomysł z iglaczkami i posłonkami, uprzedzam, że wpadłam na taki sam! Posłonki nawet już rosną.
Co ciocia robiła na działce? Siewy się jakieś dokonały?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 17 Mar 2015 21:06 #350001

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Narzekałaś niedawno, Marto, na marną wiosnę u siebie, a tu taki efektowny widoczek, kwitnąca polanka.
Narażę Ci się, ale jakoś nie mogę się przekonać do miniaturowych iglaczków. Ciekawe, jak będą wyglądać z tym kwiatowym dywanem u stóp.
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 17 Mar 2015 21:07 #350003

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jeśli ta oferta była jesienią, to by tłumaczyło moje gapiostwo ;) , bo ja zwykle interesuję się ofertą Lilypolu na wiosnę :lol: . Ale teraz będę czujna :search: :comp:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 17 Mar 2015 21:21 #350010

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Martuś, bingo :lol: W Krzywaczce dopiero przygotowania do sezonu, trwa ustawianie roślin do sprzedaży.

Dziś uskuteczniłam oczyszczenie jednej mojej rabaty, była akcja nożyce, grabki i plandeka, tylko nie uwzględniłam czynnika wiatr, ależ szybko wywiało mi liście z rozplenicy, to był moment i były na całym trawniku :rotfl1:
Twoja kulkowo-posłonkowa zapowiada się bardzo ciekawie. Zwłaszcza jak będą kwitły posłonki.
Czy zaposiadasz wszystkie z wymienionych trytom: Fire Glow, Lemon Popsicle, Flamenco, Traffic Light?
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 17 Mar 2015 22:01 #350057

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
O jak mi miło stwierdzić, że nie tylko ja mam hopla na punkcie przesadzania :happy:
A już zaczynałam się martwić

Wszystko przycięte, róże też, w miarę ogarnięte rabaty, ale trzeba było te nudne roboty czymś urozmaicić, to sobie nową koncepcję w życie wprowadziłam i przeprowadziłam zeszłoroczne jesienne kulki z jednego końca na drugi :lol:
Bo tak będzie lepiej! Tylko nie pytajcie czemu! :rotfl1:


Nie zapytamy dlaczego, tylko do kiedy :happy4:


U mnie do tej pory wiosną były tylko krokusy. Teraz zaczyna od przebisniegów i ranników
Niestety iryski pewnej zimy zniknęły. Muszę znowu kupić
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 17 Mar 2015 22:02 #350059

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Coś mi się dwa razy wysłało :dry:
Ostatnio zmieniany: 17 Mar 2015 22:03 przez Margo2.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 21 Mar 2015 20:16 #351133

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Vituś, zdecydowanie dobrze pochodzić zamiast od razu rzucać się na robotę :) Ale posłonki z kulkami wymyślone podczas jakiegoś spaceru w tamtym roku i też już rosły na poprzednim miejscu :lol: Twoje pomarańczowe posłonki pamiętam, u mnie będzie na gęsto i na kolorowo :)
Pierwsze siewy się odbyły, już mogę powiedzieć, że tradycyjnie - sałata i rzodkiewka :)
Iza, to tylko pokazuje, że czasem warto ponarzekać ;) Ale wciąż jeszcze niewiele się dzieje, jakoś powoli wiosna się nam rozwija, wciąż te niskie temperatury...
Wcale mi się nie narazisz :) , ja doskonale rozumiem, że można czegoś nie lubić :) Posłonkowe wypełnienie ma dwa cele, po pierwsze ma być ładnie w czasie kwitnienia posłonków, które się zbiegnie z młodymi przyrostami, a po drugie potem posłonki ograniczą chwasty. Taki jest plan :)
Marta, a ja zwykle się w ogóle ofertą Lilypolu nie interesuję :) , ale tym razem bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła :)
Aniu, właśnie czynnik wiatr :lol: potrafi nieźle namieszać! Czy naprawdę musi wiać, jak człowiek suchelce zwozi? Nie dość, że taczka podskakuje, to jeszcze wiatr to roznosi... Nie jest łatwo...
A krokusy w Krzywaczce kwitły, bo wielkie sadzenie jesienią było, też nornice coś podjadły, ale coś też zostawiły?
A dlaczego o trytomki pytasz, gdzieś wypatrzyłaś? Wszystkie mam, choć Traffic Light słabieńki jakiś był, nie wiem, czy się podniesie po zimie...
Małgoś, jaka trafna i złośliwa uwaga! :happy3: :happy4: Odpowiadam... Na zawsze! :P
A nie ma co się martwić, przesadzanie świadczy o twórczym podejściu do ogrodu! ;)
Iryski kup koniecznie, o tak wczesnej porze tyle koloru, ja też muszę więcej kupić!

Niektórzy szkółkingowali, inni ciężko pracowali...Jak raz postanowiłam kierować się rozsądkiem i wybrać pracę w ogrodzie, zamiast uciech szkółkingu, to prawie natychmiast tego pożałowałam :rotfl1: Nigdy więcej rozsądku! :lol:
Ale byłam bardzo pożyteczna!
Sfotografowałam kwiatki :)

Oczywiście dalej iryski...

'Alida'

DSC_0510.jpg


'Purple Gem'

DSC_0513.jpg


'Edward'...Pierwszy :rotfl1:

DSC_0522.jpg


Tu jakaś niekontrolowana sytuacja nastąpiła...

DSC_0514.jpg


Tu tak, jak być powinno ;)

DSC_0515.jpg


Miłek przekwita...

DSC_0520.jpg


Piękny widok!

DSC_0518.jpg


I trochę zaskakujący... Nie bardzo wiem, co to, choć mam pewne podejrzenia...
Ale ładne :)

DSC_0525.jpg


O tu może bardziej widać, że jednak byłam pożyteczna :) Kawał oddarniony pod przyszłe nasadzenia :)

DSC_0529.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Orszulkaa, Amlos, chester633

Martowy ogród 21 Mar 2015 20:34 #351144

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Marta, bardzo ładne poletko znaczników. :rotfl1: Jak widzę doczekałaś się miejsca pod nowe nasadzenia. Kawał roboty za tobą, teraz już przyjemniejsza część przed tobą.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 21 Mar 2015 20:39 #351148

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
A widziałam te trytomki w ofercie szkółki bylinowej z Bestwinki, może coś będę zamawiać stamtąd, wolałam spytać jakby w razie czego była jakaś Ci obca i chciana ;)
Krokusów w Krzywaczce nie zaobserwowałam, ale byłam bardzo krótko i rozglądałam się na innymi rzeczami, może dlatego :silly:
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 21 Mar 2015 20:41 #351150

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Jak to, miłki przekwitają? U mnie do kwitnienia daleko!
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 21 Mar 2015 20:46 #351153

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ale właściwie dlaczego pożałowałaś swojej decyzji, bo jakoś tego sensu nie mogę wyłapać, a w czasie naszej rozmowy pan mnie rozpraszał, bo chciał już szkółkę zamykać :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 21 Mar 2015 21:11 #351165

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Kawał dobrej roboty :bravo: już widzę te nowe nasadzenia :)
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.814 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum