TEMAT: Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 24 Cze 2015 21:52 #382918

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Ewa... brak słów! :hearts: :hearts: :hearts:

Strasznie mi się długo nie chciał załadować Twój wątek,ale jak to już nastąpiło, to po prostu padłam z zachwytu! Czy Ty nie możesz zarabiać na tych zdjęciach jakoś? No przecież to jest skończony geniusz.


Zielone okna z estimeble.pl

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 24 Cze 2015 21:54 #382920

  • Ewik7
  • Ewik7's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 67
  • Otrzymane dziękuję: 26
Foty cudne, takie klimatyczne.U nas pogoda podobna- wieje, pada i zimno brr.

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 24 Cze 2015 21:54 #382921

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Ewuniu, zatkało już dawno ;-)
Zdjęcia piękne, a te róże...aż dziw bierze, ile zdołałaś zrobić przez ostatnie 2 lata! Magia :lev:
U mnie też po deszczach wszystko leży. Szekspir się połamał na Pomponellę, a ta przygniotła Cottage Rose :jeez: Efekt - obraz nędzy i rozpaczy, jak u Ciebie :tongue2:
Róże gniją w posklejanych pączkach, a pędy się kładą na ziemii i wyłamują...ehh..początek lata nas nie rozpieszcza :oops:
Kochana, pokazuj kolejne fotki! Takich widoków nigdy za wiele :lev:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 24 Cze 2015 22:01 #382923

  • wertula
  • wertula's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 30
  • Otrzymane dziękuję: 37
Zamęczaj nas zdjęciami :happy4: Podziwiam róże i podziwiam zdjęcia, nad każdym siedzę dłuższą chwilę i myslę jakby to było miło umieć takie robić :happy4: Twoje róże, wszystkie mają ładne zdrowe listki, u mnie Pirouette i Doktorek w plamkach, na razie tylko obrywam listki i czekam
Pozdrawiam, Ula
Na zielonym tle

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 24 Cze 2015 22:11 #382928

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Constancjo, odważyłam się wreszcie , po dłuuugim anonimowym kibicowaniu , zostawić ślad mojego zachwytu nad Twoim kawałkiem Boru.
Dziękuję za inspirację kulkowania róż, zakupu Soeur Emmanuelle ( już zapączkowała). :kiss3:

Uwielbiam Twoje zdjęcia :hearts:

No. Podziwiam wytrwałość i determinację oraz wynik podjętego wysiłku - zważywszy ile musiałaś pokonać przeszkód. Respect. :thanks:

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 25 Cze 2015 07:31 #382974

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
CPM zabójcza! Moja żółciejsza jest, wolałabym Twoją ;)
Kwitnienia części róż nie pamiętam, chyba dlatego, że siedziałam jak zaczarowana przed Angelą.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 25 Cze 2015 17:46 #383070

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Dołączam się do totalnie zachwyconych. :thanks: Piękności wyhodowałaś a do tego bajeczne zdjęcia zrobiłaś , których nigdy dosyć. :)

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 26 Cze 2015 08:44 #383229

  • Mandragora
  • Mandragora's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 28
  • Otrzymane dziękuję: 28
Zatkało, zatkało - żebyś wiedziała! :hearts: Przypomnij - czy Spicy Kordanę kupowałaś jako miniaturkę nn? I masz jeszcze drugą - nie chorują u Ciebie? W gruncie mam pomarańczową miniaturkę i nie ma drugiej tak chorowitej róży w całym ogrodzie. Od góry od dawna żre ją mączniak, a od dołu plamistość. Szkoda, bo całkiem ładnie i obficie kwitnie, do tego nabrała masy. Pytam z nadzieją na przeczytanie, że u nich to normalne w pierwszym sezonie w gruncie, a z roku na rok będzie coraz lepiej :) Swoją mam w bardzo widocznym miejscu i nie chciałabym tam takiego chorowitego potworka. Epoka lodowcowa była też u mnie, wygląda na to, że powoli się kończy, choć noce nadal masakrycznie lodowate :huh:

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 26 Cze 2015 09:24 #383244

  • Roma
  • Roma's Avatar
Wszystkie słowa zachwytu zostały już wypisane :thanks: więc nie będę się powtarzać.Skupiłam się natomiast tym razem na ścieżkach i obrzeżach.Gdyby to nie był dla Ciebie problem to prosiłabym o fotkę ścieżki ceglanej i może większy fragment obrzeża z drewna.Nie ukrywam,że chcę wykorzystać część Twoich pomysłów.

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 03 Lip 2015 23:12 #385368

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Podjudziła i poszła sobie
Jakoś ten brak umiarkowania bardzo mi sie podobał
Bardziej niż Twoja wstrzemięźliwość :)
Ztymi zdjęciami to mam tak samo, zbliżenia mogą być, ale perspektywa leży
Oczywiście moje zdjęcia nawet się nie umywają do Twoich

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 03 Lip 2015 23:27 #385371

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Mówiąc kolokwialnie- aż przysiadłam na widok ukwieconych rabat- pięknie jest :woohoo: Wiem, ile Cię to pracy kosztuje i walki w glebą..ale efekt jest wspaniały :kiss3:

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 24 Lip 2015 13:39 #390745

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Ewcia - wydawaj album z tymi fotami swojego ogródka - pierwsza kupię w ciemno bez względu na cenę :woohoo:
Odrewać sie nie mogę od tych fotek.
Ewa

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 24 Lip 2015 19:58 #390841

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ewciu umarłam z zachwytu .Piękne zdjęcia zrobiłaś ,ale i róże zdrowiutkie ,jak rydze .Czasem mi żal że moje trochę obgryzione ,a niektórych wcale nie zobaczyłam .No cóż ,coś za coś .Ja już na razie przystopowałam z różami .Mam dosyć ich kaprysów i wymagań .Stanowczo ,pora iść po rozum ,bo ogród pełen :flower2:

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 03 Sie 2015 17:38 #393404

  • agaros
  • agaros's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 176
  • Otrzymane dziękuję: 231
Ja też umarłam z zachwytu, zwłaszcza nad różami. Sama nie uwierzysz, jakie te krzaczki różane będą za kilka lat. Mam głównie na myśli- Alchymist. Pozdrawiam Aga , dla odmiany, znad Kamiennej.

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 04 Sie 2015 22:43 #393723

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Constance a Ty gdzie ? Nieustannie zachwycona Twoim kunsztem fotograficznym podziwiam piękne, dorodne róże na piasku i ślicznie skomponowane rabaty :hearts:

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 15 Sie 2015 12:42 #395820

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Ewko - wracaj tu szybko i to ze zdjęciami!

Nie wiem, o co to chodzi, ale mam wiele z odmian przedstawianych przez Ciebie na fotkach, ale moje nie są takie piękne! :thanks:

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 22 Wrz 2015 21:02 #403547

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Ło matko!!! Ależ czasu upłynęło. :woohoo: Wątek zarósł i zasnuły go gęsto pajęcze sieci. Tak to jest jak człowieka życie wsyśnie niczym odkurzacz, a nikt nie raczy worka wyczyścić. :jeez:
Sezon się kończy..... no i dobrze. Tegoroczna susza wykończyła Piaskownicę (nawet linie kroplujące nie pomogły), a brak czasu na właściwą pielęgnację zwieńczył dzieło zniszczenia. Wszystko choruje. Mączniak, plamistości wszelkie i inwazja przędziorka - ponad moje siły. Wiosną będzie trzeba ciężkie działa wytoczyć inaczej przyjdzie mi wszystko zaorać. :sad2:
Część róż zawiodła mnie okrutnie. Chippendale, Fairy, Pastella, New Dawn i kilka innych nie powtórzyło kwitnienia, część ledwie zaznaczyło, że powtarza. Żaden z powojników nie zakwitł drugi raz, a na 6 rozplenic wykłosiła się tylko jedna. O dziwo powtórzyły Edeny. :supr3: Zachwyciła Lady of Shalott ciągłą produkcją pąków kwiatowych, Ballerina potrójnym kwitnieniem. Doskonale poradziły sobie młodziutkie Pomponelle i sadzona wiosną Baronesse. Niezawodne okazały się jeżówki. :hearts: Hortensje niby kwitną i to całkiem obficie ale w porównaniu z ubiegłym rokiem kwiaty drobne, nie tak okazałe.
Czy szykują się jakieś zmiany? Zmiany tak ale rewolucji póki co nie przewiduję. Jednak zima długa..... :happy3:
Z całą pewnością wylatują Ritausmy. Tak, tak....moje ukochane Ritausmy pożegnają się z Piaskownicą. Nie mam miejsca dla tak wielkich i ekspansywnych krzaczorów. I te mumie.... :evil: Nie raziłyby tak gdyby krzewy nie rosły na widoku. I jeszcze kilka pomniejszych powodów, dla których nie mogą dłużej rosnąć tam gdzie rosną, a innego miejsca dla nich ( 5 sztuk) niestety nie mam.
Intensywnie myślę też nad nowym miejscem dla całego szwadronu Annabellek. Tam gdzie rosną teraz mają zbyt mało słońca i kwitną baaardzo skąpo. New Dawn też chyba przesadzę. Męczy się biedaczysko pod tą południową ścianą palona słońcem i katowana przez przędziorki. Słabo przyrasta i nędznie kwitnie.
Tak jak napisałam wyżej.... drobne zmiany, raczej kosmetyczne bez przewrotów i wielkich rewolucji.

A teraz kilka fotek z mijającego sezonu. Mocno nieaktualne, raczej archiwalne ujęcia ale nieco szersza perspektywa.





















Ciąg dalszy nastąpi, bo trochę się tego nazbierało.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, Margo2, piku, Firletka, aleksandraW

Gdzieś w Borach - Marzenia pachnące różami 22 Wrz 2015 21:17 #403557

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Dokładka.





















Ostatnio zmieniany: 22 Wrz 2015 21:26 przez constancja.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Margo2, piku, Bozi, Firletka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.760 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum