TEMAT: MINI MINI

MINI MINI 30 Cze 2014 22:01 #278829

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Julka, doznałam olśnienia! Znowu! :rotfl1: Przecież myśmy się tam znały i pisywałyśmy do siebie! Już teraz pamiętam, wielki apetyt na rośliny i mało miejsca :) Ale radzisz sobie znakomicie, jestem pod wrażeniem, że tyle róż pomieściłaś! W tej sytuacji pomidory musiały wylądować na dachu! :rotfl1: Proponuję jeszcze hosty w piwnicy uprawiać! :happy4: W sam raz, dużo cienia... ;)
Jak już się wybierzesz do tego pana Mariusza, spraw, by zechciał na mego maila odpowiedzieć :)


Zielone okna z estimeble.pl

MINI MINI 01 Lip 2014 09:42 #278952

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Dora, zimno, zimno jak szlaczek - do tego dzisiaj u mnie wieje :rotfl1: mam nadzieje, ze wieje nie na darmo i przewieje te chmurzyska i bedzie zapowiadane ocieplenie, bo przy tych 14 stopniach, to zyc nie mozna normalnie.
Kasiek, zolknacymi liscmi sie nie przejmuj - to tak dla ochrony, zeby za duzo wilgoci nie pobierac. Zrzuca czesc a nawet i calosc (moje okrywowki staly niedawno gole a teraz juz sie zielenia) a za Jakis czas odrosna na nowo.
Marta, tak wlasnie bylo. A co do host w piwnicy, to M. sie smieje ze mnie ciagle i pyta kiedy mi Pietro w MINI dobudowac :devil1:
Kurcze moglas wczesniej mowic z tym Mariuszem, to bym wspomniala. Oni teraz maja urwanie jajek, bo przyjechal wlasnie w piatek chyba z Holandii z pelnymi paletami maciupenkich rozsadek i doniczkuja jak wsciekli

Co do zakupow, to ja bardziej towarzysko pojechalam ale oczywiscie tez cos przywiozlam. Fajnie w takich produkcyjnych ogrodnictwach jest to i to jeszcze "po znajomosci", ze mozesz sobie poogladach chabaze w roznych stadiach rozwoju - od malego do wielkiego. Tak ze odrazu czlek wie, jak to bedzie wygladac jak juz urosnie na te 80 czy 90 cm. Poklada sie, nie poklada, lisci ma duzo, malo, ladne, brzydkie ... no super.
O odmiany sie nie pytajcie, bo Mariusz mowil ale oczywiscie kto to by zapamietal - ja napewno nie.
Na biala rabate z boku iglaka, pod ktorym mam posadzone drobne astry - kupilam biala Pysznoglowke.
Kolo czosnkow pojdzie Wiesiol Blekitny - bo jak czosnki przekwitaja, to brakuje mi czegos strzelistego ale delikatnego na tej rabacie z tej strony.
Na rozowa rabate kupilam fioletowy Czysciec Wielkokwiatowy i niebieski Rozwar a na ta ciemniejsza, cos co zapomnialam nazwy :ouch: Roslina jest prawie bezlistna tzn lisci ma troche na dole, pozniej wyrastaja z tego dlugie 80 cm gole lodygi a na koncu jest ciemno bordowy maly kwiat - w formie podobny ja wiem, do malego Astra - nazwa byla dla mnie calkiem obca, tak ze nie do zapamietania.
I na koniec 3 jezowki - 2 pelne i jedna normalna - na kazda rabate po jednej czyli ciemny rozowy, jasniejszy rozowy i biala z zielonym srodkiem (to ta niepelna).
I to wszystko ... ale ile host, ile zorawek, liliowcow, jezowek, ile przetacznikow i innych cudow - bosh. No i kwitnace Agapanty :devil1: jak moja "maupa" bedzie niegrzeczna, to juz wiem gdzie szukac na wymiane. A Mariusz pokazywal nam swojego bialego 6-cio latka - bo-ej, 30 kwiatow ma w tym roku.
Ostatnio zmieniany: 01 Lip 2014 09:45 przez Julka.

MINI MINI 01 Lip 2014 10:11 #278963

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Julek, ale fajne zakupy zrobiłaś :woohoo:
Pokażesz? :whistle:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

MINI MINI 01 Lip 2014 10:34 #278971

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Uhu zrobie fotosa jak sie przejasni troche, za duzo nie widac - Mariusz mi scial niektore chabazie na miejscu, bo i tak bym je poobcinala przed sadzeniem. Ale zapytam Lodzi czy moge wstawic pare jej fotosow ktore robila na miejscu.

MINI MINI 01 Lip 2014 19:04 #279064

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Juz wiem jak sie nazywa ten ladny chabaz - Knautia czyli Swierzbnica macedonska. Co do reszty, to chyba dobrze rozpoznalam - chociaz tez nie jestem pewna :happy3: To znaczy jak Jezowki wygladaja to wiem i ze Pysznoglowka, to Pysznoglowka tez ale reszta, to raczej na wyczucie.









MINI MINI 01 Lip 2014 19:13 #279066

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Julek fajne zakupki,,,,ja bym się tam nie pozbierała do kupy..... :crazy:
Proszę Cię ...tylko nie mów ,że kupowałaś pysznogłowkę, u mnie jej przecież masa ...tylko brać :jeez:
Jak tam pogodowo...ja zegnam dzionek ze słoneczkiem...ale chmury nabierają znowż masy :dazed:

MINI MINI 01 Lip 2014 19:34 #279072

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Doris, ja nie mam dylematow za duzo hihi gdybym miejsce miala, to napewno nie wiedziala bym co kupowac, gdzie biegac i na co patrzec a tak wiesz - luzik.
Pysznoglowke kupowalam - skad wiedzialam, ze masz pelno :happy3: do tego pierwszy raz biala widzialam, to odrazu mnie przyciagnela ;)
Pogodowo podobnie, dzien tez pozegnal mnie slonecznie i mam nadzieje, ze od jutra juz cieplo bedzie :dance:
Ostatnio zmieniany: 01 Lip 2014 19:48 przez Julka.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

MINI MINI 01 Lip 2014 20:05 #279083

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
:eek3:
O mamuńciu Julek...ale połacie cudności :hearts: Ja bym miała problemy znaleźć stamtąd drogę do domu :rotfl1:
Eeee białej pysznogłówki nie mam :whistle: , mam czerwoną , różową i lila , wielosił z reszta tez...się mówi :screem: tą świerzbnicę fajna nabyłaś...zaciekawiła mnie ... :wink2:

MINI MINI 02 Lip 2014 08:58 #279289

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Dora, to byl tylko jeden z paru takich foliakow i faktycznie ciezko bylo wyjsc ;)
A co do chabazi, to wiesz ja to nie za bardzo na fotach patrze za bylinami, bo zawsze bym musiala pytac jak rosnie i czy lisci duzo na dole ma :happy3: Dlatego lepiej mi zobaczyc zielenine w naturze, bo wteczas wiem czy sie do mnie nada czy nie ale o rozowa i liliowa Pysznoglowke zapukam do Ciebie zebys mi uskubala kawalek moze. W przyszlym roku napewno juz moja biala bedzie wieksza, to wysle Ci kawalek bialej.

MINI MINI 02 Lip 2014 09:33 #279299

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Okejos Julek ,na wiosnę to super, ale jakbyś miała już zrobiona rabatę , to na jesieni tez Ci mogę wysłać...U mnie tego na wiadra :happy4:
Wiesz jakie u mnie słońce :woohoo: temperaturowo to badziewnie ...ale się rozkręca :happy4:

MINI MINI 02 Lip 2014 19:49 #279401

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
U mnie na przyszly tydzien, to takie temperatury po 34 stopnie zapowiadaja :dance: Tylko w tej chwili, to nie wiem czy im wierzyc czy nie, bo ostatnio to nic sie nie sprawdza :mad2:



W srodku rabaty posadzone sa Kenty i pierwszy, rosnie Taki wielki, ze zaduszone okrywowki (rosnal przy sciezce) zaczely mi gora wylazic - oczywiscie do przesadzenia beda.


Tak wyglada od strony tarasu - Arabella spisuje sie pierwsza klasa (Artemis w doniczce)




Ostatnio zmieniany: 02 Lip 2014 19:51 przez Julka.

MINI MINI 02 Lip 2014 20:27 #279423

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
No tak podobno ma być taka smażalnia :jeez: nie lubię takich skoków...to pewnikiem i burze i ulewy :dazed: Ale ważne ze słońce

MINI MINI 02 Lip 2014 20:39 #279429

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Zazdroszczę okropnie wycieczki do Mariusza :) Najciekawsze dla mnie miejsca są z reguły na końcu świata :)
Arabella jest jednym z moich ulubionych powojników.

MINI MINI 03 Lip 2014 07:39 #279578

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Wybacz długą nieobecność, Julek - postaram się już być na bieżąco.
Myślałam, że w MINI tylko róże na świeczniku, a tu coraz silniej zaczynają się przebijać byliny!
Wiesz, że dziś wstąpię do ogrodnika i coś sobie kupię - jakoś zaczyna mi brakować różnych wypełniaczy.
Cudne zakupy poczyniłaś!
Buziak,
A

PS. Jak żyją paszczaki?

MINI MINI 03 Lip 2014 09:17 #279593

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Dora ja te skoki przezyje, byle juz bylo cieplo :thanks: musze naladowac akumulator, bo dogorywam.
Ewcia, Szczytnica tez nie jest tak blisko - 50 kilometrow w jedna strone i na podreczne zakupy, to tez nie mala odleglosc ale od czasu do czasu mozna pojechac.
Agus, ja sie poprostu dosc sporo roz w zeszlym roku pozbylam a ze mam postanowienie nie powiekszac zasobow, to narazie w dziury wkladam byliny. Byliny mozna kontrolowac i "wykroic" jak za duzo w jednym miejscu jest :devil1:
Paszczaki musze do fryzjera zaprowadzic, bo zarosly mi okropnie a tak, to spoko.







Polish Spirit i Paul Farges


MINI MINI 03 Lip 2014 13:28 #279653

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Ale mi to sadzenie idzie... jak krew z nosa :ouch: posadzilam tylko biale Pysznoglowki ale tu wiedzialam od poczatku gdzie je wcisne. Biale Jerzowki i Wiesiol Blekitny, tez chyba Stoja na docelowym miejscu - reszta odlogiem :jeez: no ale w miedzy czasie, scielam kwiaty, spulchnilam ziemie wokol rozyc, zrobilam oprysk skrzypem, bo to musi byc jak slonce swieci, zamiotlam Taras, poukladalam w gospodarczym ... a chabazie dalej Stoja i czekaja na posadzenie :happy4:

Bidermeier - bardzo, bardzo, ta rozyczke :hearts: Mam ja juz trzeci sezon w doniczce i jest calkowicie bezproblemowa. W gruncie nie dawala sobie za dobrze rady ale w donicy och i ach.




Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

MINI MINI 03 Lip 2014 15:46 #279668

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
O ...to kawałek dnia miałyśmy podobny....pozamiatałam taras.... :happy4:
No i do gruntu wsadziłam Agnes Schilinger z donicy i dwa bratki ...bo ciągle kwitną te miniaturki :flower2:
A to daj sobie luzik...wieczorkiem wsadzisz...albo rano :happy4:
Ja nie mogę się ruszać po obiedzie :rotfl1: Idę na kawusię...matko ile ja tej kawy żłopię :jeez:

MINI MINI 03 Lip 2014 22:51 #279798

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dzisiaj widziałam Bidermeiera w doniczce. Kwiat super, ale jakis dziwny pokrój miał.
Właścicielka nie mogła się go nachwalić za trwałość kwiatka.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.320 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum