TEMAT: Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Paź 2015 10:16 #408465

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cześć Paweł!
Jak tam w sąsiedztwie? Pada?
U mnie tak i nie zanosi się na zmianę, póki co ;-)

Istne szaleństwo z tymi 'obcymi' ogrodami... widzę, że się spełniasz w 100%, a i estetyka mi się podoba! (no, może te białe kamyczki ciut mniej, ale jak mówisz, do wiosny się przybrudzą ;-))
Martwię się tylko, że na swój ogród będziesz miał mniej czasu...
Sprzątasz solidnie na jesieni, czy zostawiasz większość na wiosnę?

Ja muszę przed zimą mieć czysty ogród, tylko kiedy, panie, kiedy?

No to miłej :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Paź 2015 20:14 #408691

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Wow ! Piękny ogród powstał z gruzowiska . O zlecenia się nie martw. Na wiosnę ludziska się obudzą, popatrzą na Twoje dzieło i zlecenia się posypią.
Głaski dla stróżujących futrzaków. Czyżby Asia zrobiła dla Ciebie miejsce na posłaniu. :happy:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Paź 2015 20:30 #408695

  • Roma
  • Roma's Avatar
Paweł,jestem pod wrażeniem tego co dokonałeś z takiego gruzowiska :thanks: Jak będziesz robił porządki u siebie to pomyśl o koleżance która szuka bylin wysokich,średnich i niskich w kolorach bieli i niebieskiego.Rośliny mają być uzupełnieniem do przerabianej(po raz kolejny) różanki.
Problem o imieniu Monia już nie istnieje :P możesz znowu gadać do woli :teach:
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Paź 2015 20:37 #408699

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Skoro Aga już to powiedziała, to ja też powiem, że te białe kamyczki to psują cały piękny efekt Twojej pracy, no ale rozumiem, klient swoje prawa ma ;) No w każdym razie jak już będziesz swoją stronę zakładał :) , to w photoshopie obrobisz, zmienisz i będzie dobrze :)
U kogoś pracujesz, a u siebie nie za bardzo się chce? Skąd ja to znam? Mam wrażenie, że ktoś musiałby mi zapłacić za pracę w ogrodzie, a że nikt nie chce :rotfl1: , to i się nie robi... A tyle roboty! :unsure:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Paź 2015 20:40 #408702

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Dorota ....Monisia nawet nie chce odbierać ode mnie telefonu :mad2: ale na szczęście wiem gdzie mieszka ....wiozła mnie na szczęście bez opaski na oczach :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:

Aguś padaaaa :woohoo: tylko teraz potrzebuję jeden dzień bez deszczu by dokończyć prace na Zaciszu... :think: karwa kawka wszystkich bolą te białe otoczaki....uwaga wyjaśniam.... :teach: ....wszystkie inne kolory by przytłoczyły ten ogród , z lewej i z prawej są gigantyczne świerki i sosny co daje i tak odczucie ,,lasu z wilkołakami'' :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: biały na wiosnę już nie będzie taki biały :funnyface: a chodziło mi o ,,rozbłysk'' jasny kamień nagrzewa się mniej ...no to wszyscy wiedzą...klon urośnie i będzie cieniował placyk....no dobra a co byście dali zamiast białego kamienia :think: :bad-idea:

Ina witaj :kiss3: ogród w którym działam dopiero będzie wyglądał (podobny do naszych :wink4: ) tak jak trzeba za sezon, dwa....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Paź 2015 20:47 #408704

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
O , w między czasie widzę Romę i Martę :kiss3: Roma z niebieskich to mam wysokie marcinki...białe podzieliłem, chyba że zadowolisz się korzonkami wielkości mojej dłoni.... :oops:dzięki za ,,Monisię'' :dazed:

Martuś i Ty też :jeez: .....ja się zabiję.....zmieniać kamyki czy co :dry: u siebie po mału coś ,,wyrzucam'' a na wiosnę totalne odmłodzenie wszystkich krzewów.....brzozy też ,a co... :devil1: :wink4:
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Paź 2015 20:50 #408709

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Paweł, w bliskim sąsiedztwie masz trzy różne materiały. .. ja zastosowalabym w kole grys granitowy.
Pewnie już nie zmienisz, a może?
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Paź 2015 20:59 #408715

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Aguś a fazie planowania byłem z inwestorem w P i LM, i widział wszystkie podłoża i białe najbardziej do niego przemawiały ...do mnie zresztą też....najwyżej wywalę całe zielsko i zrobię ,,ogród taras z bonsai'' :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Paź 2015 21:02 #408723

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Paweł, jako ogrodnik doświadczony, bonsai tam nie zasadzisz, nie wierzę ;-)
Wyraziłam czysto subiektywną opinię, nie sugeruj się - wszak to 'Ty tam urządzisz' ;-)
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Paź 2015 21:06 #408724

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Aga o tym bonsai to napisałem ,,pod wpływem'' dzisiejszego porannego programu w TV :devil1: , chodzi mi po głowie ,,ogolenie'' mojej dużej kosodrzewiny na ,,niby bonsai'' :devil1: :think: tak chcę ją podciąć jak u Iwonki...
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Paź 2015 21:14 #408729

  • Roma
  • Roma's Avatar
O rośliny przypomnę się wiosną,teraz nie zdążę wszystkiego posadzić :)
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Paź 2015 21:24 #408738

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Wiem, wiem, Paweł :)
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 20 Paź 2015 19:49 #409130

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Paweł a'propos przycinania , pisałeś o przycinaniu brzozy. Można ją przycinać ? Zawsze wydawało mi się że brzozy się nie przycina a moja już jest zdecydowanie za duża. Może podpowiesz jak ją skrócić . Jak obetnę wierzchołek to pewnie będzie nieciekawie wyglądała.
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 21 Paź 2015 08:01 #409230

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Ina, brzozy tnę co roku, moje mają około 10 lat (samosiejki) .Na przedwiośniu ,po ustąpieniu całodobowych mrozów obcinam dość mocno całą koronę, w ty sezonie zrobiłem eksperyment i jedną z nich ogoliłem bardzo drastycznie, odbiła bez problemu i w sezonie nie musiałem stosować cięcia korekcyjnego :teach:

wstaw zdjęcie swojej brzozy (brzóz) nic nie powiem na temat cięcia dużych drzew (jak ogolisz ) zbyt mocno mogą sobie nie poradzić - tak myślę.....może ma ktoś własne doświadczenie w powyższym temacie........ :bad-idea:
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 21 Paź 2015 09:22 #409244

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Nasz sąsiad miał przepiękna płaczącą brzozę ponad 40-to letnią i chyba trzy lata temu ogłowił ją drastycznie :evil: Byłam pewna, że nie przeżyje tego zabiegu, wyglądała koszmarnie, ale nadal żyje i wygląda jakby zdrowo :think:
Po południu mogę spróbować cyknąć zdjęcie i zamieścić w swoim wątku, aby tutaj nie zaśmiecać :tongue2:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Ostatnio zmieniany: 21 Paź 2015 09:37 przez olibabka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 21 Paź 2015 20:35 #409365

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Paweł,moja brzoza nie jest wiekowa,tylko robi się trochę za duża do tak małego ogrodu. Tak na oko moja też pewnie ma 10 lat. Wkleiłam u siebie zdjęcia,żeby Tobie nie zaśmiecać wątku. Jakbyś mógł zajrzeć ,to będę wdzięczna . A może wkleisz jak wygląda brzoza cięta. Wtedy się zagęszcza ?
Z góry dziękuję za podpowiedź.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 22 Paź 2015 10:06 #409460

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Pawle witaj!!
Piękny te twój jesienny ogród :)
I jakie modernizacje.Fiu, fiu..
Jestem ciekawa , czy w ogrodzie kiedykolwiek już przestaniemy cokolwiek modernizować , przerabiać, przesadzać :crazy:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 22 Paź 2015 12:55 #409482

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Cześć Paweł :) Ileż zmian u Ciebie....te obce ogrody to tak "przy okazji" czy zamierzasz się temu poświęcić zawodowo?
Efekt ogarnięcia gruzowiska imponujący, zapowiada się fajny kawałek ogrodu. No niestety ja tez opowiadam się przeciwko białym kamykom, ale przede wszystkim ze względów czysto praktycznych. One się bardzo brzydko brudzą niestety...to że przestaną dawać po oczach bielą to jedno, ale robią się z czasem po prostu nieestetyczne. Wiem co piszę, bo mam rabatę z białymi kamieniami, na które w dodatku spadają liście orzecha i sumaka. Po zimie mam obślizgłe, pobrudzone kamienie, z których bardzo ciężko ściągnąć resztki zbutwiałych liści. Na szczęście rabata powoli się zapełnia zielenią, więc i kamienie coraz mniej widoczne. Aga wspomniała o granitowym grysie - jestem na tak.
Będziesz golił kosówkę?
Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.662 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum