TEMAT: ...w moim ogrodzie za murem z półcienia

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 03 Mar 2015 20:04 #345241

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Witam :garden1:
Już kilka razy tutaj zaglądałem na szybko, jednak tak się nie da.
Postanowiłem wrócić w wolnej chwili i zamyślić się, pozachwycać trochę, poczytać ciekawe opowiadania.
Oglądając zdjęcia nie pomyślał bym, że to tylko 8 arów. Chyba wyobraźnia tak działa i dorabia kolejne zakątki.
Tajemnicze ścieżki, które giną w gąszczu roślin, czy białe kompozycje, są przepiękne. I róże, takie dorodne. Za zdjęcie z muchołówką :thanks:
Jeszcze długo by pisać, co mi się podoba... Jeszcze przyjdzie na to czas, będę tu zaglądał, z nadzieją na nowe zachwyty :)


Zielone okna z estimeble.pl

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 06 Mar 2015 00:22 #346013

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Wendka wrote:
Firletko, a jednak biel Ritausmy w duecie z białą jarzmianką niepokoi mnie, drażni. A może dosadzić jej jarzmiankę w takim kolorze?
jarzmiankakarminowa.jpg


Ale czy karminowa jarzmianka nie jest zbyt jednoznacznie odcinająca się kolorystycznie?

Kochana ! To nie jest "karminowa" jarzmianka! :P To jest jarzmianka w najmodniejszym w tym sezonie kolorze Marsala! :P Chcesz być trendy - dosadź Ritausmie jarzmiankę w wiodącym kolorze ! :teach: Dowiedziałam się :coffe: ,że róż jest passe'. A więc przyjdzie mi wykopać 50% roślin, a że niebieski też już odchodzi do lamusa , więc zostanie 5% żółcieni i biele.

To ja już pozostanę przy swoich upodobaniach i poczekam aż moda zatoczy koło i różowości znowu powrócą do łask. :happy:
Stąpam po ziemi , nie tylko w przenośni i nie tylko za siebie . ;)
Zdrowy rosądek wskazany.

Wysokie cynie już nie będą Ci płatać figla, bo widzę w tym miejscu białe Liliputki z zielonymi środeczkami. Pięknie będzie! A pomiędzy nimi aminki? Za mdło... ?

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 12 Mar 2015 11:07 #348156

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Co za ogród, co za ogród :thanks: z klęczek się nie sposób podnieść... a do tego Właścicielka-Czarodziejka...
Zauroczyła mnie fotka powojnika zaglądającego do wnętrza kalli...
Ewa

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 14 Mar 2015 18:40 #348950

  • Wendka
  • Wendka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 197
Sieriko, myślimy chyba podobnie w kwestii doboru odcieni (wnoszę tak po wizytach w Twoim wątku) towarzystwa dla naszych roślin.
Napisałam, że niepokoi mnie, drażni odcień bieli jarzmianki przy bieli Ritausmy, choć to samo zestawienie podoba mi się w ogrodzie Firletki - zresztą u Niej wszystko mi się podoba :) - ale pewnie ma na to wpływ bliskie sąsiedztwo Afrodyty - ona, Afrodyta, dobywa lekkość kremu truskawkowego z tonacji Ritausmy. A u mnie ten duet jest jakby wyrwany z kontekstu. Nie przeszkadza mi "ostra czerwień przy wściekłym różu", ale są miejsca, które chciałabym u siebie wyaksamitnić, wygłaskać - ot, taka moja przyjemna rozrywka w pędzie codzienności.
Ostatnio coraz częściej myśli mnie wiodą do takiego zestawienia, a może gdzieś w przy np. Mme I. Pereire tak ?
A tymczasem było tak z innej strony Ritausmy:
ritaijarzmianka.jpg


Wiesiu, bardzo lubię bodziszki, ale tam, przy hortensjach, pasują mi grzecznie przyczesane, stojące dwornie cynie. Już mam nasionka! Takie będą cynie. Firletka je dostrzegła! Obdarowała :dance:
trawki.jpg

Pewnie rozpoznajesz swoje miłki, choć ta pierwsza wyjątkowo smakuje Gai i gdy tylko w jej kierunku nie patrzę, trawka kurczy się.

W ramach podzięki, Gabrielu, wysyłam do Ciebie: :)
zuraw.jpg

IMG_8443.jpg

przybysz.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, piku, Firletka

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 14 Mar 2015 20:07 #348986

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wendko, to zestawienie jest bajeczne..zarówno delikatność przeplatających się form roślin, jak i kolory.....chociaż można by się czepić dość ekstremalnego zestawienia kolorów jednak przy zwiewności form takie wrażenie nie ma racji bytu.....myślę, że do warto pokusić się o zestawienie z tą różą....

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 14 Mar 2015 21:56 #349023

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Wandziu,
śliczne to Twoje ptactwo. Że też moje pierzaste nie dają mi się tak fotografować ... Dzięcioł czerwony, stały bywalec ptasiej stołówki, czmycha gdy tylko uchylę drzwi. Gdy czekam zaczajona on też , tyle że gdzieś w gęstwinie pobliskiego świerka.

A może nie umiem tak patrzeć, by go zauważyć?...


Kowalik jakby ulany na miarę , zgrabny, proporcjonalny.Coż za pełne wdzięku stworzenie ! :hearts:
Żuraw Szybowiec przenikający podniebne przestrzenie - spełnienie wolności zawieszone w zachwycie . Trwaj chwilo , trwaj ! Jesteś taka piękna !

Wiesz, sama jestem bardzo ciekawa jak w tym roku zaprezentuje się Twoja hortensjowa alejka. Czy liliputkowe cynie spełnią pokładane w nich oczekiwania .

Wandziu - pokaż zestawienie z Pereirą, bo otwiera się drugi raz to samo zdjęcie z trawkami, zamiast z różą.

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 15 Mar 2015 09:31 #349101

  • Wendka
  • Wendka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 197
Oj, przepraszam, nie wczytałam poprawnie. Przy Pereire miało być to

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 15 Mar 2015 11:29 #349132

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
O ludzie ! Werbenę patagońską mamy, to drugie białe można zastąpić podwójnym, pierzastym kosmosem i gotowe!
Ciekawe, bardzo.

U mnie przy Pereire jest granatowy Moniuszko, bodziszki i różowy pięciornik, który wcale nie czuje się tam dobrze . Może znajdę mu jakiś przyjazny ogród ? :whistle: :lol:

Trochę bieli bardzo by tam się przydało...nic białego nie mam w pobliżu. Zrobiłam dosyć monotonną kompozycję. Na początku tworzenia ogrodu stawiałam na monochromatyczność, ale teraz widzę,że trochę mdło to wychodzi, dlatego wprowadziłam i granat i jasny róż. To jednak sztuka połączyć kolory w sposób wydobywający jedne z drugich.

A co u Ciebie rośnie przy Mme ?

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 20 Maj 2015 12:46 #370950

  • Wendka
  • Wendka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 197
kleof.jpg


kleo.jpg


rybki.jpg


miecznica.jpg


brunn.jpg


brunn_i_hosta.jpg


ceasazowaWu.jpg


hostainiezabud.jpg


hostowa-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Firletka, sierika

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 20 Maj 2015 12:52 #370952

  • Wendka
  • Wendka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 197
hostyisambor.jpg


hosty-2.jpg


biala.jpg


glicyniazlawka.jpg


glicynia_kwiat.jpg


glicyniazlawka_p.jpg


lavenderFeuer.jpg


najwyzsza_kwiat.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Firletka, sierika

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 20 Maj 2015 13:11 #370956

  • Wendka
  • Wendka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 197
guern.jpg


pastoraly.jpg


nadrowem.jpg


perukowiec.jpg


pod_Isaac.jpg


Firletko, wokół Isaac Pereire z jednej strony rośnie Sweet Haze, z drugiej The Fairy, a niżej przetacznik, macierzanki, rozwary, dzwonki (tubylce), bratki Big Henry :) Jeśli zdążą to zakwitną jeszcze aminki
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, Firletka

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 20 Maj 2015 13:50 #370964

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Bajeczna jest wiosna w Twoim ogrodzie Wendusiu :flower2: . Ja czekam z wielką niecierpliwością u siebie na takie roślinne przenikanie :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 20 Maj 2015 20:56 #371160

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wendko, pięknie objawiłaś się nam po tak długiej przerwie...... :thanks: , pokazuj jeszcze wiosenne subtelnosci....

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 20 Maj 2015 22:47 #371262

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Oooo! :woohoo: Ależ cudowna wiosna - świeża zieleń, chłodne błękity i słoneczne refleksy na hostach !
A skąd ja znam tę śliczną, białą kokoryczkę spod pompy ?... :think: :tongue2:
U mnie taka sama ! :kiss3:

I nasz przyjaciel Kleofas ! Czy zanotowałaś już jakieś przygody miłosne ?

A piwonia drzewiasta imponująca . :hearts:

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 21 Maj 2015 07:55 #371328

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
I ja trafiłam do Twojego ogrodu i posłuchałam co Ci w duszy gra.Bardzo miło spędzony czas :comp:

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 01 Cze 2015 13:14 #375193

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Rany, jak tu pięknie :woohoo:
Urzekająca jest ta ławeczka pod glicynią...
Idę jeszcze raz pooglądać fotki z tego raju.
Ewa

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 02 Cze 2015 20:54 #375609

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
No haloo! Prosimy o więcej zachwycających zdjęć ... :flower2: Na pewno jest jeszcze mnóstwo powodów, by się tu zatrzymać i popodziwiać świat. :flower2:

...w moim ogrodzie za murem z półcienia 02 Cze 2015 22:41 #375703

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
O tak z pewnością nie należy tych uroków przed nami ukrywać :) . Prosimy o kolejne wiosny odsłony :thanks:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.265 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum