TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Sty 2015 08:47 #334648

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Asiu... dziękuję Ci za to wyznanie, ale... jakby to powiedzieć... jesteś dla mnie za wysoka :P
Tojeść da się utrzymac w ryzach, pod warunkiem, że nie podsadzało się nią połowy ogrodu :silly:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Sty 2015 08:51 #334649

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Gorzatko, to Ty niższe egzemplarze wolisz :P ?
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Sty 2015 10:44 #334685

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
No tak... Ty nie znasz mojego M-a! :devil1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Sty 2015 11:46 #334700

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Moniko, nie wiem czy łączenie konwalika z tojeścią jest idealnym połączeniem :think: ? Doczytałaś to? Tojeść lubi mieć mokro... A konwalik, niestety nie wiem co lubi :oops: U mnie ma sucho, ale źle rośnie :hammer:
Jeśli chodzi o nadmiar roślin to dysponuję też ogromną ilością takiego rozchodnika, na suche miejsca...

PICT0007.jpg
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Sty 2015 18:37 #334826

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniśka, posadziłam wiele lat temu (nie pamiętam dokładnie, ale 8-10) tojeść do doniczki, jako uzupełnienie innych kwiatów. Od tej pory uzupełnia po swojemu cały ogród :hammer:
Dom sąsiada przypominał mi kiedyś wieżę kontroli lotów, o żyrafach nie pomyślałam :think:
Pytałaś u mnie o linie kroplujące. To bardzo ułatwia życie ogrodnikowi i roślinom. W czasie upałów, nie dam rady podlać z węża wszystkiego. Ty na razie jeszcze nadążasz, ale poczekaj słoneczko, jak się zagęści i rozbuduje areał upraw Monisi :devil1: Włączam podlewanko i woda prosto w korzonki, pod liśćmi sobie kapie. A ja mam czas szarpać się z czym innym. To oczywiście nie wyklucza relaksującego łażenia z wężem ...Też lubię :happy:
Rozkręciłaś się z planowaniem wiosennym, że aż miło czytać. Bardzo słusznie, bo jak wiosna, prawdziwa, nie ta zimowa uzurpatorka :hammer: przyjdzie, to już trzeba łapać za szpadel, a nie dopiero dłubać w puzlach. Idąc za Twoim przykładem kombinuję tam i kombinuję :jeez: Mało roślin, a przede wszystkim mało kolorów rodków :placze: Ale i tak coś się klaruje :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Sty 2015 22:48 #334973

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Haloooooooooo :screem: jest tu kto.....Moniś zaczynamy wymianę doświadczeń - oczywiście czysto ogrodniczych :devil1: ...zobacz ile cennych uwag dostałaś :bravo:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Sty 2015 22:57 #334977

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Witam...
wskoczyłem do wątku... i ja...no sporo do nadrobienia ale ostatnie zdjęcia to mega szacun... ja nie mam tak archiwalnych zdjęc z budowy... :( no cóż w pamięci coś tam jest...
ale ogród dojrzał niesamowicie...
i brak kasy to duży plus bo byś nakupowała i potem co kupić sekator i ciąć tylko...
będę oglądał dalej...
więc wracam do lektury
pozdrawiam
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Sty 2015 23:03 #334978

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dorciu- wielka szkoda, że fotki z układania blachy nie ma- to byłoby dopiero poruszenie. Chylę czoła!!

Gosiu- dementuję.. Zdjęcia idą sinusoidą.. a na ostatnim chyba jestem najbardziej ubrana :happy3: Widzisz- ja zimową porą wegetuję, więc zdjęć nie mam żadnych :funnyface: Musisz się jakoś prześlizgnąć wzrokiem nad ta gorszącą letnia golizną :silly:

Asiu- dzięki za głos w sprawie tojeści- skoro się da, to bardzo dobrze! Też masz sadzonki.. :whistle: ?

To kuriozum- czyli dom sąsiada ;) to budynek usługowo- mieszkalny. Byłaś najbliżej prawdy- no patrz.. czyli nie ptaszarnia :funnyface:
Mam mocno mieszane uczucia do tego budynku- śmieszny jest. Wysoki parter to firma, a na piętrze mieszkanie. Te półokrągłe okna na górze, to salon. Mają tam światła led na pilota.. w 5 kolorach :blink:

Zdjęcie hakone może wystraszyć..

Marysiu- celna uwaga! jakoś przegapiłam kwestię upodobań wodnych w przypadku obu roślin. Musze doczytać- ale nawet jak doczytam cos złego- to i tak to naciągnę dla swojej wygody.. ;) Uparłam sie na to zestawienie, choćby nie wiem co :funnyface:

Rozchodnik ze zdjęcia to miniaturka- taka na skalniak :think: ?

Paweł- jestem, jak mogłoby być inaczej.
Rano zdałam Mężowi relację z nocnych rozmów.. no- skróconą :happy3: Generalnie jest niezwykle zainteresowany pomysłem na trawnik! Już wstępnie ustaliliśmy, że w kwietniu gryziemy glebę, odpadki zielone odbierają w maju i będziemy siać. Lepsze to będzie, niż nic..
Zastanawiam sie, czy spryskać wszystko roundupem i dopiero glebogryzarką przejechać- odpadnie wtedy wybieranie chwastów..chyba..?

Michał- witam Cię serdecznie! Uprzedzam- nie dasz rady przebrnąć przez wątek :happy3: chyba, że same fotki pooglądasz :happy3:
Tez uważam, że na moje szczęście nie mam pieniędzy, żeby kupić wszystko.. Po pierwsze- zmieniają się plany i pierwotne pomysły na rabatę mają sie czasami nijak do ostatecznej wersji.. Poza tym mam tendencje do sadzenia za gęsto w niecierpliwości czekając na podrośnięte rosliny. Brak funduszy uratował niektóre miejsca przede mną :rotfl1:

Najstarsze zdjęcie, jakie mam to maj 2009.. Wytyczanie działki..
20.05DSC01089.jpg


Ten sprzęt wzbudził mój zachwyt!!
25.05DSC01103.jpg


Tu październik 2010
DSC02596.jpg


DSC02611.jpg


styczeń 2015- efektu brak, bo drzewa łyse.. ale jakby schludniej ;)
DSC07190.jpg
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2015 23:21 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Sty 2015 23:11 #334979

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Roundap to ostateczność ale jak glebogryzarką przeorasz i dobrze wygrabisz będzie dobrze... tylko dobrze przygotujcie podłoże pod trawnik... i jak macie krety rozważcie siatkę na krety...
Trawnik z siewu czy z rolki..?

Ja czuję, że na jesieni mnie czeka oranie pola pod trawnik jak się zniszczy w tym sezonie... albo z rolki położę... aby nie czekać zobaczę jak finansowo będę stał....

pozdrawiam i trzymam kciuki za męża aby się nie zbuntował... :P

a pro po tojeści to ja jak chwast już traktuję i to nie ma widzę znaczenia... czy ma być mokro czy sucho... na takim i takim stanowisku u mnie rośnie...
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2015 23:12 przez Sinthell.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Sty 2015 23:25 #334983

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Moniś, Michał mnie wyprzedził z odpowiedzią i wszystko dokładnie wyjaśnił... :idea1: ....tojeść rośnie i u mnie - tylko że zielona...a jak się rozrasta ...dramat :jeez: chyba gdzieś Gorzata pisała że jak sobie ją wprowadzisz do ogrodu to amen :devil1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Sty 2015 23:30 #334984

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
DSC07190.jpg

a na tym wielkim balkonie od ulicy to właścicielka będzie opalała się toples :think: :woohoo: , czy raczej będziesz słuchała serenad śpiewanych przez stojącego na dole eMa.... :devil1: :tongue2: ale ogólnie bardzo ładny domek i....garaż dwu stanowiskowy ......już zazdroszczę.. :angry:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Sty 2015 23:31 #334985

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Widzę, że się nocne towarzystwo rozkręca ;) i bardzo dobrze, mam ostatnio dzięki Wam bardzo rozrywkowe poranki :happy3:
Zdjęcia historyczne ekstra :bravo: , muszę się rozejrzeć wśród swoich ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Sty 2015 23:32 #334986

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Chester633 - :P :thanks:
ja swoją tojeść tnę na okrągło... a w tym roku wylatuje w całości... musi ustąpić ekipie remontowej :P chyba, że to oni przegrają z nią jestem ciekaw :)
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Sty 2015 23:37 #334988

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Michał- trawnik z rolki piękna rzecz..ale nie dla nas :whistle:
W przyszłym roku- jeśli się uda- będziemy robić opaskę z tyłu domu i taras, więc ogróek jeszcze będzie przekopany. Szkoda inwestować w trawnik z prawdziwego zdarzenia.. może za rok będziemy mogli sobie na to pozwolić?
Jesienią były robione odwodnienia rynien i studnie chłonne- ogródek przekopany wielką koparą i mała też.. powstało pobojowisko.. Chcemy tymczasowo posiać trochę zieleniny, żeby cały rok w błocie nie tonąć po każdym deszczu..
Może chociaż na lato będzie co nieco trawki- nie musi być dywan, oby tylko dawało sie przejść po ogródku.

Tak wyglądał u nas listopad 2014..
DSC06877.jpg


DSC06879.jpg


Wyobraź sobie, jak to teraz wygląda.. :jeez:

Jak juz zrobimy taras i dokończymy opaskę, to przyjdzie czas na prawdziwy trawnik, może też nawodnienie.. :think:

Paweł- nie przekonasz mnie! Ja się uczę na własnych błędach :happy3: no taki uparty charakter..
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2015 23:39 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Sty 2015 23:37 #334989

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Michał , myślę że tojeść wygra jest mega ,,mocna'' :devil1: ja swoją usuwam cały czas i kasuję w workach bio-chyba przegram tę walkę... :cry3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Sty 2015 23:40 #334992

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
Paweł- nie przekonasz mnie! Ja się uczę na własnych błędach :happy3: no taki uparty charakter..

Psze Pani a to dotyczy balkonu czy tojeści.... :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Sty 2015 23:44 #334995

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Paweł- widocznie za słabo się starasz :idea1: Z perzem w niektórych miejscach prawie wygrałam (zastępują go coraz inne chwasty :happy3: ), to z tojeścią sobie nie poradzę?
Skoro Asi sie udaje, to i ja dam radę! Zresztą gdzie ta tojeść pojdzie? Pod thuje do sąsiadów, czy na murku wyrośnie.. Co wystawi za daleko noge, to ja ciach- przytnę.. Już się zastanawiam, jaki nadam jej kształt :rotfl1: :rotfl1:

Taaa..balkon specjalnie do opalania się powstał- zgadłeś! :funnyface: W końcu wychodzi na ślepą nomen-omen ulicę :happy3:

Martusia- cała przyjemnośc po mojej stronie! Też się dobrze bawię i co chwile parskam śmiechem :lol:
Zdjęć w archiwum szukaj koniecznie! :hug:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 29 Sty 2015 23:49 #334998

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Moniko jak chcesz to mogę ci sadzonki powysyłać tej tojeści... jak mam ją wyrzucić a ktoś chce to oddam :)
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.586 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum