TEMAT: Wśród starych sosen

Wśród starych sosen 23 Maj 2015 20:07 #372338

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
No właśnie Hanulku ;) .. zdjęcia.. Mam nadzieję, że tak długie oczekiwanie oznacza, że w photoshopie perz przerabiasz na murawę angielską :happy3:

Cieszę się bardzo, że udało nam się spotkać :hug: :hug: chociaż szkoda, że odległośc niemała..i te korki.. :jeez: Po cichu jestem zadowolona, że azalki zyskały aprobatę i matczynym okiem mogłaś ocenić, że mają sie dobrze :lol:
Szkoda troszkę, że nie ma jeszcze u nas możliwości posiedzenia na tarasie w cieniu rozrośniętych krzewów i taka trochę partyzantka u nas :oops: ..ale zawsze miło nam będzie Was gościć!

Do następnego razu :kiss3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wśród starych sosen 23 Maj 2015 22:26 #372422

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dobry wieczór Wszystkim :flower2:
Dzień pełen wrażeń. Porzuciłam moje ukochane leśne ostępy i wyruszyłam w podróż na drugi koniec świata, czyli niezbyt odległe obrzeża stolicy w odwiedziny do Moniki. Kilkadziesiąt km, a jazda w sobotę trwała prawie 1,5 godziny. Że też ludzie nie mogą posiedzieć przed telewizorem, tylko wożą kupry i robią tłok :hammer:
Instrukcje miałam tak znakomite, że trafiliśmy bez problemu, ale tylko dlatego, że M. prowadził. Mnie żadne instrukcje nie pomagają :oops:
Było bardzo miło, sympatycznie i jakbyśmy się znali od dawna. Wiadomo: ogrodnicy z przyległościami to lepsze niż rodzina. Przyległości pogadywały sobie niezgorzej, tematy się lęgły, humor dopisywał i w efekcie, wbrew wszelkim zasadom savoir-vivre'u, zasiedzieliśmy się skandalicznie; i wcale się nie wstydzę i nie żałuję :devil1:
Monika i P. są niezwykle gościnni i serdeczni, domek przytulny, ogródek dopracowywany, opracowywany, a miejscami już dorosły. No i trawnik, rośnie i jeszcze miesiąc i będzie zielono :woohoo: I zaczniemy poszerzać rabaty :happy:

Moniś, serdecznie dziękujemy za gościnę :hug: Nie umiem przerobić perzu na murawę angielską i zanim się nauczę, nie będzie to potrzebne, trawnik wyrośnie pokazowy :) Przy dzisiejszej pogodzie nie zauważyłam braku tarasu; w domku było bardzo wygodnie, ciepło i smacznie. Następny raz u nas.

Agusia, pontyjki mają mało kwiatów, ale i tak cudownie pachną :happy: O wiadomych planach pogadamy :bye:

Ewcia, jak to, nie masz pontyjki. To przecież zupełnie niemożliwe. Kupuj Ewcia, nie ma takiej drugiej :)

Krzysiu, życie bez kamasji jest smutne :devil1:

Pikutku, pomyśl, jaki będzie osiedlowy ogród :woohoo: Francesca nie wygląda najlepiej, ale ciągle kropi,siąpi,mży :mad2:

Romuś, dobrze, że zajrzałaś, bo akcja 'kurdybanek' jeszcze do nadrobienia :happy:

I kilka zdjęć
Monika bada trawnik, żeby nie powiedzieć dręczy i depcze :woohoo:
DSC02737.jpg


Ciacho! Pyszne było, takie samo dostałam do domu :)
DSC02750.jpg


Mili Gospodarze :drink1:
DSC02751.jpg


Trawnik rośnie, aż trzeszczy :happy:
DSC02749.jpg


I wizytowane azalki: tak dobrze im nigdzie nie było :hearts:
DSC02745.jpg


DSC02754.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, chester633, anabuko1, Amarant, Krzysia, Adasiowa

Wśród starych sosen 23 Maj 2015 22:36 #372427

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Haniu ja nie mam pontyjki ale nigdzie nie umiem jej dorwać :placze:
Spotkanie mieliście fajne, ja też byłam na spotkaniu forumowym i też było bardzo miło :drink1:
A o tym tłoku na drogach to też żeśmy mówili, że też ludzie nie mogą usiedzieć w chałupach na d..ach :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 23 Maj 2015 22:46 #372435

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Fajnie Wam :P , co to jest półtorej godziny ;) , często dużo więcej robię, żeby bratnią duszę spotkać :silly:
Monika wygląda rozczulająco jak wypatruje trawniczka :happy3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 24 Maj 2015 12:05 #372526

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu- o zasiedzeniu się w gościnie nawet nie wspominaj..było nam bardzo miło a wizyta była zbyt krótka.. Wypuściliśmy Was bez walki ;) jedynie ze względu na Kubusia :hug:

W ogóle muszę wspomnieć, że Hania z Mężem są świetną parą- radośni, weseli, dowcipni. ROzumieją się bez słów i goszczenie tak super dobranych 2 Połówek to była prawdziwa przyjemność. :dance:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 24 Maj 2015 14:04 #372573

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dzień dobry :flower2:
pogodowa niespodzianka :woohoo: , kto to widział, żeby w niedzielę była ładna pogoda :devil1: Może to początek serii?

Nic nie robię, poza drobiazgami. Zdjęcia ogrodu to świetna rzecz: dzięki nim widzę takie czy inne ...powiedzmy, że niedoróbki. Z drugiej strony, bardzo fajnie umożliwiają ocenę fragmentów i pomysły walą drzwiami i oknami.
Tak sobie łażę, i szczerze mówiąc to gapię się na azalie i rodki, śliczne liście hostek, świeże paproty i całą resztę. Ale azalki i rh przede wszystkim :hearts: Jak wsadzę nos w chwasty i inne prace, to mi umknie ich kwitnienie, a przecież czekam cały rok na te cudowne kolorowe, pachnące dwa czy trzy tygodnie.

Moniś, dziękuję za tyle miłych słów :hug: Muszę pokazać Twój wpis M. :happy: Ciekawa jestem, co dzisiaj robisz. Myślałam, że pojedziesz do Mamy, bo we wtorek, to jednak dzień pracy. A może walczysz w ogrodzie?

Marta, masz rację, to bez znaczenia, kiedy można spotkać bratnie dusze :)

Majko, może teraz znajdziesz gdzieś pontyjkę, na pewno nie kupisz pomyłki, bo tego zapachu nie można pomylić; no i kwiaty też jedyne w swoim rodzaju; a gdzie zdjęcia i sprawozdanie z Waszego spotkania? :woohoo:

Poluś, ciacho pyszne, zjem za Twoje zdrowie :kiss3: wieeelki kawałek :happy: Wyprawa była niezwykle udana, bardzo się cieszę, że doszła do skutku :dance: Nie można było kombinować z terminem, bo decyzje podjęły azalki i ich czas kwitnienia. Wspaniale, że masz Mag. Ale chyba nie tylko, czytamłam, że Olusia Cię odwiedziła. Na obrzeżach Warszawy mieszkamy nawet sporą grupą, ale wszyscy żyją w takim tempie, że dość trudno się zgrać. Mam nadzieję, że to się zmieni.

Jeszcze kilka zdjęć z ogrodu Moniki
Trawnik w prawie całej okazałości, bardzo ładne murki, ale się przy tym narobiła :jeez:
DSC02734.jpg


Po prawej widoczna azalia Satomi
DSC02748.jpg


Azalka 'parasolka' rośnie zadowolona z życia, jak siostrzyczki :)
DSC02738.jpg


Ta azalka zapomniała o liściach :rotfl1:
DSC02741.jpg


I ta też
DSC02742.jpg


Wczoraj zrobiłam jeszcze kilka zdjęć u siebie. Wstawię wieczorem :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 24 Maj 2015 14:11 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, chester633, Amarant, edulkot, Monika-Sz, wxxx-a, Adasiowa

Wśród starych sosen 24 Maj 2015 20:09 #372726

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
I wczoraj w ogrodzie

Azalia Anneke nr 1
2anneke23-05.jpg


Irysy, kolejny eksperyment, bardzo mi się podobają i będą miały kwiaty :happy:
irysy23-05.jpg


Naparstnice i lilie
naparstnicelilie.jpg


Pióropusznik ciągle śliczny, Doloroso, pontyjka, w głębi Apple Blossom; z prawej Blue Danube i Blue Boy :)
odpiropusznikadobluedanube.jpg


Rasputin ze świtą, ciągle jeszcze dobieram rośliny na to miejsce. Nie lubię mieszać zbyt wielu gatunków, przestawiam doniczki z jarzmiankami i ciągle coś mi nie gra :think:
rasputinco.jpg


Bardzo udany zestaw: orliki i trzcinniki, z tyłu paprocie, cieszynianki, dąbrówki.
orlikitrzcinniki.jpg


:bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, piku, chester633, Gabriel, anabuko1, Amarant, edulkot, Krzysia, Adasiowa

Wśród starych sosen 24 Maj 2015 20:24 #372738

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
hanya wrote:
Rasputin ze świtą, ciągle jeszcze dobieram rośliny na to miejsce. Nie lubię mieszać zbyt wielu gatunków, przestawiam doniczki z jarzmiankami i ciągle coś mi nie gra :think:

To posadź trzcinniki :devil1: Ładne :-)
Ostatnio zmieniany: 24 Maj 2015 20:25 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 24 Maj 2015 20:34 #372745

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Siberko, w tym miejscu już są jarzmianki, nie widać ich na zdjęciu. Chcę dosadzić. Jutro znowu polatam z doniczkami :happy:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 24 Maj 2015 20:37 #372751

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
hanya wrote:
A tak kupiłam sobie butki :dance: Pomijam fakt, że są potrzebne koniecznie, serio mówię! Ale podobają mi się niemożliwie :happy:

:think: Jak to butki :supr: Chyba obuwiki? :devil1: Jaka to odmiana? Gdzie fotka? :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 24 Maj 2015 20:42 #372754

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Haniu nasza okolica nie grzeszy ogrodniczymi więc nie mam gdzie wąchać pontyjki :placze:
A Anneke wciągnęłam na listę, razem z Homebush czekają na okazję :drool:

Piękne masz te zestawienia, a jarzmianki warte są polatania po ogrodzie z doniczkami :wink4:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 25 Maj 2015 21:31 #373095

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Bieganie z doniczkami i przestawianie to już chyba nasz sport regularny ;) Jak nie jestem pewna co gdzie posadzić, to stawiam doniczkę ..krążę.. czasem zerknę z balkonu..przez kilka dni sprawa leży odłogiem i nabiera wartości prawnej.. a w końcu sadzę- jak już dojde do wniosku, że tak jak stoi, nie wkurza i może tak rosnąć.
Oj, mamy poprzewracane w głowach :happy3: O ileż łatwiej tak, jak moja Sąsiadka..kupiła jakieś krzewy..więc pytam o odmianę- śmiejąc się stwierdziła, że nie zwraca uwagi, kupuje oczami i sadzi. Nie jest zupełnie przejęta też tym, jak to będzie wyglądać za kilka lat.. o ile mniej problemów ma na głowie :happy3:

Pozdawiam.. :hug: u nas dziś pochmurno i deszczowo..generalnie dzień jak dla Gargamela :jeez:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 26 Maj 2015 02:56 #373161

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Doczytałam u mnie, że się przeziębiłaś.. Zdrówka życzę- nie dawaj sie wirusom :kiss3: Mam nadzieję, że szybko wrócisz do formy, chociaż dziś dzień był tak niemiły, że nie szkoda było posiedzieć w domu..

Zdrowiej szybko, bo azalki i rodki kwitną i kto będzie spacerował po ogrodzie, zachwycając się kwiatami.. a do focenia teraz tyle okazów masz :woohoo:

Buziaki z wit C przesyłam :silly:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 26 Maj 2015 07:02 #373174

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Co tam Haniu u Ciebie? Czy już posadziłaś wszystkie swoje rośliny ? U mnie pochmurno i paskudnie .Nic się nie chce w taką pogodę .Ale kwasoluby nadal cudnie kwitną ,a ja nadal się nimi cieszę .Polarnaht to ma tak ściśnięte pączki ,że zaczynam się zastanawiać ,kiedy on zakwitnie :ohmy:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 26 Maj 2015 07:52 #373191

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Haneczko, drobna dziewuszko, jakże miło Cię poznać na zdjęciach!
Mam nadzieję, że zdrowiejesz.. ja niestety jeszcze przeziębiona, ale nie ma czasu chorować :(
Serdeczności!
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 26 Maj 2015 21:37 #373440

  • Roma
  • Roma's Avatar
Haniu-miło było Cię poznać :kiss3: Igliwie na ściółkę zbierasz czy mielisz gałązki? Potrzebne mi ogromne ilości materiału i nie wiem skąd go pozyskać :jeez:
a tak mi się nie chce łazić po lesie bo kleszczy jest w tym roku zatrzęsienie,moje psy mimo,że zakropione to i tak łapią kleszcze.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 26 Maj 2015 22:11 #373461

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
I ja się cieszę, że poznałam Twoją buźkę :flower1: , zdrówka życzę i pokazuj dalej swoją urokliwą wiosnę :flower2:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 27 Maj 2015 20:08 #373710

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Hanulka :)
Gdzie się podziewasz kochana .... ?
Podesłać słoiczek syropu z mniszka dla zdrowotności wszelakiej ?
Odezwij się Dobry Duszku :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.805 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum