TEMAT: Ogród Aguniady cz. 2

Ogród Aguniady cz. 2 21 Gru 2014 19:44 #322018

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Aguśka, zdjęcia z mchem traktuję jako moje prywatne, z dedykacją i w prezencie pod choinkę :happy: I jeszcze sosnowa polanka :woohoo: Ustroisz i ubierzesz, zdążysz ze wszystkim. Jak jedzonko gotowe, to reszta - drobiazg.
Miłego wieczoru, :hug:
Edit: teraz zobaczyłam Twój wpis. Witaj miła buzio :kiss3: Będę z wielkim zainteresowaniem śledzić wątek okularowy B)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 21 Gru 2014 19:49 przez hanya.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 2 21 Gru 2014 19:48 #322021

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Oj... te Robaczkowe oczyska! ;)
Nie, nie noszę soczewek koloryzujących, mam jeden, ulubiony rodzaj, próbowałam innych, ale jakoś mi nie leżą :unsure:
Pozostaję przy moim naturalnym kolorze oczu, stalowoszarym, wystarczy, że włosy muszę farbować - na swój naturalny zresztą :crazy: bo nijak nie mogę pogodzić się z myślą, że ten mój... naturalny ;) miejscami jest już zupełnie inny...

Nie jestem przekonana do wyrazistych oprawek w Twoim wypadku... chyba przytłumiłyby oczy - szkoda TAKICH oczu ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 21 Gru 2014 19:51 #322024

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- ja kiedyś nosiłam soczewki koloryzujące- zielone. Bardzo je lubiłam i efekt, jaki dawały!
Nie wiem, jak teraz, ale kiedyś były różne fasony w firmach.. Jedne były całe zielone a drugie miały przeźroczyste okienko na źrenicę. Wolałam te jednolite- oko się szybko przyzwyczajało i nie widziało się na zielono, tylko normalnie. Te z okienkiem były o tyle denerwujące, że jak się szybko robiło zeza w bok ;) to chwilami łapałam margines między zielonym a przeźroczystym..

Jeśli chodzi o kształt, to bardziej lubiłam Acuvue niż np Ciba Vision.. Te pierwsze miały kształt jakby bardziej płytkiej miseczki i były solidniejsze.. Soczewki innych firm były głębsze- miałam uczucie oblepionego oka, poza tym przy zdejmowaniu lubiły pękać :unsure:

Planujesz okulary dla urody, czy - jeśli w badaniu wyjdzie wada wzroku- to jednak soczewki..?
Gdyby wady nie było, to nieśmiało wspominam, że są też soczewki koloryzujące- zerówki.. :whistle:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 21 Gru 2014 20:04 #322036

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moniko, nie rozważam w zupełności soczewek, tym bardziej koloryzujących... Lubię swój kolor oczu (chociaż dla fotografów nie jest tak interesujący jak np. zielony, błękitny czy stalowy) i nie wyobrażam sobie jego zmiany - to trochę dla mnie jak pożegnanie się z własną osobowością. Oczywiście, piszę o własnych li tylko odczuciach, nie podważając takowych decyzji innych ludzi :)
Acuve nosi moja córka, która ma dużą wadę: -4 dioptrie. Ostatnio, przy korekcji soczewek uznała, że teraz to dopiero widzi w HD! ;-)
Tobie zieleń pasuje... a jakie masz oczy w oryginale?
Haneczko, jak najbardziej mech jest z dedykacją dla Ciebie :) W naszym lesie jest go naprawdę bardzo dużo... Gdyby nie uporczywy, bardzo zimny wiatr, zdjęć byłoby sporo więcej!
Zobaczymy, co wyjdzie okularowo :) Plan jest, a z realizacją bywa u mnie różnie...
Gorzaciu, nie jestem pewna, czy Robaczek nosi koloryzujące soczewki, ale... oczyska ma oryginalne ;-)
Stalowoszare oczy lubię - czy możesz zrobić makro swoich? :D
Mówisz, że nie bardzo takie wyraziste... no, muszę więc poprzymierzać.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 21 Gru 2014 20:17 #322044

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Noszę okulary dopiero od czterech lat, ale do soczewek wciąż nie dojrzałam ;) . Za to po ostatnich delikatnych tytanowych oprawkach zapragnęłam czegoś solidniejszego :silly: . I mam :lol: , może nie czarne - do mojej bladej twarzy za duży kontrast, ale jak zobaczyłam fioletowe :woohoo: . Na szczęście nie byłam sama, siostra potwierdziła, że dobry wybór, ale rodzinka kilka dni się przyzwyczajała :happy3:
Nie umiem Ci doradzić tylko teoretycznie, ale gdybyś założyła kilka par i się pokazała, coś byśmy wybrały :happy4:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 21 Gru 2014 20:27 #322047

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Oczy mam średnio zielone- odcień mało wyrazisty, a źrenica otoczona żółtą promienistą aureolką :lol:
Kolor mój średnio zielony jedynie podkreślałam zielonymi soczewkami. Bardzo się lubiłam w tamtej wersji- ale ja wtedy miałam 18 lat :silly:

Skoro już tęczówka na tapecie- bardzo lubię zdjęcia tęczówki w zbliżeniu macro- swoisty kosmos we wnętrzu oka!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 21 Gru 2014 20:29 #322048

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Aguniada wrote:
czy możesz zrobić makro swoich?
Chyba nie jestem gotowa na takie obnażanie się :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 21 Gru 2014 21:23 #322070

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Makra nie zrobię, ale przeszukałam zdjęcia... kurczę, większosć mam w ciemnych okularach, ale znalazłam jedno, wakacyjne... upał był, to się świecę :oops: a zmarszczki... z moim PESELem już można :funnyface:

Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady cz. 2 21 Gru 2014 22:02 #322081

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Nie wiem dlaczego, ale nie widzę swojego ostatniego posta :think: jest jako ostatni tutaj - a pojawia mi się dopiero po wciśnięciu "Odpowiedz"
Może jak tego napiszę, coś się zmieni? Już kolejny raz zdarza mi się to w Twoim wątku - dotyczy to nie tylko moich postów, ale generalnie - ostatnich :(
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 21 Gru 2014 22:12 #322083

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gorzatko- fotkę widać, ale musisz zrobić korektę- gdzie obiecane zmarszczki.. ;) :funnyface: bo nie widzę..

Potwierdzam Twoją obserwację nt ostatniego posta- często się nie wyświetla :think:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 21 Gru 2014 22:33 #322086

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Oj... to chyba jednak Ty musisz zrobić korektę... wzroku :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 21 Gru 2014 22:55 #322090

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
gorzata wrote:
Oj... to chyba jednak Ty musisz zrobić korektę... wzroku :rotfl1:

Chyba wnioskować o zwrot kosztów poprzedniej, skoro Twoim zdaniem nie przyniosła efektów :rotfl1: chociaż ja się upieram przy swoim :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 22 Gru 2014 15:02 #322173

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Aguśka, zdrowia, spokoju, radości i takiej, jak dotychczas pasji życia :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady cz. 2 22 Gru 2014 19:06 #322210

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
U mnie też wieje, i to jak!!! Stroiki ze schodów były dziś w drugom końcu ogrodu :ohmy: Jest wiatr i jest niepokój, zawsze tak mam gdy mocno wieje.
Okularki chcesz sobie sprawić?
Ja lubię nosić okulary, do niedawna nosiłam też soczewki - i korekcyjne i korekcyjno-kolorowe, ale odkąd wymagam szkieł progresywnych zrezygnowałam z soczewek, bo boli mnie po nich głowa.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady cz. 2 22 Gru 2014 19:39 #322215

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Aga... jak idzie dekorowanie? Czy patelnia ocalała do celów kulinarnych? :devil1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady cz. 2 22 Gru 2014 19:54 #322217

  • D_M
  • D_M's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 234
  • Otrzymane dziękuję: 31
Agnieszko przyszłam z swoją świąteczną choinką :) i przy okazji życzę całej Twojej rodzinie spokojnych, zdrowych spędzonych w cieple rodzinnym Swiąt Bożego Narodzenia :)
DSC03904.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady cz. 2 22 Gru 2014 20:38 #322226

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kochani, ja dziś tylko ogólnie, bo od rana dopiero usiadłam... strasznie intensywny dzień za mną, ale sporo rzeczy zrobione!
Poranek rozpoczęłam od przyrządzenia ponad kilograma śledzików.
Potem musiałam pojechać do centrum i o mało szlag mnie nie trafił w jednym z banków... jeśli ktoś ma konto w PKO BP to szczerze współczuję.
Miałam tam do załatwienia jakąś formalność i spędziłam tam godzinę dwadzieścia!
Krew mnie zalała, chociaż pani, która w końcu mnie obsługiwała, była miła i zmieszana straszliwym ślimaczeniem się obsługi.
Przez ten stracony czas i korki nie zdążyłam wejść na pocztę i do centrum medycznego, ale mogę to zrobić jutro i po świętach.

Patelni dziś nie użyłam, jakby co ;-)

Z córką zrobiłyśmy dziś mega sprzątanie i sama kosmetyka zostanie w wigilijny poranek.

Na obiad szybka carbonara, a po niej...

...strojenie choinki i całego domu! Wszystko zrobione, a kolorystyka... no cóż, ja jestem jednak bożonarodzeniową sroką, bo o ile drzewko ustroiłam w miarę spójnie, to w pozostałych zakątkach domu znajdą się różne barwy.

Raczej dziś zdjęć nie będzie ;-)

Dziękuję Wam za odwiedziny, sympatyczne wpisy, życzenia!

Ja chyba przyłożę się jutro do obfotografowania domu... atmosfery nie przekażę, ale zapewniam, że już jest! :)

Dario, śliczna choineczka!

Ściskam Was gorąco :)
Ostatnio zmieniany: 22 Gru 2014 20:39 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 22 Gru 2014 22:01 #322246

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Aguniada wrote:
Aguśka... Jak Ci mija sobota?
Skoro pytasz, to Ci napiszę :tongue2: :happy3:

Sobota minęła, że się tak wyrażę - na obczyźnie B) Pojechałam na 3 dni do córki i właśnie przybyłam do domciu w kierat przedświąteczny.

W sobotę przed świtaniem :mad2: wsiadłam do pociągu, gdzie miałam dołączyć do MaGorzatki, która również wybierała się do Poznania :P
Miała zamachać mi na dworcu, bym wiedziała gdzie wsiąść, a tu nic.... obleciałam cały pociąg, dalej nic... to ja się zrywam ciemną nocą, a jej nie ma :mad2: :club2:

Siadłam smutna i piszę smsa z zapytaniem - czemu jej nie jedzie? A ta mi pisze po chwili, że jedzie :eek3: Przysnęła, schowana za kotarką :whistle: W sumie nie dziwota, skoro wstała o 4 rano :lev:

Podczas gdy ona chłonęła wiedzę, ja przepuszczałam kasę B) Potem spotkałyśmy się na piffku i słuchałyśmy koncertu kolęd fińskich, który był w Starym Browarze 2 piętra niżej niż my :drink1:

W niedzielę rankiem właśnie zamiarowałam życzyć Wam miłego mieszania w garach :devil1: podczas gdy sama wybywałam reanimować się po sobotniej bieganinie - na Termy Maltańskie :funnyface: , ale nie zdążyłam nic napisać, bo córcia rzuciła hasło - ruszamy!

Wymoczona jak te Wasze śledzie pojechałam do brata, tam ubieraliśmy choinkę itepe...

I znów bladym świtem brat - po drodze do pracy - wywiózł mnie do Asi. Razem ruszyłyśmy ponownie wydawać kasę, a potem w pociąg i do domku. No... tak szybko to nie było, bo w pociągu tłok i stałyśmy dobrych "parę" kilometrów.
Jutro zakupy żarciowe, a kiedy ja to wszystko pogotuję??, chatkę wysprzątam?? choinkę ubiorę?? - to nie wiem!! :ouch:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.491 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum