TEMAT: Wśród starych sosen

Wśród starych sosen 20 Maj 2015 19:48 #371106

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Jak tam po burzy i ulewie? Nieżle nas tu podlało, strasznie mokro, dopiero pójdę sprawdzić, czy są jakieś straty; nie powinno być nic złego, bo gradu szczęśliwie nie było. Nieszczęsne kwiaty azalii oczywiście wiszą żałośnie, ale jak wyschną, wrócą do formy i urody.
Po deszczu i tak porządnym nie trzeba będzie podlewać, to co ja będę robić :woohoo: , przyzwyczaiłam się, że po porannej kawie idę i wstawiam podlewanie, i przestawiam, i dolewam, i konewkuję, i z węża, i z żaby, i z żółwia ...A tu nie! Najgorzej, jak się odzwyczaję :devil1:

Siberko, przygotowałam się, to może dlatego nie było :devil1: Pojęcia nie mam, jakie prognozy; Jak to nie słyszałaś o pienikach??? Niemożliwe, żeby tylko u mnie były. Już nie powiem, że Twoje ostróżki i orliki bardzo im smakują :( Zmywałam znowu cholerstwo, zdązyłam przed deszczem, jutro znowu to samo, ilości nie do opanowania :hammer:

Krzysiu, jak ręce po jałowcowych igiełkach? Moje już prawie ok, tylko skóra boli :mad2: Mam wreszcie podlany ogród. Wystarczy na parę dni. Malutkie gąsieniczki bardzo lubiły moje parzydło. Na razie ich nie ma. Orliki są ulubionym miejscem miniarek. Jak ja ich nie lubię, obrzydliwe paskudy, tak oszpecają te cudne liście. Nic to, grunt, że jest wiosna, ciepło, kolorowo i tak jeszcze przez parę miesięcy, ze zmiennym szczęściem, ale jednak :dance:

Blue Boy z daleka
blueboy19-05.jpg

i z bliska
blueboy119-05.jpg


Kolor młodych liści Fireball
fireball-kolorlisci.jpg


Niezmiennie kwitną
bratki.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, chester633, Gabriel, Amarant, edulkot, Krzysia, Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Wśród starych sosen 20 Maj 2015 20:11 #371122

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ładny ten Blue Boy .Ma dosyć duże kwiaty .Mój też dziś wreszcie wsadzony .Rośnie w zaszczytnym miejscu ,koło Mieszka .Już sobie wyobrażam ,co to będzie w przyszłym roku .Mam nadzieję ,że zakwitnie jeszcze piękniej .A Baritton posadziłam całkiem w cieniu .Nie wiem ,czy mu będzie tam dobrze .W razie czego to go przesadzę ,tylko gdzie .Jestem totalnie obsadzona ,nie zmieści się nawet stokrotka .a jeszcze istnieje moja doniczkolandia ,do jesieni może poupycham :devil1:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 20 Maj 2015 20:26 #371135

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64602
Bariton to taki ciemnofioletowy ;-)?
Kocham Was dziewczyny :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 20 Maj 2015 22:13 #371235

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
U mnie ciągle nie podlało :jeez: , godzinę temu radar obiecywał opady na 93%, pół godziny temu na 73%, a teraz już na 66% :evil: . Mija bokiem, jak zwykle :mad2: :mad2: :mad2:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 20 Maj 2015 22:36 #371253

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Marta, przecież chmura idzie do Ciebie :teach:.

Haniu, moje ręce nie bolały, no może odrobinę tuż po wycinaniu jałowców odczuwałam pieczenie, zapomniałam, że mam krótki rękaw :ouch: :rotfl1: .
Też mi się podoba Blue Boy. Mój MM odrobinę się odsłonił, fiolet :dance: oby tylko ten właściwy, nie cyklamenowy :rotfl1:.
Wydawało mi się, że nie podobają mi się różowe rh, ale dziś znowu przechodziłam obok szeregówek, gdzie rośnie ich kilka. Różowy cały obsypany kwiatami, jak jedna wielka poducha, już całkiem wyrośnięty, zwłaszcza w szerz :). Rosnie wciśnięty między ścianę garażu, a płotek przy wejściu do domu, ma tam zacisznie, ciągle zaglądam do tego ogródeczka, kiedyś wezwą policję albo lekarza :devil1:.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 21 Maj 2015 02:46 #371304

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Haniu dziękuję za miskanta , już odebrany od Monisi...miałem wczoraj spotkanie Ptysiowe....gdzieś wyczytałem że jak zęby są nie leczone to dopada nas masa chorób w tym choroby serca :mad2: ... a w tym temacie jestem bardzo uczulony :unsure: deszczu zazdroszczę bo u nas namazało jak na lekarstwo....gdy jechałem do Warszawy to burza była chyba nad Tarczynem i przesuwała się nad północną W-wę...więc w Twoje rejony...a pamiętasz jaki to miskant.... :think: Monika chyba mi mówiła a ja już za pięć minut nie pamiętam....taka brzydka przypadłość.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 21 Maj 2015 02:52 #371306

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gracillimus...........o ile dobrze pamiętam :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Wśród starych sosen 21 Maj 2015 09:19 #371369

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Haniu, nie wiem jaką chmurę miałaś na myśli ;) , bo do mnie nic nie doszło :evil: . Tych kilku minut nad ranem raczej nie można nazwać deszczem, bo już o 7 było sucho :angry:
Teraz niby pochmurno, ale nic się nie zapowiada, trzeba kosiarkę wyciągać :jeez:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 21 Maj 2015 09:35 #371382

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Witaj rankiem :kiss3: Co tam u Ciebie ? Podlane masz ,to możesz się cieszyć .A ja dziś nie planuję pielenia ,wszystko mam wsadzone ,może tylko podleję kilka krzewów i robię sobie wolne.Po tych trzech dniach maratonu trochę czuję w kościach ,a młodość skrzydeł mi nie dodaje :rotfl1: :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 21 Maj 2015 09:35 przez wxxx-a.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 21 Maj 2015 09:49 #371390

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!
Pomoczyło przez noc i ranek - jest czym oddychać :)
Karmeshinę Albę muszę mieć, Haniu.
W ogóle, to Paweł poddał mi pod rozwagę pewien pomysł... jeśli się namyślę, to w przyszłym roku będzie sadzenie rh i azalii :)
Będę się radzić!
Pozdrawiam gorąco,
A
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 21 Maj 2015 10:01 #371398

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Karmeshina Alba u mnie też się pięknie spisała w tym roku, to piękna azalka :flower2: I chyba dobry rok dla kwasolubów, bo większość kwitnie urodziwie :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 21 Maj 2015 12:47 #371468

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dzień dobry :flower2:
no, jesteśmy podlani :happy: Właściwie, to nie wiem, skąd u mnie jakieś niecierpliwe czekanie na deszcz, studiowanie prognoz, analiza objawów reumatyzmu; wiadomo, że jak tylko zakwitną azalie to ulewy gwarantowane :club2: Pierwszy rzut azaliowych kwiatów=pierwsza ulewa :hammer: Teraz tylko czekać na pełnię kwitnienia i oberwanie chmury jak w banku :mad2: Oczywiście wiszą smętnie biedulki, bo i w nocy polało nienajgorzej. A ja nie mam co robić :devil1: to pojechałam na bazarek, dobrze, że jest zimno i ponuro, bo jak nic nakupiłabym jednorocznych i potem znowu latałabym z doniczkami dookoła domu, przy wtórze chichotliwych uwag M.
A tak kupiłam sobie butki :dance: Pomijam fakt, że są potrzebne koniecznie, serio mówię! Ale podobają mi się niemożliwie :happy: Odwiedziłam też sklep ogrodniczy: rodki i azalie kwitną na wyścigi, a jeden ładniejszy od drugiego. Upewniłam się, że moje zamówione odmiany spełniają kolorystyczne sny nowej pańci i to mnie mocno uspokoiło. Wybieranie z obrazków, to jednak loteria. MM, Blue Boy, Old Port i jeszcze paru nie było :devil1: Za to Taragona :woohoo: CUDO!

Pikutku, jak wyglądają kwiaty po szalonym deszczu, to przykro mówić. Jeżeli pogoda się uspokoi, podniosą się, jeżeli nie :jeez: A ten rok, dla moich azalek i rh (zeszłorocznych nasadzeń) jest taki sobie, w kratkę.

Agusia, pięknie podlane, czyściutko i zielono, że aż mam wrażenie, że rośliny wzdychają z ukontentowania :) Oczywiście, że posadż rh i azalki w dużych ilościach, zwłaszcza tam, gdzie stan obecny doprowadził do namnożenia się wrogiego mikroba :lol:

Ewcia, odpoczynek Ci się należy, bo dokonałaś czynów wielkich! Takie upychanie ogrodowe jest wyczerpujące :happy:
A pielenia u mnie nagle zrobiło się straszliwie dużo, ilość siewek fiołków mnie wykończy. Chyba fiołki wykopię, są nie do opanowania.

Marta, chmurę obgadywała Krzysia, ale uwaga była słuszna, bo coś wyrażnie szło Twoją stronę. I jak, trawa skoszona? Jeszcze jej za dużo, dużo za dużo :devil1:

Paweł, tu polało zdrowo! Dobrze wyczytałeś: chore zęby to żródło infekcji dla całego ludzia. Trzeba zebrać całą odwagę i iść do dentysty. Też tego nie lubię. No, chyba, że do Moniki, to inna zupełnie sytuacja :)
Tak, Moniś, to Gracillimus :)

Krzysiu, nie lubię pracy przy jałowcach, ale nie ma chętnych do ich pielęgnacji :( Zarówno MM, jak i Blue Boy fioletowe, 'od niebieskiego'. Też się cieszę bardzo, bo takie uwielbiam :hearts:
Żeby Cię tylko nie aresztowali, w związku z 'rozpoznawaniem' terenu sąsiadów :devil1:

Marta, bo radar powinien być 'nastawiony' na nasze ogrody i takie powinny być informacje; inaczej zero pożytku, a instrument drogi :funnyface:

Anusia, w opisie kwiaty 'czarnofioletowopurpurowe' :) . My tę Cię kochamy :happy: :happy:

Ewcia, stokrotka się nie zmieści :rotfl1: W cudowny sposób zmieścisz plantację stokrotek :woohoo:
Też tak mówię, w razie czego 'się przesadzi', samo się przesadzi :jeez:

Majeczko ja Cię tak mocno przepraszam, że nie odpisałam poprzednio :kiss3: A w łazience koniecznie zrób duuuże okno, wanna to jedno, ale cudowne miejsce na kwiaty; jak mi tego brakuje :(

Bogini widziana z piętra; najlepiej widać kolor.

kali20-05.jpg

kali120-05.jpg


Bluszczyk kurdybanek, mój skromny ulubieniec
bluszczyk-kurdybanek.jpg


Blutopia, a za nią fiołki; obok wyrasta słoneczniczek, skąd się wziął? Czekał spryciul schowany, aż nasypałam lepszej ziemi :devil1:
blutopia.jpg


Rh Dr D.C. Dresselhuys, imponująco wygląda ta odmiana: wyprostowany, dorodny, pewny siebie :devil1: Podoba mi się :)
drd.c.dresselhuys.jpg


I na koniec zagadka: co to jest? Podpowiem, że dawno podobną zagadkę postawiła Siberia;
cotojest.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 21 Maj 2015 12:55 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant

Wśród starych sosen 21 Maj 2015 12:52 #371471

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 981
Czyżby ciasteczko? w białej czekoladzie :think: delicja? :eek3:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 21 Maj 2015 12:57 #371475

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Nie, nie ciasteczko :happy:
ciekawa jestem, czy ktoś skojarzy; sama, jak zobaczyłam to zdjęcie byłam bardzo zaskoczona :woohoo:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 21 Maj 2015 13:26 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): broja

Wśród starych sosen 21 Maj 2015 13:12 #371488

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
...pozostawiony w ogrodzie podczas obchodu w ubiegłym sezonie talerzyk z jagodową tartą? :devil1:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 21 Maj 2015 13:16 #371489

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
No, nie! Pomijam, że jagodowa tarta zostałaby pożarta natychmiast, bez ceregieli z talerzykiem, ale mimo wszystko czasem sprzątam :rotfl1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 21 Maj 2015 13:18 #371491

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
hanya wrote:
No, nie! Pomijam, że jagodowa tarta zostałaby pożarta natychmiast

Toż pewnie! Pozostał tylko ślad ;-)

Jeszcze jakąś małą podpowiedź prosimy!
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 21 Maj 2015 13:25 #371493

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Powiem, bo sama bym pewnie nie zgadła: deszczówka w beczce! A na wierzchu kożuszek sosnowego pyłku :rotfl1: :rotfl1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.706 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum