TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 03:35 #335036

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Pawełku.. no niestety chwilę po wklejeniu tego zdjęcia sam stwierdziłeś, że nie ma tarasu. Co ja mam poradzić, że go nie widzisz :funnyface:
Ja jako dziecko widziałam- jestem przekonana, że tak było- krasnoludki, chowające sie pod dywanem w moim pokoju.. ;) tak więc teraz widzę taras :happy3:

Nie mogę sobie przypomnieć, czy te krasnoludki to z bajki Andersena czy braci Grimm.. Była taka bajka- chyba o szewcu, któremu w nocy pomagały krasnoludki i robiły za niego zaległe zamówienia na buty. Ja tak przeżywałam, jako kilkulatka, przygotowania do Świąt- że musi być porządek bo Mikołaj patrzy itp.. że weszłam do pokoju, zapaliłam światło i widziałam czmychające pod dywan krasnale, które mi pomagały sprzątać. Pamiętam do tej pory swoje ogromne emocje- ja je WIDZIAŁAM :woohoo:

EDIT- :woohoo: :woohoo: że też nie mam photoshopa- siebie bym tam wstawiła.. zrobiłabym furorę na fejsie (którego praktycznie nie używam ;) )
Ostatnio zmieniany: 30 Sty 2015 03:38 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 04:02 #335037

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
weszłam do pokoju, zapaliłam światło i widziałam czmychające pod dywan krasnale

tak,tak ja je też widziałem jak wynajmowałem mieszkanie w Legionowie...w 15 piętrowym bloku z płyty... :jeez: a jakże czmychały nie tylko pod dywan ,ale jakieś takie inne były..brązowo-czarne i bez czapeczek za to miały czułki i w żadnej książce z bajkami nie mogłem ich znaleźć :think: . Znalazłem je w książce o owadach :woohoo: - w rodzinie ...karaczanowatych.... :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 04:11 #335038

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Że też miłe wspomnienia sprowadzasz do robali.. W krasnale możesz nie wierzyć- ja widziałam.. a w Legionowie w bloku nigdy nie byłam, więc nie wiem, co tam pod dywanem siedzi :funnyface:

WIdocznie każdy ma takie krasnale, na jakie zasłużył :happy3:

Zainspirowana filmikiem, jaki wstawiłeś jakiś czas temu.. dziś na śniadanie w porze lunchu zjadłam zupę, na obiad o 22 drugie danie.. teraz zjadłam jogurt na śniadanie- i chyba czas iśc spać :think:

:bye:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 04:20 #335039

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Miłych snów - Legionowskie Karaluchy z pod poduchy..... :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 07:03 #335044

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Monia... efekt Aguniady pojawia się chyba po setce :silly: ... znaczy się: po setnej stronie dopiero :rotfl1:
Ale ciiiiii... bo pewnie śpisz ;)
Ech... nic nie powiem :P
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 07:07 #335046

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Monia jakby co, to ja bardzo lubię siedzieć na schodach przed wejściem :woohoo: . Wiesz, że często u siebie, zamiast na tarasie, czy pod altanką, siadam na schodach :silly: . Od razu mówię, że nie wejdę z Pawłem do szafy :happy3: (znaczy ja wejdę, ale Paweł się nie zmieści :funnyface: ).

Zakładanie trawnika tymczasowego nie ma sensu. Moim zdaniem szkoda włożonej pracy i kasy. :whistle:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 07:23 #335047

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Obowiązkowy punkt poranka, czyli dialogi na cztery nogi :rotfl1:
Jesteście niesamowici ;) .
Paweł, ale Ty tajemniczy jesteś w kwestii roboty :whistle: ….
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 10:17 #335077

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Moniko, myślałam o tym jasnozielonym rozchodniku z tyłu poprzedniej fotki, ale tego z przodu mam jeszcze więcej :lol: On podobnie jak tojeść ukorzenia się z każdego kawałka i kwitnie na żółto. Mam go w wielu miejscach i pięknie mi zadarnia nawet pod rh i azalkami. Ja nie narzekam, ani na tojeść ani na rozchodniki ;) Niżej kolejne jego zdjęcie tym razem pod różą, mogę podesłać razem z tojeścią i zobaczysz co się lepiej sprawdza z konwalikiem :think:

DSC04657.jpg
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 10:23 #335080

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Monika-Sz wrote:
Pamiętam do tej pory swoje ogromne emocje- ja je WIDZIAŁAM :woohoo:
Monia, a ja Ci wierzę; w mojego różowego słonia (proszę się nie śmiać) też nikt nie wierzy, a ja do dziś jestem pewna, że WIDZIAŁAM :lev:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 30 Sty 2015 10:23 przez majowa.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 10:36 #335082

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Kolejny bardzo miło rozpoczęty dzień w Twoim wątku :lol: . Boję się, że jak się przyzwyczaję od Was zaczynać dzień, to nagle zaprzestaniecie pogaduszek :dry: . Nie przestaniecie :hug: ?
Jak czytam o Twoich planach co do tojeści, od razu przypomina mi się jak sadziłam irgi :happy3: . To było jeszcze w czasach prawie przedforumowych ;) , prawie, bo już czytałam, ale anonimowo. No i właśnie trafiłam na dyskusję o irgach, bodajże u Aguniady. Strasznie tam wszyscy psioczyli na irgi, że się nadmiernie rozrastają, zagłuszają wszystko wkoło, a po kilku latach system korzeniowy wymaga koparki do wykopania :huh: . Oczywiście nic sobie z tego nie robiłam, sama sobie te irgi wymyśliłam i byłam bardzo dumna ze swojego pomysłu :crazy: :happy3: . Na niewielką rabatę zakupiłam 6 sztuk, po dwie sztuki 3 odmian. Oczywiście zamierzałam tam mieć również mnóstwo innych roślin :rotfl1:
Skutek był łatwy do przewidzenia :devil1: , po 2 latach wyleciały pierwsze dwie, po pół roku kolejne dwie :happy3: , ostatnie chyba opuszczą mnie w tym sezonie - jak dam radę :rotfl1:
Ech, dlaczego zawsze chcemy się uczyć na własnych błędach :tongue2: ?
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 10:41 #335084

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Pewnie intensywność nocnych pogaduszek zależy od tego, na której zmianie pracuje Paweł :devil1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 11:30 #335097

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Syndrom Aguniady, no nieźle :tongue2:

Widzę, że Państwo do 4ej rano zabalowali... a czytali, że po 22ej należy już grzecznie w łóżeczkach leżeć?
Paweł nocna zmiana, więc ma usprawiedliwienie, ale Ty Monika normalnie przesadzasz ;-)
Szczęście, że przynajmniej się można rano pośmiać.

Wracając do spraw ogrodowych, to narzekasz moja droga, że nie masz miejsca, a z pełną świadomością chcesz sadzić mega ekspansywną roślinę, która zabierze Ci przestrzeń dla innych gatunków - gwarantowane :P
Jesteś przekonana, że tego chcesz?
Bo wiesz, żebyś później nie płakała ;-)

Marta słusznie przypomina problem irgowy... ja wykopywałam bodaj cztery sztuki: jedną, która zarosła mi górą cały fragment frontowej rabaty, oraz trzy maluchy, niepozorne. Jak słowo honoru, że do dziś pamiętam, jak masakrycznie się z PanemM uszarpaliśmy. Normalnie ręcznie nie powinno się tego przenigdy usuwać, tylko koparką.

To tyle - gwoli jednak przemyślenia :)

Pozdrawiam śnieżnie :)
A
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 11:43 #335104

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
I właśnie wylazłaś na następną stronę :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 12:15 #335109

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ano - wykalkulowałam to sobie :P
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 18:31 #335207

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
dorciaj wrote:
Od razu mówię, że nie wejdę z Pawłem do szafy :happy3: (znaczy ja wejdę, ale Paweł się nie zmieści :funnyface: ).

No to Dorcia się doigrałaś..... :rotfl1: ....aż taki mam brzuchol :oops: :think: wiem że ważę troszkę za dużo ale takie postawienie sprawy to już przesada :dazed: :club2: :wink4:

Monia
, Aguniada pisała że to nie jest normalne że Ty siedzisz w internecie całą noc :mad2: :teach:(wydaje mi się to prawdą :idea1: ) ja to wiesz :comp: by nie zasnąć jestem na warcie ale ty.....ja tam jak przykazała Agusia idę spać o 22.00 i po balu Pani Lalu... :devil1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 18:36 #335211

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Pawelku, co ja więcej mogę... delikatnie i z troską piszę, żeby Monika normalnie się odzywiala, nie paliła (!), dbała o siebie, ale niestety - przypadek nie do ruszenia, obawiam się ;-) Przynajmniej nie na odległość. Nawet moja córka przed 2a juz śpi ;-)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 19:04 #335225

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Pawełku, miałam na myśli Twój wzrost :funnyface: , a nie brzuch :devil1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 30 Sty 2015 19:11 #335231

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Uderz w stół! :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.455 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum