TEMAT: Ogród to moje czwarte dziecko :)

Ogród to moje czwarte dziecko :) 04 Mar 2015 21:57 #345640

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
Dobry wieczór Olu!
Widzę, że z Gardenii przywiozłaś to, na czym i ja oko zawiesiłam ;) Magnolia jest cudna, a ciemierniki - rarytasy. Ten z zielonym paskiem na płatkach jest obłędny. Widziałam je na żywo i nie mogłam oderwać oczu. Mnie jeszcze oczarowała magnolia 'Genie", piękny kolor.
Szkoda, że się minęłyśmy... Ale może będzie jeszcze okazja na spotkanie, miejmy taką nadzieję.
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2015 21:57 przez bozunia.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród to moje czwarte dziecko :) 04 Mar 2015 23:20 #345687

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Widzę że twój piękny ogród budzi się do życia ,a wiosna coraz śmielej poczyna sobie w twoich zakątkach. Ślicznie całość wygląda ,tylko podziwiać :thanks: :thanks:

Ogród to moje czwarte dziecko :) 05 Mar 2015 09:49 #345732

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Melduję się Oluniu w Twoim przepięknym ogrodzie. Z zachwytem oglądałam metamorfozy - co za zmiany :woohoo:
Ale jak zobaczyłam taras.... to aż zakrzyknęłam - znam ten ogród - ten pomysł z zasłonkami na tarasie tak mi się podobał, że zdjęcia kiedyś sobie wydrukowałam - jako inspirację :drool:
Pozwolisz, że będę zaglądała, bo można się od Ciebie wiele nauczyć. :flower2:
Zwierzaki masz przeurocze.
Ewa

Ogród to moje czwarte dziecko :) 05 Mar 2015 18:01 #345857

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Jaki piękny kociak ! Jak się zwie?
Wiosna w Twoim ogrodzie jest już widoczna. Zazdroszczę Ci wizyty na Gardenii - ja byłam w tym czasie w łóżeczku...

Ogród to moje czwarte dziecko :) 06 Mar 2015 13:07 #346092

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Witam serdecznie wszystkich :hug:

Oj dzisiejszej nocy u nas przymroziło -5 :woohoo: ,powiem szczerze ,że rano szłam na ogród z duszą na ramieniu.Wczorajszy nygus nie pozwolił mi pójść okryć hortensji ogrodowej ,która już puściła pączki ,ale na szczęście nie zmroziło jej uf.Parę lat temu jak zakładałam ogród miałam ich chyba 6 lub 7 sztuk ,ale wnerwiało mnie to ,że właśnie niewielki mróz pod koniec kwietnia potrafił wyrządzić tyle szkody ,że nie kwitły mi wcale ,miałam wielkie zielone krzaki i nic więcej.Wymieniłam je na rzecz hortensji bukietowych i drzewiastych ,ale jednak sentyment z babcinego ogrodu pełnego ogrodówek skusił mnie w zeszłym roku do zakupu jednej takiej hortensji i postanowiłam sobie ,że o nią zadbam i będę okrywać choćby nawet na jedną noc ...no i co ? i leń ze mnie straszny.Obiecuję ,że przed następnymi zapowiadanymi przymrozkami na pewno okryję :)

Majka tak jak piszesz ,gdy trafiłam na forum mój ogród przeszedł totalną metamorfozę.Mogę powiedzieć ,że dopiero wtedy pokochałam mój ogród i stałam się prawdziwą ogrodniczką :)
Na tę magnolię polowałam dwa lata ,ale w centrach ogrodniczych o połowę mniejsze drzewka kosztowały ponad dwieście złotych i zawsze mnie to powstrzymywało ,ale mam ją i jestem bardzo szczęśliwa oby pięknie rosła :hearts:
Ina ciemierników nigdy nie miałam ,nie wiedziałam nawet ,że są kwitnące zimą rośliny :lol: to dzięki dziewczynom zwróciłam na nie uwagę na Gardenii i tak stałam się właścicielką tych pięknotek :hearts:
Bożka na pewno będzie okazja na spotkanie ,może nawet u mnie :) .Magnolia Genie również bardzo mi się podobała ,ale nie mogłam sobie pozwolić na dwie ,a za tą Yellow bird chodzę od dawna i mam :hearts: .Chyba wiem od jakich ciemierników nie mogłaś oderwać oczu ( stoisko Byczkowskich ),oni nie chcieli sprzedawać w ogóle ,ale mają szkółkę 10 km ode mnie,często u ich robiłam zakupy mają zdrowe i ładne rośliny.
Tomek witaj w moich skromnych progach.Cieszę się ,że mój ogród Cię zachwyca :) Zapraszam częściej :bye:
Ewuniu bardzo się cieszę ,że moje pomysły na aranżacje tarasu przypadły Tobie do gustu .Dostałam dar od losu projektowania i realizacji tego co wymyślę.Kształciłam się w tym kierunku ,ale życie bywa bardzo przewrotne i pokierowało mną zupełnie nie tak ....cóż mogę się realizować chociaż w domu i ogrodzie :lol:
Zwierzaczki pozdrawiają ciocię :)
EwelinkoGardenia będzie za rok również ,a zdrowie najważniejsze :hug:
Nie wiem o którego koteczka pytasz
Jeden to Brytyjka liliowa -Daizy,drugi to Ragdoll -Szamil.
Ostatnio zmieniany: 06 Mar 2015 13:08 przez Olunia.

Ogród to moje czwarte dziecko :) 06 Mar 2015 13:24 #346094

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Żeby mój piesek się nie obraził jak zerknie mi przez ramię do komputera musiałam jego też umieścić :)

Jestem Dela -shar pei :)

IMG_9902.jpg
Ostatnio zmieniany: 06 Mar 2015 13:33 przez Olunia.

Ogród to moje czwarte dziecko :) 06 Mar 2015 13:37 #346096

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Ty się zlituj ... kup jej jakiś krem przeciwzmarszczkowy ! :laugh1:

Ogród to moje czwarte dziecko :) 06 Mar 2015 16:06 #346130

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
A ja chciałam pochwalić słodkie zmarszczki . Piesio do zagłaskania. :)

Ogród to moje czwarte dziecko :) 06 Mar 2015 17:26 #346147

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Łoj Ewelina Ty byś musiała widzieć ile słoiczków juz wsmarowałam i nic ...zostaje botox :happy2:
Dziękujemy Inka :kiss3:

Ogród to moje czwarte dziecko :) 06 Mar 2015 17:47 #346153

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Oluniu, ale masz uroczy zwierzyniec - idealny do zagłębiania paluszków i czochrania bez końca :)
Psiejstwo to dla mnie taki ręcznik frotte - cudowny!
Jaki ma charakter? Siła spokoju czy żywioł (oj, raczej to pierwsze...)?

Ogród to moje czwarte dziecko :) 06 Mar 2015 19:54 #346210

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Dokładnie jak przypuszczasz to siła spokoju.Jest cudowna ,czasami z mężem zastanawiamy się kto się schował w jej skórze wiem ,że to śmieszne ,ale ona autentycznie rozumie nasz język.Dela jest mega cierpliwa ,jak w zeszłym roku ,gdy przybył do nas Szamil-kot (prezent komunijny mojej średniej córki),żeby nie zrobić krzywdy zaczepnemu kociakowi wyniosła sie na trzy miesiące na ogród ,przychodziła koło 23 i prosto do sypialni szła spać:) nawet jadła na dworze.We wrześniu dorwała go w koszu ,wylizała do mokrego i od tego czasu jest miłość :hearts:
Nie wyobrażam sobie domu bez zwierzaków :)

Ogród to moje czwarte dziecko :) 06 Mar 2015 20:00 #346214

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Już ją uwielbiam :hearts:

Ogród to moje czwarte dziecko :) 06 Mar 2015 20:16 #346227

  • danutal
  • danutal's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 937
  • Otrzymane dziękuję: 1269
Olu, masz prześliczny ogród. W sam raz do oglądania w taki ponury dzień.
Mam do Ciebie pytanie, jaka to odmiana jodły ? Mam podobną i sprzedawca powiedział mi, że jest to jodła algierska, lecz do końca nie jestem przekonana.

IMG_4825.jpg
Pozdrawiam.Danuta

Ogród to moje czwarte dziecko :) 06 Mar 2015 20:28 #346234

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Witaj danutal dziękuje za miłe słowa :)
Jest to jodła szlachetna Glauca :)
Za tę wiadomość podziękował(a): danutal

Ogród to moje czwarte dziecko :) 06 Mar 2015 20:29 #346235

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Oluniu, jeszcze przed Gardenią nie zaglądałaś do ogrodu, a tu chwila moment i w jeden dzień wszystko wysprzątane! Ależ masz powera, dziewczyno!
Zazdroszczę właścicielom takich ogrodów jak Twój, że zawsze wyglądają na uporządkowane i eleganckie, a zabiegi wiosenne trwają tak krótko..
Ja zaczęłam porządki w styczniu i końca nie widać... :jeez:
Nabytki gardeniowe prezentują się w ogrodzie wspaniale! Trzymam kciuki za piękne kwiaty magnolii :kiss3:
Miłego weekendu!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Ogród to moje czwarte dziecko :) 06 Mar 2015 20:41 #346242

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Kasiu jak wiesz ,a może zapomniałaś :) ja nie pracuję ,więc tak naprawdę jak się wezmę to dwa dni i gotowe.Nie mam 300 róż do przycięcia ,a jedynie ok.40 to spora różnica .Zresztą myślę ,że spokojnie o połowę mniej roślin jest u mnie :)
Buziaczki :hug:

Ogród to moje czwarte dziecko :) 07 Mar 2015 17:54 #346393

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Witam popołudniową porą :flower1:

Dziś miałam bardzo ambitne plany niestety czasu mi nie starczyło na wszystko i będę musiała dokończyć jutro.
Wstałam wcześnie rano pojechałam na giełdę kwiatową ,kupiłam troszkę kwiatków i jeszcze co nie co :),później sklep z farbami i na koniec ogrodniczy po ziemię ;)
Myslałam ,że dam radę odnowić moje ozdoby ogrodowe te metalowe i te wiklinowe i jeszcze zrobić dekoracje ,ale cóż szaro już się zrobiło i mało przyjemnie,a jutro też jest dzień:)
Poniżej zdjęcia moich nowych nabytków (donice,domek dla ptaszków,latarnia) oraz rzeczy odnowione .


IMG_4855.jpg


IMG_4853.jpg


IMG_4858.jpg


IMG_4859.jpg


IMG_4865.jpg


IMG_4866.jpg


IMG_4868.jpg

Ogród to moje czwarte dziecko :) 07 Mar 2015 18:07 #346397

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Oluniu, piękne dekoracje, jak i pojemniki-koszyki na kwiaty!
Powaliłaś mnie jednak pelargoniami... to już???


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.331 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum