TEMAT: Ogródek Edy

Ogródek Edy 02 Sie 2014 07:39 #288510

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Dziś nad ranem w końcu trochę popadało. Miłym bonusem jest też spore ochłodzenie, więc nastrój mi się nieco poprawił :) Może da się pójść do ogrodu, bo bałagan woła o pomstę do nieba. Tylko najpierw muszę uporządkować przechowalnię (spiżarnia to za duże słowo ;)) i schować ogórki w słoikach. Poważny przegląd i sprzątanie robię raz w roku, kiedy pojawiają się nowe przetwory.

Zjadłam wczoraj pierwszego własnego pomidora :woohoo:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Edy 02 Sie 2014 08:16 #288517

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Edyciu długo by wymieniać listę twoich roślin do pochwały .Wszystko piękne i zadbane .Floksy to zdecydowanie moi ulubieńcy ,u mnie teraz też teraz królują .Tylko straszliwie u mnie sucho ,niektóre rośliny wręcz się przewracają .Deszcz nie rozpieszcza mazowieckich ogrodów :cry3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 04 Sie 2014 13:20 #289048

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Ewa (ewamaj66), zazdroszczę plonów warzyw. U mnie wyszła figa z makiem na tym moim znaczku pocztowym. Wdało się jakieś robactwo, wgryzło się w marchewkę, pietruszkę, pory...Na pustych grządkach posiałam facelię i gorczycę i wolę nie zerkać w tamtą stronę. Mój zapał ogrodowy jest równy zeru.

Ewa (Nowinka), deszcz omija również Warmię. Większość floksów, jeżówek, liliowców to już wspomniene...za szybko... Hortensje też się nie popiszą... Przygnębiło mnie to strasznie. Mam nadzieję, że Twój ogród trzyma się jakoś w te upały.

Kochani, umilknę na jakiś czas, bo nie chcę wciąż pisać o moim przygnębieniu. Ogród wygląda fatalnie, mimo moich usilnych starań o jego ratowanie. Wiem, że są większe problemy na świecie, ale jest to przecież forum ogrodnicze, gdzie właśnie nasze rośliny są najważniejsze, gdzie dzielimy się radością tworzenia naszych ogrodów. We mnie ta radość się wypaliła.

Do napisania-za jakiś czas-w Waszych wątkach :bye:
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 05 Sie 2014 09:21 #289300

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Nie grzesz Edyciu .Ogród masz przepiękny :bravo: .Co ja mam powiedzieć ? Choróbsko mnie dopadło ,niewiele
mogę zrobić ,a zielsko do kolan .Nie przygnębiaj się zanadto ,bo nie masz powodu .Takiego ogrodu ,to połowa forum może Ci tylko pozazdrościć .Trzymaj się kochana marudo :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 05 Sie 2014 09:35 przez wxxx-a.
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 05 Sie 2014 09:24 #289303

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Edytko, pozwól kochana, że Cię utulę :hug:
Nie poddawaj się. Ja miałam kryzys w ubiegłym roku, ale chwilowy... jest sierpień, będzie nocami i rankami za chwilę nieco chłodniej, rośliny i Ty wrócicie do formy.
Buziak i broda do góry!
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 05 Sie 2014 09:46 #289315

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Ewa, marudzenie nie leży w mojej naturze-wierz mi. Ale lipiec tak dał mi się we znaki z różnych powodów, że coś pękło.
Dziękuję za miłe słowa i kopniak w cztery litery, należał mi się ;)
Życzę Ci, żeby te choróbsko jak najprędzej zostawiło Cię w spokoju :kiss3:

Agunia, dziękuję :kiss3: Chodzę po ogródku i widzę radujące się z pogody rozchodniki...tylko rozchodniki. Próbuję pozbierać się do kupy, bo nie cierpię marudzić...ale serduszko boli.

Dla Was kochane Vanille F. (jeszcze się trzyma)

P1060083z.jpg


P1060082k.jpg


P1060081z.jpg


P1060080z.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogródek Edy 05 Sie 2014 10:11 #289328

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
No widzisz ,jak chcesz to potrafisz :rotfl1: Wanilka przecudnej urody :garden1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 05 Sie 2014 10:19 #289330

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Ewa, wystarczy dostać kopala w pupala i człowiek od razu wskakuje na właściwy tor :wink4: Rozumiem, że przemilczałaś wyschniętą trawę w tle ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 05 Sie 2014 10:27 #289336

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Trawy ,to ja nawet nie widziałam :teach:
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 05 Sie 2014 15:37 #289447

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Edytko, Vanilka przecudnej urody, mimo suszy. Roslinki na pewno odzyją jak dostaną wody, przytnij i zakwitną ponownie - jeżówki są bardzo wytrzymałe!
Trzymaj się kochana i... "nie daj się bidzie" jak zawsze mawiała moja ukochana babcia, bez względu na przyczynę chwilowego spadku nastroju ;-)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 05 Sie 2014 15:58 #289452

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Edytko- u mnie również wiele nieogrodowych przyczyn złożyło się mocno nieciekawy nastrój i nic, nawet ogródek nie sprawiał radości.. Powoli się jednak zbieram i serdecznie Ciebie ściskam- nie smuć się i pokazuj częściej fotki Vanilki.. Właśnie zastanawiałam się, czy warto posadzić ten krzew przy furtce i czy gałązki nie zwieszają się od kwiatostanów- widzę, że u Ciebie trzymają fason.. Chyba się skuszę, a tymczasem pozdrawiam serdecznie i życzę poprawy nastroju! :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 06 Sie 2014 10:32 #289643

  • dana1s
  • dana1s's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 25
Ależ cudowne lato masz w ogrodzie :hearts: Te hortensje :happy4: Cudowne!
Pozdrawiam :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 06 Sie 2014 22:03 #289809

  • PEPSI
  • PEPSI's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 103
  • Otrzymane dziękuję: 14
Edi, no co to za spadek formy kochana? Proszę powstać, otrzepać kolana i do przodu. U mnie też upały doprowadziły do tego, że trawnika nie ma, tylko jakieś ususzone cóś. Gruszka chyba też padła, i nie wiadomo jeszcze co wypadnie. Podlewam, ale już bez entuzjazmu, i coraz mniej chętnie. Nie chce mi się, bo...za jakiś czas napewno nam się poprawi.Będzie dobrze, zawsze coś nam tam będzie kwitło.
A warzywniak....zrobisz sobie cacy na przyszły sezon. I nie walcz ze sobą, każdy ma prawo do swojego smutnego czasu,,,,bo po nim przychodzi ten lepsiejszy :)
A żeby Ci poprawić humor. Ja sobie wyszarpałam jeden dzień urlopu na dzisiaj. Mieliśmy w planach skoczyć nad Zatokę, a wczoraj wieczorem Zuza popadła w chorobę, więc zaliczyłam zamiast zatokowego szaleństwa...pediatrę i szał w aptece.Ja jestem ciekawa, dlaczego 22lata opłacam składki, a receptę dostałam na 100%? No nic, najważniejsze, że Zuza lepiej się czuje, gorączka opada, bo ja jutro do pracuni muszę biec. :dance:
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 07 Sie 2014 09:36 #289875

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Ewa, trawę w miejscach operowania południowego słońca wysuszyło na amen, został step. Nic dziwnego, że jej nie widać w tle hortensji :lol:

Kasia, wczoraj rozpoczęłam akcję sprzątania skutków suszy. Efekt jest taki, że zostało niewiele kwitnącego. A to dopiero początek akcji. Nie będę się jednak zbytnio użalać nad sobą i swoją bidą, po tym jak wczoraj w telewizji zobaczyłam skutki nawałnic w południowej Polsce :(

Monika, Vanilka w tym roku trzyma względny pion. Do tej pory miała tendencję do polegiwania. Niemniej jednak jest to dla mnie odmiana nr 1. Tuż za nią plasuje się Limelight, a potem Rensun-choć ta odmiana troszkę mnie w tym roku niemiło zaskoczyła. Z pięciu kilkuletnich krzaczków zakwitły tylko dwa.
Oby do końca urlopu Twoje smuteczki odeszły bezpowrotnie ;)

Dana, lato byłoby cudowne, gdyby nie susza...Ale obiecałam nie marudzić, więc o moim żalu cicho sza...Hortensje uwielbiam i kilka planuję dosadzić.
Fajnie, że wróciłaś :)

Małgosia, wiem że i u Ciebie lato skąpi deszczu. Najbardziej szkoda drzew. Też pożegnałam się z jednym, a los dwóch stoi pod znakiem zapytania.
Dopiero Zuzia chorowała, a tu znów coś się przyplątało?
Wyjątkowo w tym roku za niektóre leki antyalergiczne dzieci płacę z 30% refundacją. Ale ten stan-jak powiedziała farmaceutka-może nie potrwać długo. To, który lek ma refundację, zmienia się jak w kalejdoskopie.
Życzę więc nam wszystkim duuuuuuuuuuuuuuuużo zdrowia ;)
Jeśli dobrze pamiętam dłuższy urlop będziesz mieć we wrześniu?

P1060022z.jpg


P1060041z.jpg


P1060040z.jpg


P1060111z.jpg


P1060110z.jpg


P1060087z.jpg


P1060076z.jpg


P1060095z.jpg
Ostatnio zmieniany: 07 Sie 2014 09:37 przez eda_s.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogródek Edy 09 Sie 2014 22:27 #290464

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Nie mów, że to ogród przysporzył Ci takiej depresji.
Nie warto az tak sie przejmować. Chociaż ja chyba tez miałam przez chwilę doła.
Ale już mi przeszło.
Zawsze podziwiałam, że potrafisz zmieścić tyle roślin i że nie widać przeładowania.
Czy ja kiedykolwiek będę umiała sadzić w ten sposób?
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 10 Sie 2014 09:32 #290547

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Zupełnie nie rozumiem, jak TAKI ogród może przysporzyć depresji :woohoo: ?
Aw tym roku tak już jest. My na południu szalejemy z wycinanie tego, co zgniło. A Wy wycinacie to co zeschło. Ale tak, jak słusznie, powiedziałaś, patrząc na to, co żywioł innym zrobił, nie mamy prawa narzekać.
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 10 Sie 2014 23:41 #290726

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Edytko,przepiękne to wejście z jarzębiną w roli głównej!
Rabatki z hortensjami po prawej też cudnej urody,.trawnikiem się nie przejmuj, odźyje :hug:
Cisy za to masz soczyście zielone, róze też!
Pozdrawiam serdecznie! :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Edy 12 Sie 2014 21:41 #291222

  • PEPSI
  • PEPSI's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 103
  • Otrzymane dziękuję: 14
Edytko, pięknie Ci kwitną hortensje. A jarzębina cudowna.I co tak narzekasz? Ładnie jest.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.254 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum