TEMAT: ...w moim ogrodzie za murem z półcienia

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 09 Lut 2015 13:46 #338786

  • Wendka
  • Wendka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 197
Wiesiu, tak, to mógł być on...
Pewna jednak nie jestem.
O czym szeptali, nie wiem, nie dosłyszałam. Wiatr od jabłoni zagłuszał. Zbyt daleko stałam. Pochwyciłam tylko westchnienia, pojedyncze słowa, narzekanie chyba, trudno z nich jednak treść rozmowy scalić. Może ktoś był bliżej, lepiej odczytał ich szept? Zauważyłam potem wzmożony ruch w wodzie. W tą i w tamtą pośpiech, a potem jakby wiec, czy coś co go na myśl przywodziło. Chwilę dłuższą potem Panna suknię naprędce odświeżyła, strzepnęła pogniecione perkale, wyprostowała się, tak że głowę bym dała, że górowała wtedy ponad Veilchenblau i pracowicie spędziła dalszą część dnia roznosząc wodę spragnionym.
Gdy słońce kryło się za olchami - doleciał mnie Todavía cantamos, todavía pedimos
Jakieś tęskne.
A może zwyczajnie w ucho jej melodia posłyszana wpadła i nie chciała ulecieć.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku


Zielone okna z estimeble.pl

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 09 Lut 2015 14:10 #338790

  • Wendka
  • Wendka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 197
Mało śniegu, ale i ta odrobina ucieszyła mnie:

hydrag.jpg


nadoczkiem.jpg


Carexornithopoda_Variegata.jpg


milka.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, futrzasta, piku, Firletka

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 09 Lut 2015 14:35 #338793

  • Wendka
  • Wendka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 197
Witaj Ewo. W moim/nie moim ogrodzie jest dużo cienia. Czasem myślę, że mogłoby go być o jakieś chociaż 5 metrów mniej. Całkiem niedawno tak było. Olchy tak szybko biegną ku chmurom. Ale jednocześnie, gdy widzę drwali za płotem i te ryczące w ich rękach "cacka" - tylko śmiech za moimi plecami i upewnienia ratują mnie przed popłochem: nie bój się, nie zetną twoich olch - wiedzą, że mi by się narazili...
Cicho wypatruję więc czy znów czeremchy, bzy, tarniny - "leśne chwasty" - razem z co którąś z olch nie pójdą pod topór. Póki są olchy - mam cieniste zakątki. I upewniam, Tego-Zza-Moich-Pleców, że są one i Jemu niezbędne :)

sitowie.jpg


zpozycjizaby.jpg


papr_2015-02-09.jpg


potargana.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, futrzasta, piku

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 09 Lut 2015 15:21 #338805

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Mam to szczęście, że drzewa dające cień na moim podwórku należą do nas i nikt ich nie wytnie. Jednak ca kilka lat zjawiają się u nas panowie z "cackami" od pana piorunka i przycinają nieszczęsne świerki, które poprzedni właściciel posadził bezmyślnie pod linią wysokiego napięcia. Na to nic nie mogę poradzić, cóż, korzyść taka że jest odrobinę jaśniej w domu i mam gałązki świerkowe, których w tym roku użyłam jako zabezpieczenia przed wszędogrzebalskimi kurami sąsiadów. Tak więc siłą rzeczy moje roślinki śpią pod kołderką. Mam nadzieję, że dobrze im tam, choć nie jest to puchowa kołderka...

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 10 Lut 2015 19:47 #339261

  • katik
  • katik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 381
  • Otrzymane dziękuję: 84
Kawka bardzo zachęcająca, też bardzo taką lubię :)

Wspaniałe te zakątki cieniste, tak wiele pięknych paproci utwierdza mnie w przekonaniu jakie rośliny powinnam uzupełnić w tym sezonie
Pozdrawiam Kasia

Mała działka Katik

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 10 Lut 2015 19:54 #339267

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Witaj pisarko z pięknym ogrodem pachnącym różami, chętnie poczytam i pooglądam prześliczne zakątki, pozdrawiam serdecznie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Wendka

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 11 Lut 2015 11:20 #339441

  • Wendka
  • Wendka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 197
Witam Gości serdecznych, za moment serwuję kawkę:

wwazonie.jpg


Dziś wspomnę o innym odcieniu bieli, może choć przez chwilę zachwieje jednostajną szarość za oknem.

clematisintegrifoliaalba.jpg


newDawn.jpg


dzwonki.jpg


jasmin.jpg


jasmin1.jpg


kalla.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, piku

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 11 Lut 2015 11:24 #339443

  • Wendka
  • Wendka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 197
hort.jpg


anabella.jpg


dzika.jpg


kosmos.jpg


lykkefund.jpg


margainew.jpg


scheeimargar.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, piku

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 11 Lut 2015 11:24 #339444

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Nie moge sie na patrzeć na twoj ogród i łączenia roslin genialne :) Zazdroszcze ci tego i gratuluję takie ogrodu jeszcze raz :thanks:

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 11 Lut 2015 11:39 #339451

  • Wendka
  • Wendka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 197
Dziękuję Konradzie.
To może jeszcze inne duety?

schneeililie.jpg


schnee.jpg
Ostatnio zmieniany: 11 Lut 2015 11:40 przez Wendka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, piku, Kondzio

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 11 Lut 2015 11:43 #339452

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Białe białemu nie równe, a wszystko dostojne i piękne :hearts: . Kiedyś to był mój ulubiony kolor kwiatów :lol: , z wiekiem chyba potrzeba mi więcej energii ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 11 Lut 2015 11:58 #339458

  • Wendka
  • Wendka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 197
Wiesiu, biel moim ulubionym pozostaje mimo mknącego kalendarza. W ogrodzie pełnym odcieni różu - biały wydobywa się przed oczy :)

jacqueline.jpg


tojescorsz.jpg


neva.jpg


rita.jpg


rugosa.jpg



Oby jak najszybciej:

ptaszek.jpg

Nie jestem pewna, ale mój typ, że to muchówka :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, piku, Firletka, Kondzio

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 13 Lut 2015 19:41 #340083

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
No niesamowite !!! Ptaszyna ze źdźbełkiem w dzióbku! Jak Ci się udało uchwycić ten moment , taki przelot zwykle trwa okamgnienie !
Biele TOTALNIE zniewaaaalaaające. Ritausma w towarzystwie białej jarzmianki... Ciekawe. Skąd wiedziałaś ? U mnie rośnie przy Afrodycie , a za Afrodytą co ? Ritausma :happy4:
Białe mini dzwoneczki świetnie grają z carexem !I to zdjęcie zamarzniętej wody w rowie... groźne , zachwycające.
Rooguchi spijający krople rosy z kielicha kalli :flower2: a może meloman w muszli koncertowej wsłuchujący się w brzęczenie pszczelich skrzydełek ?
Aleja hortensjowa nabiera już zaplanowanego kształtu!

Cu-dow-nie! :kiss3: :bravo:
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2015 19:42 przez Firletka.

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 13 Lut 2015 20:27 #340117

  • agnesik12
  • agnesik12's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 149
Witaj ,

Czy mogę dołączyć do bijących brawa? Kompozycje bardzo gustowne ale jakie opowieści! Czyta się przepięknie!
Agnieszka

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 25 Lut 2015 22:11 #343356

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
A co tu taka cisza :) poczęstuj nas kilkoma fotkami :)

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 26 Lut 2015 14:30 #343461

  • Wendka
  • Wendka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 197
Firletko, a jednak biel Ritausmy w duecie z białą jarzmianką niepokoi mnie, drażni. Chyba nie ten odcień bieli. Może brakuje jej towarzystwa Twojej Afrodyty? Tu Ritausma sprawia wrażenie zawstydzonej, zalęknionej, gdy tymczasem powinna być świadoma swej urody. Czyżby miała wystarczyć jej perowskia i biała szałwia? A może dosadzić jej jarzmiankę w takim kolorze?
jarzmiankakarminowa.jpg


Ale czy karminowa jarzmianka nie jest zbyt jednoznacznie odcinająca się kolorystycznie? Czym wydobyć porcelanowy rumieniec Ritausmy?
rita1.jpg


Białą jarzmiankę spróbuję, choć kilkoma łodyżkami, zbratać z margaretkami i Schneewitchen?
Ciągle pewna nie jestem. Ot, takie mam dylematy, ale w marzeniach zawsze pozostaję na ziemi :)

Tak, alejka z hortensjami zaczyna nadążać za wizją. Choć nie bez wątpliwości. Rozważam czy nie przenieść stamtąd Limelight w inny kątek z hortensjami, a tu dosadzić drugą Strong Annabellę, by tworzyła jedność z równymi sobie, z tymi w pobliżu, w rzędzie. Cynie z tego hortensjowego szeregu w ubiegłym sezonie spłatały figla. Zupełnie nie miały wyczucia tego co właściwe. Były zbyt radosne i zadowolone z siebie. Miały nakaz grzecznie naśladować dorodne stokrotki, a tymczasem wyniosły się nadmiernie. Może białe jeżówki bywają mniej swawolne?

Witaj Agnieszko. Dziękuję za dobre słowa. Dorzuć jeszcze coś od siebie. Piękniej tu będzie.
wiedzmaicarex.jpg


Konradzie, cicho? Nie słyszysz szurania katalogami, pomysłami, szeregowania myśli sprzecznych z nadmiarem pragnień...? Znaczy powściągam emocje nie plamiąc stronic nadmiernie.
Teraz jest tak:
nim_rozanie.jpg


a za kilka miesięcy powinno być podobnie, choć nie tak samo:
rozanie.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Firletka, wxxx-a

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 26 Lut 2015 17:22 #343485

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Trudno doradzać w kwestii doboru odcieni.....bo delikatna to sprawa, zależy od uwrażliwienia, natężenia naszego postrzegania. Tam gdzie innym nie przeszkadza ostra czerwień przy wściekłym różu, Ciebie drażnią subtelności odcieni. Mam w ogrodzie Ritausmę obok ND, podsadzone porcelanowym odcieniem lnicy......

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 26 Lut 2015 20:51 #343556

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Wczesnowiosenna szarość na przeciw bujności różanego kwiecia, świetne zestawienie :woohoo: , to właśnie na to czekamy całą zimę :) . Twoje zestawienia barw Wendusiu tak subtelne, że trudno cokolwiek doradzić, ale przy hortensjach zamiast stojących na baczność łodyżek cynii, czy jeżówki widziałabym raczej rozwichrzone bodziszki :think: . O różach się nie wypowiadam, bo tego tematu nie czuję zbyt dobrze :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.496 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum