TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Sty 2015 23:51 #334999

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
W końcu wychodzi na ślepą nomen-omen ulicę :happy3:

to znaczy na ptaszarnię... :think: :think: :devil1:

Moniś nic nie przytniesz :blink:(chyba że na kalafiora :rotfl1: ) ta roślina to ,,kiler'' :mad2: tak jak perz-każda gałązka-odnóżka się korzeni - istna pajęczyna w każdym kierunku i mega miliony ukorzenionych sadzonek... :devil1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 00:07 #335004

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Paweł- nie na ptaszarnię.. Skąd pomysł, że ulica, przy której stoi ptaszarnia, musiała oślepnąć :happy3:
ZObacz.. balkon, który tak wzbudził Twoje zainteresowanie, jest nad rzwiami wejściowymi.. tu fotka, która pomoże Ci zlokalizować sąsiadów ;)
DSC06933.jpg


Nie zniechęcaj mnie do tojeści- chce mieć tą żółtą! Teraz doczytałam, że trzeba przycinac wybujałe pędy, zanim się zakorzenią.. no nie na darmo na dzielnicy mówią na mnie fryzjer :happy3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 00:14 #335006

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
CIMG17511_2015-01-30.jpg


moja wygląda tak... i mam jej dość ...

CIMG0051_2015-01-30.jpg


Lysimachia nummularia Aurea
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Ostatnio zmieniany: 30 Sty 2015 00:14 przez Sinthell.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 00:29 #335010

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Michał- istnieje przesąd, że jak roślina kiepsko rośnie, to trzeba ją postraszyć szpadlem- od razu rusza. Może Ty za duzo pomstujesz na swoją tojeść ;)

Jest śliczna! Wierzę, że wystarczy ścinać zawzięcie- może tak się nie rozrośnie..? Najwyżej za 2 lata sie przyznam, jak sobie z nia nie radzę :happy3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 00:45 #335013

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
no nie na darmo na dzielnicy mówią na mnie fryzjer :happy3:

no tak zapomniałem... :rotfl1: ,, a lekcja poglądowa bardzo pouczająca...tak patrzę na ziemię na fotce-przecież to piach jak te rośliny rosną... :think: trawnika to na ,,tym'' nie będzie , trzeba podsypać lepszej ziemi bo trawa nie urośnie..
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 00:49 #335015

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Idziemy do Agusi...może znów wstawiła jakieś fotki-zagadki.... :dazed: :wink4: to i dyskusja się rozwinie...
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 01:05 #335016

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Paweł, ale Ty ta moją urodzajną ziemię krytykujesz- dobrze, że rosliny tego nie czytają :happy: To, co widać na zdjęciu, to faktycznie piach.. który został po wypełnianiu szczelin w kostce :)
Ziemia w ogródku wygląda tak..
WP_20131108_004_2015-01-30.jpg


WP_20131108_003.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 01:36 #335018

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Pierwsza warstwa wygląda całkiem nieźle :garden: więc przy minimalnych środkach uda się Wam założyć trawnik..u mnie to jest piach.. :devil1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 01:46 #335019

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Niestety po przekopaniu studni chłonnych koparka wygarnęła na wierzch chyba glinę.. W każdym razie nie podoba mi sie to, co leży na wierzchu.
Może glebogryzarką przemieszamy..chcemy tez kupić trochę ziemi i rozsypać cienką wierzchnią warstwę, żeby nieco pomóc trawie. Zresztą- jak wspomniałam- to trawnik tymczasowy, bo jeszcze ogródek będzie przekopywany.

Pomysł bardzo ciekawy dałeś i Mąż się żywo zainteresował.. Ciekawe, czy sie zmobilizuje..?
Myślałam, żeby się za to zabrać w kwietniu.. jeśli będzie ciepło i trawa wzejdzie, to do wakacji trochę sie już powinno zazielenić.. :think:

U nas piach jest w kilku miejscach, ale to związane jest z tym, że składowany piach był. To co widziałeś na zdjęciu przy kostce- to miejsce, gdzie w czasie budowy piasek leżał, a teraz jeszcze dosypano w to samo miejsce. To sam piach, nic więcej. To miejsce planuje wybrać nieco głębiej i nasypać ziemi- inaczej nic nie urośnie..

Jak tam w pracy- spokój..?
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 02:22 #335023

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Moniś w pracy tak sobie, sporo usterek ale do rana wszystkie zostaną ogarnięte... :jeez: ...chyba że jakaś mądrala wrzuci Pampersa do klopa to wtedy amba :mad2: i chłopcy muszą pruć połowę SP.Nie zapomnij że po posianiu trawę trzeba wywałować...a kto ma walec ..no kto... :teach: :think: jak bedzie ciepło to pod koniec marca można przystąpić do prac glebogryzarkowych... :garden: :tongue2:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 02:32 #335024

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Zaczynam intensywnie się zastanawiać, co robisz zawodowo.. Pampersy w klopie.. :blink: ?

Walcem sie interesowałam w ubiegłym roku i namierzyłam, że można kupić..albo wypożyczyć. Wtedy mieliśmy plan na trawnik.. ale po zsumowaniu kosztów- trochę ziemi, nasiona, walec.. odpuściliśmy temat :oops:

Juz pod koniec marca.. :woohoo: A nie będzie tak, że przekopiemy działkę, wyrównamy.. wysiejemy trawę- i nie zwejdzie, bo jest za zimno :think: Chyba powinnam sie kierować tym, co na rabatach- tzn, zaczną pączki pękać, liście na krzewach wychodzić- to będzie znak, że przyroda "rusza".

Na razie jednak trawnik stoi pod znakiem zapytania, bo ucięliśmy sobie z Mężem taką dyskusję, że chyba nie będziemy sie odzywac do Bożego Narodzenia :happy3: ..no..chyba, że jutro sie od-obrażę ;)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 02:42 #335026

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
Zaczynam intensywnie się zastanawiać, co robisz zawodowo.. Pampersy w klopie.. :blink: ?
to na tę chwilę zostanie tajemnicą... :whistle:

Monika masz rację że ruszysz jak zrobi się ciepło,poczytaj jaka jest najlepsza temperatura do wschodów trawy-najlepiej na worku producenta-tam przynajmniej jest konkretna informacja... :bad-idea: Zgrzyty i obraza do Wielkanocy to normalka podczas budowy :devil1: u mnie było odwrotnie M. chciała kończyć prace domowo-budowlane a ja ,,bawiłem się krzaczorami'' :devil1: :devil1: :devil1: trza iść na kompromis..... :kiss3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 02:49 #335028

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
U nas kwestie dylematów, w co inwestować są ciągle nierozwiązane i miewamy zdania odmienne. Poza tym dyskutujemy na tematy ogólne- i czasem iskrzy ;)

Odnośnie dylematów w co inwestować, jak dyskutowaliśmy (delikatnie powiedziane) i ja sie upierałam, że chcę taras, a Mąż, że trzeba cos w domu..np szafy w zabudowie, meble.. To ja stwierdziłam, że moi goście będą siedzieć na tarasie, a Jego goście w szafie :funnyface:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 02:52 #335030

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Cholercia.. do tej pory nie występował u mnie objaw, obserwowany w niektórych wątkach a teraz sie pojawił- nie widać postu na nowej stronie :mad2:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 03:01 #335032

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
ja stwierdziłam, że moi goście będą siedzieć na tarasie, a Jego goście w szafie :funnyface:

ale się uśmiałem.... :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :thanks:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 03:20 #335033

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Niestety- na śmiechu sie skończyło :unsure: Po podliczeniu kosztów okazało się, że jednak wszyscy goście będą siedzieć w szafie :funnyface:
Tym bardziej podkreślam fakt, że po zapowiedzianej Twojej wizycie z Dorcią postanowiłam założyć trawnik.. :laugh1: może chociaż Wam się upiecze..
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 03:27 #335034

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Ale Ty mnie czarujesz , przecież jest taras więc proszę mi nie ściemniać... :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Monika-Sz wrote:
bo "stoję na tarasie" :happy3:
1.08DSC01398.jpg
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 03:31 #335035

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
a to dla Pani celem wyjaśnień na PW.

[/quote]
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.434 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum