TEMAT: Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 15 Sty 2015 20:37 #329399

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
edulkot wrote:

Wiesiu witam Cię serdecznie :flower1:
Też powoli przeglądam Twoje starsze wątki, ale na ślad czworonoga jeszcze nie trafiłam :ohmy:

Bo mój futrzak był przedstawiany w wątku zwierzakowym, a w ogrodowym bywa dość rzadko ;) , ale czasem można go tam spotkać :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot


Zielone okna z estimeble.pl

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 15 Sty 2015 20:53 #329404

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Hanko nawet może być taka nazwa, domek pod dębami taki niewielki dla 3-4 ludzi z widokami na kolorowy ogród :flower2:
Na pontyjkę pewnie kiedyś trafię, niekoniecznie w tym roku. Jak wtedy byłam u nich to nie mieli :whistle:

Aniu Przy każdej hodowli jest dużo pracy, zwłaszcza doglądanie zdrowia bo resztę prac można wykonać mechanicznie.
Ten kudłaty byk to chyba rasa szkocka, coś tak mi tłucze się w pamięci.
Ja lubiłam pić kozie mleko, dzieci to czasami wypijały po litrze na łebka na jedno podejście, zwłaszcza takie cieplutkie, prosto z udoju. Przetworów już nie było z czego robić :happy:
Za to miała zawsze świeżutkie serki, śmietanki i masełko od krów, czasami miałam tej roboty dość. Jak pojawiły się mleka w kartonach to ludzie woleli kupić paczka kartonowego mleka niż codziennie świeże od krowy, ot wygodnictwo. I tak zrezygnowaliśmy całkowicie z krów.
Jeśli chodzi o sentymenty to chodziło mi raczej o uczucia przywiązania do zwierzaczka, no bo jak potem oddać do zabicia taką ukochaną świnkę czy krówkę.
Drób miałam na własny użytek i nie miałam problemu z ucięciem łepka jak trzeba było kogutka przeznaczyć na rosół czy kaczkę na niedzielny obiad.
W lecie widokowo jestem prawie odcięta od sąsiadów, gorzej z odgłosami, ale musimy z tym żyć. :pinch:

Dyńki i takie i takie. Nabrałam ochoty na słodkie dynie - na sałatki czy dżemy bo takie zwyczajne to są nijakie. :yummi:

Czworonogi będą wygłaskane, dzięki :kiss3:

Wiesiu to może w końcu na niego trafię :drool:
No i polazłam do zwierzakowa i go znalazłam, fajny futrzak :hearts: i nikt go nie chciał?
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2015 20:58 przez edulkot.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya, Adasiowa

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 15 Sty 2015 20:57 #329407

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Byłam, widziałam, zachwyciłam się na maxa i niemal w zachwycie zemdlałam. :woohoo: :woohoo: :woohoo: Podoba mi się w twoim ogródku. Czy mogłabym tak od czasu do czasu przytuptać i po cichutku po podziwiać twoje piękności ogrodowe? Najfajniejsze na fotkach jest to, że są na nim nazwy pokazywanych roślin, które się ogromnie przydają ludziom którzy zamierzają spełnić swoje marzenie o ogródku. I za to ci dziękuję. Pozdrawiam. :bye:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 15 Sty 2015 21:01 #329409

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Krysiu witaj i wpadaj zawsze jak tylko masz ochotę :flower2:
Jak znam nazwę rośliny to muszę ja napisać, moja natura nie pozwala mi na bylejakość, musi być porządek czy to w ogrodzie czy w papierach :idea1:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 16 Sty 2015 09:54 #329509

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Majeczko ,aż mnie zmroziła Twoja ostatnia odpowiedź ,bo ja jestem roztrzepana bałaganiara .Wiecznie coś zapominam i wiecznie czegoś szukam .No ,ale chociaż się nie nudzę :rotfl1: Czy szukałaś swojej pontyjki ?
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 16 Sty 2015 16:23 #329638

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Ewo pontyjki szukałam, zresztą nie tylko jej szukam choć pewnie nic z tej grupy nie kupię tej wiosny, ale to co się napatrzę to moje :teach: No i wybrane już umieszczam na listach i to według alfabetu :devil1: a te co już mam w ogrodzie to są zapisane według numerków jakie im przypisałam, żebym wiedziała która to jest w kolejności :devil1:
Ostatnie wiatry dość sporo pourywały karteczek z nazwami i jak tu zgadną jak która roślinka się nazywa :drool:
Ostatnio zmieniany: 16 Sty 2015 16:26 przez edulkot.
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 16 Sty 2015 18:23 #329676

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
I tak mi się podobają Twoje okolice :)
Dziś pogoda była taka, że gdybym nie musiała powracającej dziecinie ugotować jakiegoś pożywienia, pewnie poszłabym coś robić w ogrodzie :) Mało wiało i nie padało, a chaszczy mam całe mnóstwo do usunięcia.
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 17 Sty 2015 10:56 #329926

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Majeczko :)
Melduję posłusznie, że nasionka dyniek przygotowane do wysyłki :) Przepraszam najmocniej za zwłokę ( powinnam iść na pocztę w piątek ), ale wizyta u weterynarza przeciągnęła się w sposób znaczący, a po powrocie do domu najzwyczajniej nie miałam siły :( Natychmiast w poniedziałek paczuszka zostanie wyekspediowana.
Na kompostowniku będą rosły w oczach.
Obok przetaczników rośnie urocza, czerwona roślinka - co to takiego?

Bardzo lubię wszelkie przetwory z koziego mleka, a w szczególności twarożki i podpuszczkowe; mleko prosto od krówki kupujemy u zaprzyjaźnionej rolniczki na ryneczku - w 1,5 l butelkach, z grubą warstwą śmietanki na wierzchu. Nastawiamy je albo do ukwaszenia, albo robimy sery a'la korycińskie. Bardzo dziwię się, że ludzie wolą kupować mleko w kartonikach .... chyba ze względu na długi termin przydatności, jednak zapominają o smaku i witaminach w "prawdziwym" mleku. W miastach niestety, z zaopatrzeniem się w świeże mleko jest problem.
Przesyłam mizianko dla czworonogów, a dla Ciebie :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 17 Sty 2015 17:34 #330027

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
No i podziałałaś w ogrodzie? Podlewam i sprzątam, przygotowuję okrycia na wypadek wielkich mrozów, gdyby śnieg zapomniał wcześniej napadać. Miłego wieczoru :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 17 Sty 2015 17:48 #330034

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Majutku, sąsiedztwo faktycznie może być uciążliwe, ale całe szczęście, masz dużą przestrzeń i to pewnie trochę pomaga zminimalizować hałas.
A propos przetaczników, masz może te małe, srebrno-listne? Szukałam ich w szkółkach, ale bez skutku.
Przetacznikowiec rośnie bardzo duży, ale tak jak mówisz, do róż historycznych byłby idealny, zwłaszcza na taki metraż jak u Ciebie... :whistle:
Miłego wieczoru, buziaki :kiss3:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 17 Sty 2015 17:58 #330040

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Witam po sobotnim dyżurze wnukowym, jak zwykle w sobotę ;)
Ewuś, Aniu, Hanko dzień spędziłam oczywiście w kuchni gotując i piekąc dla całej czeredki dzieci i wnuków, a wszystkie dziecka i 4 wnuków trzeba było wykarmić. Siłą rzeczy nic nie zrobiłam, za to 4 chłopów porządkowało kawał placowego 'wysypiska' karczując chaszcze i szykując miejsce na kojec dla Maxa i park maszyn rolniczych. Przy okazji mam do zagospodarowania spory korzeń ze śliwki, tylko muszę dla niego wymyślić jakieś miejsce :bad-idea:

Aniu no za co Ty mnie przepraszasz, przecież nie będę tych dyń wysiewać już po niedzieli. Wizyta na poczcie to miała być przy okazji a nie specjalna wyprawa :hug:
Obok przetaczników rośnie urocza, czerwona roślinka - co to takiego?
Słonko moje, nie wiem o co Ci chodzi, ja tam nie widzę żadnej czerwonej roślinki :huh: są tylko przetaczniki, róże i lilie.

Kasiek takie hałasy jakie generują nasi sąsiedzi są słyszalne z daleka, ale przyznam się że z żadnym sąsiadem na otwartą wojnę nie idę i jakoś się przyzwyczajam. Zresztą u nas też bywają hałasy, zwłaszcza w okresie letnim jak jest czas żniwowy. Musimy razem współżyć. :)

Nie mam tego przetacznika a też go szukam, a przetacznikowca na pewno sobie sprawię, może jesienią.
Wieczór będzie miłym odpoczynkiem po dniu pełnym gwaru :kiss3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 17 Sty 2015 19:55 #330104

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
edulkot wrote:
Wiesiu to może w końcu na niego trafię :drool:
No i polazłam do zwierzakowa i go znalazłam, fajny futrzak :hearts: i nikt go nie chciał?

Jak wzięliśmy go ze schroniska to miał już 5 lat, a ludzie wolą młodsze pieski, bo łatwiej je wychować. A nasz Wiko ma uszkodzone jedno oko i charakterek niezgorszy więc pewnie i to było przyczyną braku chętnych :think:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 17 Sty 2015 20:39 #330123

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Wiesiu to macie wielkie serca :hearts:
W schroniskach zwierzaczki mają bardzo ciężko ale z drugiej strony wszystkich przygarnąć się nie da :cry3:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 17 Sty 2015 20:48 #330126

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
To prawda, że wszystkim się pomóc nie da, a widok to smutny :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 17 Sty 2015 21:28 #330145

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Byłam w naszym schronisku parę razy i do dziś ciągle słyszę te szczekania i piski i te smutne oczy :sad2:

Ostatnio na tapecie są azalie i rodki to i ja swoje pokażę, a co :funnyface:
Co prawda do 'cygańskiej spódnicy' u Dorotki trochę brak kolorów





wyraźnie brakuje ostrych barw i muszę coś z tym zrobić :bad-idea:


podobno to nie ona ale kolor ma śliczny




ostatni sezon bardzo przechorowała, ciekawa jestem jak będzie w tym



Dolny rządek wyszedł cały różowy :jeez: jak ja wybierałam :hammer:











Muszę coś z tym zrobić, tylko co :huh:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, IwOnagn

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 17 Sty 2015 21:41 #330151

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Pamiętam jak je sadziłaś.
Pytasz co robić - przesadzić. Azalie doskonale je znoszą.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 17 Sty 2015 21:50 #330155

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
To że przesadzić to oczywiste, myślę nad dolnym rządkiem. Jest tam ich 5 i co drugą bym musiała wymienić na jakąś w ostrym kolorze. Tylko gdzie wsadzić te wykopane, może dam córce niech się martwi gdzie je posadzić :devil1:
Wybierałam rodki ale za azalkami nie patrzyłam :search:

Myślałam posadzić między tymi rządkami azalii japonki w dość ostrych barwach :bad-idea:
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2015 21:51 przez edulkot.
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 17 Sty 2015 21:54 #330157

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
edulkot wrote:
Byłam w naszym schronisku parę razy i do dziś ciągle słyszę te szczekania i piski i te smutne oczy :sad2:

Mogę do tego wrażenia dodać jeszcze zapach, który kilka dni wietrzyłam z samochodu po przewiezieniu psiaka do domu :sad2:

Magnolie i rodki możesz przesadzać śmiało, byle nie w upale jak to ja zrobiłam :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.482 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum