TEMAT: Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 29 Maj 2015 19:18 #374378

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
A wiesz Majuś ,że moje ostatnie zakupy są od Pudełków .Zgrzeszyłabym gdybym powiedziała ,że coś nie tak .Wszystkie 6 roślin się przyjęły i rosną .Natomiast te,które kupiłam w Fabryce zieleni ,rosną marnie .Teraz dopiero widać ,co warte są od nich rośliny .Kto czyta ....odradzam Fabrykę Zieleni :screem:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia


Zielone okna z estimeble.pl

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 29 Maj 2015 20:08 #374400

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Piękny Twój nutkajczyk, tak się zapomniałam w rodkowo-azalkowych tematach, że nie dostrzegam niczego innego :jeez: No i buczek oczywiście. A sadzonkę masz zaklepaną, za odważne podejście do problemu :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 29 Maj 2015 22:31 #374494

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
U mnie rutewka już okwitła.
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 30 Maj 2015 22:43 #374812

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Po kolejnym dniu szarpania się ze starą ciężką kosiarką ledwie mam siły stukać w klawisze :garden:
Zdjęć też zbyt dużo nie robiłam bo ręce drżą z przemęczenia.
Zanim zaczną na dobre pokaz róże to jeszcze ostatnie azalie rozkwitają, malutkie krzaczki a na dokładkę mają malutkie kwiatuszki. A u Chanel te kwiatuszki giną w liściach, nie jest to zbyt urodziwa azalia.

widok na azalkowo


Chanel




ma dość sporo kwiatów ale z daleka nie widać tego


Pink Mimosa cudem uratowana ma małe kwiatuszki ale zebrane w spore kule widać z daleka, na dokładkę pięknie pachnie






Bouquet de Flore najpóźniej kwitnąca, dopiero zaczyna otwierać pierwsze kwiatuszki, równie małe jak u poprzednich azalii




Wiesiu moje po przesadzeniu też rok nie kwitły dlatego nie wiedziałam ile ich mam :wink4:

Ewo może się poprawili albo jest taki popyt na azalie, że nie mają czasu sfilcować korzeni :wink4:

Haniu bo jak na coś się zapatrzymy to nie widzimy otoczenia :rotfl1: też tak mam jak chodzę po ogrodzie i przeglądam róże to wyższych roślin nie widzę aż nie wlezę w gałęzie buczka :wink4:

Bożenko moja dopiero rozkwita i bardzo mnie cieszy :lol:

Dobrej nocy wszystkim i słonecznego i ciepłego dnia :kiss3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, katja, andrzejek, VERA, hanya, Ma Gorzatka, Krzysia, Adasiowa

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 31 Maj 2015 12:58 #374926

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Pink Mimosa śliczna .Nie mam żadnej azalii w takim delikatnym odcieniu .I pewnie już nie będę miała no chyba że coś wyautuję :rotfl1: Widok na azaliową rabatę wciąż jeszcze pięknie wygląda :bravo:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 31 Maj 2015 15:29 #374952

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Aż się chce patrząc na takie cuda :huh:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 31 Maj 2015 19:01 #374988

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Majeczko, kocham irysy syberyjskie, czego ja nie kocham :devil1:, ale nimi jestem naprawdę zauroczona, bo w dzieciństwie ich nie znałam, a kiedy ujrzałam po raz pierwszy to :hearts: . Bardzo mi się podobają Twoje, cudne są :flower2: .
Azalki też, mają takie subtelne kolory.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 31 Maj 2015 19:17 #374991

  • beatrix+
  • beatrix+'s Avatar
Aszka wrote:
Aż się chce patrząc na takie cuda :huh:

I hodować..choć Szkodnik mi maciucią azalkę kosiarkiem załatwił.. :placze: Pozdrawiam!
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 01 Cze 2015 22:48 #375374

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Jestem padnięta maratonem koszenia :garden: ale dzisiaj udało mi się skończyć więc od jutra zaczynam normalną pracę w ogrodzie :flower: :rotfl1:
Zdjęć nie mam bo aparat został gdzieś tam, nawet nie mam siły nic więcej zrobić jak tylko przywitać Beatkę :flower1: i spadam :sleep:
Może jutro wpadnę na dłużej :comp:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 01 Cze 2015 22:52 #375378

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Majka, zdecydowanie za dużo trawnika. Sam ostatnio nad tym ubolewałem. :devil1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 01 Cze 2015 23:11 #375386

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Majutku, Twoje azalkowo i rodkowo zachwycające! Piękna kolekcja, zapachy mogę sobie tylko wyobrazić :lev:
Golden Lights też mam od wiosny i zapach faktycznie obłędny, ale Chanel, mimo rachitycznego wzrostu, jak dla mnie pachnie jeszcze cudniej :hearts:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 02 Cze 2015 13:54 #375518

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Trawnik, krwiopijca :devil1: Jaka u Ciebie pogoda? Tutaj tak gorąco, że kwiaty azalek nie utrzymają się długo :( Jeszcze polecę zrobić zdjęcia. Zapowiadają jakieś burzowe ekscesy, jutro może zabraknąć obiektów do uwieczniania :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 02 Cze 2015 22:51 #375709

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Dzisiaj pogada była bardzo duszna co skończyło się burzą i dość ostrym deszczem, ale pod wieczór zrobiło się całkiem ładnie i przyjemnie ciepło. Mogę powiedzieć, że nic dzisiaj nie robiłam bo maraton koszenia dał mi się we znaki, dodatkowo aura przedburzowa nie jest łaskawa dla mojej skołatanej głowiny. Troszkę pochwastowałam, troszkę popielęgnowałam róże, troszkę pocykałam zdjęć i dzień minął na luzie. Może jutro zabiorę się do darcia znienawidzonej darni, koniecznie muszę przesadzić kilka jałowców w związku z budową.

Ewo fajny awatar :hug:
Z tych późniejszych Pink Mimosa rzeczywiście ładnie wygląda z daleka, za to Bouquet de Flore ma ciekawy odcień w pąkach i ciągle czekam aż rozkwitnie. Młodsza córka już się zapisała na te późniejsze azalie więc będą roszady :flower:

Olu ja aż z ochotą odsłaniam okna w sypialni i dość długo przyglądam się azalkom :lol:

Krzysiu też dość późno zakochałam się w syberyjskich i mam posadzone te babcine w każdym kawałeczku ogrodu, nawet jak nie kwitną to liście ładnie wyglądają. Jak nie masz takich to bardzo chętnie prześlę Ci tę nową kępkę Dance Balerina Dance bo po co mi aż tyle, z tych wielkich to dwie biorą córki i jedna wieka zostaje dla mnie. Tym sposobem wszyscy będziemy szczęśliwi :hug:

Beatko mnie już przypadło samej kosić więc szkodniki nic mi nie wytną. Ale i tak ciągle wbijam kołki wokół nowych małych roślin dla ochrony przed psami, kablem, wężem a i przed nierozważnym spacerowiczom też :wink4:

Andrzejku ciągle pracuję nad zmniejszeniem areału trawiastego, ale niewiele można zrobić dwoma rencami tylko ;)

Kasiek ogólnie już nie czuć azalii, w koło roztacza się słodki zapach akacji, ale i tak nie wygra z zapachem rugos :lev: Można powiedzieć, że w każdej części ogrodu roztacza się inny zapach :rotfl1:
Mimo swojego zapachu Chanel ciągle mi się nie podoba :tongue2:

Haniu trawnik krwiopijca :rotfl1: koszenie byłoby znośne jakbym odzyskała swojego Vikinga :placze: to już 2 tygodnie jak oddany do serwisu, może w przyszłym coś się wyjaśni bo już widać rosnącą trawę :sick:

Zdjęcia mam z niedzieli tych moich kilka irysków bródkowych a w tle oczywiście rodkowo :rotfl1:
Zakątek Goldiego - kwitną żółtawe irysy ale syberyjski Harpswell Happiness chyba w tym roku nie zakwitnie, coś mi go przeorało przez środek :cry3:



Kocimiętka ‘Walker’s Low’ rozpasała się jak szalona


reszta irysów, oczywiście nn










portrety: blado niebieski


cały fioletowy, w realu jest dużo ciemniejszy


fioletowy z jaśniejszymi górnymi płatkami


złote od Goldiego :wink4:


syberyjski babciny


całe iryskowo na tle rodkowa


No i nie wyrobiłam się, jest już tak późno, że padam na twarz :sleepy: kiedy ja odrobię zaległości w waszych ogrodach :dazed: :jeez:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, katja, piku, Bozi, VERA, hanya, Ma Gorzatka, Krzysia, Adasiowa

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 03 Cze 2015 10:13 #375774

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Takie zdjęcia to rozumiem, człowiek widzi, że coś widzi, w sensie ogród :happy: irysy na tle rodkowiska, bardzo znakomite zestawienie. Czy z tyłu za rodkami to cisy? Takie fajne rozczochrane, kolumnowe ..chyba. Zaległości nadrobisz jesienią :devil1: Tyle pięknych roślin (okrywowych też!!!), a Ty się gimnastykujesz z trawnikiem. Wiem, bo lubisz :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 03 Cze 2015 10:56 #375781

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Haniu tak, to są cisy różnych marek i wielkości :rotfl1:
No nie mogę zlikwidować wszystkich trawników naraz bo będę miała tylko jedno wielkie chwastowisko, co zresztą mam i teraz dumnie nazywane trawnikiem ;) Pod drzewkami owocowymi to najlepiej jakiś rodzaj trawnika, zdecydowanie łatwiejszy w utrzymaniu i dostępie do drzewek. A pomiędzy długimi rabatami muszą być jakoś wykończone ścieżki, ale w jakiej formie to ciągle nie wiem. Zresztą sama zbyt wiele nie zrobię a na firmę mnie nie stać więc jest jak jest i trawnik pozostaje krwiopijcą :jeez:
Pod większością ścieżek pomiędzy rabatami są zakopane rury rozsączowe więc sadzić nic nie mogę ;)

Widoki na różane rabaty i szpalery.
rugosowy szpler, ciekawe jak przeżyje budowę


wyspa na środku


ostatnio robiona, to jest tylko przednia część bo do zrobienia dalsza aż za sosnę gdzie rosną 3 róże
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, hanya, Adasiowa

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 03 Cze 2015 12:16 #375802

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Majko, normalnie Cię uduszę! Wykop róże i zakop byle gdzie w dołku 'wypełnionym' włókniną. Pisałam Ci, że sprawdza się rewelacyjnie. Spróbuj, będziesz miała spokojną głowę w czasie akcji budowlanej i rośliny przeżyją bez problemu. Ścieżki wysypuję 'mielonką' z rozdrabniarki. Kiedyś te bardziej 'reprezentacyjne' wysypywałam korą, ale szkoda mi pieniędzy, a kora nie wygląda tutaj naturalnie. Oczywiście igły sosnowe też czasem idą na ścieżki, ale one bardziej do ściółkowania kwasolubów; jak jest nadmiar to mogę sobie pozwolić. Masz rozdrabniarkę? Cisy będę kupować, wszędzie je oglądam. Pamiętasz odmiany? :rotfl1: Samą mnie to pytanie rozbawiło :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 03 Cze 2015 13:24 #375824

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Wczoraj z szefem budowlańców dyskutowaliśmy o ewentualnym płocie z desek zabezpieczającym ten szpaler róż. Zastanawiam się nad wykopaniem Raubritter bo ona rzeczywiście może ucierpieć, ale ma tyle pąków, że żal mi ją już ruszać. Budowa zacznie się nie wcześniej jak w połowie lipca więc róże zdążą przekwitnąć.
Nie cierpię takich sypanych ścieżek bo każda drobinka włazi mi w sandały i mnie gniecie, nawet ziarenko piasku :evil: to już wolę kosić trawę na tych ścieżkach :whistle:
Siedzę w domu z chorą Basią i nawet mnie nie ciągnie na ten upał, a biedne roślinki mdleją na tym słońcu :garden1:
Jak przyjedzie Marta to obie się zabawią a ja będę miała trochę wolnego na ogród i pewnie zacznę podlewanie albo darcie darni :flower:
Muszę poszukać drzwi zewnętrznych wysokich 228 cm bo takie wymyśliła sobie architektka :comp:
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2015 13:25 przez edulkot.
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 03 Cze 2015 15:08 #375846

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Cyt"..... Może jutro zabiorę się do darcia znienawidzonej darni...."
Łączę się w bólu ;)

Haniu a o co chodzi z tym dołkiem i włókniną, oświeć nieoświeconą :crazy:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.736 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum