TEMAT: Ogród Aguniady cz. 2

Ogród Aguniady cz. 2 08 Paź 2014 10:08 #304188

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Przypuszczam, że taki kurs nie trafiają kompletni laicy, bo ci nie wiedzą, że potrzebują wiedzy :happy3: . W związku z tym ciekawa jestem, czy na wstępie tego kursu padło pytanie o Wasze dotychczasowe doświadczenia fotograficzne? Czy ktoś oglądał Twoje zdjęcia, komentował? Interesuje mnie to w kontekście co taki organizator po obejrzeniu Twoich zdjęć może Ci zaproponować ;) . Oprócz wyjazdu do Gruzji :happy3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 2 08 Paź 2014 10:16 #304192

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Martusia, Gruzja to jest kompletnie inny etap - najpierw muszę się nauczyć robić dobre zdjęcia w obrębie swojego własnego miejsca zamieszkania.
Jeśli kompletny laik (nawet ze swietnym sprzętem) wyjeżdża w egzotyczne miejsca, by zrobić zdjęcia, to one będą tylko bardziej kolorowe, a niekoniecznie dobre.
Mam nadzieję, że przede wszystkim rozwinę swoją wyobraźnię.
Każdy wczoraj przyniósł pięć swoich zdjęć, opowiedział o swoich pasjach, odniósł się do doświadczeń. Zdjęcia nie były oceniane, ale będą - od kolejnych zajęć.

...i jeszcze zaległości:

Gosiu, bardzo się cieszę, że rozumiesz moją decyzję.
Wczoraj moją ostatnią różankę oglądała Bogna - również jest zdania, że to nie są rośliny do mojego ogrodu, z różnych względów.
Jednak, jak pisałam Jule, zostanie 15 róż. To też coś!
Murek Gosiu będziesz mieć - jak nie w przyszłym, to kolejnym sezonie. Masz priorytety przecież.
Kociołek ma pokrywkę. Gdy naczynie jest zawieszane nad paleniskiem, to jest skręcane dodatkowymi śrubami, w ten sposób się trzyma i jest szczelnie zamknięte.
Bożenko, decyzja o pożegnaniu z różami jest ostateczna. Nie oznacza to wygaśnięcia uczucia - będę je podziwiała w innych, w tym w Twoim, ogrodach! :)
Januszu, :drink1: Będzie dobrze, robota idzie do przodu.
Martuś, cieszę się, że Wasz remont przynosi efekty - ciepła woda to jest to!
U nas też idzie do przodu, oby tak dalej...
Róże u mnie się nie sprawdzały - nie można mieć wszystkiego :)
Majutek, grunt to podejmować odważne decyzje - wolę z czegoś zrezygnować, niż frustrować się niechcianym widokiem...
U Ciebie jest taka przestrzeń i masa róż, że z pewnością w całości robi to świetne dla oka wrażenie, nawet jeśli pochylając się, widać mankamenty.
Kasiu, widzisz, problem polega na tym, że mnie nie zależy na kolorowym ogrodzie - dla mnie zielono-zielono to również atrakcyjny sposób aranżacji. Mówiąc jednak konkretnie, to z pewnością rośliny, które już posadziłam, zastąpią róże w sposób godny. Do tego, co już jest, dojdą kolejne wypełnienia i mnie one całkowicie zaspokoją. Przykro mi, że nie do końca moje widzenie ogrodu pokrywa się z Twoim, ale dzięki temu, że każdy z nas ma inne usposobienie i potrzeby, nasze zakątki nie są powtarzalne.
Ostatnio zmieniany: 08 Paź 2014 10:27 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Paź 2014 10:21 #304194

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Bardzo fajny początek, podoba mi się :) . Ciekawa jestem tej oceny i czy my tu wszyscy na forum dobrze Cię oceniliśmy jako bardzo dobrego fotografa :lol:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Paź 2014 10:25 #304195

  • dana1s
  • dana1s's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 25
Witaj Aguniu :kiss3: ...zapracowana kobieto :ohmy:
Podziwiam zmiany ,czytam o kłopotach z fachowcami (mam nadzieję ,że wszytko skończy się tak jak zaplanowałaś )i jeszcze ten kurs fotografii (moje marzenie...morze kiedyś teraz mam bardziej przyziemne a raczej przydomowe :dry: )
Cudna jesień u Ciebie !!
Moje róże też zostały poddane selekcji i zostały tylko pustaczki i kilka moich ulubionych reszta zamieszkałą u Mamy :happy4: Nie radziłam sobie z nimi ,a może miałam inne wyobrażenie na ich temat...
Pozdrawiam serdecznie i ściskam gorąco!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Paź 2014 10:32 #304197

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Danusiu, ściskam z całego serca! Pisałam jakiś czas temu sms - zmieniłaś nr?
Życzę z całą mocą - wysyłając dobrą energię - żebyś uporała się z uwierającą codziennością. Wierzę, że karta odwróci się na lepszą!
Świetne podsumowanie w odniesieniu się do róż - inne oczekiwania, inne wyobrażenie... no właśnie, podpisuję się pod tym całą sobą.
Pustaczki chyba zdecydowanie mniej kłopotów sprawiają i również bardziej wpisują się w naturalistyczne założenia.
Buziaki!
Martusia, nie mam przekonania, żebym zasługiwała na pozytywną ocenę w kwestii jakości zdjęć. Owszem, niektóre się udają i podobają, ale bardzo bym chciała robić je z pełną świadomością. Mam nadzieję osiągnąć ten stan! :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Paź 2014 11:50 #304210

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Super sprawa taki kurs fotograficzny :bravo:
Aga, powiedz mi jak sprawuje się obecnie rozchodnik Twinkling Star, jak się starzeje. Namierzyłam go w Wilanowie.
:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Paź 2014 11:57 #304212

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Aguniada wrote:
(...)Przykro mi, że nie do końca moje widzenie ogrodu pokrywa się z Twoim, ale dzięki temu, że każdy z nas ma inne usposobienie i potrzeby, nasze zakątki nie są powtarzalne.
Aguś, chyba żle mnie zrozumiałaś. Nie uważam ze ta decyzja to błąd, bynajmniej, wydaje mi się, ze zmierzasz w doskonałym kierunku i takie ogrody rownież są mi bliskie. Róż zwyczajnie mi szkoda, bo są piękną ozdobą letnich dni i z ciekawości pytałam czym je zastąpisz, bo taka inspiracja może być bardzo ciekawa również dla mnie.
Absolutnie się zgadzam, ze nie wszystko co nam odpowiada powinno uszczęśliwić innych i vice versa, a indywidualne podejście do ogrodu bardzo sobie cenię. Wszak ogrod to bardzo osobista wizualizacja naszych pragnień, kształtowania przyrody wg własnych upodobań. Podsumowując, kibicuję Ci z serca i jestem spokojna o efekt :dance:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Paź 2014 13:19 #304218

  • Bogulenka
  • Bogulenka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 61
Witaj Aga, dziś przez przypadek trafiłam na stronę szkółki Zielone Progi niedaleko Jachranki (chyba przez ch, nie wiem, nie ważne. W każdym razie mają tam mnóstwo różnych bylin, w tym szałwii dość sporo odmian. Nie wiem tylko czy obsługują detal, ale przez zimę gdybyś skonkretyzowała czym ewentualnie chciałabyś uzupełnić nową wizję, to wiesz, ja wiosną chętnie się tam wypuszczę.
Z trawami robię dziś od rana "chodzi lisek koło drogi..." i brak pomyślunku. Idę sadzić czosnki i krokusy.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Paź 2014 13:48 #304221

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko,serdecznie dziekuje za piękne hortensje i za to, że zechciałaś robić sobie klopot dla mnie.. Pozytywne myśli kieruję w Twoją stronę!!
Bogusiu, producent obsluguje też detal, ale trzeba się zapowiedzieć, bo nie zawsze są w domu, a sklep przy domu.To co..spotkanie wiosną się szykuje
Ostatnio zmieniany: 08 Paź 2014 13:59 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Paź 2014 14:08 #304222

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Aga, mam pytanie o Grass Factory. Na ich stronie jest info
PUNKT SPRZEDAŻY na miejscu
Czynny: Pn-Pt: 8-17,
Sprzedaż detaliczna: Sobota: 10-14
to znaczy, że w dni powszednie obsługują tylko hurt?
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Paź 2014 15:08 #304225

  • Bogulenka
  • Bogulenka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 61
Monika, dzięki za info, wezmę to pod uwagę przed wyjazdem do nich. Ty mieszkasz gdzieś w tamtym kierunku? bywasz tam?

Iwona, odpowiem w sprawie GF. Teraz, o tej porze roku, kiedy mają już zaspokojonych odbiorców hurtowych i tych co robią zieleń, to obsłużyli nas w tygodniu. Ale kiedy wiosną wszystko rusza, to proszą aby przyjeżdżać w soboty. Natomiast teraz jest tam świetny wybór, wszystko kwitnie i jest w pełnej krasie więc zestawienia same wpadają w ręce, nie trzeba sobie niczego wyobrażać, ani przebarwień, ani wysokości i co najważniejsze nie ma możliwości pomyłki. Samych rozplenic jest kilka gatunków i możesz sobie je porównać. A wiosną to wiadomo jak z trawami jest... wszystko ścięte nic nie widać.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Paź 2014 15:23 #304227

  • D_M
  • D_M's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 234
  • Otrzymane dziękuję: 31
Aga no jak swoje fotki przyniesiesz to od razu poznają się na talancie B)

dlaczego nie u siebie w ogrodzie? bo mają kolce których nie lubię,są wrażliwe na robaczki więc ciągła pielęgnacja, i nie pasują mi jakoś do mojego ogrodu ;)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Paź 2014 15:31 #304229

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Bogusia, dzięki serdeczne!
Kurcze, zgapiłam się trochę z tymi trawami, ciągle brak czasu...w tym tygodniu też nie dam rady, bo w w przyszłym tygodniu wyjeżdżam na urlop i muszę pracę i chałupę ogarnąć. Będę mogła podjechać dopiero po 23.10. :( Będzie jeszcze sens?
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Paź 2014 16:25 #304236

  • Bogulenka
  • Bogulenka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 61
Iwona, oni już w tej chwili szykują się do zimy i znoszą trawy w miejsce zimowania. Ale najlepiej jak tam zadzwonisz po powrocie i zapytasz, to bardzo sympatyczni ludzie są.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Paź 2014 21:40 #304335

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Bogusiu- tak, mieszkam w okolicy, dokładnie 10km od nich. Byłam tam dwa, czy trzy razy- zawsze po jakieś drobiazgi. To małżeństwo prowadzi tę firmę. Oni tam mieszkają, a za domem mają ogromny teren z donicami- dlatego właśnie proszą o umawianie się przed przyjazdem, bo nie zawsze są na miejscu.
Kupiłam u nich Red Barona po 6pln, kostrzewy sine po 5pln, proso i rozplenicę- po 8, czy 10pln. Wybór mają spory i można się przespacerować między doniczkami i wybierać- sprzedają detalicznie i ja raz pojechałam po raptem dwie rośliny..

Jeśli będziecie się wiosną wybierać, to z przyjemnością się z Wami wybiorę i do siebie zapraszam, jeśli dacie się skusić..

Pozdrawiam!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Paź 2014 21:45 #304341

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry, a raczej dobry wieczór wszystkim!

Emocjonalne popołudnie nieco pozbawiło mnie sił, zatem odpowiem tylko ogólnie - wybaczcie, moi drodzy!
Cieszę się, że trawiaste pytania się rozwiązały, cieszę jeszcze bardziej z radości hortensjowych Moniki i naszego spotkania, a do Bogusi pytanie mam następująco przewrotne: dlaczego dopiero wiosną będziemy jechać do Zielonych Progów? :funnyface:
Monika chyba podawała do nich namiar już wcześniej w kontekście liriope... BTW - u Ulińskich były piekne, duże, kwitnące sadzonki, ale drogie - po 20zł. Z tym, że efekt natychmiastowy - naprawdę atrakcyjne.
Ja bylinowo jutro robię rekonesans, ponieważ muszę wysadzając róże, a sadząc trawy, wypełnić z rozmysłem luki między nimi... waham się między kolorystyką fiolet-srebro, a rudo-bordową... co myślicie?
Kasiu, Twinkling Star całkiem sympatycznie przekwita - kwiatostany mają coraz mniej złotych gwiazdek, na rzecz bakłażanowych - ciekawie to wygląda.
Ostatnio zmieniany: 08 Paź 2014 21:49 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 09 Paź 2014 00:01 #304405

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aguniada wrote:
do Bogusi pytanie mam następująco przewrotne: dlaczego dopiero wiosną będziemy jechać do Zielonych Progów? :funnyface:

Oooooo, Brutusie.. To ja Cię od 2 miesięcy obtańcowuję i kuszę..to trawami, to liriope.. i nic, a tu krótka piłka i jesteś gotowa do drogi.. :happy: No prawie strzeliłam focha :P
A serio mówiąc- jeśli będziecie się tam wybierać, a ja nie będę w pracy, to obowiązkowo musicie zahaczyć o mnie.

Odnośnie pytania o kolorystykę- nie umiałabym wybrać. Bordo mam sporo i bardzo lubię ten ogień na rabatach.. ale że u mnie połowa ogródka już płonie :happy: to teraz skręcam z srebrzystości. Znajdź złoty środek.. Jeśli rabata blisko paleniska- to bym szła w fiolety, bo Vanilki dają ogień.. a jeśli tło spokojne, to nie wiem, czy nie kusiłyby mnie odcienie bordo.. :think:
Jednak mną się zupełnie nie sugeruj- wiesz, że ciężko mi wyjść ze sklepu z czymś innym, niż czerwone.. Cisa kupiłam zielonego- ale za to owocuje na czerwono :silly:

***
Pozwól Agnieszko, że korzystając z Twojego wątku podziękuję Bogusi za wybranie pięknych hortensji dla mnie- Dziewczyny, sprawiłyście mi ogromną radość!!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 09 Paź 2014 07:37 #304412

  • Bogulenka
  • Bogulenka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 61
Agnieszko, odpowiadając na Twoje pytanie: jestem gotowa jechać tej jesieni, pozostaję do dyspozycji. Wiesz na pewno teraz jest luźniej, sadzonki są rozrośnięte, nie podzielone... Ja w sumie nic nie potrzebuje, ale kto wie... W każdym razie jestem w gotowości.

Moniko, ja bardzo lubię wybierać rośliny foremne, na marginesie dodam, że podzielam opinię Agnieszki, że faktycznie tam mają fajne te hortensje, choć tną je masakrycznie (wg mnie oczywiście), ale Twoje mają potencjał. Bardzo się cieszę, że się spodobały.

Dodam jeszcze, że u Wandzi wyczytałam, że mają tam mega wybór rozchodników.
Ostatnio zmieniany: 09 Paź 2014 08:01 przez Bogulenka.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.474 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum