TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 19 Lut 2015 21:29 #341785

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta, rozumiem Twoją fascynację (??) epimediami, ja też je bardzo lubię, ale nie aż tak, żebym zaraz w kolekcjonerstwo szła ;) .
Mam pytanie, czy ciocia już coś wysiewa na parapetach - warzywnego??? -ukłony dla cioci.
U mnie przebiśniegi Elwesa też bardziej wyrywne, te zwykłe mają pączki przy samej ziemi.
Nie ryzykowałam klękać, aby obejrzeć, czym też one się różnią od innych? - mam je pierwszy rok.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 19 Lut 2015 21:42 przez elsi.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 19 Lut 2015 21:40 #341792

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Po cichu obserwuję Twój ogród od samego początku i naprawdę sporo się zmieniło, urosło, po prostu pięknie jest :woohoo:
Z ciekawością śledzę zmieniające się obiekty kolekcjonowania i doskonale to rozumiem :) przecież jest tyle ciekawych roślin, że co roku można by mieć kilka nowych numerów 1 :happy3:
Postawienie epimediów na szczycie, skłoniło mnie do spojrzenia łaskawszym okiem na te drobne roślinki... i zakupów, bo jeszcze żadnego nie mam :oops:
Zresztą Twój wątek jest strasznie kuszący, ta złota sosna powyżej również warta uwagi :whistle:
Też mnie denerwuje ta zima, niby już się kończy, a jak spojrzałem na zdjęcia z zeszłego roku, to o tej porze już miałem więcej kwitnień... ale nie narzekajmy ;)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 19 Lut 2015 21:41 #341795

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
E tam, mikra wiosna mówisz jak ja widzę, ze coś tam się ruszyło. Do tego ogród z iglakami nawet zimą wygląda lepiej niż taki bez ;)
Ćwiczysz naszą cierpliwość ;)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 19 Lut 2015 22:06 #341807

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Miłe ożywienie w Martowym ogrodzie, musi wiosna blisko. U mnie jeszcze nie widać, poza nabrzmiałymi pączkami derenia jadalnego.
Ta żółta sosna duża będzie docelowo?
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 19 Lut 2015 23:34 #341855

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Dużej by Artamka do ogrodu nie wpuściła :devil1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 20 Lut 2015 22:27 #342039

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
No widzisz, to ja życzliwego człowieka nie poznałam, a Ty się martwisz o mnie :devil1:
Niestety chyba słusznie, bo ostatnio musiałam zakupic okulary, ale nie przybliżające, a oddalające :happy:
Priorytetów brak, bo ja chce wszystko
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 22 Lut 2015 20:21 #342548

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Taaak, pamiętam Martusiowe "pole" i z podziwu wyjść nie mogę jak się zmieniło... :garden1:
Ewa
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 22 Lut 2015 20:33 #342561

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
chester633 wrote:
Marta piękna sosna na trzecim zdjęciu :woohoo: - jaka to odmiana, ile ma lat... :think:

Też zwróciłam uwagę na jej urodę. Cóż to za piękność?

No i trójlisty :hearts: Urocze!

Witaj po zimie :hug: :)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 22 Lut 2015 20:38 #342567

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta, byłam dzisiaj ze swoim psem na "dzikim" spacerze
i pomyślałam o Tobie widząc przebarwione na żółto sosny.
Ja wiem, że kiedyś o tym mówiłyśmy, ale kilka jest takich urokliwych,
te już na pewno poobserwuję również latem - chyba, że ktoś je wytnie.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 22 Lut 2015 20:44 #342572

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
artam wrote:

DSC_1119.jpg

Piękny widok :hearts:
Skoro są przebiśniegi, to zaraz po nich będą krokusy i....reszta ;-) Zanim się obejrzysz, będzie wiosna jak ta ze zdjęć :dance:
Przygotowania do sezonu rozpoczęte? :drink1:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 22 Lut 2015 20:45 #342575

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
A czy ta żółta sosna to przypadkiem nie Louie ? Też zachorowałam na nią ,od kiedy Marta pokazuje
tę piękność...Ale może to nie ona ,wszak odmian u Marty wiele. :P
I tak sobie popisałam pod nieobecność Gospodyni :bye:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 28 Lut 2015 12:39 #343969

  • babciakrysia1
  • babciakrysia1's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 13
  • Otrzymane dziękuję: 2
Do wszystkich już chyba wiosna dobiła się... kilka dni temu nad nami przeleciały dwa klucze dużych ptaków. Myślałam , że to żurawie , ale według sąsiada to były dzikie gęsi. W styczniu przekwitło jakieś krzewiaste drzewko ozdobne wczesnowiosenne , zapomniałam nazwy - to nie był oczar. Kwitną krokusy , zielenią się inne cebulkowe.
My mieszkamy w połowie drogi między Wrocławiem , a Trzebnicą. Wieś nieduża , spokojna , a nasze "osiedle" znajduje się około jednego kilometra od wsi na sporym wzniesieniu. Chociaż ogólnie tutaj jest raczej ciepło , to często wieje i te wiatry są czasami wkurzające. Świeżego powietrza za to nie brakuje , gdyż prawie jedyne samochody jakie czasem jeżdżą - to własne mieszkańców. Kilkanaście domów przy kilku uliczkach.Wszystkie działki raczej duże , nikt nikomu do okien nie zagląda. I prawie jak w raju.
A teraz co najważniejsze - od tego powinnam zacząć.
Pani Martuniu , bardzo dziękuję za obiecane Heuchery. Mam tylko nadzieję , że w zamian będę mogła czymś się zrewanżować.
Niestety oprócz irysów ,jak przypuszczam , to chyba niczego nie mamy tutaj więcej od Pani , może lilie OT i LA? Wierzę , że dobrze przezimują , a jesienią planuję je przesadzić w nowe miejsce , byłyby to duże cebule , między innymi mam też 'Anastasia'.
Ale ... widziałam u Pani cudowną 'Lady Alice' - jeśli ma Pani jeszcze w zanadrzu inne to też chyba nie mam się z czym wychylać.
Może Pani pamięta u kogo kupiła 'Lady Alice'?
Poza tym u nas w obu domach grypa ,troje najmłodszych przez tydzień nie chodziło do szkoły. Życząc Pani zdrówka kończę wreszcie.
Babcia Krysia. :flower1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 28 Lut 2015 14:34 #343984

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Marto, Twój ogród nawet wiosną jest bujny, cały czas nie mogę się nadziwić zmianom. Dostrzegłam epimedium Niveum, kupiłam ich sporo w małej szkółce na Lubelszczyźnie.
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 28 Lut 2015 19:55 #344081

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Ewa, oj teraz jest już lepiej :) Myślisz, że to efekt mojego zaklinania? ;) I ja czekam na te nowe kwitnienia, oby żadne klęski w tym nie przeszkodziły... W tamtym roku kwietniowe przymrozki załatwiły pąki kwiatowe epimediów, no straszna strata! ;)
Dalu, no mam taką nadzieję :) I w ogóle najlepiej niech nic im się u mnie nie podoba :) A oczary to teraz dopiero pięknie kwitną :) O tak...

Oczar 'Ruby Glow'

DSC_0146_2015-02-28.jpg


DSC_0148.jpg


DSC_0162.jpg


Oczar 'Feuerzauber'

DSC_0149.jpg


DSC_0163.jpg


Iza, trójlisty to ja dopiero będę miała, jak wszystko dobrze pójdzie, na razie mam jednego... Radzi sobie, ale po pierwsze dostał lepszą ziemię, a po drugie podlewam...
A mogłabyś mi link na pw przesłać, bo jakoś nie widzę tego wejścia...
Wiesiu, a ja się trzymam! :) Już miesiąc mija, odkąd postanowiłam siać i nic! :lol:
Paweł, to oczywiście, jak Magda słusznie zauważyła Pinus strobus 'Louie', to jedna z moich najstarszych sosen, mam ją z pięć lat już chyba, a kupiłam dwuletnią, jest piękna zarówno zimą, jak i latem, polecam :)
Elu, a ja jak coś polubię, to chcę mieć dużo :) No i będzie dużo! :)
Ciocia jeszcze też nic nie wysiała, ale już niebawem pomidory będą siane, z tego, co wiem, być może o innych rzeczach nie wiem... Przebośniegi Elwesa są większe od tych zwykłych, no i znacznie wcześniejsze, jak widać ;)
Gabrielu, dziękuję, uznanie z Twojej strony to coś! :)
Kolekcjonerstwo to fajna rzecz, na szczęście obok tylu ciekawych roślin, jest wiele nieciekawych :lol: i to nas ratuje... Ja tyle roślin nie lubię na szczęście! Długo bym mogła wymieniać, choć jeszcze dłużej te, które lubię, niestety ;)
Epimedia do uzupełnienia! ;) To tak wdzięczne rośliny i taka tam rozmaitość, cudowny rodzaj! :)
A ja tę wiosnę jednak muszę pochwalić, u mnie w tym roku wszystko o dwa tygodnie wcześniej w stosunku do poprzedniego.. Ale ponoć jakieś spowolnienie się szykuje :angry:
Dorotka, a podziękowanie za to ćwiczenie cierpliwości gdzie? :rotfl1: Wszak to podstawowa cnota ogrodnika!
No a nie mówię ciągle i powtarzam, że kulki to potęga? ;)
Aniu, no blisko, coraz bliżej, wszystko się pcha na świat aż miło!
A co do sosny, to nie wiem, ile ona zamierza pożyć! ;) W moim słowniku nie ma pojęcia "docelowa wielkość", tylko długość przyrostów :P Przewodnik jakieś 30 cm, boczne ok. 20 cm :) To są wartości podawane na oko ;) , zapomniałam sprawdzić...
Siberko i tu się koleżanka myli! :) Mam kilka dużych docelowo ;) sosen, ja sosny wszystkie wpuszczam :)
Małgoś, na szczęście w porę swój błąd spostrzegłaś :rotfl1: Czyli nie jest ze wzrokiem tak źle, jak by się mogło wydawać ;)
Nie można mieć wszystkiego! Priorytety trzeba wypracować, oczywiście one mogą się zmieniać :lol:
Ewa, muszę przyznać, że trochę się zagęściło :) Nieustannie nad tym pracuję i na to pracuję :rotfl1:
Witaj, Anetka, tygrys się ze snu zimowego obudził? ;) Sosna to wejmutka 'Louie', a co do trójlistów się zgadzam :)
Elu, dzięki, że pamiętałaś :) A może następnym razem zamaist z psem na spacer, to ze szpadelkiem ;) No zamim ktoś je wytnie ;) I łatwiej Ci będzie latem obserwować, jak ją sobie w ogrodzie posadzisz :)
Kasiu, no dziś już mogę powiedzieć, że rozpoczęte :) A te zdjęcia majowe, to jeszcze szmat czasu! :) Najważniejsze, że będzie inaczej, bo zmiany konieczne dotknęły i to miejsce :)
Magda, oczywiście 'Louie' i miło, że popisałaś :) Wszystko prawda, co napisałaś, 'Louie' piękność, sosen wiele :lol:
Pani Krystyno, nawet do mnie wiosna nieśmiało jeszcze, ale zawitała :) Chociaż kwitnień nie za wiele, to zapowiedzi dużo :)
Porzuciła Pani grupę lubelską, by do dolnoślązaków dołączyć.. Przykro...No ale cieszę się, że się Pani podoba :) Teraz to proszę wątek zakładać i ten raj swój pokazywać :) Dolnoślązaki bardzo u nas fajne na forum :) , będzie Pani zadowolona :) Ja całkiem serio z tym wątkiem, żeby nie było wątpliwości :)
Nie musi się Pani w żaden sposób rewanżować za żurawki, których jeszcze nawet Pani nie dostała :lol: Ale to jeszcze chwila, niech ruszą z kopyta, to je potnę ;) Sczerze mówiąc afekt ku żurawkom też straciłam... :rotfl1:
A ta 'Lady Alice' jest naprawdę piękna, tylko mało rozwojowa ;) , ona wciąż jednym pędem wyrasta, a mam ją chyba z pięć lat... A kupiłam gdzieś na all, nie pamiętam od kogo, drobnicy ;) w zeszyciku nie zapisuję :) Młodzieży rychłego wyzdrowienia życzę, by mogły babci w ogrodzie pomagać :)
Iza, moje też stamtąd... Bujność ogrodu moim celem :) , tuż nad ziemią już chyba osiągnięta, te wyższe partie pozostawiają jeszcze wiele do życzenia... Nie narzekam, gdyż....

...dziś było pieknie, wiosennie, ciepło! :woohoo:
Wycięłam wszystkie trawy! Największa zmora wiosenna za mną! Dzięki, Kasiu za cudowne narzędzie :hug: , zero odcisków pęcherzy, troszkę tylko ramiona bolą... Porządny sekator na długich rączkach i z dużym rozwarciem ;) to jest rozwiązanie bolącego problemu :) I jeszcze zamiast ładować te wszystkie suchelce na taczkę, z której by spadały i mnie denerwowały, to sobie z pasa agrowłókniny taką płachtę zrobiłam i w niej je targałam na miejsce przeznaczenia. I tak w trzy godziny wycięłąm wszystkie trawy, a i przy okazji jeszcze inne różne takie...
No i wiosnę jakąś zaobserwowałam :)

Przebiśniegi duże i małe...

DSC_0142.jpg


DSC_0141.jpg


Miłek amurski...

DSC_0161.jpg


Ciemierniki coś z siebie klują...

DSC_0140.jpg


Wiosenne kolory iglaków w ramach widoczków...

DSC_0155.jpg


DSC_0159.jpg


I może jeszcze cudny czerwony kijek ;)

DSC_0137.jpg


WIOSNA JEST!!! :woohoo: :woohoo:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, DANA, affa

Martowy ogród 28 Lut 2015 20:42 #344121

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Faktycznie dziś pięknie było, aż żal w murach siedzieć :jeez: , czysta złośliwość losu :evil: . Założę się, że przyszły weekend będzie paskudny, bo mam wolny :evil:
Ja też mam przebiśniegi :lol: , właśnie sobie zakupiłam kwitnące w doniczkach :happy3: . Z cebulek nigdy mi nic nie wyrosło, może z doniczek się uda ;)
Zdaje się, że w Lidlu pojawiły się nożyce do żywopłotów :whistle: , chyba się jutro wybiorę, bo trawy nietknięte :silly:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 28 Lut 2015 20:55 #344126

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Czerwony kijek - noga bociana? :silly:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 01 Mar 2015 08:19 #344222

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
artam wrote:
Ciemierniki coś z siebie klują...

DSC_0140.jpg

Czy my widziałyśmy jego kwiaty w zeszłym roku? Nie bardzo sobie przypominam, ale mój też się do kwitnienia sposobi.
Nazwa niestety uleciała z głowy. Dobry patent z płachtą na ścięte trawy. O bocianach :woohoo: to nic nie wspomniałaś wczoraj :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 01 Mar 2015 08:29 #344224

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Kurde czy tylko ja nic jeszcze nie zaczęłam robić w ogrodzie? :oops: Nie no, tak nie może być :tongue2: . Marta, a co to za cudowne nożyce te trawy powycinały? :think: Takie zwykłe, ręczne do żywopłotów? :think: Kto by się takimi pitolił, odpalę elektryczne i będzie po sprawie w pół godziny :rotfl1: .


Kupię dziś ziemię do wysiewów... mam nadzieję, że będę jej potrzebowała :rotfl1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.586 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum