TEMAT: Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 03 Cze 2015 15:39 #375862

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Olu, przy przesadzaniu roślin w miejsca 'tymczasowe' kopię dołek gdzieś tam w ogrodzie, wykładam go złożoną kilka razy czarną włókniną, sypię ziemię i wkładam delikwentkę; póżniej łatwo się przenosi na miejsce przeznaczenia. Oczywiście to patent dla dużych roślin; mam kilka roślin, które już zostały w tej włókninie tymczasowej :devil1: i rosną sobie w najlepsze od wielu lat.

Majko, delikatna waćpanna :rotfl1: to pozostaje Ci trawnik, kanciki i zarastanie rabat :devil1: tak gorąco, że nie chce się iść do ogrodu, wstawiam podlewanie i uciekam do domu.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka


Zielone okna z estimeble.pl

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 03 Cze 2015 15:47 #375866

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Dziękuję Haniu :kiss3:
po kwitnieniu muszę przesadzić wielką Lykkefund
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 03 Cze 2015 16:25 #375872

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Majka, ależ Ty masz tego trawnika :eek3: i piękny jak dywan .......................
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 03 Cze 2015 22:50 #375979

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Vera jaki dywan, toż to jedno wielkie chwastowisko, od zeszłego roku tyle wsiało mi się chwastów o nazwie Kozibród łąkowy że miejscami po skoszeniu pozostają wielkie koła jego liści :angry:

Olu nawet nie dane było mi wziąć do ręki szpadla ;) jak już miałam trochę wolnego to pomagałam wnuczkom obdzierać róże z płatków :flower2: a potem podlewałam dynie. Upał był nie do zniesienia ;)

Haniu a żebyś wiedziała żem delikatna księżniczka na ziarenku piasku :rotfl1:
Żadne kanciki ani wrastanie w rabaty, wymyśliłam taki sprytny sposób z plastikowymi obrzeżami widocznymi na niektórych zdjęciach :devil1:
2 lata temu kupiłam rolki specjalnych plastikowych obrzeży przeciw korzeniom i wkopuję je na granicy rabaty. Niestety mają wielki feler w postaci nacięć na szpilki mocujące i przez te nacięcia niekiedy wrośnie coś tam, ale jak dam podwójnie to jest spokój. Później razem z córkom wyszukałyśmy specjalną folię budowlaną do izolacji fundamentów, nakupiłyśmy kilka rolek i teraz wkopuję tam gdzie ostatecznie będzie granica rabaty. Pozostaje tylko wykończyć brzeg jakąś kostką żeby łatwiej było jechać kosiarką i powinnam mieć spokój na długo.
Nieskończone brzegi czasami łapię na zdjęciach, były na tych ostatnich z dalsza i na tych z bliska.


Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Aszka, Bozi, hanya, Krzysia, Adasiowa

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 03 Cze 2015 23:05 #375984

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4104
  • Otrzymane dziękuję: 4954
Dawno nie zaglądałam, ileż kwitnień doszło.....i jeszcze chcesz darnie drzeć? :woohoo: , ja juz spasowałam, dość, teraz tylko sił, żeby obrobic to co jest i utrzymać w jako takiej kondycji... :ouch: .
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 04 Cze 2015 10:30 #376044

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Już wpadasz w róże :happy: Pewnie rodki i azalki przekwitły w tym upale? Moje w cieniu dobrze sobie radzą, ale te w słonecznych miejscach niestety żegnają sezon :placze: Spryciula trawnikowa jesteś.
Wyczytałam, że kozibród łąkowy to pożyteczna roślina, nawet jadalna. U mnie nie ma, może się posieje, na pewno zostawię :rotfl1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 04 Cze 2015 10:35 #376047

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Piękne masz te wyspy i jak dużo róż już u Ciebie rozkwitło :woohoo: .
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 04 Cze 2015 10:42 #376051

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Czy mogłabyś rozwinąć temat obrzeży? Mnie kancikowanie wykańcza :jeez: . Czym się różni Twoje obrzeże od takiego zielonego plastikowego? Możesz pokazać przed wkopaniem? I jak łączysz to z folią :think: ? A potem wykańczanie kostką też mnie interesuje, bo na zdjęcia widać, że to obrzeże jednak wystaje :huh: .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 04 Cze 2015 11:08 #376060

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
markita wrote:
Czy mogłabyś rozwinąć temat obrzeży? Mnie kancikowanie wykańcza :jeez: . Czym się różni Twoje obrzeże od takiego zielonego plastikowego? Możesz pokazać przed wkopaniem? I jak łączysz to z folią :think: ? A potem wykańczanie kostką też mnie interesuje, bo na zdjęcia widać, że to obrzeże jednak wystaje :huh: .

Tez z ciekawością obejrzę i posłucham :search:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 04 Cze 2015 17:10 #376137

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Majeczko, szpaler z rugos zapowiada się bardzo ciekawie. Trzymam kciuki, aby nie ucierpiały przy budowie. To wszystko zależy od fachowców. Ja w ubiegłym roku przeżyłam tynkowanie domu. Bałam się o moje biedne rabaty przy ścianach a z roślinek nawet jeden listek nie spadł. Byłam bardzo zadowolona z tej ekipy (niestety jedna z nielicznych, a może i jedyna, o której nic złego powiedzieć nie mogę )
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 04 Cze 2015 19:32 #376178

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Majeczku i długo oczekiwana chwila nadeszła .Róże zaczęły królować w ogrodach .Pięknie Ci już Ci kwitną królewny .A ja siedzę i obrywam przekwitłe azalki i rodki.Co za upierdliwe zajęcie .Dla odmiany mam jeszcze podlewanie :rotfl1: sucho u mnie ,jak na pustyni :garden1:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 04 Cze 2015 22:41 #376298

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Róże szaleją i po wczorajszym oskubaniu z płatków znowu obsypane kwiatami i niszczylistkami :angry: niewiele nadaje się do pokazania z bliska przez te paskudy.

Ewo musi mi się chcieć bo to już chyba ostatnia wyspa na wykopywane jałowce, ale nie ostatnie darcie bo ciągle większość rabat różanych nie jest do końca zrobiona. Systematycznie staram się łączyć wcześniej sadzone róże w całe rabaty przez wydarcie darni między nimi, a zostało mi jeszcze do zrobienia hohoho...
Haniu trzeba sobie jakoś radzić jak się jest taką księżniczką :devil1:
Rodki już brzydkie nawet z daleka, azalie też już kończą bo wszystkie rośliny wiedzą co teraz króluje w ogrodzie :rotfl1:
Jak chcesz to Ci podeślę tego chwasta, bardziej upierdliwy niż mlecz ;)
Edytko dopiero tworzę te moje wyspy, a Ciebie zatrudnię później do robienia ślicznych chodniczków :wink4:
Wiolu budowlaniec jest nawet z sercem do ogrodu bo powiedział, że szkoda takiego ładnego niszczyć, pewnie zbudują tymczasowy płotek z desek, żeby zabezpieczyć róże przed nimi a swoje tyłki przed kolcami rugos :devil1:
Przy ostatnim remoncie wielkie róże stały związane w snopy i jakoś dały radę, większe zniszczenia porobili nasze chłopy przekopując rowy pod instalacje ;)
Ewo nie chce mi się skubać rodków i azalii, niech się same oczyszczą. Sucho jest i też dzisiaj podlewałam ale tylko tam gdzie są nowe nasadzenia, starsze muszą się same dostać do wody w głębokościach ;)

Marta, Ola dla Was coś o tych obrzeżach.
Obie wersje to taśmy z pcv bardzo wytrzymałe choć bardzo ostry nóż w kosiarce potrafi je ściąć, dlatego rabaty muszą być wykończone rządkiem kostki brukowej dla łatwiejszego jeżdżenia i ochrony tej taśmy przed kosiarką.
SlimBord taśma odgradzająca jest dość sztywna i łatwiejsza w wkopywaniu, tylko zbędne są te nacięcia na szpilki bo właśnie tam przedostają się korzenie na drugą stronę. Ostatnio robiłam ją podwójnie.
Izolacja pozioma fundamentów PVC 1.0mm jest miękksza od poprzedniej i trudniej ją wkopać równo, ale jest w całości i już nic się nie przedostanie.



Ta węższa to jest SlimBord, szersza to folia izolacyjna.

Widać na zdjęciach bo to dość świeża robota i ciągle nie jest skończona. Muszę jeszcze kupić kilka palet kostki brukowej, poukładać równiutko no i wysypać rabaty kompostem czy ścinkami, a z zewnątrz trawsko musi też się zregenerować po przycięciu. Na najstarszych rabatach już trudno zauważyć tę taśmę bo z obu stron już się wyrównała powierzchnia.
Zakątek Goldiego też ma wkopane obrzeże, tylko brzeg jest wyłożony kamieniami ale trudno jest jechać kosiarką po nierównej nawierzchni.



Na dzisiaj tyle bo niby nic wielkiego nie robiłam ale jakoś jestem padnięta, spokojnej nocy wszystkim :sleep:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta, hanya, Ma Gorzatka, Adasiowa

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 04 Cze 2015 23:00 #376304

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
To chyba strasznie głęboko to wkopujesz, skoro jeszcze na wierzch idzie kostka, po której jeździsz kosiarką :think:
Ja ostatnio wkopywałam kawałeczek obrzeża przy oczku, strasznie się uchetałam :jeez: , jak sobie pomyślę, że miałabym tak wszystkie obrzeża przelecieć :pinch: ...
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 07 Cze 2015 22:11 #377142

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Czytałam, że przez parę dni cieszyłaś się deszczem
U mnie nie padało od bardzo dawna. Susza totalna. Nie pamiętam, żeby rośliny o tej porze więdły.
Najgorsze jest to, że do tego, że nie pada, bardzo wieje. Dodatkowo wysusza podłoże.
Jeszcze tak marnych bylin nie miałam. Ale o dziwo róże mają się świetnie
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 09 Cze 2015 23:02 #377803

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Marta i właśnie dlatego tak długo idzie mi robota przy tych rabatach, ale mam czas i powoli wszystkie tak zabezpieczę. Takie kancikowanie przy tej mojej upierdliwej trawie nie wchodzi w grę, raz że to ma bardzo grube rozłogi, a dwa że całkiem niedługo nie będę już miała sił tak kancikować :teach:
Wkopuję na całą wysokość tego obrzeża czyli 30 cm lub 20 cm i musi być trwałe i mocne.

Gosiu sucho jak na pustyni, ciągle nie pada za to wieje jak w kieleckim. Staram się nie rozpieszczać roślin i podlewam tylko młodziki, dobrze że przestało tak grzać.

Ponieważ jestem zarobiona po uszy i wcale nie ogrodowo więc pokażę tylko parę widoczków i spadam :sleep:





















Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya, Krzysia, Adasiowa

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 10 Cze 2015 08:52 #377838

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Majeczku widoki piękne :hearts: Twoi sąsiedzi ,to chyba chodzą z podwiązanymi szczękami :happy4:
Niech Ci tam miło dzień leci ,a ciężkiej pracy nie odczuj :kiss3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 10 Cze 2015 10:08 #377859

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Majka, jak widzę te 'widoczki' to wcale się nie dziwię, że jesteś zarobiona po uszy :happy: Może chociaż znajdziesz wolną chwilę, żeby się widoczkami nacieszyć, bo jest przepięknie :dance: . Co to za kwiatki, pomarańczowo żółte, orlikowate na trzecim zdjęciu od końca?
Dobrego dnia :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 10 Cze 2015 10:15 #377864

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Ojej toż to orliki, ale cudne :woohoo: , poproszę o nasiona :thanks:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.632 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum