TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 19:41 #335252

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Uderzyłam Gorzatko... ręka mnie teraz boli :P .

A gdzie Monia? :search:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 19:52 #335258

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
puk puk jest tu właścicielka ogrodu...?
Co i jak tam słychać, kopiesz coś... kupujesz coś... sadzisz coś... wysiewasz coś...
pozdrawiam
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 21:43 #335319

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Właścicielka ogrodu dopiero wróciła do domu.. CO za życie :jeez:
Ile ja mam odpowiadania.. :woohoo:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 21:47 #335324

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
To pisz... przeczytamy rano :happy3:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 22:18 #335343

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gosiu.. efekt Aguniady.. :think: Dobrze, że nie wiem, o co chodzi :silly: a krasnale widziałam, jak miałam max 6 lat.. więc to chyba nie to :happy3:

Dorcia- schody mam :woohoo: Z Pawłem w szafie to Ci się udało :rotfl1:

Trawnik teraz ma sens o tyle, że taras powstanie może w 2016r a do tego czasu miałabym góry, doły, piach i gdzieniegdzie chwasty. Denerwuje mnie to!

Asiu- staram się uprzyjemniać forumowiczom poranną kawkę :hug:

Marysiu- dziękuję serdecznie. Tego rozchodnika mam i rośnie całkiem kulturalnie. Nie masz kłopotów z tojeścią- wiesz, że dla mnie to woda na młyn :happy3:

Iwonko- dziękuję :hug: Jak ja Cię rozumiem!

Januszu- u nas nie ma kretów.. na razie.. Ten trawnik będzie tymczasowy, więc nie warto się zbytnio wczuwać ;)

Martuśka- na razie nie zanosi się na to, żebym wcześniej spać chodziła. Kilka tyg temu się poprzestawiałam i jakoś nie mogę wyjść na prostą :hammer: Jak się zacznie sezon, to będę musiała się ogarnąć, bo dnia szkoda :flower2:

Nie wiem, co z tymi irgami jest za problem- może sie szeroko korzenią..? Na osiedlu, gdzie jeżdżę do pracy rosną irgi już kilka lat- regularnie cięte w żywopłot nie wykraczają poza przewidziane dla nich miejsce.

Gosiu- oczywiście, że to zależy od grafiku Pawła.. przecież ja zawsze mam nocny dyżur :happy:

Agnieszko- ja też nie wiem zupełnie, o co z tym "efektem" chodzi :blink:

Zawsze chodziłam spać późno- napisałam niedawno o śniadaniach o 4 rano, jedzonych z Tatą- który tak samo jak ja nie spał po nocach.
Na studiach potrafiłam się uczyć to 5 rano, pospać do 6 i jechać na egzamin o 8..i go zdać :idea1:
Zresztą skąd bym wzięła zdjęcia lipcowego wschodu słońca- przecież sie nie obudziłam o tej porze :happy:
WP_20140721_003.jpg


WP_20140721_006_2015-01-30.jpg


Oczywiście, że posadzę tojeść :funnyface: Uważam, że jak zna się wroga, to można nieco nad nim zapanować.. Zresztą Asia i Marysia wspominają, że dają radę. Obserwuję od wielu lat sąsiada, który panuje nad orzechem włoskim. U Rodziców ogromne znienawidzone przeze mnie drzewa.. a sąsiad od kilkunastu lat nie pozwala mu wyrosnąć wyżej i szerzej, niż On sobie życzy. Po prostu trzyma go w ryzach.
ja mam taki plan z tojeścią- najwyżej za 2 lata będę płakać i nikt mi nie będzie współczuć :happy3:

Paweł- Dorcia przegięła, prawda :happy3:

Ja mam kłaść się spać o 22.. wracając czasem z pracy o 21.50 to nawet kurtki jeszcze nie zdążę zdjąć- musiałabym spać w garażu :funnyface:
Ja zawsze miałam tak postawione na głowie godziny snu i czuwania. Jak zasnę przed 1 w nocy to baaaardzo dobry wynik, a średnia to ok 2..

Agnieszko- dobrze się obawiasz- przypadek beznadziejny ;)

Dorcia- Monia w pracy do 20..czasem dłużej :dry: Zanim tu sie przytelepię to jest grubo po 21..albo wręcz tuż przed 22 :hammer:

Michał- już wiesz.. w pracy wieczorami :cry3: to nadrabiam nocą ;) Nic nie kopię..ale może bym coś kupiła.. Wyobraź sobie, że największy ogrodniczy otwarty będzie dopiero od marca- też mi coś.. :angry:
Mogłabym jechać gdzieś indziej- ale sadzić by mi sie nie chciało. Tak więc biję pianę- czegóż to ja nie dokonam w sezonie :P

Gosiu- nie powiesz mi, że już idziesz spać?!
Ostatnio zmieniany: 30 Sty 2015 22:21 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 31 Sty 2015 00:19 #335395

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
Alu tu się dzieje, Moniko. Myślałam, że moje posty ktoś wyrzucił, uraz jakiś ;) ale znalazłam 4 strony wcześniej, przecież dopiero pisałam :happy3: Tak mi dokładnie opisałaś i udokumentowałaś zdjęciami, że zrobiłam sobie folder i pozwoliłam skopiować wraz ze zdjęciami, oddam jak zrobię murek :funnyface: Też jestem nocną marką, "marek w tym wyrażeniu pochodzi od „mary”, dawnej nazwy duszy pokutującej", kto ma dzisiaj dyżur? :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 31 Sty 2015 03:32 #335400

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Lawendo.. wygląda na to, że dziś nikt ze mną nie chciał pokutować/dyżurować ;) Nie ma tego złego- porobiłam trochę testów branżowych na necie, odświeżając wiedzę. :lol:

Ależ kopiuj zdjęcia na zdrowie i ku chwale murków :hug:

Wspominasz o jakimś urazie w związku ze znikaniem postów- czyżbym coś niechcący kliknęłam do usunięcia?? :dry:


***********
Przytłoczona świeżo zdobytą wiedzą udaję się na spoczynek- proszę nie hałasować przed 12stą.. :lev: ;)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 31 Sty 2015 05:42 #335403

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
O, dzisiaj nocna zmiana miała wolne… no tak, weekend.
A myślałam, że może jeszcze się załapię na koniec dyskusji :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 31 Sty 2015 06:35 #335405

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Monia, jakby co, to ja mam dużo powojników wcześnie kwitnących :whistle: , i troszkę późno kwitnących :tongue2: . Generalnie do maja trawa chyba nie urośnie :happy3: , więc siedzimy na schodach :woohoo: .
Wracając do "tymczasowego" trawnika. Dlaczego tymczasowy? :think: Jak już te górki, dołki i zielsko potraktujesz glebogryzarką, a następnie grabiami, to trawę siej i masz trawnik - nie tymczasowy ;) . Jak będziecie przystępować do prac przy tarasie i opasce to zerwiecie co najwyżej trawę tam, gdzie ma jej nie być. Na forum jest tylu ekspertów w zrywaniu trawy :rotfl1: (choćby ja :happy3: ), że grono doradców masz murowane :happy: .

Na brak hałasów przed 12 to nie licz. Zaraz idę szczękać garami :funnyface: , bo imprezkę mam dzisiaj w chałupie.
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 31 Sty 2015 09:10 #335410

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Monika-Sz wrote:
Gosiu- nie powiesz mi, że już idziesz spać?!
Spać może nie ;) ale oddaliłam się w kierunku sypialni... w najmilszym z możliwych towarzystwie :funnyface:
W tygodniu roboczym pobudka tuż po szóstej, nie mogę sobie pozwolić na nocne buszowanie... no a w weekend pozwalam sobie na niewielkie przesunięcie ;)
O niehałasowaniu doczytałam za późno... zupki już pyrkają na kuchence :silly: uchylę pokrywki, żeby zminimalizować efekty dźwiękowe :rotfl1:

Efekt Aguniady to niewidoczny pierwszy post na nowej stronie - li i jedynie! :P
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 31 Sty 2015 15:09 #335488

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Asiu- jak widzisz tej nocy nikt nie chciał ze mną dyżurować :dry: jednak o tej egzotycznej godzinie, o jakiej się wpisałaś, to juz chyba tylko Pawła byś zastała- ja odpadam zazwyczaj ok 4tej ;)

Dorcia- jaką imprezkę..urodzinki ktoś ma :woohoo: ?

Trawnik tymczasowy- bo spodziewam sie, że zbyt bujnie to on nie wyrośnie, biorąc pod uwagę cieniutką warstwę ziemi, jaką planujemy nasypać- skromniutko..skromniutko.. Zresztą zobaczymy- a może wyjdzie nam z tego murawa-cud :happy3:
W ogóle kiedyś marzyłby mi się system nawadniania trawnika, ale jakoś nie ogarniam tej sprawy. Wiele rzeczy umiem zrozumieć, zrobić- jednak to mnie nieco przerasta- zwłaszcza fakt, że trzeba by było zaplanować zasięg spryskiwaczy i jeszcze zrozumieć te systemy rurek pod murawą, przewidzieć, czy ciśnienie wody uniesie spryskiwacze- a na naszym małym pokręconym i pozawijanym trawniku to istna ekwilibrystyka :jeez:
Na razie nie mam sie jednak czym martwić ;) bo i tak nie zrobimy. Przyjdzie czas (kasa przyjdzie), to będę się wgryzać w temat.

Z tym trawnikiem to może jednak się uda.. pamiętam, jak kilka lat temu rozsypałam wiosną nawóz do trawników u moich Rodziców- trawa stara, miejscami mizerna- Jak ruszyła z kopyta, to nie nadążałam z koszeniem i przez kolejne dwa lata nie nawoziłam- aż się bałam :happy3:

Gosiu- oddalenie sie do sypialni brzmi..hmmm..romantycznie :hearts:

Dzięki za pokrywki.. :lol:

A widzisz- z efektem Aguniady to ja popłynęłam nomen-omen w innym kierunku.. :drink1: Nic na to nie poradzę, że w forumowym wykonaniu czytanie i kolejne strony kojarzą mi sie tylko z jednym :funnyface:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 31 Sty 2015 19:12 #335569

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Serdecznie dziękuję za wszelkie wizyty i radosne ponad 100 stron, które powstały dzięki Wam!
Mam nadzieję, że będziecie mi towarzyszyć w kolejnych odsłonach Ogrodu w budowie..

Na pożegnanie-dzisiejsza zima..

DSC07300.jpg


DSC07304.jpg


DSC07318.jpg


DSC07308.jpg


DSC07311.jpg


Pozdrawiam serdecznie..i do zobaczenia :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, chester633, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 31 Sty 2015 19:14 #335571

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
I znowu nowa- niewidoczna strona.. :jeez:
nawet pożegnać się nie mogę ;)

Tak więc- jeszcze raz- dziękuję Wam za współtworzenie mojego miejsca na ziemi i wszystkie uśmiechy, które miałam dzięki Wam :flower2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, chester633, Sinthell, Adasiowa, Zuza


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.615 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum