TEMAT: Ogród to moje czwarte dziecko :)

Ogród to moje czwarte dziecko :) 27 Sty 2015 10:12 #333992

  • ilona2715
  • ilona2715's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
  • Otrzymane dziękuję: 2
Witaj Olu, nie wiem czy Ciebie również, ale mnie właśnie dzisiaj rano przywitała biała panienka, w zasadzie to tak niedaleko, że przypuszczam, że i u Ciebie też zagościła, ale z tą pogodą nigdy nic nie wiadomo. Przybiegłam pooglądać zaprzyjaźnione ogrody, których jakby nie było troszkę mi brakuje, czasu również, aby bywać na obu forach, ale przyrzekłam sobie i wreszcie troszkę go wygospodarowałam. Z przyjemnością zobaczyłam metamorfozę Twojego ogrodu, który miałam możliwość zobaczyć kiedyś w realu, zmiany imponujące, ślicznie kwitły Ci różaneczniki, tarasik jak zwykle robi wrażenie, on jest wprost bajeczny i te śliczne dekoracje. Oluś, a jak tam Twoje różane panienki, albo coś przeoczyłam albo też nie pokazywałaś ich specjalnie, pozdrawiam serdecznie :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): Olunia


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród to moje czwarte dziecko :) 27 Sty 2015 18:27 #334132

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Witaj Ilonko :)
Był śnieg i go ni ma :lol: .Mam jednak nadzieję ,że napada go troszkę.Radość mojej najmłodszej córeczki dziś rano bezcenna i jestem w stanie przeżyć parę,albo nawet paręnaście dni z e śniegiem :) co za nami to za nami i do wiosny już coraz bliżej,nawet już rano ptaki zaczynają swoje koncerty,ciche ,bo ciche ,ale je słychać :)
Ilonko jeśli chodzi o róże to niestety nie skradły mojego serca tak jak przypuszczałam ,pachną owszem ,są piękne parę dni ,ale później to tylko choroby i bałagan.Wysadziłam jesienią dziesięć czternaście sztuk,zrobiło się mniej tłoczno i może to pomoże mi utrzymać tę rabatę w lepszym porządku.Dziewięć z nich przesadziłam w inną część ogrodu ,reszta znalazła nowego właściciela.
Odwiedzam Twój ogród w innym miejscu i zawsze jestem pełna podziwu.Może w nadchodzącym sezonie wproszę się do Ciebie ,żeby podziwiać również w realu Twój wspaniały ogród.Tymczasem do napisania :bye:

Ogród to moje czwarte dziecko :) 27 Sty 2015 19:07 #334148

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Witaj Oluniu :flower1:
Pierwszy raz u Ciebie jestem i musze przyznać , że Twoje czwarte dziecko bardzo mi się podoba. Z zainteresowaniem oglądałam zmiany w twoim ogrodzie , właściwie co strona to :bravo: Moją uwagę przykuła ścieżka , której tor wyznaczyła taczka z drewnem do kominka :happy4: Bo u mnie się też taka ścieżka wydeptuje i cos podobnego od dawna chodzi mi po głowie (syn mnie powstrzymuje słowami - "mamo , znowu trawnik chcesz zmniejszyć" :happy3: ) Czy masz włókninę pod kamyczkami? Jak z koszeniem w tym miejscu? Czy trawa nie wchodzi w kamyczki?

Ogród to moje czwarte dziecko :) 27 Sty 2015 22:39 #334253

  • ilona2715
  • ilona2715's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
  • Otrzymane dziękuję: 2
U nas już w południe było po śniegu, nie da się ukryć, że moje serducho róże jednak skradły, gdybym tylko miała więcej miejsca, to skusiłabym się na więcej, prawdę mówiąc to trzy sztuki znów mi wpadły do koszyka i nie wiem czy na tym się skończy :rotfl1:, nie chcę jednak ich upychać, bo tak jak piszesz, gdy za gęsto, to wówczas więcej chorują, czytałam, że Kasia też się w tym sezonie namęczyła. Oluś, oczywiście zapraszam jak tylko będzie Ci pasowało daj znać :bye:

Ogród to moje czwarte dziecko :) 28 Sty 2015 10:04 #334328

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dzień dobry Olu :kiss3:
Ciężki miałaś rok, oby teraz było lepiej. Jestem bardzo zaciekawiona planami na skalniak z kaskadą, napisz coś bliżej. W który miejscu ogrodu masz zamiar go zrobić?
Pozdrawiam ciepło.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Ogród to moje czwarte dziecko :) 22 Lut 2015 20:36 #342563

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Dobry wieczór wszystkim którzy do mnie zaglądają i dla tych ,którzy dopiero zajrzą :flower1:

Wiosenka za oknem ,aż miło się na serduszku robi.Dobrze ,że jest coś takiego jak to forum ,bo dziewczyny mi uświadomiły dziś jak byłam w odwiedzinach ,że czas już zacząć drobne porządki .Piszę drobne choć jak czytałam u Kasi ( Robaczka ) lub u Iwonki (majowej),to dziewczyny już na całego zaczęły sezon włącznie z opryskiem :supr3:
Ja może w przyszły weekend jeśli pogoda dopisze coś skubnę w ogrodzie ,ale jeszcze się nie rozpędzam :lol:


Iwonka skalniak widzę w miejscu placu zabaw moich już niebawiących się dzieci :lol: ,mam tak jakieś 30 m2 do zagospodarowania .Pierwsza myśl to było przeniesienie oczka w to miejsce .Chciałabym większe z kaskadą i skalniakiem ,ale szybko przypomniało mi się o wysokim poziomie naszych wód gruntowych i niestety większe,a w sumie głębsze oczko u nas raczej niemożliwe.Będę jeszcze przerabiać temat z ogrodnikiem ,ale raczej zostanie mi zrobienie skalniaka z kaskadą i małym źródełkiem.
Ilonko jeśli jeszcze do mnie wpadniesz to proszę zostaw na pw numer tel do siebie na pewno zadzwonię i się umówimy :hug:
Witaj Elżbietko :hug: bardzo Cię przepraszam ,że tak długo musiałaś czekac na odpowiedz ,ale ja jestem mega zalataną osobą i wieczorami mam czas jedynie na odwiedzenie wątków ,ale pisać już nie mam sił.W każdym razie bardzo mi miło ,że do mnie zajrzałaś i spodobało się Tobie to co kocham.Jeśli chodzi o ścieżkę mam na obrzeżach eko bord co powstrzymuje wrastanie trawy ,aczkolwiek zdarza się ,że przerośnie i muszę wyrywać ,ale jest to do ogarnięcia.Ogólnie jestem zadowolona. Mam również wtopione kamienie w trawę w innej części ogrodu ,jeśli chodzi o koszenie to nie ma najmniejszego problemu ,one są wtopione w ziemię i mąż jedzie kosiarką bez problemu po nich.


Do napisania :bye:
Ostatnio zmieniany: 22 Lut 2015 20:44 przez Olunia.

Ogród to moje czwarte dziecko :) 22 Lut 2015 21:11 #342598

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witaj Oluniu!
Wiosna nadchodzi i Ty też budzisz się z zimowego uśpienia :lol:
W ogrodzie na pewno już budzi się życie, koniecznie wybierz się na spacer z aparatem! Jak przezimowały różyczki?
Ja powoli rozpędzam się z porządkami bo roboty huk, ale jaka radość :dance:
Napędza mnie świadomość, że każda godzinka spędzona teraz w ogrodzie zaprocentuje w sezonie B)
Wybierasz się na Gardenię?
Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Ogród to moje czwarte dziecko :) 22 Lut 2015 21:52 #342649

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Hejka Kasiu :hug:

Moje róże mają się bardzo dobrze ,wszystkie zieloniutkie i niestety sporo liści ,które będę musiała poobrywać :oops:
Na Gardenię się wybieram jak najbardziej :) dajcie znać kiedy będziecie z dziewczynami ,bo jak znam życie macie juz umówione spotkanie :lol: . Ja na pewno pojadę w niedzielę po południu ,żeby coś kupić,ale jeśli będziecie w sobotę to chętnie przyjadę ,żeby się z wami spotkać. :bye:

Ogród to moje czwarte dziecko :) 22 Lut 2015 21:55 #342653

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Oluniu, Gardenia zaczyna się w czwartek i pierwsze 2 dni są dla branżowców, dla publiczności jest tylko w sobotę :idea1:
W czwartek idziemy z Asią na warsztaty, a na sobotę na pewno się umówimy. Dam znać :hug:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Ogród to moje czwarte dziecko :) 22 Lut 2015 21:57 #342656

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Oluś, Gardenia jest od czwartku do soboty - dzień dla publiczności, w niedzielę nie :hug:
ja tam planuje być całą sobotę :wink4:

a jakie warsztaty są w czwartek? :oops:
Ostatnio zmieniany: 22 Lut 2015 21:58 przez Shirall.

Ogród to moje czwarte dziecko :) 22 Lut 2015 22:14 #342668

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Witaj Martuś :hug:
Widzicie dziewczyny to ja jestem źle poinformowana.W takim razie bardzo dziękuję o informację .
Dostałam ulotkę do domu i rzeczywiście było to 26-28 lutego ,ale co mi się ubzdurało ,że 28 to niedziela to nie wiem :)
W takim razie czekam na wiadomość :hug:

Ogród to moje czwarte dziecko :) 22 Lut 2015 22:23 #342669

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Oluś , ja jeszcze przynudzę o ścieżce. Kamyczki masz wysypane bezpośrednio na ziemię, tak? Chyba dość gruba warstwa , aby nie wchodziły w glebę? A eko bord utrzymuje wszystko w ryzach.
Pytałaś u mnie o oczko - zanim tam ci odpiszę , tu tylko wspomnę , że 50 cm to faktycznie niewiele , woda sie szybko nagrzewa i pojawia sie niebezpieczeństwo glonów. Co do lilii - są też odmiany , które lubią płytką wodę.
Jeszcze raz sobie przeszłam po twoim ogrodzie i jeszcze raz nim się zachwycałam. Widać , że go kochasz :)

Ogród to moje czwarte dziecko :) 22 Lut 2015 22:43 #342684

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Elu ,tak mam kamyczki wysypane bezpośrednio na ziemię i chwastów jak na lekarstwo. Wiem ,że niektórzy robią cieniutką wylewkę w którą wkładają kamienie i następnie wysypują kamyczkami ,ale ja postanowiłam tańszym kosztem i nie żałuję.Kamieni mam usypane na ok 5cm .Eko bord daje radę najzupełniej :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Elżbieta

Ogród to moje czwarte dziecko :) 24 Lut 2015 20:40 #343061

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Postanowiłam troszkę ożywić mój wątek ,a myślę ,że zdjęciami ogrodu najlepiej :lol:

IMG_2263.jpg


IMG_2251.jpg


IMG_2244.jpg


IMG_2234_2015-02-24.jpg


IMG_2222.jpg


IMG_2217.jpg


IMG_2216.jpg


IMG_1782.jpg


IMG_1775.jpg




IMG_0636.jpg


IMG_0641.jpg


IMG_0699.jpg


IMG_0759.jpg


IMG_0762.jpg


IMG_0774.jpg


IMG_0767.jpg


IMG_0768.jpg


IMG_0780.jpg


IMG_0777.jpg

IMG_0758.jpg
Ostatnio zmieniany: 24 Lut 2015 21:09 przez Olunia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lady-r, zanetatacz

Ogród to moje czwarte dziecko :) 24 Lut 2015 21:10 #343079

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Olu , zapraszałaś ogrodnika do ogrodu , czy sama wszystko tak ślicznie rozplanowałaś?

Ogród to moje czwarte dziecko :) 24 Lut 2015 21:17 #343085

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Witaj Elu :)
Planuję zawsze sama ,sama też kupuję rośliny jednak radzę się zawsze mojego ogrodnika czy będzie danej roślince dobrze w tym czy innym miejscu ,ale nie ukrywam ,że korzystam z ogrodnika do większych prac tj.cięcie żywopłotu czy iglaków,za opryski też sama się nie biorę chyba ,że doraźnie.

Ogród to moje czwarte dziecko :) 24 Lut 2015 21:22 #343086

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
U mnie też już wiosenka :hearts:




IMG_2581.jpg


IMG_2575.jpg


IMG_2580.jpg


IMG_2576.jpg


IMG_2584.jpg
Ostatnio zmieniany: 24 Lut 2015 21:24 przez Olunia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lady-r

Ogród to moje czwarte dziecko :) 24 Lut 2015 21:35 #343089

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
I jeszcze troszkę wspomnień minionego sezonu :hearts:


IMG_1760.jpg


IMG_1776.jpg


IMG_1777.jpg


IMG_3484.jpg


IMG_3486.jpg


IMG_3487.jpg


IMG_3496.jpg


IMG_3495.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.431 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum