TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 01 Mar 2015 08:40 #344227

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Zapomniałam o najważniejszym, jak się dzisiaj czujesz? Fizycznie, rzecz jasna :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 01 Mar 2015 18:12 #344333

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Nie wiem dlaczego, ale mój oczar nie zrzuca liści na zimę. Do teraz sterczą mu z gałązek suche, brzydkie brązowe liście, tak że gdyby nawet miał teraz kwiaty to nie było by ich widać :angry:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 01 Mar 2015 21:59 #344507

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
artam wrote:
Wiesiu, a ja się trzymam! :) Już miesiąc mija, odkąd postanowiłam siać i nic! :lol:

A moje naparstnice już wykiełkowały :dance:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 01 Mar 2015 22:00 przez piku.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 01 Mar 2015 22:14 #344515

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, przepiękne te oczary...jak już szaleństwo różane mi przejdzie to wykopię kilka księżniczek i posadzę więcej krzewów - koniecznie oczara!
Masz może azalię Golden Lights?
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 02 Mar 2015 10:46 #344624

  • Baptysja
  • Baptysja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 3046
Widok oczarów przygniótł mnie do ziemi. :thanks: Nie spotkałam ich nigdy w moich okolicach. :cry2:
Pozdrawiam zielono Maria

Mój kawałek ziemi
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 09 Mar 2015 22:49 #347333

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Martulu, a czy Ty widzisz, że drzewa urosły przez zimę? No, jak bum cyk - cyk urosły. To ten gąszcz na górze już niebawem- będziesz zmieniała sprzęt z sekatorów na piły ;)
Słyszałam, że już sezon szkółkingów się rozpoczął. No, to kiedy Krzywaczka?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 10 Mar 2015 20:38 #347618

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
b]Marta[/b], no i założyłaś się, bo byś wygrała :) Za to dziś znowu było pięknie!
A u mnie z cebulek też wyrastają, ale żeby takie zwarte kępki tworzyły, to nie... Muszę wreszcie gęsto posadzić, bo na jakieś rozrastanie się nie ma co liczyć...
Wiedziałam, że do Lidla miałam po coś pojechać, dzięki, że mi powiedziałaś, a nie mogłaś przypomnieć? ;) :lol:
gorzata wrote:
Czerwony kijek - noga bociana? :silly:
Tak i ma trzy kolana :silly: :happy4:

Vituś, no widziałyśmy, a jakże! Piękne zielone były... A nazwa to Hellebore nigercors 'Magic Leaves' Dalej nie ma zeszycika? :happy-old:
Też byłam z siebie dumna, że na taki innowacyjny sposób wykorzystania agrotkaniny wpadłam :) A właściwie to sięgnęłam do źródeł ogrodnictwa/rolnictwa ;)
Dorcia, na szczęście to się już zmieniło, jak widziałam to idea przodownictwa pracy odrodziła się w Twoim ogrodzie ;) Cudowne nożyce to raczej sekator do gałęzi... I przy tym pozostanę chyba, bo idea elektryfikacji się u mnie wciąż nie narodziła :rotfl1: :rotfl1:
Kup, kup ziemię ;) , może jakieś pomidorki przyjdzie Ci ochota wysiać! ;) :happy4:
Vituś, dziś też dobrze :)
Iwa, widziałam, że otrzymałaś już odpowiedź na swoje wątpliwości, też podejrzewam, że masz wirginijskiego... Moje to oczary pośrednie, zrzucają jesienią co do listka, więc wiosną te suszki nie szpecą...
Wiesiu, no to cieszę się Twoją radością, nie ma to jak dobrze zebrane nasionka! :rotfl1:
A ja już wkrótce przekonam się, czy Ty też dobrze zebrałaś ;)
Kasiu, wcale bym nie chciała, by Ci przeszło to różane szaleństwo, Ty już musisz podążać za swoją legendą ;)
Wszyscy na Ciebie liczą :) Takie różane widoki to naprawdę coś, a nawet jeśli okupione krwią i potem, to potem ;) pewnie nie pamiętasz, ile się namęczyłaś, kiedy już upajasz się efektem :)
Moje oczary wyglądają jak krzewy ;) , ale to jednak drzewa :)
Ja to w ogóle nieazaliowa jestem... Kiedyś miałam nawet taki pomysł, ale zaraz na początku fazy realizacji mi przeszło! :rotfl1: A nie mogło tak stać się z różami? :rotfl1:
Mario, bo oczary to chyba wciąż częściej widywane są w sklepach niż w ogrodach... Może się mylę... Ale u nas jest podobnie, no chyba że z daleka tych kwiatków się nie widzi, nie są one tak spektakularne jak takie magnolie na przykład :)
Izulu, nie widzę... ;) Jak bum cyk-cyk nie urosły ;) Ale jest duża szansa, że teraz urosną, Instytut Nawożenia uruchomię jak nic w tym roku, takie miałam noworoczne postanowienie :lol: Raczej sezon kurierów i paczek na razie :)
Z panią Jolą ustaliłyśmy, że w tym roku Krzywaczka dopiero w maju, ma być ciepło! :)

No a tymczasem ma być ponoć zimno...
Ale udało mi się wykorzystać ten cudowny, ciepły dzień na prace na działce :)
Jechałam mając głebokie przekonanie, że u mnie wiosna na całego... Tak to jest, jak się człowiek zdjęć na forum naogląda! :rotfl1: I przeżyłam równie głębokie rozczarowanie! :placze: Tak głębokie, że w ogóle się pozbierać do kupy nie mogłam i wziąć do roboty! :rotfl1:
Obietnic kwitnienia jest sporo, ale kwitnień mało...
Moje krokusy znikły głównie, zapadły się pod ziemię ze wstydu, że takie późne? :rotfl1: Albo ja je zapadłam ;) przy sadzeniu innych roślin... Albo nornice je zapadły... ;) I to wytłumaczenie mi się nawet podoba ;)

No to cała moja wiosna... Tyle, co kot napłakał... :unsure:


DSC_0430.jpg


DSC_0425.jpg


DSC_0422.jpg


Iryski 'Lady Beatrice Stanley'

DSC_0427.jpg





Słabo... :(
Edit! A nawet bardzo słabo, bo mój internet nie daje rady ze zdjęciami... :mad2:
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2015 22:09 przez Igor.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania

Martowy ogród 10 Mar 2015 20:52 #347630

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta, słabo, bo irysków nie widzę a okulary na nosie mam :silly: .
Ten brak cebulek to nornice, na pewno nornice, oną sa okropnie żarłoczne.
Nie wiem, czy wyjadają iryski żyłkowane, więc sadzę je - tak na wszelki wypadek - w donicach.
Brakiem kwitnień za bardzo się nie przejmuj, bo przecież i tak rzadko o tej porze roku tam bywasz.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 10 Mar 2015 21:12 #347639

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A nic na marzec nie planujecie z panią Jolą :happy3: ? Bo im nas więcej, tym weselej :dance:
Ciekawe co to za irysek, co go nie widzę ;) , z nazwy zupełnie nieznajomy :silly:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 10 Mar 2015 22:21 #347688

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Boszzz, Martuś, ale Ty masz oczar :supr3: a ta czerwona noga bociana to co?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 10 Mar 2015 22:36 #347705

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Marta, ja wiem, że Ci wstyd, że masz tak mało wiosny, no ale przynajmniej te dwa zdjęcia wrzuć, albo nawet jedno. ;)
Ja do tej pory też wiosną tylko oglądałam kwiaty w innych ogordach.
Tak naprawdę dopiero w tym roku mogę się nimi cieszyć
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 11 Mar 2015 18:42 #347930

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Marta, miłek amurski, którego pokazałaś jest od W.?
Jeśli tak, to się nie bawię, bo mój ledwo, ledwo wylazł nad powierzchnię. Krokusów mam pięć, może siedem i niezliczone otwory w ziemi...aż się boję myśleć co jeszcze mogło paść łupem głodomorów.
Dzięki za nazwę ciemiernika :)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 11 Mar 2015 21:00 #347997

  • agnesik12
  • agnesik12's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 149
Witaj Marto wiosennie! Ależ tu ruch u Ciebie! Ciekawa jestem czy ostatnio nie swędziało Cię za uszami bo co widzę w sklepach trytomki to jakoś od razu myślę o Tobie :devil1:

Trzy godziny wycinałaś trawy!!!! Toż to masz ich że ho ho!!!!
Agnieszka
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 11 Mar 2015 21:34 #348015

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Marto, u mnie też słabo z wiosennymi kwitnieniami. Musimy cieszyć oko kwietnymi widokami z ogrodów na Dolnym Śląsku. Tam wiosna zawsze o dwa tygodnie wcześniejsza.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 12 Mar 2015 20:13 #348297

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Mnie po przeróbce trawnika w rabatę zginęły białe krokusy z fioletowym dnem kwiatowym. Tym razem nie mogę obwinić za to żadnych zwierząt, prędzej sama wyryłam i z płatami darni oddałam sąsiadom. Ktoś się ucieszy :)
Za oknem niemożliwie wieje, odbiera mi to sens istnienia :unsure:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 12 Mar 2015 22:10 #348395

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Piękne przebiśniegi...teraz je widać :happy4:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 13 Mar 2015 10:45 #348507

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Niepodobne to.....do maja nic? brak czasu ? brak kasy ? pewnie nawałnica kurierów z przesyłkami z dalekiego świata..... :happy3:
Oczary przepiękne, miałam kiedyś ale padł po ostrej zimie....pocieszam oczy u Ciebie :thanks:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 13 Mar 2015 18:42 #348603

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Jak dla mnie to całkiem ładnie ten kotek płakał. Fajny oczar.
Muszę Ci powiedzieć, że ja już od jakiegoś czasu uskuteczniam brak taczek i ładuję wszystko z cięć na plandekę - całkiem to wygodne i więcej się mieści na raz. Bardzo się też zaprzyjaźniłam z łopatą śniegówką - z grabkami wachlarzowymi dobry duet - nie trzeba się schylać żeby zebrać wygrabki.
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): marzenaF


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.461 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum