TEMAT: Wśród starych sosen

Wśród starych sosen 18 Gru 2014 19:57 #321581

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
A skoro Kubuś na diecie bezowocowej, to Ty powinnaś przed Kubusiem te owocki wyjadać ;)
Aniu, mój Wiko też się uczył innego jedzenia i co dostał to wypluł a potem dopiero próbował ;) , nie ma to jak konkurencja teraz jak nie chce jeść to biorę miskę i mówię że idę karmić kotki, wtedy leci za mną i zjada na dworze :silly:
Hanuś, a Ty tym hostkom daj spokój bo do wiosny jeszcze daleko :huh: .
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya


Zielone okna z estimeble.pl

Wśród starych sosen 18 Gru 2014 20:09 #321588

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Daleko do wiosny, niestety, ale nie tak bardzo :flower2: Teraz Święta, styczeń trochę się wlecze, luty krótki, a marzec to już przecież prawie wiosna :) Muszę się pocieszać, bo nie znoszę zimna i tych diabelskich ciemności. Mam plan nasadzeń, kupiłam trochę za kolorowych hosteczek, pewnie jeszcze będę się czegoś pozbywać, może jakieś wymiany mi się udadzą. Dlatego szukam w zapiskach i oglądam, co mam. To taka przyjemność. Kilku zielenców poszukuję, pewnie będę męczyć Muszkę. Pikutku, możemy sobie troszkę pomyśleć o zakupach przecież, też na pewno kilku Ci brakuje :whistle:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 18 Gru 2014 20:49 #321606

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
W hostki to ja raczej nie pójdę, bo zbyt brutalnie traktują mi je ślimaki, ale paproty to mnie nęcą, tylko, że cienia u mnie ciągle jeszcze mało :huh: , więc jak już pójdę to raczej w jakieś słońcolubne. Ale właściwie to ja powinnam pomyśleć o kolejnych roślinnych przeprowadzkach, bo jak się ciągle będę nowościami zajmować to roślinność którą posiadam osiągnie takie rozmiary, że już nie dam rady :dry:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 18 Gru 2014 21:00 #321610

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Widzę! Widzę wiórka po prawej stronie w rozwidleniu pni! Piękna ta Twoja sosna ... i tyle w niej potęgi ... dziękuję Hanusiu za dedykację - Wasza siła bardzo się przyda naszym czworonogom, zresztą mnie również :)
Wiesz ... owoce nie są podstawą psiej diety :), ale .... od czasu do czasu .... dla zdrowotności ;-) mogą sobie podjeść. Unikam wszelkich cytrusów i winogron ( !!! ), natomiast jabłka, truskawki ... jak najbardziej; Dumka gustuje w śliwkach - w porze zbioru chodzi z nosem przy ziemi pod śliwą i szuka spadów ( często pomagają jej sójki, porzucając nie dojedzone owoce ), a następnie z lubością obgryza miąższ zostawiając pestkę ;-)
Z kolei nie żyjąca już mama Dredzika uwielbiała podkradać truskawki lub maliny prosto z krzaczka ...

No tak, żurawina kocha słońce ... jak aronia , tyle, że aronii susza nie przeszkadza. Sama najlepiej zadecydujesz :)
Hanuś, Wiesiku - pozdrawiam wieczorową porą i ... do zobaczenia :) spokojnej nocy :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, hanya

Wśród starych sosen 19 Gru 2014 15:44 #321703

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dzień dobry, deszcz podlał porządnie i nie mam pretekstu do porzucenia prac domowych :(

Anusiu, :hug: zdjęcie było robione z powodu wiórka oczywiście :) Znalazłam sosnę potrójną, niestety nie u siebie w ogrodzie, ale na mojej ulicy. Jutro zrobię fotki, bo teraz już ciemno ( a kiedy nie jest ciemno :mad2: )Zwierzaki lubią owoce i dobrze, że sobie coś skubną od czasu do czasu. Kubuś wczoraj włamał się na teren zakazany i zjadł sporo słonecznika spod karmników, dzisiaj już jest efekt :whistle: .
Słońca tutaj mało dla owoców, które go potrzebują. Tak się składa, że obcinane są gałęzie (z konieczności :( ) nie tam, gdzie to ewentualnie może być potrzebne. Wlazła w cień borówka amerykańska, a wylądowała w słońcu hortensja pnąca i się męczy. Doszło do tego, że ją osłaniałam w te okropne, prażące upały. Jak już uporasz się ze zmartwieniami, piesy zdrowotnie wyjdą na prostą, to będziesz sobie wymyślać wiosenne koncepcje ogrodowe. Ależ to przyjemne zajęcie. I proszę się dzielić pomysłami, bo ciekawość mnie pożre :happy: Płytka nr 1 przesłuchana :kiss3:
Pikutku, okrutna jesteś wspominając teraz o tych śliskich obrzydliwcach. Masz rację niestety, ale nie mogę zrezygnować z host, bo naprawdę wielce je kocham. Paproty też!!! Ze słońcolubnymi to też nie jest taka prosta sprawa, bo cień rośnie :devil1: I ani się obejrzysz a tu nie ma słońca :woohoo: , a przynajmniej dużo mniej. Chyba, że nie sadzisz drzew, to wtedy faktycznie nie ma 'zagrożenia'. Ja kocham półcienie i cienie. Ale Ty może wolisz słoneczną stronę mocy, to masz ogromne pole do popisu. A co jeszcze przeprowadzasz? Przecież na Śląsku już duże rośliny masz w ogrodzie. :think:

Trochę pochodziłam po ogrodzie, ciepło, przyjemnie, gdzie jest zima? Nie mówię o białych Świętach, nie mam aż takich wymagań, ale wiosenne temperatury to już przesada.

Kopytnik, bardzo skromny i w sezonie prawie go nie widać, robi tło dla innych, a jaki ładny. Razem z liriope.
Kopytnik.jpg

Języcznik, zieloniutki, świeżutki, ślicznie wygląda.
jzycznik.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 19 Gru 2014 15:45 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, Amarant, Adasiowa

Wśród starych sosen 19 Gru 2014 19:39 #321739

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
No cóż słoneczna strona mocy musi pozostać, bo na terenie przydomowej oczyszczalni nie wolno mi sadzić drzew i tam będą zasze patelniowce rosnąć ;) . Ale powyżej domu sadzę zagajnik i pomalutku sobie rośnie ;) . Na Śląsku owszem rośliny już duże ale przecież ich nie zostawię :silly: . Mam jeszcze trzy azalki i cztery rodki podobnych rozmiarów :lol: i nie powiem ile jeszcze zadołowanych doniczek :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 19 Gru 2014 19:40 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 19 Gru 2014 20:17 #321749

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Ale powiedz ile zadołowanych i co w nich jest? :think: Na wiosnę przeprowadzisz rośliny bez problemu. Ja mam w doniczkach hostki, sporo tak będzie rosło (ślimaki :hammer: ), 'najtwardsze' zawodniczki pójdą do gruntu. Kiedyś miałam sporo w donicach, ale roboty z podlewaniem za dużo. Teraz tylko liściorki i jednoroczne. :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 19 Gru 2014 20:52 #321764

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Drugi raz Ci piszę .Komputer zjadł ,to co napisałam .Pazernik jeden :angry: Chciałam zapytać ,jak długo uprawiasz języcznik ? śliczny jest ,a ja zawsze się boję ,że przemarznie .U mnie też jest sporo cienistych zakamarków ,w których miałby bardzo dobrze .W dodatku ślimory nie przepadają za paprociami i chyba w tym roku kilka zakupię . :idea1:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 20 Gru 2014 19:37 #321854

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dobry wieczór Gościom wszystkim :flower2:

Ewuś, mam ją dwa lata. Przesadzana chyba 3 razy, dopiero jesienią wylądowała w tym miejscu. Mam nadzieję, że będzie wystarczająco zaciszne. Niby ślimaki nie przepadają za paprotami, a niektóre żrą, aż trzeszczy :mad2:

Trochę dzisiaj porobiłam w ogrodzie, jakieś porządki, podcinałam zdechnięte liście paprot, ustawiałam doniczki z hostami. Jakie wszystko smutne! Było trochę słońca, przyjemnie wiało, ale potem znowu chmury, zimny deszcz i wiatr.
Wczoraj zrobiłam kilka fotek, ale jakoś niewiele wpadło w oko.

Wzruszające są te maleństwa
bratki-kwiatki.jpg


Paprotnik 'makinoi' wygląda ślicznie
paprotnikmakinoi.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, Amarant, VERA, Adasiowa

Wśród starych sosen 21 Gru 2014 11:02 #321929

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu- jak mija dzień..? U nas ponuro, ale jakby mniej, niż wczoraj- przynajmniej wiatr się nie wścieka za oknem :unsure: Całą noc padało- w sumie tak powinno być- nocą pada a w dzień spokój :P Się ogródek podlał i czuję się zupełnie zwolniona z tego obowiązku :lev:
Mam nadzieję, że i u Ciebie po tych silnych wichurach ogródek podlany nocą..?

Wiesz- ślicznie wyglądają paprocie u Ciebie, z korą i igliwiem, trochę liści.. prawdziwie leśna ściółka- pięknie i naturalnie :hearts:

Pozdrawiam :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 21 Gru 2014 11:43 #321940

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Haniu :hearts: lubię te Twoje dzikie zakątki ;) bo sama mam trochę zamszonych kamieni, starych pniaków, bluszczu i całe mnóstwo sosnowych igieł :rotfl1: tylko między nimi odległości są dość duże i to je właśnie muszę zagospodarować, mądrze i pięknie :devil1:

Zapomniałam Cię wcześniej zapytać o ostrokrzewy, nie przemarzają ? Widziałam ładny ostrokrzew na jednej z sąsiedzkich posesji ( oni mają doświadczenie i wiedzę ogrodniczą, ale gust zupełnie inny, powiedzmy :devil1: ) ale króciutko tam rósł.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 21 Gru 2014 15:52 #321971

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Krzysiu :hug: jest trochę dzikich zakątków i też je lubię, dzięki Kubusiowi chyba nie zostaną długo ucywilizowane. Bardzo czekam, na Twoje pomysły i ich realizację. Ostrokrzewy (meservy) miałam i nie przemarzały, ale miejsca były bardzo zaciszne. Oddałam znajomym, tak wyszło i szczerze mówiąc, żałuję. Teraz będę dopieszczać ptasie siewki :)

Monisia :kiss3: , szaro i ponuro, słoneczko było przez kilka minut, coś tam zrobiłam w kuchni, niewiele, bo przecież nie możemy nagle zjeść kilka razy więcej niż zwykle. Ogród pięknie podlany? Niestety nie. Tak myślałam, dopóki nie zobaczyłam, że pod drzewami mokro na 2-3 cm a głębiej sucho :jeez:
Prezenty kupiłaś w 'swoim' sklepie? Wszędzie wariactwo. Mam nadzieję, że Teściowa czuje się lepiej.

Cały czas szukam miejsc do fotografowania. Wychodzę do ogrodu, bez względu na pogodę i tak sobie łażę, coś tam wymyślam do zrobienia na wiosnę, przekładam, przestawiam; trudno zrobić w miarę przyzwoitą fotkę, bo ciemno i wszystko mokre.

Żurawka Peppermint Spice
peppermintspice.jpg


Na trzmielinach owocków całe mnóstwo, wysiewają się nieprzytomnie, będzie dużo rozsadzania :garden1:
trzmielinaowocki-nasionka.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, Amarant, VERA, Adasiowa

Wśród starych sosen 21 Gru 2014 16:53 #321976

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Haneczko, wesołych i zdrowych Świąt dla Ciebie oraz Twojej rodzinki :)
Ostatnio zmieniany: 21 Gru 2014 16:54 przez wxxx-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 21 Gru 2014 17:01 #321982

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Ewuś, no to mnie zaskoczyłaś :woohoo: Serdecznie dziękuję :kiss3: Ja u Ciebie ogrodowo-sylwestrowe snuję rozważania, a tu taka niespodzianka.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 21 Gru 2014 17:02 przez hanya.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 21 Gru 2014 18:50 #322001

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Haneczko :)

Paproty rzeczywiście masz cudownej urody ... u nas pojawiły się nie wiadomo skąd, nerecznice bodajże, opanowały miejsce hołubione dotychczas przez posadzoną przez nas koło działki jodłę kanadyjską ( o jej smutnej historii napiszę kiedy indziej ) i zaczęły zwycięski marsz do ogrodu - były na tyle zapalczywe w tej swojej wędrówce, że ani się spostrzegłam, a zaczęły zagłuszać płożące iglaki i "płaczącą" leszczynkę ... musieliśmy się rozstać, ale znając siłę i żywotność paproci, spotkamy się jeszcze nie raz ;-) zawsze pod koniec sezonu zasychają i takie brązowe ogigle nie wyglądają szczególnie zjawiskowo ....
Pomysły na wiosenne zakupy typowo ogrodowe muszę chwilowo wstrzymać ze względu na sytuację zdrowotną psiaków - myśli cały czas krążą wokół wiadomego tematu i skupienie się na planach działkowych graniczy z cudem ... poza tym ... ogród kupowaliśmy przede wszystkim z myślą o psach - jeżeli one będą zdrowe i szczęśliwe, wówczas ruszę z kopyta :)
Zresztą, najbliższe rozważania roślinne dotyczą w dużej mierze wysiewów w lutym i w marcu - jakieś warzywne rozsady, może wysiew kwiatów do malutkich doniczek - jeżówki, dalie, trochę tych nasionek się nazbierało ...

O ostrokrzewie czytałam, że lubi przemarzać i konieczne jest zabezpieczenie zwłaszcza korzeni; nasz, póki co w donicy, stoi na parapecie w mieście i dopóki nie ma mrozów, trzymam go w stanie ... naturalnym, jedynie ziemia dookoła okryta jest 0,5 cm warstwą suchej trawy, trochę sfilcowanej.

Bardzo proszę wygłaskać, uściskać i ucałować w sam czubek nochalka Kubusia :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 21 Gru 2014 19:15 #322008

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Anusia, :kiss3: jeżeli ta paprota tak triumfalnie się rozłazi po ogrodzie, to chyba pióropusznik strusi, czyli padalec, jak nazywają go forumki co poniektóre :) W wolnej chwili zerknij u wujka Googla na zdjęcia. Wiesz, najbardziej lubię wymyślać ogrodowe koncepty, snuć wizje, tworzyć wstrząsającej urody zakamarki, wyobrażać sobie fantastyczne zestawienia ulubionych roślin. Ponieważ już wyszłam z etapu, że wszystko mi się podoba, wszystko chcę i kupuję bez sensu, wyimaginowane rozwiązania są zupełnie trafione i cieszą. A realizacja? To zupełnie inna sprawa. Rzeczywistość budzi ogrodnika ze snu brutalnie i skutecznie. Ale przecież królika gonić trzeba bez końca, to największa zabawa. Jak sprawy piesowe się uspokoją, wszystko wróci do spokojnej równowagi, znajdziesz czas i siłę na ogrodowe kombinacje.
Ostrokrzew, nie lubi mrożnych wysuszających wiatrów, ostrego słońca. Trzeba go podlać przed zimą, a dlaczego w donicy go trzymasz? Boisz się zadołować na działce w osłoniętym, zacienionym miejscu i opatulić? Może to jakaś delikatna odmiana. Miałam tylko zwykłe, meservy. Miłego wieczoru. Ukochaj mocno psiska, oczywiście super :hug: dla Pana F. Kubuś przesyła ukłony dla futrzastych pań. :)

Podrzeń żebrowiec - faworyt
podrzeebrowiec.jpg


Żurawka 'Ring of Fire'
ring-of-fire.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 21 Gru 2014 19:19 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, Amarant, Ewogrod, VERA, Adasiowa

Wśród starych sosen 21 Gru 2014 19:28 #322010

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dobry wieczór, Haneczko!

Ogród wciąż przez Ciebie dopieszczony, ale też pogoda wiosenna i skłania do obserwacji... widzę, że chodzisz albo z nosem przy ziemi, albo z głową w chmurach :) Oba poziomy bardzo interesujące!
Zamierzam wiosną pojechać na Jaskółczą po paprocie - tam jest chyba największy w Warszawie wybór.
Pójdą na część północną, do towarzystwa hostom i innym wymyślonym roślinom cieniolubnym.
Chciałabym, by był już marzec!

Serdecznie pozdrawiam :kiss3:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 21 Gru 2014 19:49 #322023

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia


CIMG205202_2014-12-21-2.jpg
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.572 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum