TEMAT: W moim gospodarstwie

W moim gospodarstwie 02 Sie 2014 22:22 #288664

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Przyłączam się do czyhania i wyczekuję obszerniejszej relacji z ogrodów.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

W moim gospodarstwie 02 Sie 2014 22:40 #288682

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Z zazdrością i uczuciem niespełnienia czekam na relację z tego dnia pełnego wrażeń. Mam nadzieję, że zreanimujesz się do jutra :)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 02 Sie 2014 23:00 #288688

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
to ja też czekam na zdjęcia i relację z ogrodów :woohoo:
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 03 Sie 2014 10:44 #288755

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ileż można zaglądać :teach: będą wreszcie te fotki?
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 03 Sie 2014 14:29 #288802

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Zrzuciłam swoje zdjęcia na komputer, oglądam i co się okazuje? Te baby nic tylko zdjęcia robiły! Ja za to pojechałam nieprzygotowana, bo szybko zdechła mi bateria w aparacie i niewiele napstrykałam.
Za to pozostałe dwie pstrykaczki mają zdjęć o wiele więcej i na pewno pokażą w swoich watkach. Tymczasem ja pokażę kilka, ale nie zwracajcie na nie uwagi, bo ja mam BELEJAKI aparat, a wiecie... w takim towarzystwie tam byłam... no jeśli ktoś zna zdjęcia Constancji, to wie, o czym mówię!
Była z nami też mama Terlicy, więc zrobiła nam aparatem córci kilka zdjęć "rodzinnych" czyli ja i dwie Ewki w jednym kadrze :)

Dziewczyny wyjechały z Trójmiasta o 7.30 i ok. 9.00 były już u mnie, gdzie wyładowały skrzynie i donice z darami. Po chwili prułyśmy już dalej na zachód.
Ogrody pokazowe w Dobrzycy składają się z dwóch części, znajdujących się w pewnym oddaleniu od siebie i trzeba sobie zarezerwować około 2 godzin na każą z nich. W taki upalny dzień jest to wyczyn nie lada. W fajnym towarzystwie można jednak nie takie wyzwania podejmować!

Po długim zwiedzaniu, przedzielonym chwilami relaksu przy lodach, napojach i oglądaniu miejscowego marketu z wszystkimi cudami świata ruszyłyśmy na wschód, głodne jak wilki. W drodze zajechałyśmy więc na obiad w przydrożnej karczmie i po 17.00 byłyśmy już z powrotem w moim gospodarstwie. Tu po kawce regeneracyjnej i krótkim zwiedzaniu dziewczyny odjechały, a ja zaliczyłam zgon, ale po drodze zdążyłam jeszcze na szczęście pod prysznic!

Co do uwag na temat ogrodów, to może dziś poprzestanę na tym, co na plus: widziałam tam wiele pięknych roślin i kilka pięknych zakątków. Z roślin najbardziej zachwycające dla mnie osobiście były hortensje, rozchodniki i jeżówki, jednak jeżówek na zdjęciach nie mam, bo wtedy już nie działał mój aparat.
No a jeśli chodzi o uwagi krytyczne, to myślę, że jak Ewki już dotrą do kompów, to opracujemy jakiś wspólny protokół powizytacyjny w punktach.

Nastąpiły liczne "pierwsze spotkania", bo poznałam wreszcie mamę Terlicy, którą znam od lat z opowiadań i ona też fajna jest, pewnie ma to po córce :rotfl1:
Mnie i mojemu R. bardzo spodobała się Constancja i kto jej nie zna, niech żałuje! A moja mama była nią wprost zachwycona i powiedziała po odjeździe dziewczyn: jaka to miła DZIEWCZYNKA, ta Constancja!
























Ostatnio zmieniany: 03 Sie 2014 14:47 przez Ma Gorzatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Ewogrod, VERA, eda_s

W moim gospodarstwie 03 Sie 2014 14:58 #288809

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Za nic w świecie nie rozpoznałabym DZIEWCZYNEK :woohoo: Nie przeboleję, że nie mogłyśmy się poznać :huh:
Co tu dużo pisać... wspaniała wyprawa we wspaniałym towarzystwie :hearts: Nurtuje mnie tylko jedno, na co Wam te kufajki w taki upał ??? :supr: Nic nie mów... wszystko wiem... rozmawiałam "z Koszalinem" wczoraj i wiem, że rano był deszcz i chłód. Na szczęście jak widzę pogoda Wam się wyklarowała.
Pisałaś o jakichś 2 osobnych częściach... byłam tam z 5 razy i z niczym takim się nie spotkałam. Jednak jakiś czas temu oglądałam "Maję w ogrodzie" i ponoć powstały tam jakieś nowe nieznane mi tereny ogrodowe. Tym bardziej mi żal... Ogrody to ja pewnie obejrzę jeszcze nie raz, ale czy będzie mi dane poznać Ewy?
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 03 Sie 2014 15:55 #288823

  • survivor26
  • survivor26's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 19
  • Otrzymane dziękuję: 14
eeee...ja myślałam, że będzie jakiś esej krytyczny z wypunktowanymi wadami i planem naprawy, a tu tak zachowawczo? Na zdjęciach ogród prezentuje się pięknie, więc pytam się - co było nie tak? :)

Dziewczynki też zachowawczo pochowane za aparatami, a jak niepochowane to w ogóle do siebie z awatarów niepodobne...ej, a może zdjęcia pomyliłaś i to nie ten ogród ani nie te Ewy? :lol:
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 03 Sie 2014 16:39 #288831

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Pat - patrz: akapit 4, ostatnie zdanie. I poczekaj, aż one wrzucą swoje zdjęcia :)
Lucy - nie płacz, co się odwlecze, to nie uciecze :) Ty jesteś powsinoga, to na pewno gdzieś je w końcu dorwiesz, jeśli nawet nie u mnie!
A nowa część ogrodów jest dla hardcorów - nie ma tam grama cienia! Dałyśmy radę.
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 03 Sie 2014 16:55 #288836

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Kochana ja też zaliczyłam zgon,byłyśmy w domu przed 21.
Jestem już sama,a constancja powinna już powoli dojeżdżać do kolejnego punktu odbioru ;)

Moja mamcia też mówiła ,że Ty fajna babka jesteś.Matko,jacy wszyscy mili! :P

Nie będę Ci dłużna i wstawię


Lucy,nie słuchaj MaGorzaty- w nowej części ogrodów jest cień w alei plastikowych krzeseł ,a nawet wietrzenie pach można tam zrobić :P

Pat trochę tam było zgrzytów, będzie na zdjęciach. Zastanawiam się jednak czy wrzucać w swoich wątkach czy uzupełnić ten wątek .

MaGorzatko trza by to było ładnie,zgrabnie i dyplomatycznie opisać ... wydaje mi się,że w jednym miejscu relacja będzie bardziej przejrzysta.
Muszę przejrzeć zdjęcia,ale później.Na razie mamy 36 stopni i nic mi się nie chce.
Constancja też wraca wprost w objęcia gości i na własne uszy słyszałam ,jak mówiła,że do zdjęć usiądzie pewnie dopiero jutro wieczorem.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Ostatnio zmieniany: 05 Sie 2014 08:37 przez Roma. Powód: uzupełniono fotkę na prośbę autora postu
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): eda_s

W moim gospodarstwie 03 Sie 2014 17:11 #288841

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Ewa - to chyba dobry pomysł, przeczytałam tamten wątek o Hortulusie i wygląda na to, że jednak nie miałyśmy urojeń. Zrobimy ładną spójną listę: "za" i "przeciw" i dodamy razem. Jeśli zechcecie.
I to szybko, póki mamy na świeżo w pamięci.
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 03 Sie 2014 18:09 #288855

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
A co Wy się za tymi aparatami tak chowacie? Fajnie Was zobaczyć tak na luzie :) zazdroszczę spotkania i czekam na obszerniejsza ocenę zwiedzanych ogrodów.
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 04 Sie 2014 14:28 #289066

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Mam już w sypialni nowy bukiet zatrwianów. Zeszłoroczne poszły do pieca i dopiero, jak je wyrzucałam i porównałam z tymi nowymi, to zobaczyłam, jakie są bure i wypłowiałe! A przecież cały czas mi się podobały :)



Pokażę też uroczą roślinkę, której nasionka przywiozłam sobie kilka lat temu z małego miasteczka na Kielecczyźnie. Wysiałam maluchy i od tej pory obsługują się już same, same się wysiewają, a ja roznoszę wiosną sieweczki i rozsadzam w nowych miejscach. Mają kolory w różnych odcieniach fioletu, a nawet zdarzają się prawie białe. Po przekwitnięciu tworzy ładne suche nasienniki i nadal zdobi.
To ubiorek okółkowy, zwany też baldaszkowym.





Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, eda_s

W moim gospodarstwie 04 Sie 2014 14:31 #289068

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
MaGoś, tęskniem..... wiesz? :dry:
Słuchajcie..... byłam, widziałam i żyję spotkaniem do dziś, a wrażenia jakie na mnie zrobiła wizyta w MaGorzatkowie wryły się głęboko i w myślach jestem tam do teraz. Pora dnia w jakiej mogłam pobuszować po MaGosiowych włościach zrobiła też kawał dobrej roboty...... zbliżało się ku zachodowi i światło malowało niezwykłe widoki.
Zresztą zobaczcie sami, bo słowa tego nie oddadzą.

Klimat domu MaGosi tworzą, doskonale dobrane i perfekcyjnie wykonane, detale. Ta dbałość o każdy szczegół biła z każdego zakątka domu.









I ogród, który zachwyca.

















Logo MaGorzatkowa...... imponująco romantyczne. :lev:



Szczególnie mocno chciałam przytulić Terliczkę..... to tylko dzięki niej mogłam tam być. :kiss3:
Tu Terlca zmierza na spotkanie z Michael'em :wink4:



I ja tam byłam. Miód (gryczany) i piwo ( chyba.... nie pamiętam) piłam, co przeżyłam i widziałam szczegółowo opisałam.



Mam tylko nadzieję, że jeszcze będzie mi dane spotkać się z MaGosią, bo taka moja duchowa siostra i miałam wrażenie, że znam ją od dawna.
ps.
MaGosiu, uściskaj ode mnie i gorąco pozdrów Mamę....... wycałuj ją za tę " DZIEWCZYNKĘ" . :laugh1: Pozdrowienia ślę również dla R vel D.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): eda_s

W moim gospodarstwie 04 Sie 2014 14:41 #289074

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Nie wątpię, że wspaniale było gościć w MaGorzatkowie!
Serdeczność gospodarzy bije z każdego zdjęcia, a sielskość miejsca mówi samo za siebie - Ewo-constancjo, pięknie móc oglądać to dorbze znane miejsce Twoim okiem.
Pozdrawiam wszystkie Panie i Panów :)
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 04 Sie 2014 15:25 #289087

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
MaGorzatko, już zamieściłam tekst wspólny i zdjęcia.
Aguniu dzięki za pozdrowienia :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Ostatnio zmieniany: 04 Sie 2014 15:26 przez terlica.
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 04 Sie 2014 16:09 #289101

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 133
  • Otrzymane dziękuję: 180
Pozostaje mi smętnie zapiszczeć: "Czemuś tak daleko ode mnie, Małgorzato" :) Fajne jesteście dziewczynki razem i każda z osobna.
Zuzanna
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 04 Sie 2014 16:23 #289106

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Małgosiu, przeczytałam relację Twoją i Terlicy z wizyty w Hortulusie i dziękiuję, ze zechciałyscie sie podzielić wrażeniami.
Te fragmenty ogrodu, ktore Wam przypadły do gustu rzeczywiście urokliwe, ale 'globalne' wrażenie jest takie, że chciałaby dusza do raju...a to Polska właśnie ;-) Utrudnienia dla niepełnosprawnych i (pełnosprawnych)matek z dziećmi, ogólne bałaganiarstwo, tandetne krzesełka i wielka improwizacja z podlewaniem...a do tego te szumne nazwy alejek... :jeez:
Tak czy inaczej, spotkanie bardzo sympatyczne i super Was zobaczyć razem w doskonałych nastrojach :dance:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 04 Sie 2014 16:25 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

W moim gospodarstwie 04 Sie 2014 22:59 #289205

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
O matko! Wzruszyłam się tak, że słów mi brakło... Constancjo... to tak pięknie jest u mnie? Ja też tęskniem!
Nie myślałam, że kiedyś się tego doczekam - mój raj fotografowany przez Ciebie! :hearts: :hearts: :hearts:

Kasiu, Zuziu, Aguniu i dwie Ewcie - dziękuję! :thanks:

A Ty Zuziu nie piskaj, tylko odezwij się następnym razem, kiedy będziesz miała w planach wyjazd na Północ!
Ostatnio zmieniany: 04 Sie 2014 23:03 przez Ma Gorzatka.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.348 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum