TEMAT: Majowy ogród

Majowy ogród 03 Cze 2014 22:19 #268365

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Iwonko- powstaje kolejna piękna rabata. Już same kamienie robią ogromne wrażenie- zdjęcie z perspektywy super! Fajne są te brązowe trawki. W ogóle bardzo podobają mi się takie o pokroju fontanny.
pomyśl może o jakiejś niebieskiej do kompletu..? A w ogóle to owies wieczniezielony- nie mam, ale chcę mieć. Też może Tobie wpadnie w oko.. Oczywiście to nie w temacie wysokich koło kamieni, ale tak ogólnie wspominam, bo muszę na niego zapolować.
Odnośnie wysokich traw- ja mam Zebrinusa, który dla mnie za niski i za nudny.. ale wpadł mi w oko Giraffe- u Aguniady na zdjęciach. Rusza szybciej niż Zebrinus, i znacznie wyżej..


Zielone okna z estimeble.pl

Majowy ogród 04 Cze 2014 08:34 #268470

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Iwonko, jak każdy Twój pomysł, rabata trawiasta wspaniała!
Z tył może posadź Gracillimusy, są bardzo zwiewne i delikatne. Poleciłabym Ci też miskant, który rośnie u mnie ( łącznie z kwiatostanami ma ponad 2 m), ale nie wiem jaka to odmiana :rotfl1:

Majowy ogród 04 Cze 2014 08:52 #268477

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witaj Iwona, nie byłem w twoim ogrodzie kilka dni a tu ciągle coś nowego (roślinki, aranżacje)zachwycają swoim pięknem.Co do brzózki nie ma co ,,załamywać rąk'' :devil1: :wink4: - zrób tak - obetnij to co się złamało na gładko ,zabezpiecz ranę dla pewności fungicydem, jeżeli w pobliżu złamania nie ma dość mocnej gałązki która ma tendencje rosnąć do góry poszukaj takiej :think: ,wbij palik, przywiąż gałązkę w kilku miejscach by nadać jej pionowy kierunek wzrostu.Za dwa sezony będziesz się cieszyć z nowego przewodnika.
Jak możesz wstaw fotkę ,,połamańca'' to coś wymyślę :teach: .... :oops: :bye:

Majowy ogród 04 Cze 2014 08:55 #268479

  • dana1s
  • dana1s's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 25
Iwonko piękne całkoształty Wszystko takie stonowane,piękne i zadbane ...tak jak lubię :hearts:
Masz jeszcze to czego mi brakuje ...przestrzeń !!
Bajka!
Tez mi przyszedł na myśl miskant 'Gracillimus' :)

Majowy ogród 04 Cze 2014 10:06 #268504

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Witam serdecznie :bye:
Wybieram się dziś do szkółki po Warszawę na spore zakupy. To już ostatnia porcja nasadzeń szkieletowych, od przyszłego roku uzupełniam puste przestrzenie, które jak widzę niektórym bardzo się podobają ;)

Moniko niebieskie trawki (myślałam o kostrzewach) na pewno tez się pojawią, będą ładnie kontrastować z kamieniami i uzupełniać kolor lawendy. Posadziłam tam też len trwały, który dostałam wczoraj od Bożki ( :hug: ). Zebrinus faktycznie za niski.
Asiu, bez przesady, nie każdy, ale bardzo dziękuję :kiss3: Jeden Gracillimus nawet już tam siedzi i chyba po prostu dosadzę kolejne, dziękuję.
Paweł ciągle nie mogę się zebrać do wpisu u Ciebie, ale po cichu u Ciebie bywam :lol: i podziwiam. Dziękuję za miłe słowa. Z brzózką zrobiłam właśnie tak jak napisałeś, podwiązałam najbliższą gałązkę, która i tak szła w górę. Muszę tylko zabezpieczyć ranę, bo nie pomyślałam :dry:
Danusiu moja mistrzyni porządku w ogrodzie :kiss3: to dla mnie ogromny komplement. Chciałabym mieć taki ład jak u Ciebie, niestety nie jest to takie proste. Cały czas walczę np. ze skrzypem i trzciną, które królowały na łące zanim powstał ogród. Wiele miejsc czeka jeszcze na ogarniecie, ale jest nas tylko dwoje + czasem syn pomoże i po prostu nie mamy czasu. Ale powtarzam sobie, że każdy dzień daje mi szanse na zrobienie małego procencika całości. I tak robię :)

połamaniec wygląda tak:


tu widać gałąź, którą podwiązałam do palika


dla porównania, połamaniec w tle dwóch zdrowych


i reszta przestrzeni








niebieskie zawilce








Niobe


białe zawilce


orliki


pęcherznica


dereń kanadyjski


miłorząb










Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 04 Cze 2014 10:07 przez majowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, chester633

Majowy ogród 04 Cze 2014 10:44 #268517

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Iwonko,
Rabata trawiasta już wygląda ciekawie z kamiennymi aranżacjami, jak trawki podrosną bedzie super.
Z dużych miskantów podobają mi się najbardziej gracillimusy :hearts:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Majowy ogród 04 Cze 2014 17:04 #268601

  • D_M
  • D_M's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 234
  • Otrzymane dziękuję: 31
Iwona u Ciebie równiez czyściutko na ogrodzie B)
kwiatuszki sliczne kolorki mają..
lh3.googleusercontent.com/-zDcPXEueAbI/U...h583-no/IMG_3868.JPG
pozdrowienia :)

Majowy ogród 04 Cze 2014 21:50 #268743

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Rabata trawiasta już jest ładna. Nie będę oryginalna ,bo też z wysokich traw pomyślałam o gracilimusach. :)
Tych olbrzymich kamieni to Ci trochę zazdroszczę. ;)

Majowy ogród 07 Cze 2014 00:19 #269550

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Gracillimusy górą ;) posadziłam więc zgodnie z waszą radą. Dziękuję.
Janusz mieszkam zarówno blisko lasu jak i ulicy niestety. Na szczęście, kiedy jestem z tyłu ogrodu nie słychać samochodów.
Niebieska trawa, do której link wkleiłes ma niesamowity kolor, niemal neonowy. Nie znam jej, spróbuje poszukac u nas.
Kasiu, Ina ciszę się z waszego uznania. Na efekt trzeba poczekac co najmniej do przyszlego roku, ale ja tez jestem zadowolona.
Daria goździki mają kolor tak energetyczny, że aż kłuje w oczy, prawda?

Poczyniłam dziś taką oto kompozycję ;). Znacie te kłosy?









Dobrej nocy!
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 07 Cze 2014 00:20 przez majowa.

Majowy ogród 07 Cze 2014 09:16 #269618

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Iwonko- zawsze Twoje dzieło robi wrażenie- zwiewnie, interesująco i po prostu ślicznie! Kłosów nie znam, ale podobają mi się:)

Trawkę niebieską, prezentowaną przez Janusza też mam na oku. Niestety w sklepach nie spotkałam- tylko w internetowych. Kolor nieziemski, prawda :evil: Bardzo się cieszę, że planujesz niebieski akcent na rabacie- bardzo lubię ten kolor w trawach, a że Twoja rabata już ciekawie wygląda to tylko pozostaje nam z niecierpliwością czekać na rośnięcie okazów :)

Odnośnie Bronzity- nie pytają się znajomi, czy trawa nie uschła ;) Takie było moje pierwsze skojarzenie, jak ją w sklepie zobaczyłam :lol:

Majowy ogród 07 Cze 2014 09:22 #269620

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Moni, cieszę się, że Ci się podoba. Nazwa kłosów wyleciałam mi z pamięci, ale gdzies sobie zapisalam. Niestety jest to roslinka jednoroczna.
Podasz mi link do strony, gdzie widziałas trawkę? (ale to dziwnie zabrzmiało... B) )
Mąż mnie ostatnio pytał o bronzity - czemu uschły :laugh1:

Słoneczka Ci zyczę!
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Majowy ogród 07 Cze 2014 09:37 #269625

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Iwonko, bardzo piękne kompozycje... tarasowe aranżacje masz opanowane do perfekcji - mam wrażenie, że z nawet z niczego możesz zrobić cudeńko. Brawo!
Gracillimusa mam dzięki naszym Poznaniankom i mogę potwierdzić, że to dobry wybór. Trawa jest zwiewna, ale konkretna w wyrazie - w sam raz do umiarkowanych kompozycji, gdzie nie potrzebujesz giganteusa ;-)
Bronzity nie mam, ale na inne turzyce znajomi reagują podobnie :)

Miłej soboty!

Majowy ogród 07 Cze 2014 10:50 #269655

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Iwonko, niebieskie trawki Elijah widziałam w sklepie florini.pl, kwietnik.com.pl i futuregardens.pl Nie wiem, czy mają na bieżąco w asortymencie, ale jeśli nie upoluję w stacjonarnym, to będę chyba kupować przez net, bo niebieskie kostrzewy bardzo mi się podobają. Ta odmiana podobno najbardziej niebieska..?

Majowy ogród 08 Cze 2014 23:02 #270317

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dobry wieczór po pracowitym dla mnie weekendzie. Sama nie mogę w to uwierzyć, ale posadziliśmy przez piątek i sobotę ponad 100 doniczek, a zostało jeszcze 12, w tym dwa ogromne cyprysiki, które widać na jednym ze zdjęć.
Tym samym zamykam zakupy z listy projektowej, reszta to tzw. podsadzenia, byliny, trawy, cebule...przez kolejne sezony.

Aga dziękuję Ci za tak przychylną opinię :kiss3: Kompozycje są zawsze intuicyjne, nie szukam konkretnych roślin, raczej skupiam się na kolorze i pokroju w danym momencie. Jako mała dziewczynka znosiłam do domu zielsko z łąki albo lasu i robiłam bukieciki. Kiedyś zrobiłam bukiet z poziomek, które pod moją krótką nieobecność zjadł mój brat. Byłam na niego obrażona przez kilka dni :happy:
Monika dzięki za info. Chyba faktycznie bardziej niebieskiej nie widziałam.

Relacja z nasadzeń:

przymiarki do rabaty ze świerkiem Inversa i berberysami



widok na rabatę leśną, tu też przybyło sporo roślin, miedzy innymi rododendrony, sosny karłowe, pięciorniki, tawuły








kiścienie i derenie rozłogowe, w tyle donice z cyprysikami


Świerk Białobok, podsadzony krzewuszkami Monet (mało widoczne na tle kory, muszę pomysleć co z tym zrobić)


kamienna


miłorząb i pigwowce w doniczkach


ścianka z jałowców chińskich Spartan


Dziś w końcu odpoczęłam






Pozdrawiam
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, eda_s

Majowy ogród 08 Cze 2014 23:26 #270334

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Iwonko- pięknie! Zrobiliście ogromną pracę, ale rabaty coraz piekniejsze. Już teraz fajnie wszystko wygląda, a jak puściłam wodze wyobraźni..gdy się wszystko rozrośnie.. :dance:

Spartany kupiłaś piękne- tak okazałych nie widziałam w sprzedaży! Cyprysiki- imponujące..

Jeśli martwisz się niewidocznymi roślinami na korze, to może kamyczki..albo rozważ tzw zrębki. Sprzedają takie podfarbowane na żółto lub czerwono..? Jeśli w ogóle widzisz takie rozwiązanie u siebie- z "kolorową korą"..

Po tak pracowitym weekendzie pójdziesz do pracy..odpocząć :happy:

Pozdrawiam!

Majowy ogród 09 Cze 2014 11:37 #270449

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Monika, żebyś wiedziała.... :lol: jestem w pracy i odpoczywam (naprawdę to napisałam? :crazy: )
Myślałam właśnie o zrębkach, ale takich nie farbowanych na kolor tylko naturalnych, jasnych, wtedy krzewuszki będą widoczne, albo kamyczki, pomyślę.

na dziś niebieskie anemony









Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA, eda_s

Majowy ogród 12 Cze 2014 14:40 #271808

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jka ja lubię Twój ogród. Ma tyle przestrzeni, nie tylko mi chodzi o powierzchnię, ale i nasadzenia. Ja mam busz, ale powoli zaczyna mnie on męczyć.
A Ty sadzisz z głową. A w dodatku lubię taki młode nasadzenia. Zapowiedź tego, co się bedzie działo kiedyś.

Majowy ogród 13 Cze 2014 20:10 #272276

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Gosiu, dziękuję za Twoją opinię. Zabawne, że to co ja uważam za niedoskonałość mojego ogrodu dla innych może być zaletą :) Ja z kolei bardzo lubię Twój kolorowy busz.

Magia światła :hearts:





Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA, eda_s


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.617 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum